Keresés

Részletes keresés

Hiryu27 Creative Commons License 2020.02.27 0 0 41192
Platon Creative Commons License 2020.02.14 0 0 41191

Kíváncsi lettem, megnéztem én is a flight radart, azon minden polgári járat rajta van. 12-30 közötti érkezés és indulás van.

 

Tehát durván óránként egy. Persze a valóságban ezek klaszterelődnek, tehát vannak forgalmasabb időszakok is meg olyanok is amikor órákig nincs polgári forgalom.

 

Ez azt jelenti hogy Izrael kényelmesen találhatott volna olyan időpontot is a csapásokra mikor nincsenek civil járatok a közeli légtérben, és nem veszélyezteti a polgári légi-közlekedést. 

Ez persze egyértelműen háborús bűncselekmény, különösen hogy a két állam között a hadiállapot szünetel, ENSZ BT által elrendelt és ellenőrzött tűzszünet van érvényben. 

 

Előzmény: M.Zoli (41185)
A ló túloldala Creative Commons License 2020.02.14 -1 1 41190

Mindig az a propaganda az, amit az utca másik oldalán "hazudnak", bezzeg akik cáfolják azok az "igazmondásukról" híresek.. 

 

Ettől azért értelmesebb vagy, ne állj be a bégető kórusba.

Előzmény: M.Zoli (41183)
A ló túloldala Creative Commons License 2020.02.14 -1 1 41189

Primitív vagy. Mondanám, hogy kerülj el, de úgyis hiába..

Előzmény: NYUGDIJAS TROTY (41179)
A ló túloldala Creative Commons License 2020.02.14 0 1 41188

Lol, vicces fiú vagy te. Először leírod, hogy valóban igaz, hogy utasszállítók le vagy felszállása idejére vannak időzítve a támadások, aztán a szíreket hibáztatod, mert ők tehetnek róla, hogy nincs egy nyugis fél óra, amikor bombázni lehetne a nemzetközi civil repterüket. :)

Előzmény: M.Zoli (41183)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.11 0 1 41187

Sajnos igaza volt / van a "régi" fórum tagoknak...Nem a szakmai és a lelkes amatőr laikusok beszélgetnek egymással! Megmagyarázhatatlan (?) pszichés eredetű Exhibicionizmus fertőzi a szakmai(?) mondanivalótokat.

 

Lehet, hogy egy Patológust is be kéne vonni, hogy lehűtse a lelketeket.

 

Addig is ez a térkép ismerős lehet azoknak, akik 1975. szeptember 30-án lezuhant (?) Malév HA-LCI repülőgép katasztrófa idején a "tervtábla" mögött voltak...

gaunt Creative Commons License 2020.02.09 -1 1 41186

Tudod en is neztem a flight radart.

Jól írod! NÉZED. De nem LÁTOD! 

Szíria légtere általában így néz ki. Ha az utasszállító gépeket nézzük, akkor bizony a légtér ÜRES. Egyetlen utasgép tart Damaszkusz felé. De told csak tovább a propagandát, égesd csak magad. 

Előzmény: M.Zoli (41185)
M.Zoli Creative Commons License 2020.02.08 -1 1 41185

Na latod, nem gondolkodsz.

 

Tudod en is neztem a flight radart.

 

Szoval kezdjuk sorjaban.:

Felszallas megtalaltad, pipa.

Leszallas, ez mar eszedbe sem jutott.

Es ami mar veletlenul sem jutott eszedbe, a cargo, es a privat, amit nem talalsz a flight radaron. 

https://jettly.com/air_cargo_service/damascus-syria-air-cargo-freight-service-1553864070801x656820421486154600

 

Azonkivul az sem jutott eszedbe, hogy egy gep mennyi idot tolt a legterben a kornyeken, mondjuk 50 km-es korzetben.

 

Ha atgondolod, talan rajossz, hogy a legter altalaban nem ures. Plane arrafele nem.

