Keresés

Részletes keresés

gubike Creative Commons License 2011.04.02 0 0 121

Szia!

A papírt letépkedni szokták, ha kész a fedlap.

Lapos terítőbe sokszor elég a hátlap. Attól függ, mennyire akarod "esősnek" vagy merevnek.

Tűzni lehet géppel is, kézzel is.

A foltvarrós topikon nagyobb a forgalom: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9013392&la=108983253 , ott igazi szakik válaszolnak majd.

 

Előzmény: kökény80 (120)
kökény80 Creative Commons License 2011.03.17 0 0 120

Sziasztok!

Akkor kezdem a bénázásaimmal (dekupázs):

- a dekupázspapír alá NEM KELL alapozófesték! Fölösleges idő/fáradság!

- a fémtárgyakat érdemes egy fehér univerzális alapozófestékkel lekenni, mert az akril lecsúszik róla (akárhogy írják a termékre, hogy nem)

 

Segítséget kérek!

Régóta érdekel a patchwork, de eddig nem mertem kipróbálni. Nem értek a varrógéphez, de 6 évesen már tudtam kézzel varrni. Egy pici terítőt szeretnék először elkészíteni (forgómintásat) kb 30*35-40 cm-eset.

Írtátok, hogy papírra kell varrni először a foltokat? Hogy szedem le róla, ha kész?

Lapos terítőbe kell bélésanyag, vagy elég egy sima hátoldal?

Hogyan kell letűzni? Kézzel, egy öltéssel? (azt írtátok, hogy középről kifele)

Köszönöm!

nzsuzsu Creative Commons License 2008.09.25 0 0 119
Háááááát, nem tudom, hogy sor kerül-e valaha rá, mert eddig jól megvoltunk a férjúrral, a jó ég tudja, ha megtennénk, mi lenne a következmény....... - pedig tényleg ez lenne a megoldás.
Viszonylag nagy házunk van, és minden telis-tele.
Előzmény: komórka (118)
komórka Creative Commons License 2008.09.09 0 0 118
Na irjál, ha megléptétek?
Én rendet csináltam a rongyaim között, napokig vasaltam és egy kemény papirra tekertem az anyagokat, aztán szin szerint csoportositva kerültek dobozokba. Ez igy mind nagyon szép, de egy csomó kimaradt, kisebb nagyobb darabok. Azok kosarakba kerültek ill. két átlátszó műanyag dobozba. Na ezekután mindig ott keresek valamit.Szóval erre kellene valamit kitalálni.
Előzmény: nzsuzsu (117)
nzsuzsu Creative Commons License 2008.09.08 0 0 117
Még nem mertük meglépni... :o)
Előzmény: komórka (116)
komórka Creative Commons License 2008.09.05 0 0 116
Hát a férjem nem repesett az örömtől a javaslatra. Azt kérdezte, hogy Te már kipróbáltad?
Mindenesetre a Röltexemet megnyithatnám, habár pont ma akartam venni zöld zippet, mert pont olyan nem volt.
Előzmény: nzsuzsu (115)
nzsuzsu Creative Commons License 2008.08.26 0 0 115
Kedves Komórka!
Tudom, hogy egy 2005-ös hsz-hez szólok hozzá, de mit tegyek, most olvastam.
A férjúrral közösen kitaláltuk, hogy hogyan lehetne helyet csinálni nálunk.
A totális selejtezésre a megoldás: ő kihajigálja az én általam gyűjtögetett cuccokat, én meg kiselejtezem az övéit. Hááááááát, mit mondjak: lenne helyünk, de még nem mertük megtenni. Attól tartok, nem lenne túl szép vége a dolognak, egyik oldalról sem. ;o)
Előzmény: komórka (27)
yrb Creative Commons License 2007.04.24 0 0 114
Szia Viki!

Tetszik a bábtartó ötlete! A hernyók hogyan tudják vinni az ujjbábokat? Gumis a testük?
Vannak bábjaink, most éppen a fiam után összecsomagolva, aranyos kis ujjbábok is, és elképzeltem, hogy a lánykámnak varrnék valami hasonlót.

yrb
Előzmény: foltos Viki (88)
Márta néni Creative Commons License 2007.04.18 0 0 113
Tündi! Képet nem tudok róla küldeni, de a honlapomon van.  Az egyebeknél. Mártanéni  
Előzmény: Tündi2003 (111)
nusa-szegedről Creative Commons License 2007.04.14 0 0 112

Kop-kop...

Járok felétek, nagyon, nagyra becsülöm, az intelligeciátokat és a humorotokat.

