Keresés

Részletes keresés

KatokaKata Creative Commons License 2021.08.05 0 0 8393

Pontosan erre gondolok. Miért nem tudja a bank megoldani, hogy full jogosultsággal azonos felületet lássunk?

 

A kétfaktoros azonosításhoz az sms egy adott telefonszámra, a férjemére érkezik. Ügyintézni valóban csak úgy tudok, hogy az ő azonosítójával lépek be, viszont ha ezt George web-en teszem, az sms neki megy, tehát már belépni sem tudok. Telefonon működik a biometrikussal, vagy mPIN-nel, de ott a funkciók korlátozottak (vagy én nem találtam meg mindent).

Előzmény: joc_ (8391)
joc_ Creative Commons License 2021.08.05 0 0 8392

Azt hozzá teszem, hogy - és ez nem biztos hogy csak a bank hibája - a közös néven megnyitott bankszámlának vannak törvényi buktatói. Sok bank ezért nem is nyit így. Gondoljátok át, nem tudjátok-e egy-egy névvel megnyitott külön számlával megoldani. Természetesen, ez csak úgy játszik, ha nulla (vagy teljesen minimális) az alap havidíj. Esetleg, nézz szét másik banknál is.

Előzmény: KatokaKata (8390)
joc_ Creative Commons License 2021.08.05 0 0 8391

Azért ez ebben a formában nem teljesen igaz.

 

Semmilyen akadálya nincs, hogy több mobiltelefonra is feltelepítsétek a George-ot, és mindegyiken ugyanazt az azonosítót megadjátok. Jóváhagyási igény esetén mindegyik ilyen telefonra meg fog érkezni a jóváhagyási kérés. Nyilván, aki nem indított jóváhagyni valót, az nem hagyja jóvá. (Ez nem csak elmélet. Én így használom, mert nem mindig tudom előre, hogy melyik telefon lesz a kezem ügyében.)

Minden netbanki és George-net belépés, minden átutalás, minden netes vásárlás, stb. jóváhagyása teljesen jól működik így.

Egyedül az az eset nem működik így, amikor sms-ben kapod a jóváhagyási kérést, de az tényleg csak akkor kell, ha nincs netes kapcsolata a mobilodnak, az meg tényleg nagyon ritka.

 

Nem mondom hogy ez az ideális megoldás, de azért a gyakorlati esetek 99%-át ez lefedi.

 

(Én pl. azt nem értettem eddig sem, hogy ha a feleségem számláján full meghatalmazásom van, akkor ezt sem netbankon, sem mobil bankon nem tudom érvényesíteni. Sem nem kaphatok az ő számlájához én személyemet azonosító hozzáférést, sem az én net/mobil banki belépésemhez nem lehet hozzá csatolni az ő számláját. Emiatt a full meghatalmazás csak a személyes ügyintézésre ad lehetőséget.)

Előzmény: KatokaKata (8389)
KatokaKata Creative Commons License 2021.08.05 0 0 8390

Szolgáltatásokat lehet elvenni? Hohó! Jobbat mondok. Az őskorban kötött a férjem lakosssági bankszámla szerződést a csodabankkal, majd teljes felhatalmazást adott nekem a számla felett. Elvileg minden jogosultsággal rendelkeztem, amivel ő. Majd jött a nagy szuperváltozás, a bank egyoldalúan módosította a lakossági bankszámlára vonatkozó szerződést és ezzel engem minden jogosultságomtól megfosztott. A férjemnek újra nyilatkoznia kell és milyen jó hogy van telefonos ügyfélszolgálat, meg netbankos ügyintézés, csak személyesen teheti meg. Mióta mindketten rendelkezünk csodabankunk jóvoltából netbank/e-csatorna azonosítóval, azóta az ügyintézés tulajdonképpen lehetetlenné vált. A két azonosító, a hozzá rendelt jogosultságok soha nem látott káoszban leledzenek és folyamatosan, a bank számára is kibogozhatatlanul, összeakadnak.

Előzmény: TyggeR (8334)
KatokaKata Creative Commons License 2021.08.05 0 0 8389

Közös bankszámlánk van a férjemmel, de George-ot nem tudjuk mindketten használni, hiszen a kétfaktoros azonosításhoz telefonszámot kell megadni. Tehát vagy ő tud ügyintézni, vagy én. Kérdeztem mi a megoldás, azt mondták, az, hogy nincs megoldás. :D Valóban remek ötlet volt a George-t, megérte az árát. Mondtam, hogy az, hogy nincs megoldás, valószínűleg nem igaz, az, hogy az Erste nem tudja megoldani, sokkal inkább valószínű, de ezen meg már nem lepődöm meg.

