Keresés

Részletes keresés

Abrash Creative Commons License 2006.12.19 0 0 73
CMYK editálás megoldva saját kútfőből.
Az alapötlet a ICC előtti időkre alapozott, az eszköz persze a profileditor. Téma lezárva, csak a blog kedvéért.

RGB edit is szinte heti gyakorlat, amikor nem elég az automatikus munkamenet által biztositott minőség.

Topik becsuk..
Abrash Creative Commons License 2005.05.09 0 0 72
Kosar, a nickekkel való szóviccelés a neten sértésnek számit.

Képkovács a profil editálásra vonatkozó kérdésre esmmit nem tett be a közösbe; hogy válasza többeket gazdagitott, az nyilvánvaló, de válasz az eredeti kérdésre nem született. Hogy KK hányszor marketingel, arról a hozzászólásaira keresés után mindenki képet alkothat.
Előzmény: kosar (71)
kosar Creative Commons License 2005.05.05 0 0 71
Szerintem nem Képkovács volt, aki folyton "önmarketingezte" magát, hanem épp Hókuszpók ("nekem 300 nm-es nyomdám van 6 géppel..."), s nem kellett volna megsértődnöd mindig, hisz' Kkovács barátunk valóban hasznos és érdekes hozzászólásokkal gazdagított bennünket.
Kár, hogy elzavartad...
Szakmai hozzáértésedet egyébként nem vonom kétségbe.
Abrash Creative Commons License 2005.03.21 0 0 70
hú de melléírtam :-). A profilozott kimenet gyakorlatilag nem tér el a profil előtti, szemre kalibolt kimenettől. Ha már blog, legyen pontos .
Előzmény: Abrash (69)
Abrash Creative Commons License 2005.03.21 0 0 69
Azt irnám bele ebbe a kihaló topikba, hogy CMYK bemeneti profillal a kimenő fekete 1.9 D is lehet átlag félfényes 180g papiron.

És a profilozott kimeneten gyakorlatilag nincs kimenet a profil előtti, "szemre" beállitotthoz képest.
zenoka Creative Commons License 2005.02.16 0 0 68
Nem annyira vedett a pdf:) ize txt-be kimentettem az egeszet 130 kbyte lett kb ide nem kopizom be mert 27 oldalnyi szoveg:)
Kinek kell s akkor ki is tudja nyomtatni:)
Előzmény: Abrash (66)
Abrash Creative Commons License 2005.02.15 0 0 67
http://www.color.org/faqs.pdf a link, a cmky-cmyk kérdéskörre a szükszavú utalás a 23 oldal környékén. Azért örülnék, ha valaki kompetens belekotyogna okosságot :-)
Előzmény: Abrash (66)
Abrash Creative Commons License 2005.02.15 0 0 66
Na, akkor "új" topikban fussunk neki újra.

Nem vagyok egyedül a cmyk workflow-mal. Olvasom egy faq-ban, hogy a Color Consortium foglalkozik a kérdéssel, mi is legyen a módja a cmyk-cmyk konverzónak a fekete megtartásával. Nem tudom bekopizni sajna, védett a pdf. De mint megerősités nekem fontos volt. Akit érdekel, magánban elmailezem persze.
Abrash Creative Commons License 2005.02.10 0 0 65
megkérem Holparcsot, aki a kérésemre a topikinditó, hogy nezevtesse át Problémamegoldó CMM topiknak.
Százbolha Creative Commons License 2005.02.10 0 0 64
Ez tényleg Hardcore topic!
Abrash Creative Commons License 2005.02.10 0 0 63
szerintem a sértegetéseidet a nagy képed mellé nyugodtan megtarthatod magadnak, szándékos a kis kezdőbetű.
Előzmény: Képkovács (62)
Képkovács Creative Commons License 2005.02.09 0 0 62

Te direkt beszélsz félre, vagy ennyire nem értesz, vagy másokat akarsz hülyének nézni?

 

Nem 70%-os minőségről beszéltem, azzal nem jutna eszembe sem "hencegni", sem másokat megkínálni :-)

Én rohadtul szégyelltem azt a 90%-os minőséget, ahol Te most toporogsz, azért igyekeztem túllépni rajta, amennyire még lehet.

 

A konkrét problémáid megoldásához vezető út 70%-át tettem eléd, de igazad van, több szót tényleg kár erre vesztegetni...

Előzmény: Abrash (56)
Abrash Creative Commons License 2005.02.09 0 0 61
némi összefoglaló letölthető colormanag témában innen: http://na.eye-onecolor.com/index.cfm/MenuItemID/265.htm - átfogó jellegű.
tren Creative Commons License 2005.02.09 0 0 60
Abrash:

OK, egyelore nem is fekudtem neki. Ha valami tortenik, jelezd.
Előzmény: Abrash (59)
Abrash Creative Commons License 2005.02.09 0 0 59
Tren, még nem jött meg az a profilpisztergáló, de majd jelzem ha igen. Addig semmi mást nem érdemes tervezni.
Abrash Creative Commons License 2005.02.09 0 0 58
na meg a tapétagyártásban. De szerinte, szines albumokat lapozgatni mindig jobb lesz, mint jpgket nézni monitoron.
Előzmény: tren (57)
tren Creative Commons License 2005.02.09 0 0 57
Ugyan mar, Urak, ne veszekedjetek.

