Keresés

Részletes keresés

Vandras Creative Commons License 2011.11.01 0 0 24459

Sziasztok. Én meg horgásztam:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jajca Creative Commons License 2011.11.01 0 0 24458

Nekem meg a Kettős-Körös, a Mályvádi erdő és a liget. ;-)

 

   

 

 

     

 

 

     

tlight Creative Commons License 2011.10.26 0 0 24457

Nekem jutott egy kis plitvice és bihar is...

 

Vandras Creative Commons License 2011.10.26 0 0 24456

 

 

 

 

 

 

Vandras Creative Commons License 2011.10.26 0 0 24455

Nekem is volt egy pár jó napom az Őrségbe, és Sümegen. Nem igen fotóztam, inkább csak úgy kattingattam.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: atill_a (24454)
atill_a Creative Commons License 2011.10.19 0 0 24454

Csak jó magaviseletért kaptam pár szabad napot ;)

/igen, ez is Mártély :) /

Előzmény: topoly (24453)
topoly Creative Commons License 2011.10.18 0 0 24453

((Éjjen, éjjen, kiengedtek a sittről:))

 Ez is Mártély? A negyedik és a hatodik nagyon szép!

Előzmény: atill_a (24452)
atill_a Creative Commons License 2011.10.18 0 0 24452

 

Előzmény: Vandras (24449)
tyutyus Creative Commons License 2011.10.17 0 0 24451

húúúú :-)

Jajca Creative Commons License 2011.10.17 0 0 24450

Nagyon szép szélcsendes időtök volt. Ma reggel már nem volt az.

 

                 

Előzmény: Vandras (24449)
Vandras Creative Commons License 2011.10.16 0 0 24449

Van még, csak nem volt időm kipiszkáni őket:

 

 

 

Előzmény: atill_a (24448)
atill_a Creative Commons License 2011.10.16 0 0 24448

Hú...én még nem jutottam a képekig, de jó volt összefutni :)

Előzmény: Vandras (24445)
MZ5 Creative Commons License 2011.10.16 0 0 24447

Az obi jó de nehéz ! Tehát elég könnyen bemozdul kézből.

Előzmény: Toruss (24436)
Jajca Creative Commons License 2011.10.15 0 0 24446

Kedvet kaptam hozzá! :-)

Előzmény: Vandras (24445)
Vandras Creative Commons License 2011.10.15 0 0 24445

Egy kis mártélyi gyorsjelentés. Ma reggel: 2011 10.15.

 

 

 

 

 

 

 

tammmy4 Creative Commons License 2011.10.10 0 0 24444

Sziasztok! A felszerelésemből még az alábbiak eladók:

 

Metz 48 AF-1 vaku (590 villanás) 38.000,-

Hoya HMC UV(N) szűrő 58 mm 4.000,-

 

Minden hibátlan, karcmentes, teljesen újszerű állapotban van!

A cuccok kipróbálhatók és átvehetők Szegeden.

Toruss Creative Commons License 2011.10.07 0 0 24443

Így már értem.

Köszi a linket, megkérdezem ott is.

Előzmény: atill_a (24442)
atill_a Creative Commons License 2011.10.07 0 0 24442

Az objektív és az érzékelő felbontása közötti kapcsolatra gondoltam.

Viszont elképzelhető, hogy bővebb, ill. pontos választ kapnál, ha  a megfelelő topicban kérdezősködnél ;)

/nyugi, nem akarlak elzargatni, csak mivel ott sony vázakat használnak, mindenre fogsz pontos választ kapni.../ 

Előzmény: Toruss (24441)
Toruss Creative Commons License 2011.10.07 0 0 24441

TeeCee :o), és atill_a!

Köszönöm a segítségeteket, (igen, AF visszajelzésre gondoltam) még megálmodom, hogy mi legyen. A helyzet az, hogy közben gyűjtögetek egy ilyenre is: http://www.digifenykep.hu/sigma-sony-ma-120-400-mm-f-4-5-5-6-dg-apo-hsm. De, kíváncsi is vagyok, hogy az M42-es szabvány, hogy viselkedik a Sony-val.

 

atill_a!