Előzmény: joc_ (8363)
KatokaKata Creative Commons License 2021.08.05 0 0 8388

Mát kétszer felnyomtam őket az MNB-nél. Semmi nem történt. Megkérdezték válaszolt-e a panaszomra a bank. Igen? Akkor szerintük minden oké.

Előzmény: csakmegjegyzem (8381)
gambl-R Creative Commons License 2021.08.02 0 0 8387

Így van!

Nagy kegyesen. Egy hónappal később.. 

Előzmény: csakmegjegyzem (8386)
csakmegjegyzem Creative Commons License 2021.08.02 0 0 8386

a Priv Standard kondijai biztos hogy nem változtak, nem ez az ok.

mint előttem írták, ápr végén ugyanígy elcsesztek valamit, aztán nagy kegyesen visszakönyvelték.

Előzmény: citis (8383)
erchegyia Creative Commons License 2021.08.02 0 0 8385

közben azért jön az email, hogy a banki csalók így meg úgy. Mi van akkor ha a bank a csaló? :D

Előzmény: gambl-R (8384)
gambl-R Creative Commons License 2021.08.02 0 1 8384

Kiváncsi lennék, hogy az is visszakapja-e a pénzét, aki nem reklamál. 

Előzmény: kapasz (8382)
citis Creative Commons License 2021.08.02 -1 0 8383

Változtak a kondíciók. Nekem a bankon kivüli 20e alatti utalást kiszámlázták, a bankon belülit egyelőre nem.

kapasz Creative Commons License 2021.08.02 0 0 8382

Tényleg besoroljam?

 

Díj / Csoportos beszedés bankon kívül

Díj / Eseti forint átutalás bankon kívül

Díj / Terhelési tranzakciók után

Díj / Állandó forint átutalás bankon kívül

 

- Összesen sok ezer forint.

 

Ügyfélélmény: Ha nem figyelsz, becsapnak. 3-4 havonta gebasz van, leállás még sűrűbben.

Ez a jövő bankolása?

Ennek miért így kell működnie?

Előzmény: blueye (8379)
csakmegjegyzem Creative Commons License 2021.08.02 0 0 8381

"miért kell a tévesen levont összegek visszautalására egy hónapot várni? "  -  mert minden érintett (én is) lusta felnyomni őket az MNB-nél :)    kapnának egy pár tízmilliós büntit, egyből megtalálnák a módját, hogy ha már náluk van a hiba, akkor 24 órán belül javítsák, jóváírják stb.

Előzmény: gambl-R (8380)
gambl-R Creative Commons License 2021.08.01 0 0 8380

Valóban, nálam is.

Április hónapban ugyanez volt. A szerencsétlenkedés mellett azt sem értem, hogy miért kell a tévesen levont összegek visszautalására egy hónapot várni? 

Előzmény: kapasz (8378)
blueye Creative Commons License 2021.08.01 0 0 8379

Konkretan milyen dijakat?

Előzmény: kapasz (8378)
kapasz Creative Commons License 2021.08.01 0 0 8378

Ismét sikerült egy csomó díjat tévedésből felszámítani hóvégi zárás kapcsán a folyószámlán.

 

Mint egy öreg autónál, foglalkozós ennél a banknál egy csomó minden...

tucsok13 Creative Commons License 2021.07.28 0 0 8377

Nem igazán nézegettem végül, mert az Apple is és a bank is megígérte, hogy visszatéríti az összeget. 16e Ft-ról ment a terhelés, remélem, valaki csak visszaadja :-)

 

Előzmény: JeeEm (8376)
JeeEm Creative Commons License 2021.07.28 0 0 8376

Rengeteg hihetetlen, de megtörtént storyt lehet olvasni manapság a neten :)

 

Itt megnézted? 

https://support.apple.com/hu-hu/HT201382

https://reportaproblem.apple.com/

 

 

Volt tranzakció ami végül teljesült?

Előzmény: tucsok13 (8375)
tucsok13 Creative Commons License 2021.07.28 0 0 8375

Nna de a booking-on ellopott adataimmal fake fiókok vásároltak kiegészítőket, játékokat és mittudomén mit az Apple store-ban? Nekem ez elég hihetetlennek tűnik.

Szinte biztos vagyok benne, hogy az Apple-n keresztül fértek hozzá.

https://support.apple.com/hu-hu/HT204145

 

Előzmény: gambl-R (8374)
gambl-R Creative Commons License 2021.07.28 0 0 8374

Booking lesz az...

