Keresés

Részletes keresés

Adad-nirari Creative Commons License 5 napja 0 0 8161

Szia. Még nem voltam, nem sikerült olyan állapotba hozni magam, hogy vélhetően kibírjam a vizsgálatot.

A helyzet kb. ugyanaz, mint nálad.

Találtam egy régi email-címet, ez működik: drunk-man@freemail.hu

 

Előzmény: Tuggyukki (8160)
Tuggyukki Creative Commons License 5 napja 0 0 8160

Szia. Mi újság veled? Voltál azóta dokinál? Az az ultrahang jó lenne nagyon...

Nálam sajnos érdemi változás nincs, holnap lesz hogy 8 hete voltam kontrollon, jövő hétfőre jelentkeztem be a következőre. 

A fájás minden nap megvan, talán az elmúlt hetekben egy vagy két nap volt amikor nem fájtam, a többin csak a fájdalom minősége és hosszúsága volt a változó. A kedvem eléggé hullámzó emiatt, nem vagyok depressziós, de azért vannak elképesztő mélypontok. A Nikolett féle kúpot néha 1x-1x (este lefekvés előtt) használom, de alapvetően nem alkalmazok semmit, mert a tapasztalatok alapján úgysem segít sajnos. A "lágyítást" minden nap csinálom, reggel dulcosoft, este pár korty Hunyadi, napközben meg rengeteg víz és óvatos táblálkozás... de hát ennyi. Beragadtam ebbe az állapotba. 

Előzmény: Adad-nirari (8159)
Adad-nirari Creative Commons License 2024.08.27 0 0 8159

Önmagában már a felhelyezése is trauma, amit nem szívesen élek át.

Ezért használok ugyanilyen összetevőkkel krémeket.

Nos, a tápszer semmi gondot nem okozott, és a székletek maguk teljesen normálisak voltak utána, de aztán szépen visszajött a görcs.

Ahogy írtam, ehhez talán egy hónap is kéne, ha van ideje-helye az embernek (tulajdonképpen ha nem, vagy otthon dolgozik), érdemes lehet kipróbálni.

Kell itt legyen még valami, vaktasak a repedés alatt, esetleg mikrotályog, Mikes doktor úr említést tesz erről a 3D végbélultrahangot bemutató írásában.

Meg kéne nézetnem, mert ez így nagyon nem tartható.

 

Előzmény: Tuggyukki (8158)
Tuggyukki Creative Commons License 2024.08.27 0 0 8158

Szia. Ha listázod Nikoletta hozzászólásait nem is olyan régen feltett egy képet a kúp összetevőkről. 

Amúgy Neked (többieknek is szól a kérdés: nektek) nem szokott a bármilyen kúp után is irtóra irritált lenni a seb környéke?

Én legtöbbször ezért sem használom el a felírt mennyiséget, mert azt érzem, hogy lehetséges hogy javít valamit, de irtóra érzékeny lesz utána a terület. 

Régebben többször volt olyan is, hogy miután abbahagytam a kúpot (posterisan/ cordaflex etc.) utána megnyugodott a környezet és jobban gyógyult.

Persze mikor nem múlik, és nagyon fáj akkor ez ember elkezdi újra a kúpozást... egy nagyon fura ördögi kör ez. 

Más: hogy sikerült a tisztító kúrád? Milyen volt utána az első pár output? Remélem jó irányban változtak a dolgok.

Előzmény: Adad-nirari (8157)
Adad-nirari Creative Commons License 2024.08.26 0 0 8157

Ez nagyon jó hír, örülök. Maradjon így, vagy javuljon még.

Én sajnos stagnálok.

Esetleg el tudnád kérni a háziorvostól a Hornok doktor-féle kúp receptjét, és berakni ide nekünk?

Hátha van benne valami érdekes kombináció, és így el sem veszik a doktor visszavonulásával.

 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (8151)
Aliszia565656 Creative Commons License 2024.08.24 0 0 8156

Szia, ne hanyagold el a polipot, mert abból lehet a  daganat. Én is visszanyomkodtam, de annyira megnőtt, hogy két hete kizáródott. És bizony egy nagyra nőtt daganat volt a polipból. Most várom a  szövettant és hogyan tovább. Iszonyúan fáj a székletkor, szinte orditani tudok. Máris menjél.

