Keresés

Részletes keresés

meszeske Creative Commons License 1 napja 0 0 7654

Sziasztok ! 

Azt szeretném megkérdezni hogy tapasztalt-e valaki lézeres műtét után 6-7 hónappal végbél vérzést. Három belső aranyeret égettek ki még áprilisban. Nagyon szépen gyógyultam és gyakorlatilag semmi különös tünetem nem volt. Pár napja enyhe viszketés és végbélfeszülést éreztem és ma székletürítés után enyhe élénk friss vérzést tapasztaltam . Törlés után féltenyérnyi friss vér de utána semmi utóvérzés és semmi fájdalom csak enyhe csípő érzés zuhanyzáskor. Reparon kenőccsel lekezeltem a végbél felszínét. Semmi fájdalom , semmi dudor és látszólag semmi külső elváltozás nem látható.  Nem gondolnám hogy komoly gond lenne, de azért kíváncsi lennék esetleg másnak volt-e ilyen jellegű enyhe vérzése így több hónappal a belső aranyeres lézeres kezelést követően ? Várom esetleges véleményeteket ,tapasztalatokat.

Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2022.11.11 0 0 7653

Sziasztok!

Nem merem elkiabálni, de jobban vagyok. Nem fekszem egész nap, bár ha sokat állok egy helyben vagy hosszabb ideig ülök, jobban fáj. Ami viszont nem hagy nyugodni, az a székelés utáni fájdalom. Nem ég, nem csíp, hanem fáj. Lehet, hogy a záróizmom enyhébb görcse, zuhany és Rectogesic után enyhül. Nem emlékszem arra, hogy 12 éve, amikor először volt végbélrepedésem, lett volna ilyen jellegű fájdalmam. Az is lehet, hogy én idézem elő azzal, hogy a széklet távozását követően összeszorítom a záróizmom. Vagy ez normális, mindenki szorít utána? (Nem emlékszem, hogy csináltam a repedés előtt, akkor nem koncentráltam ennyire🙂) Ugye el fog múlni ez is? Persze, örülök annak is, hogy már nem fáj annyira, hogy az ágyban kelljen tölteni a napjaimat.

Ma mentem volna kontrollra, de sajnos elmarad a rendelés, így ma nem tudom ezt megbeszélni a proktológusommal.

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2022.11.10 0 0 7652

Szerintem is érdemes a központjukat felkeresni ami 2 helyen van.

Nekem is a Sz.fehérvár jött be én a névadóhoz jártam.

Ott megmondják mi a problémád és mit lehet/kell tenni.

Évekig fizettem a magánorvosokat és nem tudtam erről a lehetőségről.

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7651)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2022.11.10 0 0 7651

Szia!

Én a Bánfalvi Aranyér Központba járok Lehoczki Gergely doktorhoz, Székesfehérvárra, Budapesten is van rendelőjük, Dr. Bánfalvi Péter a vezető proktológus. A google keresőben rátalálsz, véleményt is olvashatsz róluk. Jobbulást kívánok a feleségednek!

Előzmény: leoka1970 (7650)
leoka1970 Creative Commons License 2022.11.08 0 0 7650

Sziasztok, kedves feleségemnek keresek Budapesten egy megbízható és jó orvost, tudtok-e javasolni valakit?

Köszönettel!!

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2022.11.04 0 0 7649

Ha nincs vele gondod egyszerűbb hagyni szerintem.

Előzmény: Elena888888 (7647)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2022.10.30 0 0 7648

Nekem van, az első vizsgálatkor az orvosom azt mondta, hogy a külső aranyerekkel együtt el lehet távolítani azt is. Részletekbe nem mentünk bele, mert először a végbélrepedésemnek kell meggyógyulnia, amivel már négy hónapja szenvedek. Ha van rá lehetőséged, szerintem lézerrel műtesd le, az kevésbé fájdalmas és a gyógyulás is gyorsabb.

Előzmény: Elena888888 (7647)
Elena888888 Creative Commons License 2022.10.24 0 0 7647

Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy van-e itt esetleg valakinek  CARUNCULA  vagyis bőrlebenyük a végbelüknél?! Engem a múltkor tájékoztatott róla az orvosom, hogy van egy ilyen kis meglepetésem a fenekemnél, de fogalmam sincs, hogy mikor és miért nőtt oda. Azt mondta, hogy nem kell vele semmit sem kezdeni, mert nem rákosodhat el, minden rendben van vele, csak esztétikailag lehet zavaró. Olvastam, hogy ezt nem érdemes leszedetni, mert utána a gyógyulási idő hosszadalmas a hegesedés miatt és további problémákat okozhat. Van itt olyan, aki ezt megcsináltatta már? Ha igen, akkor tényleg annyira fájdalmas volt utána? Köszönöm 

Kiddo987654321 Creative Commons License 2022.10.23 0 0 7646

igen, sajnos pont ugyanez van. Már olvastam a történeted korábban, írtad, hogy érköteget is távolítottak el vagyis volt pont ott egy értágulat?

