Keresés

Részletes keresés

madmax211 Creative Commons License 2018.06.28 0 0 7620

Üdv! Magnumhoz nagy fej ès Brutus keret eladó.

 

https://www.jofogas.hu/zala/Magnum_femkereso_fej_brutus_keret_81114366.htm

Törölt nick Creative Commons License 2018.06.22 0 0 7619

Somogyi szantofoldek .....ahol a banat tudja miota folyik a foldmuveles es azota mi mindent kiforgathattak az ekek,boronak!

Ha meg valaki talal ott valamit,arra rogton ratennek a mancsukat ...persze ingyen.

Vajon amikor meg loval szantottak,mennyi ermet es egyebb leletet talalhattak ott a tobbszor gazdat cserelt foldeken!!??

Azert meg kivancsi lennek,hova kerulnek a "vilagrengeto" leletek?!

 

Előzmény: Definition60 (7618)
Definition60 Creative Commons License 2018.06.22 0 0 7618

FRISSFONTOSFelnőtt férfiak és nők, akik csak hírből ismerik a szexetA Nyugat bűnrészessége, hogy fenntartják a Fidesz illiberális rendszerétBarnarizses lencseágyon négy ízű tücsök. - Fincsi!Vádat emeltek a detektoros kincskereső ellenakiralyBŰNÜGYjúnius 21., csütörtök 8:12 278 696

Kisebb értékre, régészeti leletre elkövetett lopás miatt emelt vádat a Kaposvári Járási és Nyomozó Ügyészség egy kaposvári férfival szemben, aki az ajádnékba kapott fémkeresőjével 2,5 éven át járta a somogyi szántóföldeket kincsek után kutatva.

Az ügyészség szerint "engedély nélküli régészeti kutatásai" rendszerint sikerrel jártak, több száz, régészeti leletnek minősülő tárgyat, például római pénzérméket, II. András idejéből származó dénárt, vagy későbbi középkori pénzeket is talált.

Ezek a magyar törvények alapján a Magyar Állam tulajdonát képezik, a vádlott viszont hazavitte, és az interneten eladásra kínálta leleteit. Az örökségvédelmi hatóság munkatársai a hirdetések alapjánt tettek feljelentést ellene.

Az ügyészség próbaidőt és a régészeti leletek eladásából származó bevételei elkobzását indítványozta. (Via Ügyészség)

 

A 444 hosszú távú, stabil működése csak olvasóink hozzájárulásával biztosítható. Támogasd rendszeresen a szerkesztőséget!NÉPSZERŰ2 MinDigTV csomag, amelyekkel féláron tévézhetMinDig TV ExtraHuawei Mate 10 Litetelekom.huEzek most a legfelkapottabb programozási területekGreenfox AcademyTökéletes képet posztolt a rendőrség a vásárhelyi aszfaltos csalóról, aki egy láthatatlan lapátra támaszkodva, cigizve, munkásruhában lóbál tízezreseketEgy szemüveges férfi a farkát lógatta a 4-es, 6-os villamoson egy nő mellettEgy horrorfilm története lehetne, de éppen attól igazán ijesztő, hogy igazby TaboolaURALKODJ MAGADON!Új kommentelési szabályok vannak 2016. január 21-től. Itt olvashatod el, hogy mik azok, és itt azt, hogy miért vezettük be őket.HOZZÁSZÓLÁSOK© 2018 - !!444!!! - Magyar Jeti Zrt.

maradok tisztelettel: Creative Commons License 2018.06.21 0 0 7617

Egész Magyarországon nincs 100 jogkövető dekós, nemhogy itt a fórumon... meg aztán nincs 100 jogkövető régész sem, persze ez magánvélemény...

Előzmény: gipsz170 (7615)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.18 0 0 7616

Szinte az egesz vilagon gatoljak az onjelolt detektorista regeszeket,de nalunk valamiert megjobban raernek akadalyozni a tevekenyseget.

Ez betudhato a valoban letezo sirrabloknak,de ezzel egy kalap ala is vesznek mindenkit!

En kulfoldon turkalok,szinten korlatozott,de nem agyonkorlatozott kurolmenyek kozott.

Az egeszet nem ertem igazabol.ezert , szubjektiv a velemenyem ....de az egesz olyan magyaros!

Előzmény: gipsz170 (7615)
gipsz170 Creative Commons License 2018.06.18 0 0 7615

Köszönöm a figyelmeztetést, természetesen tisztában vagyok vele, és figyelembe is veszem. Viszont önkéntelenül felmerül bennem a kérdés, hogy az itt jelen lévő több száz jogkövető gép tulajdonos vajon mire használja a felszerelését :)

Előzmény: Törölt nick (7614)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.18 0 0 7614

Ha tisztaban vagy a szabalyozassal,akkor tudhatod,hogy igazabol,a sajat kertedet sem turhatod fel !

