Keresés

Részletes keresés

Definition60 Creative Commons License 2023.08.09 0 0 7932

Fémkeresőt szeretnék venni. 3 gépen gondolkodtam. Garett ace apex, Minelab xterra pro, Nokta simplex ultra. Véleményeket kérnék szépen. Köszönöm.

csillecsapágy Creative Commons License 2023.05.30 0 0 7931

Üdvözletem! Talán járt már valaki errefelé a fémkeresős közösségből. A Gerecséről van szó Vértestolna és Héreg között.

Egy egykori erdei vasút nyomát keresem Szárligettől Tornyópusztán, Tarján-Vértestolna határán át Héregig. Vértestolna határáig sikerült megtalálni az egykori nyomvonalat. A pirossal jelölt kifli egyelőre feltételezés.

Sokat segítene, ha valaki megszondázta a területet és talált vas sínszegeket. Előre is köszönöm!

 

fuki70 Creative Commons License 2023.03.03 0 0 7930

Sziasztok! Keresnék illetve vennék két kiegészítőt. Az egyik egy olyan kézi detektor ami vízálló és amivel rálehet közelről "mutatni" a bejelzett részre, sárga színben látom videókon. És segítsetek légyszi egy olyan kosárban amit vizes részeknél lehet jól használni, hosszú nyele van, lehajolás nélkül beleásol a mederbe vagy talajba, a víz kitud folyni belőle de a tárgyak benne maradnak. Köszi szépen előre is.

lomposlompos2 Creative Commons License 2023.02.16 0 0 7929

Igen. Elvileg szerezhető engedély, de az utca emberének kb. teljesen távoli.
http://www.savariamuseum.hu/Regeszet/Femkeresosoknek.html

Előzmény: Valentin_Savchuk (7928)
Valentin_Savchuk Creative Commons License 2023.02.15 0 0 7928

Helló.  Kell-e engedély a fémdetektornak ahhoz, hogy ezzel a hobbival foglalkozhasson?

Itegral Creative Commons License 2022.10.31 0 0 7927

goldmaxx power, deus, ORX, 22 fejjel 
Golden Mask 18 kHz 

Előzmény: miklos2peter (7926)
miklos2peter Creative Commons License 2022.10.30 0 1 7926

Szia

A kk ra melyik a jó?

Előzmény: Itegral (7925)
Itegral Creative Commons License 2022.10.29 0 0 7925

Attól függ milyen érme :) ?! A kk-ra és az olaszra is más gép kell.

Előzmény: miklos2peter (7924)
miklos2peter Creative Commons License 2022.10.22 0 0 7924

Sziasztok

A véleményeteket szereném kérni.

Kezdő fémkeresőnek melyik gépet ajáljátok?

A deus ára túl sok abban nem gondolkodom.

Garrett AT MAX  vagy Nokta Legend?

Most mind a kettő kapható szettben, pointerrel, de fogalmam sincs melyik a jobb érme keresésre

Aki ismeri ezeket a típúsokat kérem írja meg a véleményét akár magánban is.

Köszönöm szépen

k1001 Creative Commons License 2022.09.20 0 0 7923

Köszönöm a segítséget, de lemaradtam róla. El is vetettem a vásárlást.  

 

k1001 Creative Commons License 2022.09.19 0 0 7922

Sziasztok mi a véleményetek az xp orx lite gépről. Mennyivel tud kevesebbet mondjuk egy garrett atmax-tol? Érdemes e vele foglalkozni? Ha lehet gyorsan kellene a segítség mert vásárlás előtt állok. Előre is köszi.

SKYLINEWORLD Creative Commons License 2022.02.26 0 0 7921

Mindenki fémkeresőkre vadászik csak senkinek nincs rá  kilövési engedélye! Vicc amúgy de Zalában nem eszik olyan forrón a kását szóval nem azt mondom hogy nincs egy két túlbuzgó fémkereső vadász de azért lehet csinálni engedély nélkül is ugyan is engedélyt amit annyira emlegetnek nem mindenki kap csak ha valamennyire közel áll a tűzhöz és a régész és a múzeum kottájából játszik. 

Előzmény: geritwohu (7917)
Itegral Creative Commons License 2022.01.28 0 0 7920

Ááá dehogy! Fél milla! Nem lenne gond ha politikus lennék🤮. Tulárazott mint az almás szarok meg a mercik. 

 

Előzmény: Definition60 (7919)
Definition60 Creative Commons License 2022.01.20 0 0 7919

Sziasztok. Szerintetek nincs kicsit túlárazva a Deus II.? 

Törölt nick Creative Commons License 2021.12.15 0 0 7918

Megpróbálhatsz írni egy kérvényt a körzeti hivatalba, hogy önkéntes fémhulladék takarítást csinálnátok fémdetektorral ebben a zónában...