Előzmény: xion67 (8079)
Adad-nirari Creative Commons License 2024.08.23 0 0 8155

Hétfőn tudtam elkezdeni a lájtos kiürítéssel, előtte 2 napig tkp. koplaltam, hogy ne legyen túl megterhelő. Az utolsó, híg széklet kedd reggel volt, az még a Picoprep hatásának maradéka volt. Fokozatosan építettem fel a tápszert, kedden 3, sterdán 4, csütörtökön 5, ma lesz még 5, az kiderült, hogy számomra jól tolerálható, nem fosat (Nutridrink).

Mivel hétfőtől dolgozni kell, szombaton el kell kezdjek visszaállni a normál táplálékra, remélem ebből nem lesz gond.

A széklet elmaradásával tényleg szépen leült a fájdalom, de ennyi idő alatt egy krónikus repedés nem fog meggyógyulni, azt gondolom.

Kissé be is zuhant a tömegem, de az visszaszedhető.

Megfelelő időt rászánva, szerintem működhet a dolog.

Az első széklet lesz érdekes, majd írok.

 

Előzmény: Tuggyukki (8154)
Tuggyukki Creative Commons License 2024.08.21 0 0 8154

Szia! Írj majd a tapasztalatokról! Már félúton jársz, nagyon kíváncsi vagyok mi van/lesz veled! Drukk! :)

Előzmény: Adad-nirari (8149)
sellye78 Creative Commons License 2024.08.16 0 0 8153

Köszi! Jobbulást kívánok neki.

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (8152)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2024.08.15 0 0 8152

Szia!

A Nyírő Gyula Kórházban rendelt, de beteg lett és nem dolgozik már egy jó ideje. Szerintem már nem is fog sajnos.

Előzmény: sellye78 (8119)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2024.08.15 0 1 8151

Szia!

Már jó régen jártam itt....

Hornok doktor sajnos beteg lett, így tavaly novemberben látott orvos utoljára. Az általa adott kúpot a háziorvosom felírta, azt tudtam használni, de kb. 2 hónapja már semmit nem szedek/használok. Azt nem tudom, hogy meggyógyultam-e, de nincs fájdalmam. Ami problémát okozhat, az a szűkület, mert ha normál székletem van, akkor érzek közvetlenül a székelés után egy kis fájdalmat, de pár perc után elmúlik. Ha laza a székletem, semmi probléma nincs. Esténként egy evőkanál búzakorpát még mindig eszem, bár előfordul, hogy egyszer-egyszer kimarad. 

Te hogy vagy?

Előzmény: Adad-nirari (8150)
Adad-nirari Creative Commons License 2024.08.13 0 0 8150

Niki, te hogy vagy? Sikerült gyógyulást, vagy tünetmentességet elérni?

 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (8093)
Adad-nirari Creative Commons License 2024.08.13 0 0 8149

A tályogról nem beszéltünk, de szvsz nincs összefüggésben a DePot-tal, inkább a páciens alapbetegségével, ott valamit benéztek, mikor vizsgálták.

Csinálok majd gmailt, és 1x-2x tesztelem, nem zár-e ki az is, ha megy akkor beírom ide.

Szombaton tervezem elkezdeni egy feles Picopreppel, és másnap reggeltől a tápszerrel.

 

Előzmény: Tuggyukki (8148)
Tuggyukki Creative Commons License 2024.08.12 0 0 8148

Köszi! Elolvastam. Húúú... izgalmas... és mondjuk tök logikus.

Viszont megnéznék egy nagyobb létszámmal dolgozó tanulmányt is. A 4 beteg elég kevés, és az is érdekes lehet, hogy annál az egynél mitől alakult ki a tályog. Az orvosod erre mit mondott?

Ha megbízol bennem küldheted "normál" mailről is a leveledet (én bemutatkoztam az enyémben :) ) vagy marad a gmail, ami amúgy szerintem teljesen okés. Mikor tervezed elkezdeni a kúrát? 