Előzmény: gaunt (41184)
gaunt Creative Commons License 2020.02.08 -1 2 41184

És itt pedig a cionista propaganda!

 

A damaszkuszi reptérről rohadtul nem száll fel 10 percenként gép. A Flightradar 24 szerint a következő 7 napban 83 járat fog felszállni. Az 11.8 gép naponta. Vagyis 2 óránként száll fel egy. 

 

Magyarul faszságokat írogatsz! :D 

Előzmény: M.Zoli (41183)
M.Zoli Creative Commons License 2020.02.08 -1 1 41183

Igen, az orosz propaganda ezt nyomatja.

 

Viszont ha adva van egy repter, ahol mondjuk 10 percenkent szal fel vagy le civil repulo, akkor mindig van civil gep a kozelben.

 

Magyarul fassagokat irogatsz.

Előzmény: gaunt (41182)
gaunt Creative Commons License 2020.02.08 -1 1 41182

Mondjuk sziriában az izraeli rakétatámadásokat a polgári reptér ellen szándékosan akkora időzjtik, amikor a gépek be jönnek vagy felszállnak.

 

No, ugye volt egy ilyen kérdés nem is olyan rég...

 

Hát tessék, ismét megtörtént a dolog. A cionista szarháziak ismét akkor támadtak, amikor egy utasgép leszálláshoz készült.

 

https://orientalista.hu/blog-post/utasszallito-veszelyeztetesevel-vadolta-izraelt-konasenkov/

Előzmény: Hiryu27 (41100)
gaunt Creative Commons License 2020.02.02 -1 1 41181

Még te beszélsz a gyűlölködésről? Csak úgy sugárzott az írásaidból a káröröm, amikor lelőték az IL-20-at! Nem csak itt, másik fórumon is kicsattanó örömmel írtál róla.

 

Nem erdekelnek az ervek. Nem erdekelnek a bizonyitekok. Nem erdekelnek a tenyek. Nem erdekel teged  semmi ami megzavarna azt amiben hinni akarsz.

 

Oké. Most utoljára vagyok hajlandó válaszolni neked a baromságaidra. Maradjunk a szétbombázott Pancir példájánál. Abból az okádék minőségű képből te megállapítottad a kezelők rangját, származását, és még azt is mit reggeliztek. Itt a hozzászólásom linkje, 100%-osan leromboltam a propagandádat. Ennek ellenére foggal körömmel ragaszkodtál a hülyeségeidhez. Na ki az akit nem érdekelnek az érvek, bizonyítékok? Csak nem kiderül újra, hogy egy hazug propagandista vagy?

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=149555164&t=9120320

Előzmény: NYUGDIJAS TROTY (41179)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.01 -2 2 41180

Nem mondod? Én is vörös vagyok? Valami újabbat kéne már kitalálnod, mert már mindannyian tudjuk, hogy a te felfogásod szerint a fórumon mindenki vörös-kivéve téged. Különben te tényleg nem vörös vagy, hanem  valami egészen más.

Előzmény: gaunt (41177)
NYUGDIJAS TROTY Creative Commons License 2020.02.01 -2 1 41179

Nem erdekelnek az ervek. Nem erdekelnek a bizonyitekok. Nem erdekelnek a tenyek. Nem erdekel teged  semmi ami megzavarna azt amiben hinni akarsz.

 

Te szimplan gyulolni akarsz.  Tudod az ilyen emberek miatt pusztul igazan az orszag. Igy volt ez Mohacsnal igy volt ez a II.VH ban es a komunizmus alatt. Lenyegtelen milyen politikai vagy egyebb "ertekrend' melett de a lenyeg hogy a masik pusztuljon. Ma szerencsesebbek vagyunk mint elodeink mert meg szabadon hatatfordithatunk ennek bizva hogy lesz valtozas, es bar drukkolunk de nagy remenyeink nincsenek. 

 

Amikor majd az elso aldozatodat megolod ne feledd hogy o is ugyanolyan ember volt mint te.