Előzmény: geritwohu (7917)
geritwohu Creative Commons License 2021.12.15 0 0 7917

Sziasztok! Én azért gondolkodtam el a fémkereső vásárláson, mert láttam, hogy tele vannak vele a webshopok, és mivel a gyerek képernyőfüggő és keveset mozdul ki, ezért gondoltam jó buli lenne vele idétlenkedni a Dunaparton, és gyűjteni a vasszeget meg minden kutyafülét.

 

De most néztem utána a szabályozásnak, hogy ennek milyen szigorú feltételei lettek pár éve. Ezek szerint hobbiból nem éri meg ilyen készüléket vásárolni, ugye?

 

Tényleg arról szólna a dolog, hogy legyen plusz motiváció kimozdítani, ha pl. elmegyünk egy erdőbe, vagy bárhová. Persze közben arra is ráparáztam, hogy egy normális géppel, ami nem játékboltos, biztos előbb találunk világháborús lőszert-bombát, mint bármilyen egyéb "kincset"... Ezzel mi a tapasztalat? (Falusi rokonom anno egyszerűen a szántóföldön szedett össze rozsdás pisztolymaradványtól kezdve mindenfélét.)

Itegral Creative Commons License 2021.10.11 0 1 7916

Azért károsak az ilyen videók mert a sok amatőr ez véget vesz gépet. Olvastam a hülyegyerek kommentjeit a videoi alatt 99% megeszi.

Előzmény: Caterpillar950 (7913)
Caterpillar950 Creative Commons License 2021.10.11 0 0 7915

Igen az. Nem ragadt a föld semmihez, nem sérült az agyagedény. De azért jó lenne egy ilyet találni.

Előzmény: lomposlompos (7914)
lomposlompos Creative Commons License 2021.10.11 0 1 7914

Ügyesen eljátszot ttörténet.

Előzmény: Caterpillar950 (7913)
Caterpillar950 Creative Commons License 2021.10.10 0 0 7913

A videót találtam, feltettem. Hátha tetszik valakinek.

 

https://youtu.be/jOKdEoyJzPw

Brayer Creative Commons License 2021.09.29 0 0 7912

A Delta eredetileg 8db NiMh akksival megy, a műszerrésztől külön helyezkedik el a száron az akku tartó. 5 mm-es DC csatlakozó dugóval megy a műszerbe. Ha derekadra akarod szerelni akkor 12 voltot kell neki adni. Elbírja a 4 db lithium akksit is sorba kötve.

Előzmény: Törölt nick (7908)
Itegral Creative Commons License 2021.09.29 0 0 7911

Az enyémbe ; Energizer 2800 mAh volt. Az több napig bírta! 

Előzmény: Törölt nick (7910)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.28 0 0 7910

oké igazad van már vettem is bele ceruza elemeket,csak gondoltam annyi okos cucc van ,hátha    ez is változott.

Előzmény: Itegral (7909)
Itegral Creative Commons License 2021.09.26 0 0 7909

Ha ez jó ötlet lenne akkor minden gyártó így csinálná a gépeit. Anno 15-20 éve gondolkodtam én is rajta de akkor csak azért mert egy magyar géppel kezdtem és az fél napot se bírt, és akkor nem volt minden boltba tölthető elem ill aksi! És utána gondoltam bemegyek egy villamosági boltba és veszek egy kis kockaaksit amit egy telefonkábellel csatizok a gépre. De macerác lett volna. Ha csak nem valami extrén dolog végett kell, én lebeszélnélek. Ha meg magyar deltát kérdezel az csak 8 ceruza(ha jól emlékszem) , az nem nehéz. 

Előzmény: Törölt nick (7908)
Törölt nick Creative Commons License 2021.09.24 0 0 7908

Üdv Mindenkinek

Biztos ha vissza olvasnék 20 évre megtalálnám hogy és milyen akkut kell alkalmazni a Delta keresőhöz,ha külső derékra szerelhetőre akarnám kicserélni.

 Valaki tud i segíteni ebben konkrét adatokkal? köszönöm a válaszokat

Törölt nick Creative Commons License 2021.09.20 0 0 7907

Kicsit elmentél a témától a dzsungelbe... :)

Előzmény: portoriko (7905)
jgkfgkf Creative Commons License 2021.09.16 0 0 7906

Értem én, hogy mit szeretnél, de ez a tipikus ostoba hozzáállás.

Felteszem neked a kérdést, ha én jkfjduesshs, magyarán a jó isten se tudja ki azt mondom neked, hogy lehet, akkor onnantól kezdve nyugodt szívvel kimész?

Vagy ha én jkfzrtreffdx, magyarán a jó isten se tudja ki azt mondom neked, hogy nem lehet, akkor legyintesz egyet és leteszel róla?

Ha első variáció és valaki megkérdi mit csinálsz, mit fogsz mondani? jkjhfdjsfdsds, magyarán a jó isten se tudja ki a fórumon azt mondta, hogy böff?

