Hatályon kívül helyezte a Fővárosi Ítélőtábla a Simon Tibor meggyilkolása ügyében tavaly júniusban született első fokú ítéletet. Az egykori ferencvárosi futballistát 2002 áprilisában verték halálra egy budai szórakozóhely előtt.
Meg tudna valaki mondani, hogy a mostani roman sportolo meggyilkolasa miert akkora hatalmas felhaborodasu ugy amikor a magyar sportolo meggyilkolasa nem volt ekkora?
Csak nem az hogy egyikben magyarok masikban ciganyok voltak az elkovetok?
Korunk hőspárosa a rendőr és az ő viperája. A rendőr nem tudhassa, hogy a vipera ölni tud (és különben is felfoghassa úgy, mint a gumibot helyettesítőjét), a vipera meg nem tud ütni.
A volt ferencvárosi labdarúgó, Simon Tibor halálos bántalmazása miatt egyetlen vádlottnak kell börtönbe vonulnia a Fővárosi Ítélőtábla jogerős döntése nyomán. Az öt évvel ezelőtti eset miatt korábban már az elsőrendű vádlott 3 és fél évet, három társa pedig több mint egy évet töltött előzetes letartóztatásban.
Az első fokon eljáró Fővárosi Bíróság először emberölés miatt 8 és 12 év közötti börtönt szabott ki, ám azt a döntést a tábla korábban megalapozatlanság miatt hatályon kívül helyezte. A megismételt eljárásban az elsőrendű bűnösségét már csupán halált okozó súlyos testi sértés, társaiét pedig garázdaság miatt mondta ki a Fővárosi Bíróság, és éppen annyi szabadságvesztésre ítélte őket, amennyivel a korábban letöltött előzetes letartóztatást beszámítva még nem kellett börtönbe vonulniuk. Az ítélőtábla a másodrendű vádlott esetében a másfél év börtönt egy évvel megtoldotta, így az illető legalább még 7 hónapra rács mögé kerül.
Tagadják az emberölést a Simon Tibor halála ügyében megvádoltak a Fővárosi Bíróságon az új elsőfokú eljárásban.
A négy vádlott nem kívánt vallomást tenni, ezért a bíróság korábbi nyilatkozataik felolvasásával folytatja a tárgyalást.
Galambos János, elsőrendű vádlott a bíró kérdésére annyit mondott: testi sértésben bűnös, de embert nem ölt. A többi vádlott tagadta, hogy bármilyen bűncselekményt elkövetett volna.
Simon Tibort egykori ferencvárosi válogatott futballistát, és soproni szakvezetőt 2002. április 21-én, hajnalban, a fővárosi Café Allure szórakozóhely előtt bántalmazták, és két nap múlva belehalt sérüléseibe.
Az elsőfokú bíróság tavaly júniusban kihirdetett elsőfokú ítéletét idén februárban megalapozatlanság miatt hatályon kívül helyezte.
Az ítélőtábla az új elsőfokú eljárás számára iránymutatásként megszabta többek között azt, hogy az eltérő vallomást tevő tanúkat szembesíteni kell, egyes vádlottak cselekményét, illetve annak eredményét elkülönítve kell vizsgálni, továbbá kerülni kell az általánosításokat.
Az ügyben érintett Galambos János három éve van előzetes letartóztatásban, és megszakításokkal három vádlott-társa is több mint egy évig volt fogva tartva.
Több büntetőjogász szerint a hatályon kívül helyezés az elsőfokú bíró számára sokkal súlyosabb, szinte megalázó szakmai kritika, mint ítéletének akár lényeges megváltoztatása. A Simon-ügyben a megismételt eljárás során derül majd ki, hogy indokolt volt-e a múlt heti ítélőtáblai verdikt. Magyarországon egyébként az összes törvényszéki döntés nem egészen 2 ezreléke hatályon kívül helyezés, a Fővárosi Ítélőtábla pedig 15 ilyet hirdetett eddig. Ezt a számot másként ítélik meg a főként a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei és a Pest Megyei Bíróságról érkezett jogászokkal ítélkező táblán, illetve az FB-n, amelynek több tekintélyes bírája is eredménytelenül pályázott a táblabíróságon betöltendő vezető tisztségekre - az FB-n (nem hivatalosan) sokallják az ilyen döntések számát.
Nekem + az nem teccik, hogy Magyar Gy. tennap is nyomatta a dezinfót a Petőfin, hogy Ő tulképpen a Simon családnak is baráttya, + a törzsőrmester családjának is, akiket régóta ismer, és ők kérték + a védelemre....
Tollas lehet, hogy valamikor volt a hátam, de az régen.
A tárgyaláson úgy ültek a MontBlanc tolluk mögött az ügyvédek, mint a mexeppent vádlottak....
En annyira nem lattam bele a kettes belso dolgaiba, hogy itelkezzek, de pl. a Bodnarrol (Szakall) irt resz helytallo, es valljuk be, az is, amit Simonrol irt. Eleg "erdekes" arcok tarsasagaban lehetett latni nem 1x...
Amiert ajanlottam/ajanlom a Bartus konyvet,az az, hogy nehany embert ( nem a rendoroket ) szemelyesen ismerek belole, es amiket roluk irtak,az nagyon nagy szazalekban volt igaz.
Anno Toke Peter Magyar Milliardosok cimu konyvenek elso ket resze volt hasonlo,alneven/beceneven eleg sok emberrol leirta a dolgokat .
Szerintem nem kell ebből gondot csinálni most. Azt büntessék meg, aki tényleg benne volt. Meg kell várni az új jogerős ítéletet. Az meg nem baj, ha addig egyik-másik előzetesben marad, az neki rosszabb körülményeket jelent, mintha börtönben lenne végleges ítélettel. Ha a jogerős ítéletben felmentik őket, azzal sincsen probléma, ha nekik lehet büntetlenül agyonverni valakit, akkor másnak is lehet... Egyszerű ez.
"Lehet, hogy a végén még elolvasom azt a Bartus könyvet."
Olvasd el, ajánlom. Jól látja az összefüggéseket, a témában hogy hogy jelent meg, erősödött meg és fonódott össze a "hivatalos" világgal a szervezett bűnözés Magyarországon a 90-es években.
Tévedések vannak benne, főleg 2-es szektor meg Fradi vonalon - de az csak kb. 3-4 oldal a könyvben.
Az ügyvédeknek a Napkelte nyomattya a publicitást, bár nemtom, jól jönnek-e ki belőle.
Mindenesetre Magyar szerint súlyosabb ítélet nem lehet a réginél.
Gondolom hálásak lesznek neki, ha má nem viszik vissza a törzsőrmestert...