Azt hogy a szenzornak nem fog örülni, azt kifejtenéd bővebben?

Előzmény: TeeCee :o) (24437)
atill_a Creative Commons License 2011.10.06 0 0 24440

Hátha érdekel vkit...

 

Balla80

BTK Néprajzi és Kulturális Antropológiai Tanszék, Folyosó Galéria, Egyetem u. 2.

Balla Demeter Kossuth-díjas fotográfus kiállítása

 

 

Szubjektív vélemény: Sajnos csak 14 kép került a falra, de ezt is érdemes megnézni. Jó hír, hogy novemberben író portré kiállítását hozzák majd Szegedre. 

 

atill_a Creative Commons License 2011.10.06 0 0 24439

Csodát ne várj tőle...játszadozni éppenséggel lehet vele, de a 15 megapixeles szenzornak nem fog örülni...

Előzmény: Toruss (24436)
TeeCee :o) Creative Commons License 2011.10.06 0 0 24438

ööö, az lemaradt, ogy a Jupiter a jobbak közül való ;-)

Előzmény: TeeCee :o) (24437)
TeeCee :o) Creative Commons License 2011.10.06 0 0 24437

Szia!

 

Az AF alatt AF-visszajelzést értesz, ugye?

Canonnál csip nélkül nincs AF-visszajelzés, de fénymérés van, tehát Av-ben pont úgy használható, mint egy normál obi MF-ben. Csippel felvillan a piros AF-visszajelző, ennyi akülönbség.

Nikonnál tudtommal fénymérés nincs, viszont AF-visszajelzés van.

Sony-nál nem tudom mi hogy, de az biztos, hogy ha van időd fókuszálni, akkor általában szép képe van az M42-esek nagy részének (valami nagoybb márkából fogj ki). Ha érdekel, van egy eladó M42-es, 135/2.8-as obim :)

 

Canonnal, csippes adapterrel ilyet produkál pl: http://www.teecee.hu/albumok/2011-04-10_urtechnika

(Ott van milyen váz és milyen obi volt a felszerelés)

Előzmény: Toruss (24436)
Toruss Creative Commons License 2011.10.06 0 0 24436

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Egy Sony A390-es géppel képelem a nagyvilágot, és olyan helyzetben vagyok, hogy felajánlottak egy Jupiter 200mm-es F/4-es fényerejű M42-es optikát. Ha beszereznék egy M42/Sony chippes adaptert akkor mire számíthatok? Pl. az AF és a mérések működnének rendesen? Valakinek van esetleg ilyen tapasztalata? Egyáltalán megéri foglalkozni ilyennel?

Vandras Creative Commons License 2011.09.18 0 0 24435

Egyet se, ugyanis ez szabálos.

Előzmény: tyutyus (24433)
topoly Creative Commons License 2011.09.18 0 0 24434

Életemben először volt a kezemben E-450-es, elég egyéni -történetesen alexpós- beállításokkal. Még a bekapcsoló gombját meg az obisapkát megtaláltam, de a kezelési ismerkedésekre nem volt idő. Főképp, hogy a csukának nem teccet az interperszonális közelség:)

Andrásnak ezúton is köszönöm a baráti találkozást és az eligazítást!

Előzmény: Vandras (24432)
tyutyus Creative Commons License 2011.09.18 0 0 24433

Valami állatvédelmi főbuzgár ha arra jár, ez hány bokánrugást ér? :-)

Előzmény: Vandras (24432)
Vandras Creative Commons License 2011.09.18 0 0 24432

És még a halamat is lefotózta, amit sikerült kierőszakolni a vízből, és majdnem sikerült elengedni. (sikszor elég (b......sz)  ügyetlen vagyok.

 

  

 

 

 

Előzmény: topoly (24431)
topoly Creative Commons License 2011.09.17 0 0 24431

Sikerült fölvenni a kapcsolatot Andrással, sőt, a mártélyi látogatás is összejött.

topoly Creative Commons License 2011.09.16 0 0 24430

Holnap délután kimennék Mártélyra az említett tanösvényt megnézni. Ha Vandrás nem jelentkezne vagy nem érne rá, ki tudna nekem segíteni némi eligazítással? Mél páblik.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!