 

 

Előzmény: Adad-nirari (8147)
Adad-nirari Creative Commons License 2024.08.12 0 0 8147

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7842491/

 

 

Lényegében ugyanazt éri el, mint egy kolosztóma, csak jóval kevéssé drasztikusan. Mivel a tápszer a vékonybélben teljesen felszívódik, és alig képződik salakanyag, pihenni tud a záróizom.

Ehhez asszem hozzárakom még a Betadine kúpot. Érdekes lesz.

Persze, megpróbálom a gmailt, az csak nem zsarol telefonszámámért, mint a microfos.

 

 

 

Előzmény: Tuggyukki (8146)
Tuggyukki Creative Commons License 2024.08.12 0 0 8146

Szia, sajnos lényegi nem sok. Hullámzó a helyzet, vannak jobb napok (alig fáj, vagy csak 1-2 órát, vagy csak erősebb irritációt érzek) és vannak a rosszabbak amik kb 80%-ban jellemzőek. Ezeken a reggeli output után cca du. 4-5-re múlik a fájdalom.

A DePot protokollnak mi a lényege?  Gugli annyira nem a barátom ebben a témában most. A mail-t sajnálom hogy nem sikerül, egy egyszerű gmail-es fiókkal nem próbálkozol meg? Pár perc alatt létrehoztam az enyémet, és elvileg működik is.

Előzmény: Adad-nirari (8145)
Adad-nirari Creative Commons License 2024.08.12 0 0 8145

Átbeszéltem a háziorvosommal a DePOT protokollt, logikusnak találta, hétvégén belevágok, 1 hétre tervezem. A Betadine kúppal kapcsolatban is kedvező volt a véleménye, időnként alkalmazhatónak ítélte, azt is hozzátette, hogy a metronidazolos kúpnál szélesebb hatásspektrum miatt hatékonyabb is lehet.

A lehetséges hasmenésről beszéltünk, ezt a kockázatot sajnos vállalnom kell.

Beszámolok majd a tapasztalataimról.

Nálad van változás az anopapilla műtét óta?

 

 

Előzmény: Tuggyukki (8142)
Adad-nirari Creative Commons License 2024.08.11 0 0 8144

Ezt is zárolta..., nem tudom miért problémázik.

 

 

Előzmény: Adad-nirari (8143)
Adad-nirari Creative Commons License 2024.08.11 0 0 8143

Nekem is hasonló gondolatok járnak a fejemben.

A betegtárs jól látja a lényeget. Fel kell függeszteni a székürítést, mert ez maga a gyógyulás akadálya.

Colostoma, DePOT protokoll? E kettőn kívül más opcióról nem tudok...

Csináltam új címet, ha van kedved, küldd el kérlek még egyszer erre a leveled, így tudnék érdemben reagálni.

 

assur-etil-ilani@hotmail.com

 

Előzmény: Tuggyukki (8142)
Tuggyukki Creative Commons License 2024.08.10 0 0 8142

Kedves Feca, köszönet a hosszas írásért és ötletekért.

Én egyelőre nem tudom/akarom/szeretném azt elfogadni, hogy ebből nincs visszatérés.

Rohadtul küzdök, és bár vannak napok amikor úgy érzem feladom, de ha ezt most így megteszem akkor nem tudom elképzelni hogy életem hátralévő felét ezzel a borzalommal és a mindennapos fájdalommal kelljen leélnem.

Majd még máskor írok, most csak ez egy ilyen gyors bejelentkezés volt...

Kitartás és jobbulást mindenkinek!! Hajrá! 

Előzmény: Feca21052 (8141)
Feca21052 Creative Commons License 2024.08.10 0 0 8141

Kedves sorstársaim !

 

Az utòbbi három èvben követtem a fòrumot, lèvèn, hogy az említett problèmákkal küzdök jó magam is.

Jártam több helyen, több embernèl, sok orvos nevèt olvastam, akiknèl èn is megfordultam. Nem kevès pènzt hagytam náluk, a problèma ennek ellenère nem oldòdott meg, sőt, jellemzően nagyobb fokozatra kapcsolva tèrt vissza.

 

Nèhány èszrevètelt, tanácsot szeretnèk megosztani veletek, mindegyik a saját tapasztalataimbòl ered:

 

Ahogy korábban már írták, mind az aranyèr, mind a vègbèlrepedès a kemèny szèklet miatt alakul ki. Ès ennyi.

