Keresés

Részletes keresés

frezenstein Creative Commons License 2011.10.29 0 0 233

Tipikus fideszzes hozzáállás. A komcsink a jó komcsi, a mi politikusaink által elkövetett visszaélés a jó visszaélés. :-)

Előzmény: Törölt nick (232)
zsolti05 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 230
Begurultak: beperli Kósa Lajost a kormány?

MTI
2008-01-31 17:31

 

A kormány megvizsgálja, hogy jogi úton vegyen-e elégtételt Kósa Lajoson, a Fidesz alelnökén az uniós pénzek felhasználásáról tett előző napi kijelentése miatt. Ezt Daróczi Dávid közölte a kormányszóvivői tájékoztatón, csütörtökön Budapesten. A Fidesz szerint Kósa Lajos tényekről beszélt.

 

Kósa Lajos szerdán Debrecenben arról beszélt, hogy a kormány kétmilliárd forintot költött uniós pénzből kampányra. Daróczi Dávid minden alapot nélkülöző hazugságnak nevezte az ellenzéki politikus kijelentését. Hangsúlyozta: hasonlóan lépnek fel minden jövőbeni rágalom és politikai hazugság esetén, amelyek az uniós fejlesztési források pályáztatását vagy felhasználását támadják. 

Ez ugyanis nem pártpolitikai, hanem nemzeti ügy. Alkalmatlan arra, hogy politikai acsarkodás eszköze legyen, de méltó arra, hogy védettséget kapjon a mindennapok pártpolitikai vitáitól - hangoztatta Daróczi Dávid. 

A kormányszóvivő úgy látja, a Fidesz úgy fél az uniós források nyomán beinduló fejlesztésektől, mint ördög a tömjénfüsttől. Mint mondta, az ellenzéki párt politikusai nem riadnak vissza semmilyen rágalom terjesztésétől, csak hogy az uniós fejlesztési forrásokat, azok felhasználását már előre gyanúba keverjék. A kormány azonban ezt nem fogja tétlenül tűrni - szögezte le. 

Kiemelte: uniós forrásokból uniós fejlesztésekhez kapcsolódó tájékoztatás zajlik, hiszen az Európai Unió szabályai előírják, hogy a pénz egy meghatározott részét kötelező kommunikációra fordítani. Daróczi Dávid felidézte Orbán Viktor egy 2001-es televíziós interjúban mondott szavait. Emlékeztetett arra, hogy a Fidesz elnöke akkor a közpénzből folytatott kampányt feszegető kérdésre azt válaszolta: "miért, a kormány miből szokott egyébként működni?" 

"A kormány minden mozdulata közpénzből történik, akkor is, ha a honvédelemről dönt, akkor is, ha családtámogatásról, akkor is, ha külföldi diplomáciai képviseletekről és akkor is, ha tájékoztatásról van szó" - olvasta fel a volt miniszterelnök interjújának leiratát a kormányszóvivő. 

Az elmúlt napokban a Fidesz elmondta, tételesen bizonyította, mikor, mennyi pénzt költ a kormány "hazugságkampányra", az "emberek elleni kampányra" az emberek pénzéből - mondta kérdésre válaszolva Cser-Palkovics András csütörtöki sajtótájékoztatóján. A Fidesz helyettes szóvivője érdekesnek nevezte, hogy a kormányból most vált ki reakciókat ez a kérdés. Azt gondolom, Kósa Lajos tényekről beszélt - tette hozzá. 

Az MTI kérdésére - mi a bizonyíték arra, hogy a kormány EU-forrásból költ kampányra - Cser-Palkovics András azt mondta, "sokszor voltak olyan témák, olyan botrányok, amik kirobbantak, és egy részüket magából a költségvetésből lehet kiolvasni. Nemcsak a nagy költségvetésből, hanem annak a fejezeti lebontásaiból is".

tejfölfancsi Creative Commons License 2008.01.31 0 0 227
jó lenne, dehát budaházyt sem ítélte el a magyar bíróság, akkor Kósát hogyan ítélné el
Előzmény: zsolti05 (223)
IDKFA Creative Commons License 2008.01.31 0 0 226
Blablabla....
Előzmény: zsolti05 (223)
zsolti05 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 224
kiváncsi vagyok, a civis törpe hérosz hogyan védi meg az álláspontját
zsolti05 Creative Commons License 2008.01.31 0 0 223
Jogi lépéseket fontolgat a kormány Kósa Lajos ellen 2008. január 31. 15:14 A kormány megvizsgálja, hogy jogi úton vegyen elégtételt Kósa Lajoson, a Fidesz alelnökén az uniós pénzek felhasználásáról tett előző napi kijelentése miatt. Ezt Daróczi Dávid közölte a kormányszóvivői tájékoztatón, csütörtökön Budapesten.



