Keresés

Részletes keresés

mpwzrt Creative Commons License 2021.04.18 0 0 6887

Újranéztem, előlről az egészet. Szerintem a sorozat a céljának megfelel: aránylag jól szórakoztat. Természetesen vannak benne logikai bukfencek, nem is egy, látszik rajta sok helyen a nagyon alacsony költségvetés, de mégis szerethető, nézhető. És ha megnézitek, sok egészen pontos "kritikai" karakter van benne megformálva, például:

 

Dezső, a saját profizmusától teljesen elszállt színházi rendező, aki "autogramkullancsnak" nevezi szegény Violát, pedig hát a magyar színházi "krémet" maximum Hegyeshalomtól Záhonyig, de inkább csak a Nagykörúton belül ismerik, kivéve azt kéttucat színészt, akit folyamatosan futtatnak.

 

János: a magától szintén elszállt újságíró, aki a szakma nagyja. Miről is ír? Tihany nevezetességeiről, elvált családokról, színészinterjúkról, a gulyáslevesről. Azért ezek nem különösebben bonyolult témák, és bizony, az, hogy egy cikket ki írt már 2005-ben sem nagyon érdekelt senkit, pláne most...

 

Ildikó: tipikus tizenéves kis boszorkány, akinek a nunija nem bír magával, egyszerre jár valakivel (István), csak hogy neki is legyen már barátja, de igazából Gábor kellene, meg Bátonyi művész úr.

 

Judit: idős, pénzes férfiak oldalán keresi a boldogságot, ő maga óriási erkölcsi magaslatokról szónokol, ám saját boldogulásáért nem fáradt semmit sem tenni, csak _mondogatja_ hogy majd beiratkozik valami továbbképzésbe.

 

Laci professzor: önmagától szintén teljesen elszállt jogász, aki mindenféle tapasztalat nélkül minősíti mások házasságát és annak felbomlását (amihez azért általában két ember kell), valójában végtelenül magányos aki a saját titkárnőjével elégíti ki magát.

 

Bizony ezek a való életben is megtalálhatóak. Egyébként pedig nyilván egy 30 perces teleregény csak a felszínt kaparhajta, nem tud lemenni mélységekbe. Ha megnézi valaki, az amerikai hűdeszuper sorozatok is azért nagyon sok mesét tartalmaznak, pl. a CSI sorozat - semmi köze nincs a valós rendőri munkához. De nem is ez a céljuk. 

 

Ami engem egyedül idegesít: állandóan csörög a telefon, és azt a szereplők beszélgetés közben is fogadják. Szerintem ez a legnagyobb modortalanság.

Előzmény: luci87 (6886)
luci87 Creative Commons License 2018.11.25 0 0 6886

Sok minden mar kicsit idegesito benne...pl Eva,es Janos eroltetett szocsatai,tulzott humorizalasa,a ket oregur parbeszefei.Katinka feltekenykedese,Karcsi szemmeresztese...stb.

Előzmény: szalámi (6885)
szalámi Creative Commons License 2018.11.25 0 1 6885

Nekünk megvan minden része. Nagyon sokszor este elalvás előtt ezt nézzük. Anno feltérképeztük az összes helyszínt és akkor nem gondoltam, hogy a környéken fogunk lakni. Na, de a lányomék meg Gazdagrétre költöztek, hogy a Szomszédok se merüljön feledésbe. Nos, az is megvan végig. 

Előzmény: luci87 (6884)
luci87 Creative Commons License 2018.10.22 0 0 6884

Sok sok ev utan,ujra nezem az Eletkepeket.

Letoltottem,es 14 ev utan is tetszik,anno szerettem.

luci87 Creative Commons License 2018.10.22 0 0 6883

En nezem,jelen...:)

De annak meg nincs foruma????

Előzmény: Születettfeleség (6880)
Mazsola0070 Creative Commons License 2017.12.24 0 0 6882

Szerintem Kamarás lesz majd Kovács Patrícia előbb-utóbb hazatérő férje, Ónodi meg az ő csaja.

Előzmény: Születettfeleség (6880)
nanga38 Creative Commons License 2017.12.24 0 0 6881

Azt vártam, ő lesz a srác anyja, de az előzetes alapján nem.