Sajnos, én még csak ott tartok, hogy "kigúnyolom önmagam, de másnak nem hagyom..."

Bocsánat, csak átutazó vagyok, mondhatjuk kukkoló, de most késztetésem van:

Ez, a takaró tökéletes!

A színeit, külön külön én sem díjazom, de így, együtt harmóniában vannak.

Hogy nem a Te, izlésed szerint való a takaró, egy dolog, de hogy izléses, harmónikus és ezért szép, az tény!!!

Bocsánat...

Már itt sem vagyok

Előzmény: Törölt nick (103)
Tündi2003 Creative Commons License 2007.04.14 0 0 111

Régebben volt, de tanulságos lehet.  Hogy nem szabad méhviaszt készíteni. Vannak olyan hímzések (gömöri csomós) ahol nem elég a pengetés, a cérnát jobban meg kell nevelni, hallottam, hogy szerezzünk méhviaszt.  

 

 

 

Én odavagyok a hímzésekért, de erről a gömöri csomósról még csak nem is hallottam. Sem a méhvisszal kezelt cérnáról, a pengetésről nem is beszélve. Hol lehet erről bővebb infót szerezni?

Törölt nick Creative Commons License 2007.03.27 0 0 110

sziasztok, kösz a bíztató szavakat!

juhizs Creative Commons License 2007.03.22 0 0 109
nekem meg csak most esett le, hogy félreértettem a problémát az elején... ehhez kapcsolódóan ifjú koromban volt egy malac vicc, de nem merem idézni
Előzmény: foltos Viki (108)
foltos Viki Creative Commons License 2007.03.20 0 0 108

OFF

 

Látod Margit! Te olyan jó vonalzót vettél, hogy még a védőfólia is milyen sokáig bírta!

(Légy nyugodt, ezt a fóliadolgot én is beettem. Először megijedtem, hogy a fóliával együtt lejönnek majd a centik is... Aztán jót röhögtem magamon.

Erről jut eszembe!

Én az első mobilomon hagytam így rajta a fóliát-mondván, addig is védi a kijelzőt. Csak azt nem értettem, telefonálás közben miért nem hallok semmit... Na, akkor is röhögtem magamon.)

 

ON

Előzmény: eper margit (101)
violini Creative Commons License 2007.03.20 0 0 107
Nem vagy kicsit nagyon maximalista?Nekem nagyon tetszik a színösszeállítása,a tűzése is,talán csak a világosabb virágosak lógnak ki kicsit.De amúgy...boldog birtokos lehetsz!
Előzmény: Törölt nick (103)
36évi Creative Commons License 2007.03.20 0 0 106
Ja, és az meg lemaradt, hogy az odaátiakat nagyon szeretem!
Előzmény: Törölt nick (103)
36évi Creative Commons License 2007.03.20 0 0 105
Szerintem is rendben van, főleg, hogy agyontűzted. :)))
Amúgy meg csók, rég láttalak. :))))
Előzmény: Törölt nick (103)
gubike Creative Commons License 2007.03.20 0 0 104

Nekem is szeretem - tetszik. Nincs ennek semmi baja. Krézis.

Előzmény: Törölt nick (103)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.20 0 0 103

a takaró

Erről a takaróról akartam elmesélni, hogy jártam.

Maradék anyagok feldolgozása volt a célom, össze is gyűjtöttem a kupacokat, aztán két halomra osztottam, sötétebb, világosabb szerint. Telefonkönyv lapjaiból négyzeteket téptem, azokra varrtam átlósan a csíkokat.  Csupa lilás, szürkés anyag volt, ahogy jött. Szép nagy kosárnyi csík került bedolgozásra.

 

Szándékaimmal ellentétben aztán a kész blokkok sehogy se olvadtak össze,  harsány és nagyléptékű maradt. Annyira megsajnáltam, hogy senkinek nem tetszik, még nekem sem, hogy elhatároztam, hogy csakazértis használni és szeretni fogom.

 

Innen már optimistább rész jön:

 

Mivel tényleg maradékfeldolgozás volt a célom, volt két vékony pokrócom, természetes anyagúak, azokat használtam föl bélésnek, persze toldva. Ily módon ki tudtam próbálni, hogy a tűzéskor először csak a középső harmadban van töltelék.

Nagy élmény volt így tűzni, ráadásul a szabad gépi tűzést most korlátlanul gyakorolhattam, és azóta sem értem, miért, de ment a kukacminta.  Ha már szegény olyan rút, legalább sűrűn legyen tűzve. Először történt, hogy a takaróm tűzés után szépült. Kicsit súlyos, de emiatt nem csúszik le az ágyról, és nagyon megszerettem.

