Keresés

Részletes keresés

zöldeskékek Creative Commons License 2019.11.18 0 0 17

 Sok mindenre jók ezek a hirdetett műa. tartályok, de pont a PB. gáz tárolására nem alkalmasak !!!

BéDéKá Creative Commons License 2019.11.18 0 0 16

Tartályok - veszélyesanyag-tárolás

 

Rotációs öntési technikával készülő magas minőségű varratmentes ipari műanyag tartályok, hordók és kármentő tálcák. A folyadékok, gázok, veszélyes anyagok tárolására szolgáló műanyag tárolók és gyűjtőtálcák kiváló minőségű polietilén porból készülnek termoplaszt rotációs eljárással. A gyártási technológiával és árukínálattal a fenti linkre kattintva ismerkedhet meg.

Palási Creative Commons License 2016.04.04 0 0 15

Pl. tanyán, túrístaházban ott aho más nincs.

Előzmény: cactusJack2 (14)
cactusJack2 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 14

Nyilván ezt a fűtési módot is annak éri meg választani aki jól utána számol.

Sztem ha csak erre akarja vki alapozni a fűtését akkor jól zsebbe kell nyúlni.

Viszont, ha pl. hétközben távol vagyok de kell egy alapfűtés arra jó alternatíva. Kisfogyasztónak már ajánlnak 25 kg palackokat amiket össze is fűznek (3-4 db-ot). Ez esetben nem kell horror bérleti díjjal számolni ami egy nagy tartály esetén > 100.000, Ft ha nem rendelsz minden évben min. 500 kg-ot.

Tehát beállítom 10 fokra a termosztátot és otthagyom, majd mikor hazajövök akkor jól befűtök fával :)

 

cactusJack2 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 13

Mindenütt leírták, hogy kb. 3x olyan drága mint a földgáz !

Előzmény: Ofenbau (10)
dokeee Creative Commons License 2015.03.11 0 0 12

10 éves a hozzászólás :)

Előzmény: bárahogy! (11)
bárahogy! Creative Commons License 2015.03.11 0 0 11

És a rendszer kiépítése mennyibe került? 

Köszi.

Előzmény: Satriani (2)
Ofenbau Creative Commons License 2015.02.19 0 0 10

Kistartály - nagytartály , nem mindegy. Most a Pb. gáz a 11,5 -os kb.  4 efrt.  Legalább a duplája mint a földgáz ára.

Előzmény: borosmester (9)
borosmester Creative Commons License 2015.02.18 0 0 9

Mennyivel drágább , minta vezetékes gáz?

üdv. borosmester

Ryrie Creative Commons License 2005.01.15 0 0 8

nagyon köszi mindenkinek:)

Ryrie Creative Commons License 2005.01.15 0 0 7
köszi
Előzmény: dokeee (6)
dokeee Creative Commons License 2005.01.14 0 1 6
Szerintem ha hosszú távra tervezel, nézd meg a faelgázosító kazánokat és évente spórolhatsz 200000 Ft-ot.
Előzmény: Ryrie (3)
Satriani Creative Commons License 2005.01.11 0 0 5

De vigyazz, mert 50 tonna az nagyon sok ! En sem sporolom meg biztosan azt a 220 ezret, csak keveset belole, a lenyeg hogy en akkor kell visszafizessem mikor felmondom a szrzodest veluk.

A tartalyon van egy ora ami szazalekosan meri es mutatja mennyi gaz van meg a tartalyban. Akkor rendelhetsz toluk amikor akarsz es annyit amennyit akarsz, de minimum 0,5 tonnat es akkor a szallitasert sem fizetsz, csak a tenyleges atfejtett mennyisegert. A kocsin van egy muszer ami meri a sulyt ami atmegy a tartalyodban, jobban mondva meri a kocsi tartalyanak a sulyat es abbol szamolja ki mennyi ment at a te tartalyodba. Aztan mikor vege a sofor benyom egy gombot a muszeren es kinyomtatja hany kg-t hagyott nalad. Aztan egy het mulva kapod a csekketamin befizeted. Nem tudom mekkora a hazad es az udvarod sem de nekunk 2 ikerhazhoz (osszalapterulet = 140nm) egy 5 kbm-es tartalyt kertunk. Keritestol minimum 4m tavolsag kell legyen ha jol emlekszem.