 

 

 

Előzmény: gaunt (41178)
gaunt Creative Commons License 2020.02.01 -2 2 41178

Nézd Kuruc, párszor már eljátszottad itt és máshol is a becsületedet. Ezért nem hallgatok rád, ezért nem veszem semmibe a véleményedet, és ezért nem érdekel hogy akarod fölöslegesen bizonygatni, hogy bármit is értesz a radarokhoz. A rasszizmusba hajló oroszgyűlöleted is szerintem mindenki számára egyértelmű. Mindenki tudja, hogy szolgáltál hajón. Ezt senki nem vonja kétségbe, szép dolog, ráadásul olyan amire büszke is lehetsz. De hogy a hajó radarjához és fegyverrendszeréhez semmi közöd nem volt, az is biztos. Lehet egy másik fórumon kellene próbálkoznod, ahol a nagyképű dumáddal talán még azt is elhitethetnéd az emberekkel, hogy hajókapitány voltál.

A Pancirral kapcsolatban egyáltalán nem érdekelnek az érveid. Bizonyítottam neked, hogy tévedtél, erre te tovább toltad a propagandát. Ennyi. Nincs miről beszélni.

Előzmény: NYUGDIJAS TROTY (41173)
gaunt Creative Commons License 2020.02.01 -1 1 41177

 Itt tévedsz, mert sérült, pszichés gondokkal rendelkező írogatók tömegét találod a fórumokon.

 

Amire tökéletes példa éppen te magad vagy, vöröske... :D 

Előzmény: Törölt nick (41175)
NYUGDIJAS TROTY Creative Commons License 2020.02.01 0 0 41176

En is voltam ilyen sot az se biztos hogy ma sem vagyok reszben ilyen. Ettol fuggetlenul az eselyt meg kell adni.

Előzmény: Törölt nick (41175)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.01 -1 1 41175

Egy elég nagy hibát követtél el, amikor leírtad ezeket a sorokat. Te úgy gondolod, hogy értelmes, belátóképességgel rendelkező, teljesen ép agyú emberekkel kommunikálsz a fórumon. Itt tévedsz, mert sérült, pszichés gondokkal rendelkező írogatók tömegét találod a fórumokon. Tudod a meg nem értett zseni, a megtaposott kisember, az iskolát elvégezni képtelen korlátolt képességű, a magát szakembernek hazudó dilettáns, és lehetne még sorolni kik akarnak a megmondóemberek lenni a fórumokon.

Többük státusza a fórumokon jelenleg felfüggesztve, vagy végleg kitiltva.

Előzmény: NYUGDIJAS TROTY (41173)
NYUGDIJAS TROTY Creative Commons License 2020.02.01 0 0 41174

Nem vagy kulonb Platonnal csak o inteligensebb.

Előzmény: A ló túloldala (41172)
NYUGDIJAS TROTY Creative Commons License 2020.02.01 0 1 41173

A harckocsik a szived csucske. Ez az amiert mar gyerek vagy tinedzserkorod ota rajongsz gyujtod az ujsagokat konyveket bujsz mindenfele szakirodalmat. Ennek hatasa nem is maradt el mert mara a civilek kozott messze kiemelkedo tudasra tettel szert talan meg azt is is elmondhatjuk hogy a civilek kozott te tudsz magyarorszagon a legtobbeta harckocsikrol. Azonban a harckocsikat meg a "katonaskodast" sok masik ember is szereti de a szakertelmuk hianyzik hozza. Nem fektettek bele eveket vagy evtizedeket abba hogy a temaba megalapozott es mely ismeretekre tegyenek szert de azert van "hituk" a nem letezu vagy feluletes tudasukba. Amikor ilyen emberrel hoz ossze a sors hogy vitazzatok harckocsi ugyben akkor te fogod a fejed sot hamar elkezded a masikat hulyezni szakmailag megalapozottan de erkolcsileg mar nem. Teszed ezt azert mert nem tenyekkel es ervekkel jonnek hanem csak a hituket osztjak meg a legendakat (pl T-34 az hipi szuper harckocsi) vagy eppen olyan emberek munkaira hivatkoznak akik a vicc kategoriaba esnek harckocsi ugyben. Ilyenkor kerulnek elo a "lepermetezzuk oket vizzel es elakdanak a sarban" melyszantasu gondolatok amin eloszor te csak csodalkozol ( hogy lehet ekkora hulyeseget mondani) majd elkuldod a busba ( sot meg akkor is  gyepalod a neten amikoreppen igaza van )