Előzmény: Születettfeleség (6880)
Születettfeleség Creative Commons License 2017.12.22 0 0 6880

Hogy az itthoni sorozatoknál maradjunk, nézi valaki a Korhatáros szerelem-t / szerelmet/? Nagyon bereklámozták Ónodi Esztert, és Kamarás Ivánt is, eltelt már 4 rész, de akárhogy nézem, nem látom őket...

funfun111 Creative Commons License 2017.12.14 0 0 6879

Tényleg kétértelmű. De lehetne úgy is, hogy mondjuk Karcsi doktornő egy hálás betegétől disznótoros csomagot kap, és meghívja vacsorára Dezsőt.Vacsora alatt váratlanul elmegy az áram. A sötétben A főőőőrendező úr az éppen villájára szúrt sült kolbászt Karcsi doktornő szájához irányítja, mikor elhangzik az idézett mondat.

Előzmény: Mazsola0070 (6878)
Mazsola0070 Creative Commons License 2017.12.14 -1 0 6878

 

A "Kérlek mondd, hogy az nem a péniszed!" mondat után a

"Ezt Mester is adhatta volna valaki szájába az Opusz II-ben. Vajon kiében lett volna a legtutibb?"

 

mondat kicsit kétértelműnek tűnik.....:))

 

De biztos sokkal nagyobb lett volna az Opusz II. nézettsége, ha mutatják is, hogy pl. Nagylakli Jr. valamelyik Kosári girl szájába adja....:)))

Előzmény: funfun111 (6877)
funfun111 Creative Commons License 2017.12.14 0 0 6877

"A versenynek egyetlen esélyese volt, a népszerű helyi szappanopera, a Shortland Street egyik epizódjának clifhangeres zárómondata:"Kérlek mondd, hogy az nem a péniszed!"

 

https://444.hu/2017/12/14/kerlek-mond-hogy-az-nem-a-peniszed

 

Ezt Mester is adhatta volna valaki szájába az Opusz II-ben. Vajon kiében lett volna a legtutibb?

 

Violácska mondaná Laci professzornak? Mondjuk ők magázódnak. De a hirtelen sokk, ugyebár.

Karcsi doktornő Dezsőnek?

Kosáryné Kosárynak?

Katinka Nagylakinak? Ő inkább örülne.

 

Anne Duffield Creative Commons License 2017.12.09 0 0 6876

Ne reménykedj! A Linda után a következő konzerv a "Familia Kft" december 15-től.

Előzmény: Születettfeleség (6867)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.12.08 0 0 6875

 

Neked elég különös gondolataid támadnak a fogászaton :D 

Előzmény: Törölt nick (6874)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.07 0 0 6874

Tudom, hogy ez már beteges, de ma, a fogorvosom székében ülve, hallgatva, ahogy az asszisztensnőjével beszél/beszélget, tényleg az jutott eszembe, hogy mekkora tapló már ez a Karcsi, ahogy Judittal beszél.

Igen, ezt már kitárgyaltuk, hogy mekkora taplóság a csendőrpertu, amikor csak az egyik oldal tegez, meg szabad neki a megmondás, a másik kínosan ügyelve az oldaltávolságokra navigál a magasságos feljebbvalóhoz képest.

De nem is ez a baj, hanem hogy Karcsi JÓ FEJ, a Mesternél olyan a jó fej, mint Karcsi, meg Etus, aki szerintem szájba kapná, aki nem szólítja tök ismeretlenül is, ájult tisztelettel művésznőnek. Ehhez képest a Mesti szerint mindketten imádni valóak és LAZÁK(!!!), nem tudom, milyen nagyszülei lehetnek Julcsi barátainak, hogy mind imádja Etust, talán válogatott elmebetegek vagy pedofil gyilkosok, és hozzájuk képest még Etus is jó, de szerintem Etusnál szinte csak jobb fej nagyikat ismerek (akik korántsem hibátlanok, de mégis!)

És mert még mindig a fogorvosi székben ültem, tovább forgott az agyam, hogy ez talán onnan van, hogy VELE, a NAAAAGY FŐŐŐŐŐŐŐrendezővel bánhatnak így az alattvalók, ő meg szegény azt hiszi, hogy AZ a szeretet és az elismerés.