 

>>A szigetelésre sokat fogok szánni.

Jol teszed , ne sajnald ra a penzt :)

 

Ha kondenzacios kazanvalasztasz, mindenkepp legyen padlofutesed, vagy nagyobbra tervezd a radiatorjaidat, mert 40-50 fokon erdemes keringtetni a vizet benni, maskepp csak penzkidobas a kondenzacios technologia

 

Előzmény: Ryrie (3)
Wattocsak Creative Commons License 2005.01.09 0 0 4
Szia Ryrie

A szigetelés mindig behozza az árát, de csak módjával.
Különösen ha a tartályosra sokáig szükséged lesz.
Ha a pb- re kell hagyatkoznod sokáig a kazán választásnál ne hagyd figyelmen kívűl a kondenzációs készülékeket. Ezzel is megtakarítást érhetsz el. Nem keveset.
Előzmény: Ryrie (3)
Ryrie Creative Commons License 2005.01.09 0 0 3

Szia Satriani!

 

Ez nagyon jó hír! Hogy 220eFt-ot meg lehetne spórolni! Ez komolyan jó hír! :)

 

Az utánatöltéskor neked mennyit kell perkálni? (csak a töltésért, vagy kell-e?)

 

Köszi, a segítségért, nagyon sok értékes infót adtál.

 

 

A szigetelésre sokat fogok szánni, az tuti :)) Vatta- labda lesz a ház:)))))

 

Köszi: Ryrie

 

Előzmény: Satriani (2)
Satriani Creative Commons License 2005.01.08 0 0 2

Szevasz,

 

tavaly nyaron a MOL-tol bereltem egy 5kbm-es tartalyt. Ugy csinaltuk a szerzodest hogy a telepites ha jo lemlekszem 220 eFt lett volna de 50 tonnara kotottunk szerzodest (ikerhazrol van szo, 2 csalad) hogy ha mind elfogyasztjuk akkor semmit sem kell fizetnem a 220 ezerbol ha csak felet sikerul szerzodes bontasig akkor majd a 220 ezer felet kell visszafizessem nekik. Ez az 50 tonna elfogyasztasa nincs idohoz kotve es remelem jovore mar meg is szabadultam a tartalytol  (mert lesz foldgaz).

Ugy kell szamolj vele hogy 3 -szor dragabb mint a foldgaz. Az hogy te mennyit fogsz fogyasztani az a hazad szigetelesetol fugg.

Mondok arakat is meg egy ket adatot ranm vonatkozolag ha erdekel, de a fo infomacio amivel szamolnod kell hogy 3-szor dragabb a foldgaznal es itt nem terfogat vagy sulyegysegrol beszelek hanem energia egysegrol.

Na 1 tonna most a MOL-nal 200 eFt korul van. Nekem egy 70+70 nm-es hazam van es egy ev alatt 2,1 tonna elmegy. A melegvizkeszites az loszar, nem igen szamit bele a fogyasztasba, a futes az ami nyeli a gazt.

Ja es havi berletet vagy ilyesmit nem kell fizessek.

Ha valasztanod kell a PB szolgaltatok kozul en a MOL-t ajanlanam neked, de nezz szert lehet azota valtoztak a dolgok

Előzmény: Ryrie (-)
Ryrie Creative Commons License 2005.01.08 0 0 1

kösz.

bár a válasz értéke is: -0- :))

Előzmény: _ Liar _ (0)
_ Liar _ Creative Commons License 2005.01.08 0 0 0
-0-
Előzmény: Ryrie (-)
Ryrie Creative Commons License 2005.01.08 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

 

Akkor tartályos gáz rendszerről kérnék sok sok infót:

- mennyibe került nektek kiépíteni

- mennyit fogyasztotok(fűtés és vízmelegítés) hány nm-es házra.. (egy télen pl.)

- és sok olyan infó, amit én nem tudok.

 

Üdv. Ryrie

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!