Keresés

Részletes keresés

fragolina Creative Commons License 2009.03.05 0 0 16
Rohinton Mistry: India, India!
Tapcsi Creative Commons License 2005.08.15 0 0 15

Egy érdekes könyv, amely az indiai börtönökbe és az ottani körülményekbe nyújt bepillantást. Magyarul úgy tudom nem jelent meg, ezért angolul tudóknak ajánlom:

 

Penguin Books

Mary Tyler: My Years in an Indian Prison

 

(Mary Tyler was born in Tilbury, Essex, in 1943. She graduated in Modern Languages from King's College, University of London, in 1965. After working as a bookshop manageress, teacher and translator, she left for India in December 1969 to visit Amalendu Sen, a Bengali engineer whom she had met in West Germany, and whom she married in April 1970. In May of the same year they were both arrested on a variety of charges which included conspiracy to overthrow the Indian government. After more than five years spent in Bihar prisons awaiting trial, the charges against Mary Tyler were suddenly withdrawn. She was deported from India but Amalendu Sen remained in detention. Since returning to Britain, she has given many talks in several countries and has written a number of articles about the political situation in contemporary India.)  

hallgatlak Creative Commons License 2005.04.09 0 0 14
Még néhány.. :-)

 

Davidar, David A kék mangó háza : Indiai családregény

Ray, Pratibha Áldozatra születtem : Egy királynő naplója

Függöny az ajtón : Mai indiai elbeszélők

India bölcsessége : szöveggyűjtemény India legendakincséből, vallási és filozófiai irodalma

Molnár Rózsa Mária: A baniana árnyékában. Indiai útinapló.

Wojtilla Gyula: A mesés India

Rawson: Az indiai civilizáció

Az indiai világ atlasza

Puskás Ildikó: India Magyar szemmel

Móga János:Vándorúton Indiában

Jakabos Ödön: Kőrösi Csoma Sándor nyomában

Brunton, Paul: India titkai

 

És természetesen Baktay Ervin több könyve is, de ezt már mások is mondták!

hallgatlak Creative Commons License 2005.04.09 0 0 13

Kalmár György- Stalter György: Jöjjön velünk Indiába!

Nem szépirodalom, de nagyon szórakoztató, képes  utikönyv, otthonűlőknek is!

 

Anita Nair: Hölgykupé

 

Nekem nagyon érdekes volt!

 A fülszöveg:

Egzotikus regény e röpke földi lét tétova boldogságkeresõ-kísérleteirõl Egy végtelenül hosszú utazás idejére - a hölgykupé utaslistájának esetlegessége révén - kényszerûen összezárt hat asszony sorsa tárul fel a regény lapjain, akik unalomûzésbõl, kitárulkozási kényszerbõl mesélnek egymásnak. Kibeszélik magukból a fájdalmat, amelyre a sors, vagy éppen India még ma is ható társadalmi tradíciói kényszerítik-kárhoztatják õket. Ám tudják, hogy az önmagukhoz is kegyetlenül õszinte élet-vallomások, a -gyónásaik- továbbra is titokban maradnak, hiszen e vallomássorozatnak nincs, mert nem is lehet visszaütõ folytatása-következménye? Ritkán jut az olvasó a még mindig egzotikusan távoli világnak számító Indiából származó értékes, modem irodalomhoz. Kiváltképp olyan letehetetlenül izgalmas regényhez, mint amilyen Anita Nair- csak látszólag - nõkrõl szóló könyve, amely rendkívül tudatos, mesterien zárt szerkezettel megalkotott, ám annál szélesebb társadalmi rétegeket átfogó és bemutató mû. Remekíró szegõdik egymással összefonódott férfi-nõ sorsok krónikásává- szinte a beavatás misztériumával

 

 

Mesterházy Andrea-Mesterházy Balázs: Három év Tamil Naduban. Készülőben.. :-)

A mosoly azért, mert szoros ismeretség fűz a (leendő) szerzőkhöz

nagy_erzsi Creative Commons License 2005.03.06 0 0 12
De ezek nem Indiáról szólnak.
Előzmény: nagy_erzsi (11)
nagy_erzsi Creative Commons License 2005.03.06 0 0 11
Van neki több is magyarul:
MÁGUSOK KÖZÖTT TIBETBEN
UTAM LHASZÁBA
JONGDEN LÁMA - AZ ÖT BÖLCSESSÉG LÁMÁJA
Előzmény: ejropalepke (9)
king of the hill Creative Commons License 2005.03.02 0 0 10
Germanus is írt Indiáról, csak hát az ő nyálas, csöpögő, gyermekded stílusában.
Előzmény: pellegrino (-)
ejropalepke Creative Commons License 2005.02.28 0 0 9

Alexandra David-Neel könyve, sajnos a címét elfelejtettem.