 

 

juhizs Creative Commons License 2007.03.18 0 0 102
és ez is olyan piszok drága volt, mint a többi? ráadásul?
Előzmény: eper margit (101)
eper margit Creative Commons License 2007.03.18 0 0 101

Lányok! Az én hülyeségem határtalan! Gondolom, lesz még több is!

Legújabb szenvedésem története: Vettem egy újabb nagy vonalzót a nagyon nagy vágólapomhoz, mert elegem volt abból, hogy ha Rkve - Bp között jövök-megyek akkor minden varrós dolgot cuccoljak. Valahogy nem tetszettt a homályos vonalzó! Megállapítottam, hogy jobb lett volna  uott venni, ahol az elsőt vettem! Majd  1 hónap használat után elindult a vonalzót fedő nylon!!!!... Hahaha! Hülye Margit! Nem tudtam, hogy van takaró fóliája!

Ennyit magam hülyeségéről...

Némakertész:) Creative Commons License 2007.03.11 0 0 100
hű, ez nagyon jó ötletnek tűnik:D
Előzmény: violini (99)
violini Creative Commons License 2007.03.11 0 0 99

Ez jó ötlet,már én is sajnálom,hogy kidobtam :-((

DE: a fekete7es Huszár utcai (Blaha és Keleti között) megállójában van egy méteráru,ott van méterre,és jóval olcsóbb,mint a kész huzat.Emlékeim szerint 960- métere. Ha gondolod,vehetünk közösen egy csíkot,amiből kijön a vasalólap,úgy még olcsóbb ( kb. 150 Ft/fő ) Ez az ötlet egyre jobban tetszik!!!  :-)))) 

Előzmény: Némakertész:) (98)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.03.11 0 0 98
ah, pech, anyukáméról is pont így csúsztam le..... nem, de szeretnék egy olyan kis úti táskát, amiben van vágólap meg vasalólap és hordozható (2x A/4 es méret). Már szinte minden megvan hozzá, csak a ragasztó, meg a hőszigetelő borítás hiányzik, márgondoltam, hogy megkopasztom a saját deszkámat, de azon sima anyag van, ami nem tűnik túl biztonságosnak, de egy régi elnyűttből össze lehetett volna darabolni talán egy A4es méretűt... Na, majd máskor, azért köszi :D
Előzmény: violini (97)
violini Creative Commons License 2007.03.08 0 0 97

Sajna kidobtam... mit varrnál belőle? Hőszigetelős edényfogó kesztyűt?

Legközelebb ( 2-3 év múlva ) elrakom neked!

Előzmény: Némakertész:) (96)
Némakertész:) Creative Commons License 2007.03.08 0 0 96
violini, bocs a nagyon-nagyon indiszkrét kérdésért. de van valami terved a régi szakadt deszkaborítással? vagy már kidobtad?
Előzmény: violini (94)
violini Creative Commons License 2007.03.07 0 0 95
Írtam mindezt azért,mert korábban valaki szóvá tette,hogy vagy nem hibázunk,vagy titkoljuk. Én egyik se!
violini Creative Commons License 2007.03.07 0 0 94
Vettem egy új borítást a vasalódeszkára a régi szakadt helyett,sikerült is fölavatnom 2 nap múlva: úgy vasaltam fel a ragasztós vetexet,hogy a vetex volt nagyobb,nem az anyag. Azon túl,hogy ez tul.képpen pazarlás,még a borítás is ragacsos lett alaposan,aztán fekete szöszök ragdtak rá a következő vasalandó anyagról.1 hét után már nem nagyon ragad,viszon ocsmányul fest...   :-((
nusa-szegedről Creative Commons License 2007.02.19 0 0 93

Erről, szerintem, mindenki azt gondolná, hogy így kell kinéznie...

Jelzem, én, néha benne hagyok egy-egy nem kirívó hibát. Így legalább látják, -már aki meglátja- hogy nem gép kötötte, hanem ember.

Előzmény: maplesyrup (80)
Márta néni Creative Commons License 2007.02.14 0 0 92
Na akkor még nem volt digigépem, de csináltam én is olyat, hogy egy lángnyelves quilten el akartam forgatni szépen a blokkokat, hogy más legyen, és mikor a kész műre ránéztem, hülyére röhögtem magam, mert négy nagybajuszu nagy szemöldökű öreg nézett szembe egymással. Ez lett a lángokból.  
Előzmény: maplesyrup (80)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!