Keresés

Részletes keresés

szabbibaki Creative Commons License 2020.02.15 0 0 7810

Köszönöm szépen.

Előzmény: KokLee (7798)
KokLee Creative Commons License 2020.02.14 0 3 7809

Nagyon sok európai országban van valamilyen korlátozás rá, sőt valahol illegális és szigorúan tilos, itt valóban el van lehetetlenítve, de legalább van rá lehetőség. A szellemileg fejletteb országok/ vezetők már rájöttek hogyan is lehetne a hobbi törvényi hátterét normálisan megalkotni. Sajnos itthon a magyarság érzése, a gyökereink, múltunk és származásunk tudatosan el van nyomva, így nem érdeke az irányító erőknek hogy olyan múltbéli nyomok kerüljenek elő ami ellentmond a történelemkönyvek szándékos hazugságaival, az évtizedek óta belénk ültetett fals infókkal...

Előzmény: FEINWERKBAU300S (7805)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.14 -1 0 7808
Előzmény: MCBUBU (7807)
MCBUBU Creative Commons License 2020.02.14 0 1 7807

Üdv!

Az engedély megszerzéséhez egy kis segítség:

http://femkereses.mcbubu.hu/

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.14 -1 0 7806

De én nem azt írtam, hogy fémdetektorral, hanem mondjuk felásás közben találta... Aki így talál kincset a saját kertjében, bár megteheti, hogy bejelenti, megveregetik a vállát, oszt szevasz...

Előzmény: FEINWERKBAU300S (7805)
FEINWERKBAU300S Creative Commons License 2020.02.14 0 1 7805

Az a gáz ha a földedben találod a törvény szerint az sem a tied :( A törvény nem tudása ,nem mentesít a felelőség alól.Ki van ez találva a jog alkotók részéről nagyon.Összeszerelt állapotban ki sem vihető a gép a lakásból!Mi ez ha nem kib@sz?Sőt a saját kertedben sem!Csak engedéllyel! Aki engedéllyel van kint terepen,(Mert előre le  kell jelenteni a keresőzést!) azt megküldi a szerv a helyi rendőrségre,jegyzőnek ,mezőőrnek.Legtöbben tojnak rá mennek és kész.A baj ha a parasztot elkapják.Ez  Van  MO-n szigor megy minden téren :(

 

Előzmény: Törölt nick (7803)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.12 0 1 7804

Nézd meg hol lakik, és klikkelj rá az eladó összes hirdetésére. Lehet hogy megváltozik az álláspontod.

Előzmény: Törölt nick (7803)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.12 -1 1 7803

Azért az ártatlanság vélelme kijár mindenkinek. Nem tudható, hogy nem pl a kertjében találta véletlenül, pl felásás közben vagy hasonló...

Előzmény: Törölt nick (7801)
KokLee Creative Commons License 2020.02.12 0 1 7802

Ennél ocsmányabb dolgot én sem tudok elképzelni...

De sok sikert hozzá, biztos megéri pár ezer forintért hogy kopogtassanak nála. Nyugodt lehet abban hogy a mai modern internetes világban nagyon is rá vannak erre állva a bűnüldöző szervek. Nagyon butának kell lenni hogy valaki azt higyje hogy el tud bújni. Lehet csinálni, ideig-óráig utána meg felelni.

Előzmény: Törölt nick (7801)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.12 0 2 7801

Szigorú a detektoros törvény? Egy-két barom miatt lesz az még szigorúbb is! Vatera: damme009 felhasználó árul 151 db. tisztítatlan(!) római érmét! Nem LOT-ban pártízdarab de gyűjteményi állapotú tisztát, hanem 151 db.-ot ahogy a földből kijött! Erre nehéz lesz ráfogni, hogy hobbidetektoros, de gondolom cseszik rá. Megy a seft ameddig megy , addig lehiénázza. Hogy közben kicseszik a hobbidetektoros társadalommal? Tesz rá magasról a pénze bejött oszt' jónapot! Hát ez van.

Törölt nick Creative Commons License 2020.02.09 -1 0 7800

Ha már vagy még mindig Mohácsi Csata... annak a színhelye ugyebár nincs meg. Innen kezdve van egy elég nagy terület, amit nem lehet az egészet figyelni. Sőt, ha ott lóbál valaki, és odamegy a zsaru, vagy a polgárőr, még előnyt is lehet kovácsolni, ha jó dumás az illető, mert lehet azt mondani, hogy bocs csak segíteni próbál amatőr hobbi régészként, mert nem igaz, hogy nem képesek megtalálni, csak a jó helyet csak körbetorpedózzák. Mindenképp X mennyiségű kutatómunka kell (legalább átnézni hogy hol mely területek vannak már bevizsgálva, amúgy minden szóbajöhető be van; csak éppen nem mindegy hogy odamegy egy regiment amatőr gagyista, 5 centisekkel, és nyilván mélyebben van a motyó, alsó hangon 20-30 centi kell, de mégjobb valóban a fél méter), és egy ki lehet lőni, egy zsáknyi területet, amit már átvizsgáltak és semmi... (amúgy szerintem nagy része a csatatérnek bent van a Duna mederben, mert szépen közben elfolydogált arra... 700 év alatt volt bőven ideje rá...