Innen meg csak egy ugrás volt (mert a fogorvos még midig a számban volt), hogy ha ez így van, akkor szvsz azért nem tud a Mesti forgatókönyvet írni, mert egyszerűen nem tud más emberek nézőpontjából vizsgálni valamit, vele így van, ő így gondolja, és mivel ő egy elismert FŐŐŐŐrendező mindenféle díjakkal, tehát akkor amit ő gondol, az úgy van vagy úgy jó és kész.

Ha hülyeséget mondtam, akkor biztos olyan fájdalomcsillapító injekciót kaptam, amiben más is volt :-DDDD

bendeguz90 Creative Commons License 2017.11.26 0 0 6873

"A Szomszédok egyfajta folytatásának tekintett teleregény"

 

Ezért viszont egy virtuális bunkós bot járna annak , aki ezt kitalálta. 

Előzmény: vizso'80 (6871)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.11.26 0 0 6872

:D

Előzmény: vizso'80 (6870)
vizso'80 Creative Commons License 2017.11.26 0 0 6871

Egészen biztosan "vótmá", lévén 3 éves cikk, de én azért nagyon jót röhögtem a "Kosaras Magdi" néven... 

http://femina.hu/hazai_sztar/nemcsok_nora_x_faktor_valogatoban/

vizso'80 Creative Commons License 2017.11.23 0 0 6870

Egy buborékos Életképeket is szívesen olvasgatnék... Mondjuk a DSM-IV.-et lehetne buborékokba rakni. Főleg Katinka féltékenységi jeleneteinél.

 

Előzmény: Törölt nick (6869)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.21 0 0 6869

Ó, amit elfelejtettem, hogy a képpel idegen tollakkal ékeskedtem, az Wolfhauser Ottokár olvtársunk, "izgalomhegyek" és "buborékokat vissza" fetisiszta műve volt, még régről, csak emlékeztem, hogy volt ilyen :-D

Előzmény: Törölt nick (6868)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.21 0 0 6868

Nem csodálom.

Az a pompás mellszőr

Meg az a kellemes modor még a legszületettebb legfeleségebbet is elcsábítaná... :-D

Előzmény: Születettfeleség (6867)
Születettfeleség Creative Commons License 2017.11.21 0 0 6867

Asszem beleszerettem Nagylakiba. Már Mágenheimként is nagyon tetszett, de ott a szép feleség miatt nem is reménykedhettem. Remélem a Linda ismétlése után újra ismétlik... :)

Racilaci Creative Commons License 2017.11.19 0 0 6866

A Szomszédokos szereplők ennél sokkal alapabb dolgokra sem emlékeztek nemrégiben. Sem Zoránnéból nem nézem ki, hogy emlékezne rá, sem a szövegre, hogy arra lehet emlékezni.

Előzmény: vizso'80 (6865)
vizso'80 Creative Commons License 2017.11.16 0 0 6865

Úgy tudom, Éva a feltétel nélküli bizalomra készült példát mondani és ezt vezette fel a legutolsó mondatával. 

 

Namármost: minden ilyen nyitott jelenetet egyben vettek fel, így aztán ennek a legutolsó mondatnak is biztosan volt folytatása. És Hegyi Barbara a forgatáson elmondta azt a bizonyos példát. Ennek a jelenetnek a szövegkönyvét kellene megszerezni, illetve hátha Zoránné is emlékszik még mit is mondott...

 

De hogy aztán mi történt volna a többi jelenetben...? Rejtély. Valószínűleg ugyanaz, ami előtte is.

Előzmény: Törölt nick (6864)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.16 0 0 6864

De jó lenne, ha a baromi sok lábjegyzet meg gondolatjel között ne vesznék el magam is...