Előzmény: tucsok13 (8371)
JeeEm Creative Commons License 2021.07.28 0 0 8373

booking.com-ról annyit, hogy néhány éve fizettem egy görög szállást a kártyámmal, de nem vonták le egyből a szállás díját, írták, hogy majd ott fogják.

 

Ennek az lett a vége, hogy mikor megérkeztem egy kinyomtatott fax a recepciós pulton a kártya adataimmal (cvc is!) személyes adatokkal.

Előzmény: tucsok13 (8371)
tucsok13 Creative Commons License 2021.07.28 0 0 8372

Igen, de ez nem Apple Pay volt, hanem a store-ban vásárlás..

Előzmény: JeeEm (8370)
tucsok13 Creative Commons License 2021.07.28 0 0 8371

Nem tudom, mert az Apple nem adott részletes tájékoztatást. Nekem úgy tűnt, nem nagyon akarnak őszinték lenni a kérdésben.

Jelen esetben nem az Apple Pay-el fizettek, hanem az Apple fiókban voltak olyan tranzakciók (app vagy bármi vásárlás) amit maga az Apple terhelt be nekem, tehát szerintem ott lehetett mégiscsak a gond.

Ahol fizettem az elmúlt két hónapban ezzel a kártyával egyébként az a booking és a Lufthansa online felülete, plusz a holland egyetem felülete, egyik se tűnik veszélyesnek, persze minden lehetséges. (mivel ezt csak nagyobb összegű EUR-os vásárlásokra használtam)

Előzmény: JeeEm (8369)
JeeEm Creative Commons License 2021.07.28 0 0 8370

Itt le is írják, hogy csak az adott készülékkel tudsz Apple Pay-t indítani, amire regisztráltad a kártyát:

https://support.apple.com/en-us/HT203027

Előzmény: JeeEm (8369)
JeeEm Creative Commons License 2021.07.28 0 0 8369

Lehet én tudom rosszul, de a kártya a telefonra van regisztrálva, nem az apple fiókhoz. Tehát az apple fiók feltörésével nem jutnak hozzá a kártyához, hogy fizessenek vele.

 

Inkább valahol valamely felületen nyúlhatták le, ma már nincs olyan, hogy megbízható felület. Mindenhol lehetnek gondok.

Előzmény: tucsok13 (8368)
tucsok13 Creative Commons License 2021.07.27 0 0 8368

Nincs rajta most semmilyen külföldi használat, csak online használtam, kizárólag megbízható felületeken. Mióta van Revolut, azt használom külföldön.

 

Egyértelmű, hogy az Apple fiókomat törték fel, mert az ügyintéző már olyan terheléseket is látott, amit én még nem, ráadásul mindenféle zavaros accountokhoz hozzárendelve. Kb 50 dollár értékben fizettek vele - gondolom, használták volna tovább.

Előzmény: edkedk (8367)
edkedk Creative Commons License 2021.07.27 0 0 8367

Külföldön használtad fizikailag?

Nekem 4 éve US használat után volt kártyaregisztráció FedExnél. Akkor ideiglenesen tiltattam, így másnap a 80 ezer Ft-os T-Mobile terhelés sikertelen volt.

Előzmény: tucsok13 (8366)
tucsok13 Creative Commons License 2021.07.26 0 0 8366

Hátha másnak is tanulságos: tegnap jött 3 authorizáció Apple - 0 Ft, majd egy terhelés 20e Ft körüli összegről. Végigkérdeztem a családot, senki nem használta a kártyát. A netbankban a zárolt összegek közt láttam este. Ma hívtam az üszit, én a neten már nem látom, ők igen. Hívtam az Apple-t, ilyen összegű terhelést ők nem látnak, viszont azt igen, hogy valaki hozzáfért a kártyámhoz, de összeget nem tudnak mondani.. sakk-matt. Vetetek fel jegyzőkönyvet az Erstével, és véglegesen tiltom a kártyát.  Úgyis vissza akartam adni a Visa kártyámat, most megteszem.

Pedig soha, sehol nem adom meg, ami nem biztonságos..

joc_ Creative Commons License 2021.07.25 0 0 8365

Igaz...

Előzmény: kapasz (8364)
kapasz Creative Commons License 2021.07.25 0 0 8364

A limitállítás csak az összegre vonatkozik, darabszámot már nem lehet állítani, csak a régi netbankban, amit ugye ki akarnak vezetni. Erre ne legyenek büszkék.

Előzmény: joc_ (8363)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!