 

Erre itt van ez a topic ahol olyan dologrol van szo   amihez sosem volt kozod az eletben.

                                                                          Amihez sosem vegeztel iskolat?

                                                                          Amihez sosem olvastal komolyabban hozza.

 

Roviden amihez nem ertesz. A helyzet ugyanaz mint a harckocsiknal csak a szerepek valtoztak. Azonban te valami oknal fogva azt amit masoktol elvarsz sot megkovetelsz aztmagadra nem tartod ervenyesnek. Raadasul meg meggyozni sem hagyod magad aminek szinten ket oka van. Az egyik hogy ez a szakma sem olyan hogy nemi netezes utan komolyabban lehetne erteni hozza. Platon megprobalta ahogy ezer mas topicban dologgal megprobalta hogy bizonyitsa ehez is ert. Igy mara csak asajat kijelentesei veve "tudhatjuk" hogy o nemzetkozi jogasz, es radartervezo is (ugye milyen rokon szakmak ezek) meg ert mindenhez is.  Platon inteligens es kepes gyorsan az alapszintu tudast megszerezni de folyamatosan belefut abba hogy ez nem eleg es kiderul hogy azert komoly problemak vannak mondjuk itt ezzel a radarmernoki allitassal.   Pl fogalma sem volt arrol sot tagadta hogy a radarantenna merete meghatarozo befolyassal bir a radarnyalab mereteire. Ez egy radarmernoknek valami olyan alapveto dolog mint mondjuk neked  az hogy ugyanaz a dizel harckocsimotor turbofeltotolvel sokkal erosebb mint anelkul. Nem kerdes mert EVIDENCIA. Platon rendszeresen belefut ilyenekbe aztan jon a tekergozes csak nehogy szembe kelljen nezni a dologgal. Ezert is hivjak ot sok helyen "inteligens troll" nak. Es sehol nem latjak szivesen .

Te pedig Platon moge bujva probalod vedeni az allaspontodat. Felhozoltemakat amikhez nem csak o de te sem ertesz so te meg annyira sem mint o.

 

Hogy vitatkozzam veled akar Pantsir temaban vagy akar az ominozus radar vitaval kapcsolatban amikor valjuk be oszinten csak hited van a temaban de tudasod az csak annyi mint Bercinek a harckocsikhoz???

 

Hogyan gyozzellek meg teged amikor meg egy a wikipedian olvashato adatsort sem tudsz ertelmezni mert ez egy mas szakma?

 

Hogy lehet veled erdemi vitat folytatni amikor te nem is a temara vagy kivancsi hanem barmilyen konkret info nelkul csak a masik megsemmisitese a celod?

 

Felajanlottam neked hogy bebizonyitom hogy van "nemi" kozom a radarokhoz" adtam neked egy ures lapot. Kerj valami realisat amivmeggyozne. Meg csak nem is valaszoltal ra. es azert nem mert felsz attol hogy kiderul hogy az "ellenseged" en valoban ert a radarokhoz valoban van koze hozza es akkor mi lesz gaunt renomejaval.