Tehát máris adtam egy támpontot, ismert környéken, közvetlen a Duna partja... ;) Ha talál valamit, netán csatatérnyi törmeléket, páncél fegyver stb... akkor azonnal szól az illetékeseknek és nemzeti hős lesz, már utólag senkit nem fog zavarni, hogy papír nélkül ment oda... ;) De mint írtam nyilván óvatosan, okosan, körültekintően, komoly kutatómunka után és inkább éjjel, és nem egyedül menni..! ;)

Előzmény: KokLee (7797)
Ferenc 80 Creative Commons License 2020.02.09 0 0 7799

Sziasztok melyiket ajánlanátok? golden mask deep hunter pro 3 vagy Equonix 800? Fontos lenne vásárolni szeretnék jövöhéten. A válaszokat előre is köszönöm... Szép napot hétvégét mindenkinek..

KokLee Creative Commons License 2020.02.07 0 0 7798

Az előző üzenetem neked címeztem. 

Előzmény: szabbibaki (7794)
KokLee Creative Commons License 2020.02.07 0 2 7797

Én meg azt mondom hogy minden ilyen infót kezelj fenntartással. Sajnos szokd meg hogy itt is, és minden más fórumon, témában hülyének nézik a kezdőket, mert ez a jó magyar szokás. Legtöbb ember segíteni segít egy kicsit, de érezteti is hogy ki a felsőrendűbb.

Szóval, használt gépet nagyon óvatosan, átbasznak pillanatok alatt főleg ha nem értesz hozzá, és nem tudod visszacsinálni. Ha komolyan gondolod 100-150 közt kapsz jó erős középkategóriás gépet, újonnan garanciával pl Simplex+, ha nem tetszik a hobby akkor persze buksz rajta. Ez alatt nem igazán érdemes venni, persze vannak kivételek.

Valóban érdemes óvatosnak lenni, kivéve ha engedéllyel csinálod. Hogy csak éjszaka? Hülyeség! A részeg vadászok egymást is lelövik nem hogy téged...akkor melyik is a veszélyesebb?

Jó találat meg lehet bárhol. Mohácsi csata feltételezett és ehhez hasonló környékeket én nem ajánlom mert könnyedén lefülnek, és jóval látogatottabbak voltak és most is azok.

Fórumozz, olvasgass, nézz teszteket, beszélgess tapasztaltabbakkal. Érdemes!

Előzmény: Törölt nick (7795)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.04 0 2 7796

Így vakon semmi értelme csinálni. Nem tudsz semmit a detektorokról, nem tudsz semmit a környékről... Kard kéne, de 30 ezres detektorról irkálsz... fél méter kéne, de hogy fogsz oda leásni  a semmi közepén? (kevésnek tűnik így elképzelve, de a terepen nagyon is sok) Kis ásóval egy találatba is beledöglesz, hacsak nem vagy szuperman, nagy ásóval a hátadon meg nem szeretnél menni gondolom, meg nem is kéne, plusz a detektor ugyebár. Szerintem vigyél inkább csak egy strammabb botot és azzal csapkodj meg bökdöss néha... kb ugyanannyi esélyed lesz találni "valamit", sőt több... mert a detektor amit vinnél, csak elvonná a figyelmed... Ha viszont komolyabban gondolod, legalább 100 ezret költs el egy jó használtra. Továbbá a helyszínt igen alaposan válaszd ki, ahol van esélyed legalább értéktelen érméknél és kupakoknál komolyabb dolgot is találni. Csata színhelyek pl (még a Mohácsi csata területét sem találtak meg, oda is lenne tipp, csak éppen engedély nem lesz). Mindenfelé vannak érdekes helyek. Amit javaslok éjjel menni és olyan romok környékére, ahol nincs nagy forgalom. Ha erdő, akkor a Pilist javaslom, állítólag az egész tokkal vonóval tele van Árpád és Attila erődjeinek és várainak romjaival... és ha átmész egy erdőn, jó eséllyel egy kolostor rom is eléd bukkan, azokat is érdemes körbeszaglászni... Ha komolyan gondolod, lámpa helyett jó volna egy éjjellátó is. Nappal nem szabad sehol főleg a mostani korszakban, amikor visszatért a mindenki mindenkit figyel és feljelentget dicsősége... De semmiképp ne egyedül csináld, ha rám hallgatsz... ;)

Előzmény: szabbibaki (7794)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.04 0 0 7795

Helló Én Deltát viszek magammal ízpartra ahol agyagos kötött a talaj ,de Békés  megyei erdei sétákra  is. Bánya tavaknál  bányatavaknál erdőben mindenütt rengeteg a szemét.

