Keresés

Részletes keresés

bendegrúz Creative Commons License 2005.02.21 0 0 94
Ha a hölgy státusa diplomata, akkor SEMMIFÉLE piszkálásának nincsen helye. Úgy hallottam itt nálatok volt sokféle úti levél. A túrista (turista?) útlevél szint e semmire sem jogosított fel, a szolgálatit kapta az, aki munka közben elhagyta az országot (pl. autóbuszvezetők), stb. Grúziában ma is van több, de nem tudom mijenek.
Előzmény: hqp (91)
hqp Creative Commons License 2005.02.20 0 0 93
Mármint a Vikike félékbe? Rájuk férne, de rád is....
bendegrúz Creative Commons License 2005.02.20 0 0 92
Persze. Azzal vannak elfoglalva, hogy az ilyen ostobákba hogyan lehetne némi értelmet csöpögtetni.
Előzmény: hqp (91)
hqp Creative Commons License 2005.02.20 0 0 91
Eltelt egy kis idő, nem látom a TV-ben, hogy őnagysága kedvéért az unió csapatai hadban állnának a rasszista és fajgyűlölő bolgár rezsimmel . . . . . . :) :) :) :)
nyman Creative Commons License 2005.02.09 0 0 90

:o))

Előzmény: MGperY (89)
MGperY Creative Commons License 2005.02.09 0 0 89
haggyad, ezt is anya szülte, tudod, amikor nem menstruált :))
Előzmény: figyelő (78)
nyman Creative Commons License 2005.02.09 0 0 88

"A konzuli státusz más, mint a diplomáciai státusz."

A lenti link diplomata statuszrol vasarlasarol is beszel.

 

"Mohácsi Viktóriának egyébként nemzetközi szervezetnél van diplomáciai státsuza"

Eus szervezetnel. hasonlot mas eus szervezet pl. a szoftverszabadalmak miatt sokat szidott eurapai szabadalmi hivatal (www.epo.org) is ad. Az egyik evfolyamtarsam, aki itt dolgozik, neki is van egy ilyen papirja. Ezzel eler(het)i a gyorsabb atjutast es a taskajat sem nyithatjak ki. Aszonta, hogy parszor elofordult, hogy lassabban jutott at vele hataron, mint az osztrak utlevellel, ugyhogy ritkan hasznalja.

 

Na a hangulat feldobasa miatt beszurom a hetfoi vasarlasom szamlajat.

 

Előzmény: edice petlice (87)
edice petlice Creative Commons License 2005.02.09 0 0 87

A konzuli státusz más, mint a diplomáciai státusz. Az utóbbi teljesebb körű immunitást élvez. Mohácsi Viktóriának egyébként nemzetközi szervezetnél van diplomáciai státsuza, ami megint kicsit más, de hasonlít a diplomáciai státuszra.

Többek között ezért is buta hablaty arra hivatkozni, hogy egyes harmadikvilágbeli országok pénzért árulják a tiszteletbeli konzuli címeket.

Előzmény: nyman (85)
Sus_scrofa Creative Commons License 2005.02.09 0 0 86

Románia mielőbbi belépését én is támogatom, de demonstratív jelleggel ma nemmel szavaztam.

...és csodálkozik, ha nem szeretik arrafelé...

Előzmény: nyman (82)
nyman Creative Commons License 2005.02.09 0 0 85

hat gondolom, akit erdekel a tema az ranez, hogy mijen plusz jogokat ad.

 

ha meg nem, akkor nem. en is renceresen hujesegeket beszelek

;o)

 

Előzmény: edice petlice (84)
edice petlice Creative Commons License 2005.02.09 0 0 84

"Na latom forog nehany teveszme a diplomata statuszokrol."

És miből gondolod, hogy a konzuli egyezmény belinkelésével a diplomatastátuszra vonatkozó téveszméket eloszlatod? 