 

A helyzet az hogy ez a legnagyobb hiba amit elkovethetsz. Az igazsag es korrekltseg osvenyerol mar regen letertel marcsak a sajat igazsagod van. Ebbe masok mar nem fernek bele mindenki mas ellenseg komcsi zsido pirez akarki. Fiatal vagy meg de az elet elszall hamar. Sokkal hamarabb mint gondolnad es igy ezzel az ertekrenddel csak elmarsz mindenkit magadmellol. Csak azok maradnak meg akik hasonloan csak ellensegekben kepesek gondolkodni es tudod mi lesz amikor egyedul maradtok? Egymast kezditek majd marni mert csak ellensegben tudtok gondolkodni .

 

Allj meg es gondolkozz!

 

Probald meg a masikban is latni az embert. Probald meg megerteni az o allaspontjat is. Lehet nincs igaza de lehet neked nincs igazad.

 

Itt van pl ez a Szir Pantsir esete, vagy az IL-20 lelovese. Erdekel hogy miert gondolom ugy ahogy ? Erdekelnek a szakmai ervek? Akarsz gondolkodni?  Vagy neked mar keszen van az iteleted csak ahoz keresel valamit barmit ami legalabb latszolag alatamasztja?

 

 

 

 

 

 

Előzmény: gaunt (41171)
A ló túloldala Creative Commons License 2020.02.01 -1 0 41172

Ez már a sokadik olyan marhaságod, hogy te állítasz valami ordas baromságot (amit állítólag én mondtam), aztán levezeted belőle, hogy mennyire nem igaz..

 

Csak reménykedem benne, hogy direkt csinálod, mert ha őszintén vagy ennyire sötét akkor inkább ne pucolj radart.

Előzmény: NYUGDIJAS TROTY (41168)
gaunt Creative Commons License 2020.01.31 -2 0 41171

Vagytudnal idezni valamit barmit ami szerinted  ilyen :az ember a fejet fogja" ?

Elég visszaolvasni ezt a fórumot pár évre visszamenőleg... Ott van a sok hülyeséged. Sem időm, sem kedvem nincs hozzá. De mondjuk két dolog ami rögtön eszembe jut: 1, amikor szétbombázták a szír Pancirt, szánalmas módon próbáltad bizonygatni hogy az egy harcra kész egység volt. 2, vagy amikor Platon-al a rakéták rávezetésének módjairól beszélgettetek, jól látszott hogy fingod nincs az egészről. De ezen kívül még van sok más is, mondom, csak vissza kell olvasni pár évet. 

A gyűlöletről meg te ne nagyon beszélj, amikor a rasszista oroszgyűlölő te vagy, nem én. Milyen jól elszórakoztál amikor lelőtték az IL-20-ast, hát az is epic volt...

Előzmény: NYUGDIJAS TROTY (41170)
NYUGDIJAS TROTY Creative Commons License 2020.01.30 -1 1 41170

"A kettőtök között a különbség, hogy ő nem állítja magáról, hogy radarszakértő vagy kezelő vagy akármi lenne! Tőled is lehetett hallani a múltban olyanokat amitől az ember csak a fejét fogja. "

 

Latod latod megint olyanba szolsz bele amihez erdemben nem tudsz hozzaszolni csak a gyulolet beszel beloled.

Vagytudnal idezni valamit barmit ami szerinted  ilyen :az ember a fejet fogja" ?

Nem tudsz te sem csak kivetited azt amit szeretnel a valosag meg teljesen mas.

 

Figyelj !  Adok egy esely hogy meggyozodj az ellenkezojerol mar hogy "valami" kozom van a radarokhoz.  Mi gyozne meg? Gondolom semmi de hat ha megis.

 

Szoval?

Előzmény: gaunt (41169)
gaunt Creative Commons License 2020.01.30 -2 1 41169

Te csak ne sajnálj senkit. Legfeljebb magadat, Kuruc! Lehet, hogy nem ért a radarokhoz, de te sem! A kettőtök között a különbség, hogy ő nem állítja magáról, hogy radarszakértő vagy kezelő vagy akármi lenne! Tőled is lehetett hallani a múltban olyanokat amitől az ember csak a fejét fogja. 