Egyébként rendszeresen járok orvoshoz vele, kb 3 havonta, pont Bánfalvi doktorhoz, igen, kilátásban van a műtét, de addig nem, amíg ennyire szoros a záróizmom. De már nem tudok vele mit csinálni, a cordaflexes kúptól az ájulás kerülget, mintha pánikrohamot kapnék, izomlazítótól nehézlégzésem van. Próbálom pszichésen is kezelni, most épp válok, szerintem ha túl leszek jobb lesz az is. 🙄 Voltam medencefének izom felmérésen, van némi diszfunkció, már vettem biofeedback készüléket, de nem érzem a javulást, az izomfeszesség szűnését. 😓 

Előzmény: bonap arte (7641)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2022.10.19 0 0 7645

Köszönöm! Ha elfogy én is Macrogolt fogok venni.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (7644)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2022.10.19 0 0 7644

A macrogol 4000 kristályos anyag.

Mindenkinek más az adag.

Állítólag nem gyógyszer. kb.72 óra múlva hat.

Orvos 1 evő kanállal írta feloldva vízben. Úgyi van több fajta nagyságú evő kanál. 

Én napi 2x teás kanál.

A Dulcosoft -nak hamar vége és többször annyiba kerül.

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7643)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2022.10.18 0 0 7643

Nyuggerfarhát68, a Macrogolból mennyit iszol? El kezdtem inni a Dulcosoftot a szenna tea helyett (már régóta ittam és azt olvastam, hogy azt sem szabadhosszú távon fogyasztani) de nem nagyon érzem a hatását. 

nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2022.10.17 0 0 7642

Fontos hogy minél előbb orvoshoz kerülj.

Előzmény: Kiddo987654321 (7640)
bonap arte Creative Commons License 2022.10.16 0 0 7641

Perforált az aranyered és székeléskor csöpög, spiccel a vér belőle. Néha elmúlik, néha napokig erősen vérzik és a vécé csészében alvadt vér is jelen van.

Ezt a diagnózist én is átéltem. Nagy vérveszteség, súlyos vashiány a vérképben.

Sajnos ez már olyan stádium, hogy nem fog elmúlni semmiféle kenőcstől vagy tablettától.

Sürgősen keress fel egy szakorvost és csináltasd meg mert ettől sokkal rosszabb lesz. Ne halogasd.

Előzmény: Kiddo987654321 (7640)
Kiddo987654321 Creative Commons License 2022.10.16 0 0 7640

Kedves Sorstársak!

sajnos rendszeres probléma nálam továbbra is az erős vérzés, már nem tudom, hogy a belső aranyerem durran el vagy repedés miatt. Elvileg mindkettő diagnosztizálva van nagyon feszes záróizommal. megfigyeltem, hogy a vérzés kapcsolódik a ciklusomhoz, 1 héttel a menstruáció előtt elkezd vérezni, majd a 3-4. nap elmúlik. Most is itt tartok és napok óta csöpög székeléskor a vérem és ma arra lettem figyelmes, hogy alvadt véres-nyákos dolog van a végbelemben. Ez vérzés után ilyen? Mármint a megsérült nyálkahártya begyulladhatott vagy szivárog esetleg még a vér? egy kicsit ideges vagyok emiatt, hogy ez mennyire normális. 

Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2022.10.10 0 0 7639

Nagyon sajnálom, azt hittem, már jobb hírekkel szolgálsz!

A hullámvasutat én is megfogalmaztam már a repedésem fennállása óta. Bár most mintha inkább hátramenetbe kapcsoltam volna. Szerintem vagy hozzászokott a szervezetem a Sirdaludhoz vagy annyira erős a záróizomgörcs, hogy kevés a napi 6 mg. 

Kitartást kívánok neked, meg lelkierőt és gyógyulást!

Majd írj azért, hogy alakulsz!