Nem egy alkalom után, nem 2 nap után, hanem hònapok kellenek hozzá. Amikor előbújik az aranyèr, az már azt jelenti, hogy sokáig figyelmen kívül hagytad a problèmát - nem foglalkoztál vele, hiszen fájdalom nem volt, vèrzès sem, legfeljebb mosolyogtál egy jòt a művelet közben, hogy na ez bizony "nehèz szülès volt".   Aztán most meg itt vagy, általában visszatérő vendègkènt, várod a csodát igaz!? 

 

Velem is így törtènt....

 

Vègbèlrepedèssel kezdődött, először mèg magátòl gyògyult, majd csak vèny nèlkül kaphatò kúpokkal ès kenőcsökkel, de nèhány hònap tünetmentessèg után újra ès újra visszatèrt, miközben az egèszsèges periòdusok egyre csak rövidültek. 

 

Kezdődött az orvoshoz járkálás, ami segített rövidebb-hosszabb ideig,  de elèg egy szalonnasütès a haverokkal, egy nyaralás, amikor az ember nem tudja tartani a diètát, ès máris èrkezik a fájdalom, a vèrcsík a wc papíron.

Kezdődhet újra a több hètig-hònapig tartò szigorúság ès gyògyszerezès, hogy aztán legközelebb ismèt 2 perc alatt dőljön össze kártyavárkènt az addig szenvedèssel felèpített eredmèny.

 

Most már az aranyerek is kezdenek megjelenni nálam, holott ez korábban soha nem volt jellemző. Hiába, a fájdalom ès az abbòl eredő befeszülès, görcsössèg lassacskán megteszi a hatását, jönnek az újabb, súlyosabb tünetek, ez mèg csak a kezdet.

 

Műtètem nem volt mèg, ez idáig a "konzervatív-kezelèsnek" nevezett halmazt jártam körbe, az orvosok által javasolt gyògyszerek ès ètrend formájában. De mint írtam, hosszú távon nem használt egyik sem. Ugyanakkor mindenkihez hasonlòan a vègleges megoldást keresem èn is(továbbra is).

 

Na de mit lehet tenni?

 

Vèlemènyem szerint el kell fogadni - amennyiben az súlyos, èvek òta fennállò formában van jelen - hogy a vègbèlrepedèst, sem az aranyeressèget visszafordítani nem lehet, azt vèglegesen kikezelni, hogy olyan legyen mint előtte, hiú remèny.  Ha egyszer bele zuhantál a pòk hálòjába, onnèt már nem szabadulsz.

Sokan figyelmen kívül hagyják, hogy az èvek òta fennállò problèmátòl akarnak megszabadulni nèhány hèt alatt. Ez nem fog menni, hiszen ugye napi szinten "használva van" a kèrdèses szakasz, szòval ilyen esetekben nem túlzás akár èvekben gondolkodni a javulás terèn, de persze mindenkinek egyèni szinten van az esete, hajlama, stb.

 

Egy bizonyos stádiumon túl már csak a LIS segíthet, de ugyebár vannak komoly kockázatai.

Az összes többi orvosok által javasolt kisműtèt, botox stb...lehet hogy javít majd valamit, akár nèhány èvre is, de előbb vagy utòbb, vissza fog tèrni a problèma. 

Több ilyen kálváriát is olvashatunk itt az elmúlt èvekből. 

Rengeteg pènz elköltve, eredmèny elmaradt, sőt, az újabb ès újabb csalòdások csak még inkább görcsbe teszik az embert. Ördögi kör ez.

 

 

Szòval amit èn javasolnèk a "kezdőknek", akiknèl mèg csak most kezdenek jelentkezni az első tünetek, amelyek mèg pár nap után gyorsan gyògyulnak.

Ennèl stádiumnál mèg megfoghatò a dolog, megelőzheted, hogy egy èletre elintèzd magad. Mert hidd el nekem, nincs annál nyomorultabb èrzès, hogy mèg sz@rni sem tud az ember egy jòt ...

 

- Azonnal el kell kezdeni a szèklet-rendezèst.