Semmi ertelme, a szakmaban levok szamara (foleg a gyartokat ertem ezalatt) ugyis nyilvanvalo, hogy a kommersz nyomtatas napjai meg vannak szamlalva. Nehany ev elteltevel csak a csomagoloiparban marad fenn a maihoz hasonlo forgalom.

;)
Abrash Creative Commons License 2005.02.09 0 0 56
Au....Én az eddigit 90%omon akarok túllépni, amint irtam is. KI a fenét érdekel, hogy 70%hoz akár hozzá is segitenél...

A töredékek összerakása, amire célzol, nálam már úgy 6 éve lezajlott (amennyiben a szinmamanagelésre célzol).

Önmaga korlátain senki sem tud túllépni, te sem, de ha ezen filozofálni akarsz, felőlem. A világ kerek számomra, robog a cégem, korrekt a magánéletem. Soha nem leszek fotóművész, de ezzel már vagy 20 éve tisztába kerültem..

A lesajnáló modorod viszont nem engem minősit. Ignorállak, nincs erre több időm. Ez egy problémamegoldó topik lenne, ha beszálsz, azt szivesen veszem. Ha 70%-os dolgokkal akarsz villantani, inkább ne fáraszd sem magadat, sem a többieket. Bár jól szétoffoltad, nem jár erre senki. Köszi.
Előzmény: Képkovács (55)
Képkovács Creative Commons License 2005.02.09 0 0 55

Szakmai féltékenységből tártam fel előtted a problémakör megoldásának 70%-át, 30%-nyi önrészt meghagyva Neked? :-)

Szájbarágósabban már nem tenném meg, mert azt magam is szégyellném...

 

Tanulj meg olvasni az információkban, szinte minden az öledben hever. Egy kiválóan képzett szakember ennyi infónak a töredékéből is felépíti az egészet, ha én az alulképzett szakmán kívüli valahogy el tudtam jutni egy elfogadható gyakorlati szintre mások segítsége nélkül is.

 

Lépj túl önmagad korlátain, s kerekebb lesz a világ számodra is!

Előzmény: Abrash (53)
tren Creative Commons License 2005.02.08 0 0 54
ejnye-bejnye...
Abrash Creative Commons License 2005.02.08 0 0 53
Képkovács, az én kérdésem a szinprofilok editálhatóságára vonatkozott, a frontier "mindössze" beszélgetés volt ha jól emlékszem, Gernyó kérdezett. Az én kérdésemre semmi válasz nem érkezett, szóval ne csúsztass (a többit kiöncenzúráztam).

Pontosan éreztem hogy szakmai féltékenységből nem válaszolsz, de most legalább tisztán leirtad. Köszi. A tiszta viz sokat ér.

Ez egy problémamegoldó topik lenne, többedszer irom. Ha lehet, a további (szakmai)kérdésfeltevéseimre ne reagálj, hogy szakmailag válaszolni nem akarsz, az a szived joga. Csak akkor ne beszélj bele.... Köszi a megértést.

Hogy nagyon tiszta legyen: az hivom önmarketingnek, amikor csak az hangik el, hogy én bezzeg meg tudok mindent oldani, viszont a megoldás nem hangzik el. (Amit a saját kérdésemhez hozzá tudtam tenni (link), az visszaolvasható, nem tartottam meg magamnak.

A tanulságot vonja le minden jobb sorsra érdemes olvasó magának.
Előzmény: Képkovács (52)
Képkovács Creative Commons License 2005.02.07 0 0 52

Adtál-e akár egyetlen problémára is egyértelmű konkrét megoldást bárkinek?

 

Egyelőre Te kértél, és mások adtak tudásuk szerint.

 

Én meg tudtam-tudom oldani a kérdéskörbe vágó problémáimat, szerintem a tieidet is, de egyre inkább arról győzöl meg, hogy magamnak tennék vele rosszat.

 

Sajnálom...

Előzmény: Abrash (51)
Abrash Creative Commons License 2005.02.07 0 0 51
az "aljas" szóval kérlek ne hozz semmi kapcsolatba, semmi ilyemit nem irtam!!!!!!

az élceid csak "nem tetszenek", ezt visszautasitom. Szerintem a "ló" nem velem szalad. Visszaolastalak, és öndicséreten kivül nem sok van a "hozzászólásaidban". ez pedig egy problémamegoldó topic lenne, mint már többször utaltam volna rá.
Képkovács Creative Commons License 2005.02.07 0 0 50

Valóban mindegy számomra a bontás, mindkettőböl ki tudom csavarni ami benne van, ellentmondást csak Te vélsz ebben...