// <![CDATA[ var ord=Math.round(Math.random()*100000000); document.write(''); // ]]>


Kósa Lajos szerdán Debrecenben arról beszélt, hogy a kormány kétmilliárd forintot költött uniós pénzből kampányra.

Daróczi Dávid hangsúlyozta: a Fidesz úgy fél az uniós források nyomán beinduló fejlesztésektől, mint ördög a tömjénfüsttől, ezért politikusai nem riadnak vissza semmilyen rágalom terjesztésétől. A kormány azonban ezt nem fogja tétlenül tűrni - jelentette ki a kormányszóvivő. (MTI)
geszthi Creative Commons License 2005.01.27 0 0 222
Ehhez pofa kell.

A nagy parthusegben elvakulva itt jottel a "varok hitles forrasra", mert nem hiszed el, majd mikor pofara estel, hogy nm en hazudok hanem Kosa hazudott (sot amit 2002-ben momndott sem igaz nem tudok hirt, hogy tavaly elvegezte volna a posztgradualis kepzeset, se nylevvizsgairol hir) akkor meg egybol jossz mint a feketelovag a Monty Pytonban.
Előzmény: összecsórt fontok (208)
Kovács Béla Sándor Creative Commons License 2005.01.27 0 0 221

Az lett volna a kérdés, hogy miből van a Gályarab prédikátorok emlékműve? (Magam ezt a témát nem érintettem, tehát nemigen értem, miről beszélsz.)

Emlékezetem szerint a vita kiindulópontja az az állításod volt, hogy Kósa "elhordatta" az emlékmű körüli parkot. A képen elég jól látható, hogy az a park köszöni, megvan.

 

Előzmény: borsosalma (220)
borsosalma Creative Commons License 2005.01.27 0 0 220

Off

Dear KBs a Gályarabok emlékmüve köböl volt6van kifaradva!! Hazudozásaiért és sértegetésediért illene egy bocsit kérni. Vagy civis város ügyeiben polgári modort tanusitasz?

Onn

Előzmény: Kovács Béla Sándor (84)
összecsórt fontok Creative Commons License 2005.01.26 0 0 216
És ezzel, mit akartál mondani? :pp
Előzmény: borsosalma (215)
borsosalma Creative Commons License 2005.01.26 0 0 215
Kulcsár Attilának sincs diplomája. Pénzügyi zseninek tartották. gy közvélemény kutatás szerint a tinik mintaképe. Gretula Kósa Laja!!
Előzmény: összecsórt fontok (211)
póráz Creative Commons License 2005.01.25 0 0 214
Ez csak az RTL.en hír , no meg itt.

Persze az a csatorna /szó szerint/ amelyik a H/H műsoron tartja , egy ilyen "hírrel" saját magáról állít ki bizonyítványt.
Előzmény: Törölt nick (212)
póráz Creative Commons License 2005.01.25 0 0 213
Na de ez fideszes.

Ezért aztán a következő 4 évre is ő marad a polgármester.

"A gyűlölet kis szigetén"
mondta Kovács László
Előzmény: összecsórt fontok (211)
összecsórt fontok Creative Commons License 2005.01.25 0 0 211
KLTE Gyakorló Általános Iskola, KLTE Gyakorló Gimnázium. Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem Karrier: 1989-90. Kopint-Datorg Rt. tudományos segédmunkatárs, 1990-98. Országgyűlési képviselő, Gazdasági Bizottsági tag,

 

Ennyit találtam róla, de nekem is van olyan haverom; aki diploma nélküli, pénzügyi zseni, a brókerek hozzá járnak tanulni.:o) Gaál Jé államtitkár volt, diploma nélkül; nem polgármester. Még sem sipákoltak a hivatásos siratóasszonyok, mert nem volt FIDESZ-es.

Előzmény: póráz (205)
póráz Creative Commons License 2005.01.25 0 0 210
Én is utáltam a sulit .

1 diploma és most egésszen mást csinálok.

Nem is nagyon érdekel amit tanúltam .

Lásd. Stedler:))
Előzmény: Törölt nick (207)
póráz Creative Commons License 2005.01.25 0 0 209
Hát nem tudom.

Van egy Kft. valahol a Fontana mellett.

Most ott gögőket gyártanak.

Éh bérért.