Előzmény: Aurora01 (7638)
Aurora01 Creative Commons License 2022.10.10 0 0 7638

Szia! Köszönöm kérdésedet, így a 11. nap után is hullámvasúton. A kegyetlen záróizom görcsöm elmúlt, ugyanis egy varrat darab kiesett és úgy látszik, hogy az nyomta azt az ideget, ami a görcsöket okozta. Elmúlt utána egyből. Ez volt a 8. napon. Aztán a következő napon kontrollon voltam, ahol azt mondták, hogy kicsit duzzadt, de nem gyullad. Mondták, hogy egy hét múlva elvágják és kihúzzák azt a 2 db nagy csomós varratomat, ami még bent van. Mondták, hogy ne nyúljak hozzá, ne próbáljam kiszedni addig. Ennek nem tulajdonítottam nagy figyelmet. A szombat végre, a csigalassú járásomat leszámítva jól telt! Igen ám, de jött a vasárnap reggel. Az egyik gubancos csomó pont középre került és folyamatosan szúrjta pont a műtött területet, így a feljajdulások ismét elkezdődtek részemről, és pörgött a kisördög a fejemben, hogy hogyan lehetne onnan kiszedni. De mivel eszembe jutott, hogy valószínűleg erre céloztak a kontrollon, nem mertem hozzányúlni. De ne higgyem, hogy itt még vége … ma reggelre, nem tudom, hogy a csomónak, vagy az összehúzódásoknak köszönhetően, egyfolytában székelési ingerem van, eddig kb. 15x voltam ma már, iszonyatosan erős ingerem van, feszülés, nehézlégzés … de a produktum minden egyes alkalommal, egy körömnyi széklet. Ezért írtam az elején, hogy hullámvasút ez az egész gyógyulási folyamat. Mikor már azt hinnéd jobb lesz, beüt egy újabb őrület. Már nagyon várom a végét!!! De így ki se tudok mozdulni a lakásból sem.

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7637)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2022.10.09 0 0 7637

Szia!

Hogy vagy? Remélem, már nincs olyan nagy fájdalmad és szépen gyógyulsz! 

Előzmény: Aurora01 (7634)
bonap arte Creative Commons License 2022.10.07 0 0 7636

Én azt bántam, hogy nem csináltattam meg előbb. Már gyerekkoromban volt, hogy néha fájt de ez mindig elmúlt és tünetmentes voltam sokszr évekig.

Úgy 25 lehetem mikor sűrűbbé vált és mindig főleg télen. Húztam halasztottam a műtétet, aztán elkezdett vérezni úgy 10 ével ezelőtt, először alig aztán durván minden székeléskor.

Ekkor már 4. stádiumban voltam és iszonyú vashiányom lett a vérzéstől. Legyengültem, a levegőm elfogyott egy kis lépcsőzéstől, ezért mentem el a háziorvosomhoz. De még ott sem mondtam meg, hogy vérzek.

Elküldött vérképre és ott derült ki, hogy a vasam1 a férfiaknál szokásos 15-30 helyett. Bevallottam a dokinak az aranyeret.

Azonnal vasinjekció sorozatot kaptam és két nap alatt visszanyertem az erőmet. Ajánlott egy jó sebészt aki valóban jól megcsinálta a műtétet. Ennek már nem is tudom hány éve. Ha rákattintassz a nickemre akkor az elejétől elolvashatod a történetemet részletesen.

Inkább egy hónap kellemetlenség sok évtized szenvedés helyett.

Előzmény: Aurora01 (7635)
Aurora01 Creative Commons License 2022.10.07 0 0 7635

Szia! Örülök, hogy rendben vagy! Az biztos, hogy ez nekem most nagy tanulság volt rengeteg téren. Az tuti, hogy életmódot fogok váltani ezután, és figyelni fogok az étkezésemre, a vízfogyasztásomra, a székelési szokásaimra. Bár kivédeni nehéz a mai stresszes, rohanó világban az aranyér megjelenését, de ha az esélyek csökkentésére mi minden tőlünk telhetőt megteszünk, legalább az esélyeink javulnak! 

Előzmény: bonap arte (7633)
Aurora01 Creative Commons License 2022.10.07 0 0 7634

Szia! Nekem volt 3 db belső aranyerem, amit gyűrűzéssel leszedtek idén, három hónap alatt. Ezekről nem is tudtam, csak vérzett a fenekem székeléskor, és egy külső kemény csomót tapintottam kívül ezért elmentem proktológiai vizsgálatra, akkor derültek ki a belsők. A bekeményedett csomót szteroidos kenőccsel kellett kennem, addig, amíg fel nem szívódott a csomó. Utána a gyűrűzés minden alkalommal kb. 3 perc volt, fájdalommentesen. Viszont régebben szüléskor lett 2 db nagyméretű külső aranyeres csomóm, ami nem fájt a mindennapokban, csak amikor szorulásom volt, mert akkor mindig bedurrant, bedagadt, vérzett, kényelmetlen volt, valamint mivel a záróizmom nagy részét elfoglalták, ezért nagyon nehéz volt tisztán tartani. Ezért döntöttem az eltávolításuk mellett … Nem igazán jártam utána, hogy a műtét mivel járhat (műtét utáni fájdalom stb.), mert az orvosomban bíztam és egy semmilyen rutin műtétnek írta le. Azt sugallta, hogy csütörtökön megcsinálja, hétfőn már dolgozhatok. A többit már tudjátok … 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7632)
bonap arte Creative Commons License 2022.10.06 0 0 7633

Igen, rendben vagyok. Bő 1 hónap alatt teljesen elmúlt minden fájdalom.

