Keresés

Részletes keresés

[SZABI] Creative Commons License 2006.01.12 0 0 15

Kicsit felhozom a topikot, én is ilyen célzattal akarok gépet venni.

 

Nekem amúgy ezt ajánlották: Athlon64 X2 3800, vagy 4400. Állítólag ez a tuti a Photoshophoz. Két magos procik, enyhén szólva magas árral...

Wágner úr Creative Commons License 2005.10.27 0 0 14
Wágner úr Creative Commons License 2005.10.27 0 0 13
George300D Creative Commons License 2005.02.04 0 0 12

Sziasztok!

 

Háát én most veszek gépet, gondoltam megbizható legyen ezért egy IBM gyári konfigot.

Beszéltem emberekkel, a marhadrága videókártya ehhez szükségtelen.

Majd írok a tapasztalatokról...

 

Monitor:

Hát most egy 21"os crt Eizo-n dolgoztam a képeimet,de....

Most veszek egy 17"tft. Megdöbentően szép..

Általában abban látam a crt Eizo előnyét hogy más crt monitorokon,

a sötét árnyalatok abszolult nem váltak el a képeimen, így soxor meg is hurcoltak érte hogy full fekete :-)) /lehet hogy ez hátrány?/

NA ezt csak azért mondom mert végre a TFT-n láttam azt amin a crt Eizomon..

Ez egy laptop tftje volt, de addig keresgélek amíg nem találok egy hasonló monitort a gépemhez.

Szerintem nem kell sokat keresgélni, az utóbbi 1-2 évben nagyon sokat fejlődtek ezek.

 

NA majd jelentkezem!

 

üdv:George

Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.04 0 0 11

Proci? Az utóbbi időben erősen Intel hívővé váltam, de hogy azon belül milyet...

Az én gépemben jelenleg egy 3.06GHz-es P4 (nem Celeron!) ketyeg és néha még ezt is lassúnak érzem. :-(

Pedig nálam csak gimp és PS Elements van. CS csak demováltozatban és abban sem használom igazán.

 

Egyébként ha fotófeldolgozásra specializált gépet szeretnél, akkor talán jobban járnál ha a fotós fórumon nyitnál topic-ot vagy ott valamelyik topic tagságát kérdeznéd.

Előzmény: Zölduborka (9)
Zölduborka Creative Commons License 2005.02.04 0 0 10
Ja egyébként, ha tudnám, hogy mit akarok, akkor nem kérdeznék, hanem elmennék és megvenném, de csak azt tudom, hogy mire kell, a többit a hozzáértőkre akartam bizni, ezért mertem kérdezni, de már bánom.
Előzmény: Törölt nick (5)
Zölduborka Creative Commons License 2005.02.04 0 0 9

Na azért, már épp "beszólni" akartam! :))

 

Köszi.

 

Esetleg egy kicsit bővebben? Milyen proci (AMD, Intel azon belül melyik), stb.?

Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.04 0 0 8

Bocs... most olvastam el még1x a nyitót. Szóva a szoftver nem kérdéses :-)

(gimp talán picit kevesebbel is beéri cserébe enyhén bugos :-) )

Előzmény: Törölt nick (5)
devilio Creative Commons License 2005.02.04 0 0 7

Ja, szerintem is CRT monitor kell,képben még az a legjobb.Jó nagyot, 19 vagy 21".Sok memória , mindenképp 512 vagy felette(inkább több).VGA-ból sztem, valami középkategóriás is jó lesz, igazából a 3D-nél vannak csak látványos különbségek.SATA vinyó kell, meg képbevitel szempontjából érdemes megnézni, hogy milyen bevitel módok lesznek-pl.kell-e firewire kártya, kártyaolvasó, digitalizáló, stb.

Szerintem.

Törölt nick Creative Commons License 2005.02.04 0 0 6
Nem mind1 hol jelennek meg. Ha rászánsz annyi pénzt amennyi jólesik, akkor olyan gépet vehetsz ami maximális terhelésnél is gyors (nem mintha nem lehetne bármilyen gépet kiakasztani : > ) De ha tényleg eléggé optimalizálni akarod a költségeidet, akkor nagyon nem mind1, mert pl netes megjelenéshezt nem kell akkora felbontás ami miatt nagyon sok memóriát+erős procit kéne venni. De pl. egy művészi kivitelű, nagyalalkú naptárhoz 80-as ráccsal már igen.
Előzmény: Zölduborka (4)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.04 0 0 5

Enyhét? ;-))

Örülj, hogy visszafogtam magam és nem válaszoltam akkor amikor megnyílt ez a topic :-))

(a nyitó szövegből csak az derült ki, hogy fogalmad sincs mit akarsz)

 

Ami azt illeti, képfeldolgozáshoz kizárólag CRT-t javasolnék én is.