Előzmény: NYUGDIJAS TROTY (41168)
NYUGDIJAS TROTY Creative Commons License 2020.01.30 -1 1 41168

"Nyilván én is kamuzhatnék olyat, hogy olyan helyeken járok ahova téged be sem engednének, meg még az is lehet, hogy igaz lenne. Vagy nem, vagy mégis. Mindenesetre komoly ember egy anonim fórumon nem henceg ilyesmivel, és főleg nem bizonygatja vele a "bennfentességét"

 

 

Nem tudom hogy most ezen sirjak vagy nevessek ! Eloszor arra celzol hogykamuzok , majd aztan azzal jossz hogy ha megsem kamu akkor meg nem vagyok koly.  Mgyaran szamodra nem a tenyek szamitanak hanem a szemely illetve hogy van e rajta sapka vagy nincs.

 

Az esetben az kulonosen tragikus hogy a foto amit beraktam az egadta vilagon semmi benfentesseget nem mutat. Ilyet csak az gondol rola aki nem ert hozza. Ilyen radarral te is talalkozhatsz muzeumhajon ( elso V1 generacio ) es akar kiallitason is (V9 genracio) sot meg laktanyakban is ki van teve mint disz.

 

Nem ertesz hozza ahogy nem ertesz sem a legvedelemhezsem az elektronikai harchoz, de meg csak az elektronikahoz sem. Szakmai erveid egyaltalan nincsenek csak megerzesek elkepzelesek meg az irigy lelkivilagod kivetitesei mint font.

 

 

Sajnallak. Te meg kulfoldon sem tudtad kinoni a magyarosch kicsinyesseget.

Előzmény: A ló túloldala (41159)
A ló túloldala Creative Commons License 2020.01.29 0 1 41167

Ki fog derülni, hogy iráni volt a kerozin..

Előzmény: Hiryu27 (41166)
Hiryu27 Creative Commons License 2020.01.29 -1 0 41166
Előzmény: A ló túloldala (41164)
A ló túloldala Creative Commons License 2020.01.29 0 1 41165

Állítólag Al Anbarnál lezuhant egy Spartan. ha igaz.

A ló túloldala Creative Commons License 2020.01.29 0 1 41164

"Katonai gep, raadasul nem is az olcso fajtabol. Ezert szerintem rendelkezett besugarzasjelzovel. Szerintem sanszos, hogy eszrevegyek, hogy lonek rajuk. Most akkor gondold tovabb. Szuksege van Irannak eszkalaciora? Az USA is tud asszimetrikus valaszt adni."

 

Azzal a drónos gyilkossággal az USA már a csúcsra eszkalálta a történetet, attól nem igazán van feljebb. Ez olyan volt, mintha az irániak nyíltan meggyilkolták volna a CIA igazgatóját.

Itt most épp iránon van a nyomás, hogy megmutassa nem lehet vele bármit megtenni, és pont az ilyen akciókkal ártana magának a legkevésbé. 

 

Mindenesetre a roncsokból az ilyesmi ki szokott derülni előbb utóbb. Simán lehet, hogy sima baleset és kényszerleszállás volt.

Előzmény: M.Zoli (41163)
M.Zoli Creative Commons License 2020.01.29 -2 0 41163

Katonai gep, raadasul nem is az olcso fajtabol. Ezert szerintem rendelkezett besugarzasjelzovel. Szerintem sanszos, hogy eszrevegyek, hogy lonek rajuk. Most akkor gondold tovabb. Szuksege van Irannak eszkalaciora? Az USA is tud asszimetrikus valaszt adni.

 

Milyen ugynokok, es milyen irani irani akcioban vettek reszt?

 

Mellesleg meg kell nezni hol zuhant le a gep, es ez milyen messze van Irantol, valamint milyen magasan repulhetett az a gep.

 

Szerintem leghamarabb elektronikus kommunikaciot hallgathatott le az a gep. Celpont ra van boven Afganisztanon belul is.

Előzmény: A ló túloldala (41161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!