A lényeg, hogy ne görcsölj rá a fájdalomra és mindenképp vegyél be parafin olajat étkezés előtt. Napi egyszer elég egy evőkanállal az első 2 hétben. Utána csökkentheted az adagot folyamatosan míg meg nem szűnik a fájdalom.

Azért fontos, hogy használd mert nagymértékben segít székeléskor, ezt minden nap hozta a nővér a kórházban.

Patikában recept nélkül lehet kapni. Jobbulást.

Előzmény: Aurora01 (7627)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2022.10.06 0 0 7632

Köszönöm szépen! Egyébként neked milyen panaszokat okozott az aranyered, illetve hányat metszettek ki? Nekem úgy mondta Lehocki doktor, hogy egyszerre csak egyet, majd 2 hét múlva a következőt.

Nagyon nem szeretném ezt a kimetszéses műtétet, nagyon félek az utána levő fájdalomtól. Van sokkal kíméletesebb műtét is, igaz, sokkal költségesebb is. Minden esetre rákérdezek majd a lehetőségekre.

Kitartást és gyógyulást kívánok!

Előzmény: Aurora01 (7629)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2022.10.06 0 0 7631

Igen, van belső és külső aranyerem is, de különösebb gondot eddig nem okoztak. Még a berepedés kezdetén a sok melegvizes ülőfürdőtől begyulladt az egyik belső aranyerem, iszonyúan fájt, Detralexet kaptam rá. Egyébként 12 évvel ezelőtt ugyan így voltam, berepedésem volt és  belső aranyér gyulladásom plusz zároizomgörcsöm.

Azt mondta Lehocki doktor, nem sürgős a műtét. Minden esetre, most még jobban félek tőle, mint eddig.

Előzmény: Adad-nirari (7626)
Adad-nirari Creative Commons License 2022.10.06 0 0 7630

Igen. Reggel, még székelés előtt használd.

Előzmény: Aurora01 (7628)
Aurora01 Creative Commons License 2022.10.06 0 0 7629

Köszönöm szépen a válaszod! Remélem minden rendben lesz Neked és elviselhetőbb fájdalmaid lesznek műtét után. Hallottam én is arról a tornáról, ha rendbejövök megpróbálom utólag én is, mert félek, hogy eléggé össze is szűkült. Megnézem a neten, hogy hova tudok majd menni megtanulni a technikát.

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7625)
Aurora01 Creative Commons License 2022.10.06 0 0 7628

Szia! Köszönöm szépen! Megpróbálom feliratni. Ez azon is segít, hogy wc-zés közben csillapítsa a fájdalmat? Mert ma reggelre, mintha teljesen össze is húzódott volna ott és egy borsónyi széklet miatt is a falat kapartam és utána órákig alig tudtam menni. Nyílván annak ki kell jönnie, de a fájdalom miatt és az állandó összehúzódás miatt nem sikerül.

Előzmény: Adad-nirari (7623)
Aurora01 Creative Commons License 2022.10.06 0 0 7627

Szia! Köszönöm szépen a válaszod, megpróbálok ilyet is feliratni. Azóta minden rendben Nálad? Fájdalom? Széklet?

Előzmény: bonap arte (7622)
Adad-nirari Creative Commons License 2022.10.06 0 0 7626

Neked akkor más gondod is van a repedésen és a záróizomgörcsön kívül? Az említett műtét miatt kérdezem.

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7625)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2022.10.06 0 0 7625

Nagyon sajnálom, hogy ennyit szenvedsz és kívánom, hogy minél hamarabb legyél túl a nehezén! Amit Adad-nirari írt, a gyógyszer és a krém, biztos segíteni fognak. A fájdalomcsillapítót nem ismerem, amit bonap arte ajánlott, de megjegyzem magamnak, mert nekem is ilyen kimetszéses műtétet említett a proktológusom, amit a következő kontrollvizsgálaton beszélünk meg, és amitől pontosan a záróizomgörcs miatt félek annyira, mert a végbélberepedésemnél is ez a legnagyobb probléma. 

Ma jelentkeztem be gyógytornászhoz, hogy segítsen megtanulni, hogy tudom ellazítani, szerdán mehetek hozzá. Természetesen ide is magánba, mert sztk-ra már nincs ilyen torna. Tudom, hogy most a fájdalom miatt kivitelezhetetlen, de amint jobban leszel, próbáld meg te is a tornát!

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

Előzmény: Aurora01 (7621)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!