Ennek elsődleges mòdja egy alapos intolerancia-teszt, vèrvètel útján. Ennek alapján száműzni az ètrendből a kèrdèses dolgokat, valamint nagy mennyisègű folyadèk ès zöldsèg, rost fogyasztása napi szinten. Rostot amúgy sem eszünk eleget, az utifűmaghèj, búzakorpa, teljeskiörlèsű dolgok valòban működnek. A sima kenyeret, illetve az annak nevezett szemetet el kell felejteni, semmi hasznos nincs benne mèg egy egèszsèges ember számára sem. Lenmagolaj, tökmagolaj, szilvalekvár, aszalványok mèg ami ajánlott.

Ennyi. Tènyleg. Ha jòl ès jòt, minősègi táplálèkot eszel, akkor nem lesz ilyen problémád, mint sokunknak.

 

 

Most pedig azokhoz szòlnèk akik már "haladòk ès mesterek" a tèmában, azaz, akiknek napi szinten befolyásolja az èletèt az aranyèr ès a repedès, akik már ezer fèle dolgot kipròbáltak - èn is ilyen vagyok, bár inkább csak haladò, hiszen olvasva többek esetèt, messze nem vagyok fekete öves, ès nem is szeretnèk az lenni.

 

Ahogy fentebb írtam, vègleges gyògyulás nem lesz. 

De javulás, ès egy nyugalmasabb szinten tartás igenis lehetsèges!

 

 

Ez már sokadik hònapja tart az esetemben, de csak úgy működik, ha napi szinten be van èpítve az ember èletèbe. A lustaság, a kihagyás, mert már úgy èrezzük, hogy minden rendben, bizony hamar , akár már másnap megbosszulja magát!

Szòval, nekem az alábbiak beváltak hosszabb távon is, hátha másnak is segítenek!

 

- Ètel-intolerancia teszt itt is javasolt, ne adjuk meg az esèlyt, hogy valami ètel miatt esünk újra  ès újra vissza. Termèszetesen a plusz rost, joghurt, Hunyadi-víz, alap itt is.

 

- Beöntès.

Nem a teljes bèlmosásra kell gondolni, elèg egy 200ml-es körtefecskendő. Ez nem mossa ki a hasznos baktèriumokat, viszont lágyítja a szèklet "elejèt" ami pèldául esetemben jellemzően a problèmát okozza. Jellemzően 24 òránkènt, azaz napi egyszer jelentkezik nálam az inger, hogy ez sok vagy kevès nem tudom, de a szèklet első negyede bogyòs, töredezett, kemèny. Utána már hiába puha az utifűmaghèjtòl, a kemèny szakasz felszakította a kèrdèses területet. 

Ezt megelőzi az említett mòdszer, estènkènt megejtem a dolgot, majd a következő fèlòrában, hasmenès mòdjára(hiszen folyadèkot fecskendezünk be) távozik a folyadèk, ès nèmi szèklet is, jòcskán felpuhulva, fájdalommentesen. Így cirka 12 òra múltán, a rendes napi ingernèl egy jòval lágyabb állagú produktummal kell csak megküzdenem, ami jellemzően zökkenőmentesen törtènik.

(Nem tetszik nekem ez a bogyòs szakasz, így elfogok menni egy újabb intolerancia tesztre (2 èvvel ezelőtt volt legutòbb) hátha olyan valami került az ètrendembe, ami okozhatja ezt).

Forraljunk vizet,  akár mehet bele 1 evőkanál kamillavirágzat, majd ezt testhőmèrsèkletre visszahűtve, leszűrve töltsük a körtèbe, így elkerülve az esetleges fertőzèseket. 

 

- Szèkelès előtti ujjazás.

Semmi 18+ jellegű dolog nincs benne, egyszerűen vizes bázisú síkosítòval besíkosítjuk a vègbelet, hogy könnyen távozzon a szèklet, minimalizálva az esetleges felszakadásokat, sèrülèseket.

Vegyünk egy csomag gumikesztyűt, majd ujjait levágva, minden alkalommal húzzunk fel egy tiszta gumi-ujjat a saját ujjunkra ès így síkosítsunk gyengèden. Így egyetlen pár kesztyű is elèg 10 alkalomra.

