Az And Also The Trees együttesnek (AATT) 20 éves fennállása alatt sikerült megőriznie egységességét és őszinteségét. Ezek a muzsikusok mindig azt tették, amit akaratuk diktált számukra, nem törődve azzal, hogy mások mit várnak el tőlük, teljes bizonyossággal tudván azt, hogy ez a fajta hozzáállás minden lehetőséget megad számukra ahhoz, hogy a vágyott és megérdemelt elismerést és üzleti sikert is elérhessék. Bár Nick Havas - az AATT frontembere és egyben alapító tagja is - (aki egyébként magyar származású! Esz.) a közelmúltban hagyta el az együttest, amely eredetileg Worcestershire-ből indult (Nagy-Britannia), Steven Burrows a Jones fivérek ennek ellenére töretlenül tovább folytatják a megszokott utat, életüket tulajdonképpen teljes egészében a művészetnek szentelve. De ez az életforma nekik elengedhetetlenül fontos és feladhatatlan, mert ez jelenti számukra a kiegyensúlyozottságot. Simon Huw Jones-sal most a közlemúltban megjelent új album, a Silver Soul (= Ezüst lélek) kapcsán beszélgetünk.
Folytatás:
http://www.gothic.hu/gothic.html?http://www.gothic.hu/forditasok_!cikkek_and_also_the_trees.html
Eddig nem igazán hallottam olyan zenekart, amely az AATT hangzásában szólal meg, de van egy friss album (hivatalosan még meg sem jelent), amely tökéletesen hozza az AATT romantikus, ábrándos, sötéten lírai művészetét; online hallgatható az egész album:
Különleges koncertélmény lehetett egy ilyen csapatot a színpadon látni..! Ahogy elnézem a videókat, a közönség sem (v)élhette másként. Emlékszel még milyen számokat játszottak ezen a kettőn kívül? Nocsak, milyen tájékozottak?! Esetleg nem mondták,hogy szívesen fel is lépnének a fővárosunkban?:) Na jó,ez csak fikció,20-30 embernél több nem valószínű,hogy összejönne. A saját készítésű videó is egészen hangulatos lett ezzel a szép aláfestéssel.
Sziasztok! A bécsi koncert frenetikus volt, sikerült egy kicsit beszélgetnünk velük köncert után. Justin és Simon nagyon közvetlen és kedves emberek, Budapestet említve egyből mondták, hogy 'az úgy olyan 200-250 Km innen?' :)
Amit sikerült a koncertből megörökítenem azt itt láthatjátok:
Az előző hsz. ben belinkelt oldal szerint az alapító tagok közül a basszer és a dobos volt egy magyar származású testvérpár. (Nick Havas és Graham Havas)
Énsem értem a zenekarral kapcsolatos érdektelenséget. Nehezen tudom elhinni,hogy egy ilyen eredeti,innovatív darkwave/post-punk zenekar szinte senkit nem érdekel hazánkban :(
"From a rural village in Worcestershire, England, brothers Simon (vocals) and Justin Jones (guitar) formed And Also the Trees in 1979 with bassist Steven Burrows and drummer Nick Havas. In response to an ad by the Cure looking for support bands on their English tour, the Jones brothers sent a tape and ended up doing several dates and later an entire tour with Robert Smith and co. in 1981. And Also the Trees still hadn't released any material at that point, so the Cure'sLol Tolhurst produced a single ("Shantell") and the band's eponymous debut album, released in February of 1984. Tolhurst's work made the Cure an easy pointer for And Also the Trees' sound, though the fragile beauty of Joy Division and the Chameleons also lend comparisons. The band contributed a session to John Peel's BBC radio show, and Continental critics lavished praise on subsequent albums Virus Meadow (1986), The Millpond Years (1988) and the live LP The Evening of the 24th (released 1987). The notoriously fickle U.K. music press, however, deserted the waning Goth fad and the group was left drifting. Farewell to the Shade, released in 1989, was And Also the Trees' final British release, as well as the only album available in America (on Troy Records). The group moved to the German label Normal for 1992's Green Is the Sea and The Klaxon, released the following year."
Szemmel láthatólag 10 hozzászólást nem ér meg egy 25 éves zenekar, amely Európának jobbik vidékein méltó elismerésnek örvend. Miközben az énekes magyar származású (ha ez számít bármit is, de úgy gondolom, igen).
No comment, ez a sajnálatos tény híven tükrözi a Megaszar-on "edzett" magyar (kispolgári) közízlést is.
Sehol senki??? Elszomorító mennyire nem érdekel senkit egy 25 éve létező zenekar, 10 soralbummal... Persze az igazi, valódi művészi értékre sosem volt fogékony a csürhe. Nyomorult plebsz, a gyomrom felfordul tőlük!
Ajánlom, hogy próbálkozz... Boltban szerintem nem sok esély van arra, hogy elcsípjen az ember AATT-t (bár érdemes talán a nagyobb zeneboltokban körülnézni, mint Virgin Megastore, MCD...), legfeljebb eldugott second-hand boltban találkozhatsz. Ajánlom különben a Chameleons-t is. :)
Ha van Chameleons UK topic, akkor legyen egy And Also The Trees... Remélem ez nem fog úgy döglődni, mint a Chameleons... Aki ismeri, annak nem kell bemutatni, aki nem ismeri, annak így "lőném be" a stílust: (itt-ott a késői) Nick Cave hatások, erősebb Chameleons hatás, de legfőképp a Swans-re és a Death In June-ra hasonlít. Egyéni zene, nehéz besorolni. Sem nem neofolk, sem nem gothic, pláne nem dark wave. Valahol az első két stílus közt...
HALLANI KELL, MINDEGYIK ALBUMUK KIVÁLÓ! Van vagy tíz sorlemezük, úgyhogy tessék ereszkedni!