Szombat és vasárnap is.
Előzmény: Törölt nick (204)
összecsórt fontok Creative Commons License 2005.01.25 0 0 208

Ajánlok egy egyezséget. Bemásolod ide azokat a hozzászólásaidat, hogy Gaál Jé, MSZP-s államtitkár stb; diplomahazugságai, csalásai ellen verted a nyálad. Utána elolvasom, amit írtál. Rendben?

Előzmény: geszthi (174)
póráz Creative Commons License 2005.01.25 0 0 205
Nézd.

Lehet , hogy ez Téged bánt.

Engem ez nem izgat.

Az embernek vannak tervei , és lehet , hogy nem marad ideje , annak megvalósitásához.

Egy polg.mesternek elég sok nyűgje lehet.

Csinálná a franc...
Előzmény: geszthi (199)
póráz Creative Commons License 2005.01.25 0 0 202
A csapággyár működik.

Az üzletekre meg lecsaptak a volt főosztályvezetők , ker . igazgatók.

Behálózzák az egyész országot és a fél EU.-t

Mihálykövi csapágy - Golyó-KFT. stb.
Előzmény: Törölt nick (194)
geszthi Creative Commons License 2005.01.25 0 0 201
Na jo, az nem meglepo, hisz az a nagy sandor telep...

De ha jol emlekszem van meg egy foldut belvarosban az Eotvos utca kornyeken, nem messze a volt Ruzsicskatol (ah regi szep diak evek :-))))
Előzmény: Törölt nick (192)
geszthi Creative Commons License 2005.01.25 0 0 199
Persze lenyegtelen, de ne hazudja.

Kulonosen ne villogjon vele, hanem vallalja batran, hogy gyava volt elmenni, meg lusta volt megcsinalni politikai karrierj miatt. Igaz mentseger szoljon, biztos minsizyter akart lenni (miert epp a valsztasok elott jutott eszebe 14 ev utan) es ugye Tomika ota tudjuk, hogy kell hozza.

Mentsegere legyen szolva hogy manapsag mindenki diplomas akar lenni, villogni a papirral, hogy hat o diplomas, de persze minel kisebb megterhelessel...

Ja es mi van a nagy igert nyelvvizsgakkal es posztgrad kepzessel? Befejezte mar (tavaly lejart az is mar) vagy megsem jelentkezett a kormanyvaltas utan?
Előzmény: póráz (189)
póráz Creative Commons License 2005.01.25 0 0 198
Miből is fizetnének hozzájárulást?

Még villanyra sem igen telik azon a környéken.
Előzmény: Törölt nick (192)
póráz Creative Commons License 2005.01.25 0 0 195
Hát tudod én is jártam annó a Borsodi sörözőbe.

Ez van.

Majd a következő generáció.
Előzmény: Törölt nick (190)
póráz Creative Commons License 2005.01.25 0 0 193
Nemrágen bekötötték a közműveket a Csapó kertben valamelyik utcában.

Mivel csak a keritésig kell a városnak fizetni a többit a lakó állja ezért igen nagy problémát okozott a lakóknak, a többi leperkálása.

Nehéz ügy.

Előzmény: Törölt nick (187)
geszthi Creative Commons License 2005.01.25 0 0 191
A munkahelyek megszuneseben? Abban igen.

A varaskozpont egyebkent nagyon szep, karacsonykor kulonosen szep volt kivilagitva mit lattam.... (Aztan kifujt. Egyetemi epitkezesek allami penz, sportcsarnok allami penz, luxus lakopark magan es allamilakahashitel.)
Előzmény: Törölt nick (170)
póráz Creative Commons License 2005.01.25 0 0 189
Bánja a franc, ha nincs diplomája.

Debrecen épül a vagyona gyarapodik.

Előzmény: geszthi (174)
geszthi Creative Commons License 2005.01.25 0 0 188
Na, a repter tuloldalan levo (Kerekestelep?) reszen meg boven van....
Előzmény: póráz (178)
póráz Creative Commons License 2005.01.25 0 0 186
"őszinte szót a Naplóról..."

Se őszinte újság, se őszinte újságírás.

Mindent csak kerülgetnek, hogy senkinek se ártsanak , de ne is használjanak.

Előzmény: Törölt nick (183)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.25 0 0 185
kapcc helyette "Hogy lett kátyus a város" összest, eredeti kátrányos kötésben. Teccik?
Előzmény: Törölt nick (175)
póráz Creative Commons License 2005.01.25 0 0 184
Addig jó nekik amik azok föld utak.
Anyámék a Budai N. A. -on laknak.
Ne tudd meg.

Egyébbként amíg nem lesz mindenütt kész az összes közmű , addig nem lesz aszfalt.


Előzmény: Törölt nick (182)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!