 

Ennyit tudnèk hozzátenni, illetve szèlesíteni a látòkörèt annak, aki napi szinten kínlòdik az említett problèmákkal.

 

 

Fontos megjegyeznem, hogy esetemben azèrt nincsenek folyamatosan fennállò nyílt sebek, sipolyok, friss műtèti hegek. 

Így nem tudom, hogy azoknak, akiknèl már ennyire durva a helyzet, mennyire hasznosak a leírtak, kèpesek -e egyáltalán használni a körtefecskendő vèkonyka applikátorát, egyáltalán engedèlyezett-e nekik bárminemű otthoni matatás a fertőzèsek, esetleges fizikai sèrülèsek miatt.

Viszont ha sikerül javulniuk annyit, hogy igen, akkor talán megèr egy pròbát, ahogy a síkosítás is.

 

Èn az utòbbi időszakban ezekkel èrtem el határozott javulást, vèrzès már hònapok òta nincs, a kis kemèny csomòs aranyerek is eltűntek.

Bízom benne hogy ez így is marad, hosszabb távon is!

 

MK1987 Creative Commons License 2024.08.05 0 0 8140

Kedves Sorstársak!

 

42. Nap...a kis mocsadék szépen visszahúzódott. Már nem kenegetem meg semmi már nem látom értelmét. A "szirom" ami maradt hát ... nem tom... most már értem, h miért zavaró. Gndolkodom a levételen. Erről valakinek valamilyen pozitív vagy negatív tapasztalat? Mennyi idő a felépülés? Mennyi  táppénzt vegyek ki rá?Fájdalom mennyire rossz? Stb...

 

Köszönöm ha leírjátok! Sok erőt és kitartást mindenkinek!

Adad-nirari Creative Commons License 2024.07.29 -1 0 8139

Igen, olvastam is, de mire válaszig jutottam volna, letiltott a fiók.

Majd csinálok egy másikat.

 

Előzmény: Tuggyukki (8138)
Tuggyukki Creative Commons License 2024.07.29 0 0 8138

Halihó. Irtam, megkaptad? 

Előzmény: Adad-nirari (8133)
Tuggyukki Creative Commons License 2024.07.25 0 0 8137

Szia, ők mind jó orvosok, nekem jelenleg Ónódy a favorit, de Bánfalvit is nyugodt szívvel tudom ajánlani. A doktornőhöz nem fogsz tudni bekerülni. 

Szerintem a repedésed fel-felújulgat, illetve az erős izomtónus is valószínűleg gond lehet még. A dulcosoftot nyugodtan kezdd el, először a 20ml-es mennyiséggel, aztán max. növeled. Korábban sokszor volt itt szó a makrogolról, ami ennek az alapja, elvileg nem okoz hozzászokást és komoly mellékhatásai sincsenek... sajnos én is azon élek. Ami még segíthet az utifűmaghéj rengeteg vízzel, ezt is sokan írják, én ezt mondjuk nem alkalmazom. A görcsöt és a fájdalmat a tengeri sós meleg fürdők remekül lazítják, enyhítik. Krémként a saját tapasztalatom az, hogy nem igazán használt semmi, illetve mindenki másként reagál a krémekre, kúpokra...ezt neked kell sajnos kitapasztalnod. A görcsön segíthet a botox, rengeteg tanulmány és tapasztalat van erről, de sajnos a legtöbb angol nyelvű, ha így keresgélsz találsz róla adatokat. A százalékok nem rosszak, nekem nem segített, de ez nem jelenti azt, hogy Neked sem fog. Valószínűleg nekem nem volt túl nagy bajom a görccsel, egyéb dolgok miatt állandósult a sebem. A szorongás viszont kifejezetten kedvez ennek a rohadt betegségnek, autogén tréninget vagy valami hasonlót mindenképpen kezd el, mert sajnos nagyon sokat számít a hozzáállás fejben is. Hát kitartást... fel a fejjel, remélem hamar kilábalsz belőle!!! 

Előzmény: ovecskin (8136)
ovecskin Creative Commons License 2024.07.25 0 0 8136

Sziasztok!