 

Amúgy az enyhe élcem arra vonatkozott, hogy Frontire-rel kapcsolatban egész nyugodtan maradhatsz cmyk kaptafánál, ha a gép nagyívben csak rgb-vel foglalkozik és azon belül is tojik minden profilra, mert nem foglalkozik ICC-vel sem...

 

Gondoltam elmondom, mielőtt megint elszalad veled a ló.

 

Meglehet, hogy néhány embernek minden aljas "önmarketing" ellenére is tudtam önzetlenül segíteni a véleményemmel Nyomdász Úr!

 

Amúgy akar a halál csatázni, van ennél ezerszer értelmesebb elfoglaltságom is :-)

Előzmény: Abrash (47)
Abrash Creative Commons License 2005.02.07 0 0 49
"szóval csak ne tessék degradálni a másét! (én sem tettem)" ves össze a cmkról irt szavaiddal.

viszont kérlek idézd ide, ahol én irtam, hoogy az rgb ilyenolyan.

Naugye. Maradjunk a lényegnél.
Előzmény: Képkovács (45)
Abrash Creative Commons License 2005.02.07 0 0 48
jajj már, azért irtam a linekt, hogy aki idetéved, esetleg okosodhasson. nem kéne mindenen ilyen fölényesen smájlizni. ez nem kétszemélyes topik lenne.
Előzmény: Képkovács (46)
Abrash Creative Commons License 2005.02.07 0 0 47
"RGB-ből tuti jobb fekete jön le, mint cmyk-ból," és " Nekem egál, hogy ki milyen bontást hoz, lehet cmyk de rgb is." Mindkkettő Képkovácstól...

Önellentmondásban vagy....Legközelebb ideirom, miért becsapás dye tintákkal nyócvan év "garanciát" emlegetni. Persze aki figyelmesen olvassa Wilhelm urat, az tudja már. Meg azt is, hogy mi javasolt helyete...

Ha elméleti csatát akarsz, akkor azt találd ki, hogy amennyiben a kimenet mindenképp cmyk, akkor uggyan mivel lesz jobb a végeredmény rgbből, mint cmyból. Mondom, a végeredmény...a többi munkapont és kivezérlés és vektor és izébizé = önmarketing. Nem tetszetős. Szóval csak a végeredményről, az önmarketinged helyett. Illetve a marketinggel sincs semmi baj, ha a cégneveden jelentkezel be. Igy etikátlan. Üdv.
Előzmény: Képkovács (45)
Képkovács Creative Commons License 2005.02.07 0 0 46
A probléma már megszűnt számomra létezni :-)
Előzmény: Abrash (44)
Képkovács Creative Commons License 2005.02.07 0 0 45

Már megint érzékenykedik az Úr, szvsz feleslegesen! :-)

 

Bocsi, de az én jelenlegi eszközeim képesek cmyk-ból is, meg rgb-ből is pont olyat nyomni, amilyen csak kifér belőlük, a végeredmény szempontjából valójában majdnem közömbös a színrendszer, mindkettőből kijön szinte detto ugyanaz a mély fekete és a teljes tónusskála, nameg a színek a megfelelő helyükön, akkora mértékben, amekkorát a média még elbír.

 

Viszont a gyári állapotú ICC-kkel ez valóban nem így volt, az volt a korábbi problémám, azzal kűzdöttem.

 

Mióta saját készítésű profiljaim vannak, azóta egészen más a felállás,  már mindegy, hogy mi a kiindulás, a végeredmény közel azonos, nagyjából megfelel az elvárásaimnak. Nekem egál, hogy ki milyen bontást hoz, lehet cmyk de rgb is.

 

Sokat tudsz a cmyk-ról, mint írod, akkor nyilván azzal is tisztában vagy, hogy a cmyk referenciaprofilok azért sok színben tartalmaznak némi gamut szűkítést az RGB-sekhez képest, vagyis ugyanakkora szín és tónusmélységet tulajdonítani nekik nem igazán valós alapú elvárás. Azt is tudom, hogy részben emiatt kerülöd az ICC használatot.

 

A konkrét esetben a Frontiere képességeiről és általában a nyomdatermékekről volt szó (nem a Kegyed plakátjairól!), ha emlékezetem nem csal, tessen csak utánaolvasni, mielőtt sértődősre veszi a figurát!

 

Szóval csak ne tessék degradálni a másét! (én sem tettem) :-)

 

Béke Veled Effendi!

Előzmény: Abrash (43)
Abrash Creative Commons License 2005.02.07 0 0 44
ha végigolvasod a Wasatch oldalár, találsz arra utalást, hogyan lehet cmykból nagy tónusátfogást nyomni cmyk és icc alkalmazása esetén.
Előzmény: Képkovács (42)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!