Előzmény: nyman (80)
Zrínyis Creative Commons License 2005.02.09 0 0 83
Lehet, meglepődnél, ha tudnád, mi mindent lehet - akár a sarki fűszeresnél is - venni Magyarországon...
Előzmény: www.arvai.hu (18)
nyman Creative Commons License 2005.02.09 0 0 82
nyman Creative Commons License 2005.02.09 0 0 81

tudom, szarok bele :D

Előzmény: figyelő (78)
nyman Creative Commons License 2005.02.09 0 0 80

Na latom forog nehany teveszme a diplomata statuszokrol. Megkerestem a becsi megallapodast, akit erdekel: http://www.un.org/law/ilc/texts/consul.htm

 

Egyebkent meg mint irtam, diplomata utlevelekhez hozza lehet jutni, foleg a harmadik vilagbeliekhez teljesen legalisan, csak penzbe kerul. Ha van love, barkibol lehet tiszteletbeli konzul es emelle kaphat utlevelet is. Lejjebb vot egy link is.

 

Ha az ember a keresokben rakeres par ezzel kapcsolatos kulcsszora talal egy csomo linket. Asztan nemtom, mi a valosagtartalma de ez pl http://www.privacyworld.com/auto/dippp.htm erdekesnek tunik. Itt 55 ezer euronak megfelelo osszegert kinalgatjak, de emlekezetem szerint sok helyen 20-25 ezer dollarert mar be lehet szerezni. Valszeg az olcsobbakkal az a gaz, hogy a diplomata utlevel meg nem jelent automatikusan vizummentesseget es nem biztos, hogy 1-2 afrikai orszag diplomata utlevele tobbet nyom nehany orszagban, mint mongyuk egy mezei magyar.

 

 

edice petlice Creative Commons License 2005.02.09 0 0 79
Én is. Nem ártana egyeseknek egy kis időutazás. Bár lehet, hogy pont azt sírják vissza, a régi szép időket, amikor férfias volt a rendőrség, határőrség, a pénzügyőrség. És nem volt visszapofázás.
Előzmény: kábelbúvár (73)
figyelő Creative Commons License 2005.02.09 0 0 78
Szigorúan csak tájékoztatásul: ocsmány dumád van.
Előzmény: nyman (75)
edice petlice Creative Commons License 2005.02.09 0 0 77
Sose voltam határőr, de nem biztos, hogy így van. A kocsinak biztos nem muszáj hogy diplomáciai rendszáma legyen, ha diplomata vezeti, akkor nem lehet ellenőrizni. Hogy az utassal papíron mi van, nem tudom. De hogy durva barátságtalanság egy diplomata utasát basztatni, az biztos.
Előzmény: timi (72)
Khrii Creative Commons License 2005.02.09 0 0 76

Aztán miért kell rögtön arra célozgatni, hogy "mert roma vagyok"?

Előzmény: hqp (-)
nyman Creative Commons License 2005.02.09 0 0 75

Tudom, en huje vagyok, meg rasszista. A magyar diplomaimat az ecserin vettem, a svedet meg a goteborgi feketepiacon. Egyebkent meg az hogy a faszba jon ide, hogy ki milyen huje?

 

Nezd bazze, a mezei magyar utlevelem miatt is jo parszor kulonboztettek meg hatranyosan es ha hiszed ha nem, a borom szine miatt is kerultem mar hatranyba a munkaeropiacon. Na jo nem Magyarorszagon. Szerencsere olyan atrocitasok nem ertek, mint a hujjepatikus kartacs esetet. De ettol nem allok neki vonyitani, mint ahogy ez a pina tette.

 

Nezd tovabbra is csak egy idiota liba hiszteriakeltesnek tartom az egeszet. Biztos menstrualt es egy kicsit erzekenyebben fogta fel az utlevelellenorzest.

 

Na kozben megtalaltam az eletrajzat a neten. http://www.szdsz.hu/index.phtml?op=ki-kicsoda&kicsoda=102 . Nem akarom bantani, de csak egy munkaeropiacon sem tul komoly bolcsesz diplomaja van (kommunikacio szak, egyenerteku a ruhatarossal). Valszeg ezert lett politikuss, mert nem ert semmihez. A nyelvtudasa szintje nincs megemlitve. 

 

Ezt csak azert irtam, mert masnak a szellemi kepessegeinek a fikazasa, nekem is konnyen megy. Szellemileg nem egy megterhelo feladat, az ember ket agysejtel is kepes ra :DD

Előzmény: bendegrúz (57)
Boldog ember Creative Commons License 2005.02.09 0 0 74

 

Egy kulturember abban különbözik a nem kultur emberektől, hogy a nála alacsonyabb társadalmi pozicióban lévő emberekkel is udvarias!