Tanácsot kérek

Sokáig 1-2 hónapig nehezen székeltem: "Elharapdálva" nehezen darabokban jött ki és fájt is.
Egy idő után már vérzett is.
Orvoshoz mentem: Dr Willner Péter
Megvizsgált kézzel és valami géppel is? Lehet ultrahang nemtom

Diagnózis: végbélrepedés és feszes záróizmok
Torna: ujjal fel kell reggel este juttatnom elég mélyre egy krémet amit tőlük kaptam.

1hónap után sajnos nem javul, ő azt mondta repedés megjavult de ettől függetlenül fáj wckor, nehezen jön ki. Eleje picit keményebb de utana az állag puhább.
Sajnos a vérzés idegesít fel ami még széklet előtt is megjelenik és papiron is. Volt amikor 1hétig nem vérzett most megint.
A vérzés miatt félek nem e más is a baj és teljesen kikészít idegileg és szorongás jön a fájdalom is persze ami délutánig tart de estére nem fáj.

Szorongásos alkat vagyok antidepit is szedek egy ideje ami szintén okozhat székrekedést
Utifűmaghéj, sok víz, gyümölcs, stb stb megy.

A botox szerinte a következő lépés de félek az se segít csak tünetet enyhít.

Dulcosoft hülyeség? vagy inkább magnézium citrát?
reparon harbal?
L-arginin?

Menjek másik dokihoz? Kit ajánlotok? Vagy ugyan azt mondják ők is? Ki a legjobb: Kovács? Csatár? Ónódy? Bánfalvi?

Tuggyukki Creative Commons License 2024.07.24 0 1 8135

Szia. 

a székelési inger az simán lehet ilyesmiktől, sőt extrém helyzetben idegi alapon is előfordulhat... sajnos megéltem, tudom hogy nagyon rossz...

Kitartás! Meleg (tengeri sós) fürdők, erős fájdalomnál fájdalomcsillapító, a kapott krémek/kúpok és sok-sok türelem... Mielőbbi jobbulást Neked!!

Előzmény: M44-431 (8134)
M44-431 Creative Commons License 2024.07.24 0 0 8134

Jó estét mindenkinek!

 

Első éjszakám műtét után. Két hete egy székrekedés után jelentkezett egy kis külső félborsónyi nagyságú, külső aranyér, ami lényegében, mint utóbb kiderült, aranyér trombózis. Belső aranyerek korábban is jelenkeztek, de Procis M kenőcs mindig megtette a dolgát. Ezt nem oldotta meg. Arra volt jó, h nedvesen tartottam vele és az első kettő napi szúró-égető fájdalmat elmulasztotta. A székeléskor tartottam tőle, h kiszakad és bevérzik,d e erre nem került sor. Múlt héten elmentem proktológiára és megvizsgált a doki. Mondta, h jöjjek vissza kedden, ezen a napon reggel végeztem, délutánig való alvás után befáradtam a rutinműtétre a sebészetre. Négy érzéstelenítő szurit kaptam, mert az említett trombózissal szemben volt egy régebbi felesleg, azt is leszedte. Vazelines gézcsíkokat helyezett fel és bekötötte felette. Azt mondta, ha kicsúszik, lidocainos krémet használjak és gézlapokat. Nem csúszott ki, de a fájdalom hamar előjött, hazafelé a villamosról már úgy szálltam le, mint aki összecsinálta magát. Azóta fekszem. Nem tudom eldönteni, h a fájdalomtól most székelési ingerem van vagy csak a gyógyulás, a fájdalom és a felhelyezett gézcsíkok okoznak furcsa ingereket. Délután megyek kontrollra. Addig valahogy ki kellene bírni székelés nélkül. De aludni sem tudok, mert annyira fáj. Arra már gondolni sem merek, h hogy fogok így dolgozni péntektől?

Adad-nirari Creative Commons License 2024.07.23 0 0 8133

adad-nirari1978@hotmail.com

 

Ezen megtalálsz.

 

Előzmény: Tuggyukki (8132)
Tuggyukki Creative Commons License 2024.07.23 0 0 8132

Halihó. Csináltam egy fiókot nekünk. Ime: tuggyukki123@gmail.com

Van pár gondolatom az írásod kapcsán, ha jelentkezel majd ott leírom. 

Előzmény: Adad-nirari (8131)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!