Ha meg valakit behulyitesz,akkor az meg bunreszes lesz.....

Felejtsd el es nezd meg helyette a Detektoristak sorozatot !

Előzmény: gipsz170 (7613)
gipsz170 Creative Commons License 2018.06.16 0 0 7613

Üdv!

Új vagyok itt, és a témában is járatlan, bár olvasgattam ezt- azt, és a törvényi szabályozással kb tisztában is vagyok. Ennek ellenére felteszem a kérdést.

Egy kis faluban lakom, amit egyik oldalról a Duna, másik irányból egy dombság határol. A házam a dombság egyik dombja „ csúcsának” közelében van. A kilátás több irányba, nagyobb távolságba akadálytalan. A mikroklima egész jó, megterem néhány mediterrán dolog is. A domb túlsó oldalán római kori objektum. Laikusként azt gondolom, hogy a telkem évezredekkel ezelőtt is kiváló stratégiai pont lehetett, és emellett elég élhető hely is. Úgy vélem, hogy az akkor itt lévő létesítményük minden negatív hatásától kellő távolságban, de attól nem túl messze, simán lakhattak itt.

Szerintem kb ennyi is elég lehet ahhoz, hogy keresési szempontból érdekes legyen a hely. De mindezeken túl pár éve azt mesélte nekem a szomszéd, hogy gyerekkorában, mikor még a családjuké volt a terület, akkor itt, a szőlőtőkék között, a földet túrva valami ismeretlen érmét talált. Persze azon melegében, még ott el is veszítette.

Lehet, hogy teljesen téves a gondolat menetem, de szerintem itt érdemes lenne keresni. Gondoltam, hogy veszek egy gépet, de túl drága egy akcióhoz. A bérlés sem egyszerű, azon túl semmi technikai, elméleti tudásom nincs. Korábban láttam a környéken több lóbáló embert is, gondoltam, egyiküket megkérem, nézzen körül, de azóta nem találkoztam egy keresővel sem. De évek óta piszkál ez a gondolat.

Szóval a kérdés: Megnézné nekem valaki?

Elérhetőségem gipsz170@gmail.com

Köszönettel.

 

Fejérvadász Creative Commons License 2018.06.15 0 1 7612

Köszönöm a segítséget!!!

A gyári dobozt fogom beszerezni,azzal hozzáférek a kezelőfelülethez menet közben is.

Előzmény: Törölt nick (7610)
maradok tisztelettel: Creative Commons License 2018.06.14 0 1 7611

Ilyet én csináltam már egy md keresőmhöz, jó le

tt.

Előzmény: Törölt nick (7609)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.13 0 0 7610
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.13 0 0 7609

https://www.youtube.com/watch?v=r9O3k2lLnO4

 

valami hasonlot lehet fabrikalni ....

Előzmény: Fejérvadász (7608)
Fejérvadász Creative Commons License 2018.06.13 0 0 7608

130-150cm között mozog a víz. Próbáltam vízhatlanná tenni,de akármennyire bugyoláltam is be,csak szivárog...

Nagyméretű óvszerrel is burkoltam. lehet hogy hülyén hangzik, ez is egy opció volt,de bukta.

Előzmény: Törölt nick (7607)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.13 0 0 7607

Neked meddig er a viz?

Mert egyszeruen bebugyolalod vizhatlanra az cuccost ,csak a fulesnel kell korultekintonek lenni!

Előzmény: Fejérvadász (7606)
Fejérvadász Creative Commons License 2018.06.13 0 0 7606

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Kb 2 hete vásároltam egy Garett ace 400i detektort. Kifogástalanul működik,teszi a dolgát. Ügyes kis gép.

A problémám csak az,hogy a gép rész nem vízálló. Egy ősidők óta strandolásra használt fürdőtavat szeretnék lejárni vele, de nem érek le az aljára... 

A szondakábel toldására gondoltam először,de ha a kábelt vágjuk,ugrik a garancia. Ha a gép beázik, szintén ez a helyzet.

Egy hosszabbító lenne a legjobb megoldás, ehhez lenne szükségem egy szonda,illetve egy bemeneti csatlakozóra. 1m hosszú toldás már elég lenne hozzá,

hogy kényelmesen hord táskába rakjam a gépet.A problémám az,hogy egyszerűen nem találok ilyen csatlakozókat.

A gép forgalmazója volt az első akitől segítséget kértem,de azt mondta nem tudja beszerezni. Kerestem a neten is. A Conrad nevű céggel is felvettem a 

kapcsolatot,de ők sem tudtak segíteni. Helyi műszerészek, ezermesterek,keresősök végigjárva, de sehol semmi...