Bonyolítandó a történetet, a helyzet egész pontosan az, hogy van egy olyan sor a törvényben miszerint a régészeti helyen végzett keresőzés feltárásnak minősül, magyarán ásatási engedély köteles. Továbbá ha még nem lenne az, akkor az első előkerülő cserépnél, találatnál azzá válik és lehet menni haza ásatási engedélyért. Ezekből az következik, hogy a folyó fémkeresőzések 99%-a a törvény szerint illegális, nem szempont, hogy a múzeumi raktárban, vagy a vaterán tűnik el örökre a leletek 90%-a. Hiába lobogtatnak meggyőzően ezer papírt, keresőzik ott régész jogilag mindez semmit nem ér. Ennek tudatában láthatod, hogy ahány megye és múzeum az országban annyi féle ügyeskedés és félremagyarázás. Teljesen mindegy mit mondanak neked Bivalybasznádról, ha te Aprajafalván laksz, neked az a lényeg Aprajafalván hogyan ügyeskednek és önhatalmúlag mit fogadnak el, aztán majd te eldöntöd mit is akarsz erről gondolni. Emberek ilyen mesterségesen gerjesztett és nonszensz környezetben ölik egymást, úgy hogy senkinek sincs hozzá törvényes alapja. Remélem világos, mind a helyzet, mindpedig az miért rossz a hozzáállásod.

Előzmény: oltatlan (7897)
portoriko Creative Commons License 2021.09.15 0 3 7905

Megmondom öszintén, hogy nem is számitottam ennyi pozitiv, jó válaszra amit kaptam a feltett kérdésemre. Tehát a sok okozati, jogi, törvényes, nem törvényes, STB meg mindenféle vonalu megközelitésü kérdésemre a válasz egyértelmüen,  nemleges, tehát NEM a válasz. Őszinte leszek, nem szeretem a ferde utakat, nem szeretem a törvényeket kiforgatni, másképp értelmezni, kicsavarni a jogszabályokat, mert kis hazánkban, többek között erről is hiresek vagyunk, már a törvény alkotásra gondolok, úgy gondolom, hogy a törvények, rendeletek, szabályok, jogszabályok fogalmazása igencsak sokféleképpen értelmezhető, magyarul, értelmezhetetlen egy egyszerű hétköznapi polgár számára, nehéz eligazodni egy bizonyos témával kapcsolatban, talán úgy tudnám magamat kifejezni egyszerüen, és itt a válasz lényege, ami sok boncolgatás eredményeképpen megszületett, hogy, ha jót akarsz magadnak, nem akarsz törvénytelen dolgokba beleszaladni, békébe, nyugodtan szeretnél aludni, jobb, ha semmibe nem kapsz bele, nem csinálsz semmit, még ha szeretnél is, haggy fel mindennel, bele se kapj a dolgok intézésébe, nyugodj meg, és tegyél le mindenről, örülj, ha levegőt vehetsz.  Minek akarsz te kincskereső lenni ebbe az országban, csak csináld a dolgod, DOLGOZZ, HASS, GYARAPITSD kis országunkat, és legyél boldog, hogy itt élhetsz, egy ilyen országban, ahol mindent egyszerüen elintézhetsz, és őrülj a mának, hogy van munkád, ha van, azt csináld amit neked előirnak, törvények szerint, mosolyogj, légy vidám, mint sok ember, és csak a mának élj, nem számit az, hogy milessz holnap veled.  Isten álld meg a magyart, jó kedvvel, bőséggel, igy élj, amig élhetsz, csak dolgozz éjjel-nappal, csak a munkáddal törődj!!!   És most már rájöttem, hogy mit akarok én keresgélni, egy ilyen országba, ahol a DÖBRÖGI a legnagyobb úr a törvények országába, és az isten a király, remélem, hogy egy emberre gondolunk, aki még itt van közöttünk, de remélem az idő mulásával, a napjai megvannak számolva.  És, ha királyunk, már nem lessz létezni, akkor lessz egy boldog, békés országunk, ahol nem lessz gyülölet, nem ölik egymást az emberek, és nyugalom lessz Hunniába!!!!!  Én ezt szeretném, minél előbb, egy ilyen országban szeretnék élni!!!

Előzmény: SKYLINEWORLD (7898)
SKYLINEWORLD Creative Commons License 2021.09.12 0 0 7904

Én megértem mindenkinek van egy stílus ami bejön mármint gép terén . Nekem előszőr Garrettem volt nem volt rossz de a Deus maradt :) a Deltát nagyon szokni kell de ez stílus kérdése 

Előzmény: Itegral (7903)
Itegral Creative Commons License 2021.09.12 0 0 7903

Ha már "kombonál" tartunk akkor én a Delta ,Deust tartom, tartottam, jónak :delta olaszra, deus kk.

De a szívem a deltához húzott mindig, mondom ezt úgy hogy most is van vagy 3 deusom.

Előzmény: SKYLINEWORLD (7902)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!