Előzmény: szabbibaki (7794)
szabbibaki Creative Commons License 2020.01.31 -1 0 7794

Egy kellemes erdei séta mellé mit ajánlanátok, Ti milyen mélységig javasolnátok, ahol kötött a talaj és nem "nagy" eseményeket örökítettek meg az utókor számára.

szabbibaki Creative Commons License 2020.01.31 0 0 7793

Köszönöm a tanácsokat. Talán azért nem youtube videókat nézek, mert az itt Hozzászólókban jobban bízok.

Elfogadom a tanácsaitokat, akkor inkább azt kérdezném hogy, milyen eszközt érdemes vásárolni?!

 

Előzmény: jgkfgkf (7790)
KokLee Creative Commons License 2020.01.31 0 2 7792

Akit eddig sem érdekeltek a szabályok ezután sem fogják, de ott a lehetőség a törvényes útra is, az más kérdés h az milyen...:) 

Előzmény: FEINWERKBAU300S (7791)
FEINWERKBAU300S Creative Commons License 2020.01.29 0 1 7791

Üdv!Épületen belül nem tiltja a törvény :) Jelenleg összeszerelve üzemképesen ki sem vihető a géped.Vicc az ,hogy saját kertedben sem :(  Tudunk ám törvénykezni.

Előzmény: Törölt nick (7781)
jgkfgkf Creative Commons License 2020.01.29 0 1 7790

Mit vegyél és mit ne kérdéshez én nem szívesen szólnék hozzá. 20-30 ezres gépek esetén tényleg még csak olyat sem láttam, aki már hallott róla. Vannak reménytelen gépek, viszont én azt gondolnám, hogy egy bizonyos nem is olyan magas szint felett kb. 90%-ra ugyanazt fogod megtalálni mindennel, ha tudod használni a géped. Ez nem két hetes folyamat, illetve egyebeket sem ártana észrevenni. Így az emberek 90%-a biztosan nem tudja, még ha azt is hiszi. Egyre csili-vilibb minden és csak úgy dőlnek a csodafunkciók, de érdemben teljesítményre kiható fejlődés szerintem hosszú évek óta nulla. Youtube kertiteszt maszlagokat nem kell bevenni, annak a valósághoz köze sincs és ugyan nem nézegetem, de szökőévente futok olyanba, aki élesben szerintem jól csinálja. Nagyrészénél csak a duma van és pusztán feliratkozókra hajt, illetve valaki megfizeti. 

Szerintem az elején mindenki kicsit rossz képet állít fel magának a tevékenység egészéről. Tervezett találataidra rátérve, ha egész életedben beakasztasz egy kardot már marha szerencsés vagy. :) Persze rá lehet fogni minden nagyobb vasdarabra, hogy kardalkatrész, de én a szép már tényleg ér valamit kardra gondolok.

Előzmény: szabbibaki (7789)
szabbibaki Creative Commons License 2020.01.28 0 0 7789

bármilyen tanácsot elfogadok!

Előzmény: jgkfgkf (7785)
szabbibaki Creative Commons License 2020.01.28 0 0 7788

Sajnos nem nagy történelmi múlttal rendelkező helyen lakom, ezért inkább nem érmére, hanem mondjuk valami nagyobbra, pl: fegyver, kard... próbálnék keresni.

 

Előzmény: jgkfgkf (7785)
KokLee Creative Commons License 2020.01.26 0 1 7787

Ez a mélység persze egy érme esetében.

Előzmény: KokLee (7786)
KokLee Creative Commons License 2020.01.26 0 2 7786

20-30e ftos gépek kb 5-10cm mélyet tudnak maximum, a többi kamu.  Az ilyen gyártmányok hitvány anyagokból készülnek, a "deko test" és persze az elektronika is. Nem érdemes vele foglalkozni, mert pénzkidobás és káromkodás lesz a vége.

Előzmény: szabbibaki (7784)
jgkfgkf Creative Commons License 2020.01.21 0 2 7785

Mit szeretnél 50 centi mélyen találni? 50 centi mélyen például érmét a 30 millióssal sem fogsz találni. Traktorekét már esélyesebb.

Előzmény: szabbibaki (7784)
szabbibaki Creative Commons License 2020.01.20 -1 0 7784

Sziasztok.Véleményetek szerint max. 50-70cm mélységig a 25 - 30eFt-os kategóriában található keresők alkalmasak? Abszolut kezdő vagyok/lennék.

 

edgar20 Creative Commons License 2020.01.20 0 0 7783

Bolgár fortune  detektorok jók, jó áron vannak.     https://unixter.com/collections/fortune-pl-metal-detection

Előzmény: FarkasRo (7774)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.12 0 0 7782

Nyilván ha nem látja senki, legalábbis senki olyan aki befúj, akkor meg sem történt... ;)

Előzmény: Törölt nick (7781)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.03 0 0 7781

üdv Tudom,hogy majdnem minden tevékenység tiltott a fémkeresővel közterületen ,magánterületen stb,de vajon épületre is vonatkozik?

Ugyanis most vett egy cimborám egy régi zsidó házat és átnézném,úgyis úgyis csak kérdeztem ,hisz senki sem lát talán.Csak a szabályok és  a kiskapuk miatt kérdem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!