Nem tudom, milyen szoftverek állnak rendelkezésedre, ha történetesen PhotoShop CS, akkor erősen javasolt a min. 1GB memória a gépbe.

Videokártyára nem tudnék atombiztos megoldást, nekem egy noname (Club3D) radeon 9700-am van ennek már elég jó a képe, bár sok helyen olvastam, hogy ha a 3D teljesítmény nem számít a képminőség inkább, akkor Matrox.

Nem árt az sem ha van legalább egy nagyon gyors diszk a gépben - állítólag erre a célra már érdemes SCSI-t választani, de ez bizony nagyon drága játék, esetleg jó lenne valami SATA diszkből egy pár és egy olyan alaplap ami tud hardveres tükrözést.

No meg szükséged lesz valami archiváló eszközre (DVD íróból a Pioneer legújabb darabját javasolnám talán)

Előzmény: Zölduborka (4)
Zölduborka Creative Commons License 2005.02.04 0 0 4

Enyhe cinizmust érzek az írásodban!

Nem, nem krumplinyomdához kellenek a képek!

A képfeldolgozás szempontjából teljesen mindegy, hogy hol lesz felhasználva, minden esetben a maximális minőségű utómunkára van szükség (ha igényes vagy), a többit a nyomda/kiadványszerkesztő elintézi.

A képeim főleg neten, alkalmanként fotóalbumokban, magazinokban, hirdetésekben jelennek meg, de néha felkérésre különböző rendezvényeket is fotózok (színház, esküvők).

 

Szóval ehhez kellene konfig!

Előzmény: Törölt nick (3)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.03 0 0 3

jaajjhh ... : ) és azok a jól megszerkesztett fotók hol jelennének meg? : ) lelki szemek előtt, monitoron, tvén, ofszetnyomás, tintasugaras, fotóprinter, lézerpritner, krumplinyomda, vízfesték?

 

amúgy én pl javaslon az iiyama monitorokat, nem drága és jó, és szvsz semmiképp se LCD hanem CRT. Ami ráadásul olcsóbb is (általában) Sokkal inkább számít a monitor mint a graf kártya. És nem kell bedőlni a cirkalmasan hirdetett extra opcióknak ilyen olyan színhűségről, meg különlegesen kurvajó megjelenítési minőségről. (főleg a graf. kártyáknál) 10 000szer több múlik azon hogy jó érzékel és gyakorlattal csinálja za ember.

Előzmény: Zölduborka (2)
Zölduborka Creative Commons License 2005.02.03 0 0 2

Nem igazán értem, mit nem lehet ezen érteni, de leírom mégegyszer (az asszonynak megmutattam és egyből vágta, hogy mit szeretnék):

 

segítséget szeretnék kérni abban, hogy öszzeállíthassak egy fotószerkesztésre kihegyezett konfigurációt, ami nem kerül 400 ezer forintba.

A végtermék pedig egy/több jól megszerkesztett fotó lenne.

 

Szóval?

Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.02 0 0 1
Nem egészen vágom mi is a cél.. mi lenne a végtermék?
Előzmény: Zölduborka (0)
Zölduborka Creative Commons License 2005.02.02 0 0 0

A topik címének lemaradt a vége, helyesen:

Célgép konfigurációk profi/félprofi fotószerkesztéshez.

 

Egyébként elfelejtettem leírni, hogy főleg Photoshop CS-t és Paint Shop Pro 8-at használok.

 

Nem idegenkedek a Macintosh-októl sem, csak sajnos elég rizikós Mo-n Mac-et használni, mert elég nehéz beilleszkedni vele az itthoni környezetbe és sajnos horror áron vannak (asszem :)).

Zölduborka Creative Commons License 2005.02.02 0 0 topiknyitó

Komplett összeállításokra lennék kiváncsi ( monitor is).
Nem vagyok teljesen profi, mert pl. az EIZO célirányos LCD-jét nem engedhetem meg magamnak (21"-os  510 ezer + ÁFA), hiszen sohasem hozza be az árát sőt még egy MATROX Parhelia 128 VGA kártya is kiesik a családi büdzséből (~80 rugó), viszont minőségben nem szeretem a túl nagy kompromisszumot, tehát komoly alternatíva kellene még elérhető áron.

Kiváncsi lennék még, hogy milyen kütyüket lehet használni a monitor és nyomtató összekalibrálására (ha egyáltalán lehet ilyet otthoni szerkentyűk esetében).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!