Ez az ami egy nyugateurópai politikust általában megkülönböztet egy keleteurópai politikusnak látszó lénytől. És ez az amit itt a Balkánon még nagyon sokáig tanitani tani kell a Lopcsányoknak, Mekkmestereknek Móhácsi Viktóriáknak! Amikor felmásznak az uborkafára akkor nem feltétlen kell emberi voltukból kivetközniük!

 

 

Előzmény: edice petlice (71)
kábelbúvár Creative Commons License 2005.02.09 0 0 73

Emléxem még a kádári idők magyar vámosaira is...

:((

Előzmény: edice petlice (70)
timi Creative Commons License 2005.02.09 0 0 72

Nem tisztem védeni a bolgár határőrt, de vegyük a következő esetet: magángépkocsival diplomata és nem diplomata státuszú személy jelentkezik átlépésre. Soronkívüli ellenőrzés jár nekik, ha a diplomata felmutatja úti okmányát, de az autó és a magánszemély ellenőrzése ugyanaz mint bárki más esetében.

Előzmény: edice petlice (67)
edice petlice Creative Commons License 2005.02.09 0 0 71
Akkor gondolj rá erősen, és szoktasd magad a gondolathoz.
Előzmény: Boldog ember (69)
edice petlice Creative Commons License 2005.02.09 0 0 70
Ennyi itt az akadályoztatott bolgár határőr?
Előzmény: kábelbúvár (68)
Boldog ember Creative Commons License 2005.02.09 0 0 69

 

Arra azzal a nagy eszeddel még nem gondoltál, hogy a diplomáciai útlevél és az EU parlamenti képviselői igazolvány pont arra szolgál, hogy tulajdonosával ne úgy bánjanak mint bárki mással?

 

Sajnos nem! Viszont minden keleteurópai uborkafára felmászott politikusnak látszó lény ugy gondolkodik mint te. Meg is szivják ókor-ókor mint most Vikike vagy annak idején Mekmester, vagy pár hónapja a szlovák belügyminiszter. Néha a kis kutyusok orrát is beleverik ....!

Előzmény: Don Alfonso (4)
kábelbúvár Creative Commons License 2005.02.09 0 0 68

Hogy ezen miért kellett egyes olvtársaknak hazafiasan örömködni, föl nem foghatom.

 

Viszont el tudom őket képzelni, mint 6árőrök...

:(

Előzmény: edice petlice (67)
edice petlice Creative Commons License 2005.02.09 0 0 67

Biztos úgy van, ahogy mondod.

De a diplomáciai immunitás komoly dolog, a diplomáciai státuszhoz automatikusan jár, a diplomáciai státuszt pedig a diplomata-útlevél igazolja. A diplomáciai immunitás azért létezik, mert a diplomácia története során hasznosnak bizonyult, és nem azért, mert az a három-négy cigány származású magyar állampolgár, aki diplomata útlevéllel rendelkezhet, direkt bosszantani akarja a rasszistákat.

Akármi volt a bolgár határőr motivációja, szart a magyar kibocsájtású diplomata-útlevélre. Hogy ezen miért kellett egyes olvtársaknak hazafiasan örömködni, föl nem foghatom.

Előzmény: timi (64)
kábelbúvár Creative Commons License 2005.02.09 0 0 66

Kérdésemre, hogy miért csak azt tudta válaszolni, hogy részeg volt a határőr, és török busszal voltak

 

Á, lehet, hogy csak rossz napja volt...

:(

Előzmény: Törölt nick (65)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.09 0 0 65

Egy utazási irodás ismerősöm mesélte, hogy akkor hagyta abba a csoportkisérést, amikor egyszer tehetetlenül kellett néznie, hogy agyba főbe verik az egyik NŐ utasát, a bolgár határőrök, és nem tudott semmit tenni annak segélykiáltásaira sem. Kérdésemre, hogy miért csak azt tudta válaszolni, hogy részeg volt a határőr, és török busszal voltak. Talán ezért, de biztosan ma sem tudja az okot.

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!