Ha valaki tudna ebben segíteni nekem, nagyon hálás lennék érte!!!

 

 

naspolya1234 Creative Commons License 2018.06.12 0 0 7605

Sziasztok!

Aranyszemcséket szeretnék detektorozni tized grammos méretben. Gondolom homokban és földben könnyebben lelátnak ezek a gépek, de kőzetbe is érzékelik? Ha igen, akkor milyen mélységben?

Egy egytized grammos aranyrögöt milyen mélységből tud még kijelezni egy (nem fontos az ára) fémdetektor homokban és esetleg, ha egyáltalán működik, akkor vulkanikus kőzetben? Milyen gépet ajánlanátok erre a célra?

Persze nem bánom, ha másra is tudom majd használni, de nekem kifejezetten erre a célra kellene. Minél mélyebben minél kisebb arnyszemeket érzékeljen, minél több féle talajban, kőzetben.

A törvényi része nem fontos számomra, itt, ahol élek, ezt nem szabályozzák. Először csak bérelnék, aztán ha működik, akkor vásárolnék is egyet.

Válaszokat előre is köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2018.06.09 0 0 7604

Maradjunk annyiban,hogy a szokasos tegyunkkeresztbeaszomszedtehenenekismegamugyisdogoljon meg!!!

Meg egy benfentes sem valaszolta meg,hogy ahol akar tobbszaz eve foldmuveles folyik,ott miert nem lehet keresni??

Hany centi a melyszantas?

Szamtalan leletet bemutathatok itt a kulfoldi komaktol,amit nem regeszeti melysegekbol szedtek ki !!

persze minden orszagban van kotekedes,de keves helyen kezdik a reggeli hireket mukincstolvajokkal !!

maradok tisztelettel: Creative Commons License 2018.06.06 0 0 7603

Földtulajoktól kérsz beleegyező nyilatkozatot, elmész a területileg hivatalos múzeumhoz, és ott is kérsz egy hozzájárulást, ott majd elmondják a teendőket, de lényegében ez a 2 dolgot kell megugrani...

Előzmény: diazvega (7602)
diazvega Creative Commons License 2018.06.06 0 0 7602

Akkor itt magyarorsagon semmi értelme detektorozni , engedélyt. Hogy tudok szerezni ? :) 

maradok tisztelettel: Creative Commons License 2018.06.05 0 0 7601

Most már mindenhol engedélyköteles, rendőre válogatja, hogy büntet-e. Ha valaki rád hívja, akkor valószínű.

Előzmény: diazvega (7599)
Definition60 Creative Commons License 2018.06.05 0 0 7600

Közterületen semmi esetre sem ha nem akarod,hogy valami irígy,rosszindulatú ember bejelentsen téged.Már csak brahiból is.Amerikában szarnának rá,hogy mit csinálsz ,dehát ez Magyarország :-)

diazvega Creative Commons License 2018.06.05 0 0 7599

Sziasztok , érdeklődni szeretnek  azoktol akik már rég ennek a hobbinak hódolnak , hogy közterületen  lehet e detektorozni így semmi fele  engedély nelkul , pl Duna-parton , régi utak mellett , erdőkben ,??

 a rendőrok szoktak ezért szólni ?! Vagy büntetni ...? A gyakorlatban ! .. ????????

madmax211 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 7598

Üdv!Fehér,nagy brutus keret ès magnum 41cm-es fej eladó ha érdekel valakit.35.000 és 30.000ft-os àron.

maradok tisztelettel: Creative Commons License 2018.05.23 0 1 7597

Szia nem mélykeresőzök, a brutust nem ismerem, többen mondják, hogy nagyon jó...

Előzmény: Törölt nick (7596)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.23 0 0 7596

Koszi a melot es a filmet !

Lenne egy kerdesem: ismered a Brutust,esetleg hasznaltatok mar? 

 

Előzmény: maradok tisztelettel: (7591)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.17 0 1 7595

Ha minden igaz, megvan az új gazdája.

Előzmény: Törölt nick (7592)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.17 0 0 7594

235 a boltban de ez is csak tesztelve volt szerintem...

Előzmény: maradok tisztelettel: (7593)
maradok tisztelettel: Creative Commons License 2018.05.17 0 0 7593

Ugye vadiújan kevesebb mint 240000. 

Előzmény: Törölt nick (7592)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.17 0 0 7592

Ez igencsak jo ara ennek a keszuleknek !!

Előzmény: Törölt nick (7589)
maradok tisztelettel: Creative Commons License 2018.05.16 0 1 7591

 Sziasztok! Elkészült egy fémkereső teszt pár dekóval, sajnos kicsit hosszú lett, de van benne 3 fajta mérés...

 

https://youtu.be/TK5NBv5mUmw

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!