Szóval, azért nem csak a Mester hibája, hogy nem emlékezetes a vége, mert hogy csak úgy elvágta a gonosz, gonosz MTVA e-mailben a folytatástól... és ugye nem ítélkezhetünk, mert nem tudhatjuk, hogy csinálta volna, ha nem ilyen hirtelen vonják vissza a gyártást.... és pont nem olyan rég taglaltuk, hogy ki tudja, milyen fajintos, helyre kis finálét tervezhetett a Mester sok év unalom lezárására, csak megakadályozták benne :-D (mert az csak a látszat, hogy amiket összeötleteltünk, az meredek.... tessék csak arra gondolni, amit a Szomszédok végére kitalált.... szerintem még most is oda tudott volna baszni, ha lett volna rá lehetősége és nem veszik el tőle és tőlünk :-DDDDDD)

Előzmény: Törölt nick (6863)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.16 0 0 6863

Megnézem port.hu-n, tényleg nincs kiírva most egyáltalán vetítésre, pedig az kb 10-14 napra előre szokott látni...

Akkor félbehagyták vagy a végére értek, és csak azt sérelmezed, hogy nem játszák körbe-körbe (mentségemre szolgáljon, a Maffiózókhoz, Jóbarátokhoz, Miért éppen Alaszkához, Szívek szállodájához sőt, Szomszédokhoz képest lövésem sincs már, hogy mivel ért véget a sorozat* :-D)

*ami kivételesen nem csak a Mester hibája, mert az nyilván egy dolog, hogy sehonnan sehová nem tartott, így gyakorlatilag annyira el lehet veszni, ha az ember belenéz a sorozatba, mintha a tenger közepén hánykolódna, bármiféle navigációs pont nélkül** :-D , de ugye ez igaz volt a Szomszédokra is, ott mégis emlékezetes befejezést tudott fabrikálni. Nem pont JÓL emlékezeteset, mint mondjuk a Maffiózóké volt, de emlékezni, azt lehet rá :-D

**persze megint tódítok, hiszen csak ki kell várni, hogy akkor most ki kivel van épp együtt: János és Éva már igen? Akkor ez nem az eleje. Ildikó már Gáborral? Akkor még később. Juditnak megvan a gyerek? Az már elég a vége stb. :-D

Előzmény: Racilaci (6862)
Racilaci Creative Commons License 2017.11.16 0 0 6862

Kb. egy hete beszéltük ezt az Ó- és Újopust - nem az én találmányom, hanem az egyik nálam leleményesebb olvtársunké.

 

Viszont most mi van? Vége? Nem találom műsoron, hiába nyitom-zárom-nyitom a tévét a távkapcsoló szerkezettel.

 

És akkor most nekem tényleg, komolyan az az utolsó két mondatom az újraismétlésig, hogy "Szervusz, Karcsinál vagy? Irigyellek!"?????????????????

Előzmény: vizso'80 (6861)
vizso'80 Creative Commons License 2017.11.14 0 0 6861

Újopus... Ez találó! És az Újopusban minden ivarérett szereplő Magenheim Júliává változik. (Úgy emlékszem, a Szomszédokban ő volt betegesen féltékeny. Bár néha Vágáschi Feri isch túltolta a kerékpárt...)

Előzmény: Racilaci (6859)
bendeguz90 Creative Commons License 2017.11.14 0 0 6860

A féltékenység az egy dolog , de amit Nyári Béla és Nagylaki művel egymással szerintem azért már tényleg mindennek az alja. (és nem is kisebb dolgokban viccelnek, hanem olyanokban , ami már-már BTK is kimeríti) 

Előzmény: Racilaci (6859)
Racilaci Creative Commons License 2017.11.14 0 0 6859

Igen, az Újopusban gyakorlatilag teljesen elviselhetetlenné válik, hogy lényegében ártatlan emberek készítik ki tökéletesen egymást a legártalmatlanabb helyzetekben is feltételezett félrelépési gyanúikkal. Aminek persze egyenes következménye, hogy előbb-utóbb annak a fejében is megfordul a félrebarátkozás, aki előtte tényleg csak jól elmerengett a közös diákéveken vagy aki eredetileg csak a grafikuslánnyal egyeztetett az új prospektusról.

Előzmény: Törölt nick (6857)
Racilaci Creative Commons License 2017.11.14 0 0 6858

Szalvay úr jelenete a következőképpen kezdődött, telefonált (és most idézem):

 

- Szervusz, Karcsinál vagy? Irigyellek!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!