Igaz, nem szépirodalom, ez is egy kicsit  misztikus, de azért érdekes, mert egy echte nyugati kultúrában nevelkedett, racionálisan gondolkodó nő, aki saját tapasztalatai alapján kénytelen felülvizsgálni az eddigieket. Izgalmas leírás arről, hogyan tudott nőként Tibetben elvegyülni, ahová nemhogy nőt, de senki idegent nem volt szokás beengedni.

Ha érdekel, utána nézek a címnek.

LazyChick Creative Commons License 2005.01.18 0 0 8
Jaj. Helyesen: Yann Martel.
Előzmény: LazyChick (5)
pancer1 Creative Commons License 2005.01.17 0 0 7
George Orwell : Burmai napló ?
Előzmény: pancer1 (6)
pancer1 Creative Commons License 2005.01.17 0 0 6

Hadd javasoljam Rudyard Kiplingtől a Kim-et.

nagyon jó.

Valamint talán a terebess.hu-n érdemes körülnézned, van egy két érdekes fordítás.

 

Útleírásokat úgyan nem kérsz, de Széchenyi Zsigmond Nahar-ja nagyon jó.

Előzmény: pellegrino (-)
LazyChick Creative Commons License 2005.01.15 0 0 5

Rushdie könyvei, pl Az éjfél gyermekei, Talpa alatt a föld...

Yann: Pi élete, igaz, nem elsősorban Indiáról szól... de azért jó könyv:)

Előzmény: pellegrino (-)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.14 0 0 4
Jaja.
Előzmény: pellegrino (3)
pellegrino Creative Commons License 2005.01.14 0 0 3
Baktay az egyetlen szerző, akinek még az asztrológiáról írt könyve is olvasható. Nagyon sokat tudott.
Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.14 0 0 2

Kicsit eltevedtem a nickek kozott:)

Brunton valoban kicsit misztikus, de az India titkai szvsz jo, nekem legalabbis bejon ez a stilus.

Baktaytol jo az India, az India bolcsessege (asszem ez a cime), es nekem nagyon tetszett a Mahabharata is tole, persze az teljesen mas mufaj.

Előzmény: marinr (1)
marinr Creative Commons License 2005.01.14 0 0 1

Igen, Baktay aztán volt valaki, Bruntontól csak az Egyiptom titkait olvastam, de az eléggé amolyan "szalonmisztikus", szóval a maga korában lehet hogy jó könyv volt, ma már elég komolytalan, az indiaira nem is voltam kíváncsi ezután.

 

Baktaynak az útleírását olvastad, amikor Kőrösit keresi? Mai szemmel tiszta hátizsákos irodalom, ellentétben mondjuk Germanus nyálas meséivel. Igazából valami szépirodalomra vágyom, nem útleírásra meg misztikumra; nem tudom, magyarul ezen a pár könyvön egyáltalán jelent-e meg ilyesmi?

Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.14 0 0 0
Baktay Ervin irt Indiarol, nekem tetszett. Aztan ott van meg Paul Brunton India titkai c. konyve, bar az nem utikonyv, hanem sajat lelki elmenyek leirasa. Nekem az is bejott.
Előzmény: pellegrino (-)
pellegrino Creative Commons License 2005.01.14 0 0 topiknyitó
Szóval az egyik legszebb könyv, amit életemben olvastam,  E.M. Forstertől az Út Indiába, aztán átrágtam magam Arundhati Roy Apró dolgok isteneim meg Alex Garlandtól A parton is, nagyjából ilyen tetszési sorrendben, és szívesen olvasnék még többet a szubkontinensről - csak a Bengáli tüzet ne ajánljátok, nekem pörgősebb kell :-))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!