Keresés

Részletes keresés

cityba Creative Commons License 2019.04.15 0 0 1720

Szia, rpi-n webszerver, php, sqlite3, Shell, Python kódok, DS18B20, Dt11 érzékelők, RF adó reléknek, 1-2-3-4 RF relék, kapcsolók. 

 

Előzmény: killerkortel (1719)
killerkortel Creative Commons License 2019.04.15 0 0 1719

Sziasztok,

 

Szeretnék okosabban kapcsoltatni / automatizálni néhány gépészeti cuccot (szivattyúk, szellőztető, hőszivattyú) Központilag kellene kapcsolni ezeket néhány input változó és/vagy napi-heti időprogram és/vagy ad hoc manuális kapcsolás alapján.

 

Ti mit javasoltok, hogyan fogjak hozzá? Melyik lenne a legmegfelelőbb eszköz(ök) ehhez? Van ezeregyszázféle opció, Ti is említetek jópárat, de pl. nem látom, hogy melyik tudna kezelni inputként egy légcsatornában mért levegő hőmérsékletet változóként. (pt100 vagy pt1000-es hőmérővel vagy egyébbel?)

 

Szeretném én programozni a kapcsolásokat, nem kell semmi csilivili felület, de legalább itthon szeretnék tudni telóról/tabletről kapcsolni 1-2 eszközt (pl. szellőztető, melegvíz keringető szivattyú)

 

Köszönöm előre is a segítséget!

 

Üdv,

 

L.

Rhéman Creative Commons License 2017.11.11 0 0 1718

Meglehet, ha javul a használhatósága, több felhasználó lesz. Ha meg nem, akkor lehet törölni.

 

Engem a Fibaro érdekel, a többi nem. Ha valamit tudni akarok nem nézek végig 1700 hozzászólást. Gondolom, mások is így vannak.

Előzmény: halaloszto (1717)
halaloszto Creative Commons License 2017.11.11 0 0 1717

De ahhoz vannak emberek is! Amig ebbe  a forumban havi 10 hozzaszolas van, tokre felesleges azt a keves embert is szetszorni.

Előzmény: Rhéman (1716)
Rhéman Creative Commons License 2017.11.11 0 0 1716

Mert, ha egy-egy rendszernek külön fóruma van, akkor könnyebb, tudástárként kezelni. Pl. a kertészeti növények is több csoportban vannak a fórumban.

Előzmény: halaloszto (1715)
halaloszto Creative Commons License 2017.11.11 0 0 1715

Es miert?

Előzmény: Rhéman (1714)
Rhéman Creative Commons License 2017.11.11 0 0 1714

Nyitottam a Fibaronak egy külön topicat: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9236333

sujgojo Creative Commons License 2017.02.28 0 0 1713

erdekel mire jutottal veluk, en is ezeket nyomom:

 

esp8266: wemos d1 mini, arduino IDE, dht11-t probaltam, pontatlan (+-2), dht22 fel fok pontossagu, ds18b20 szinten bejott. ezeket thingspeakre toltom fel. csinaltam wemos pro-val antennas verziot, ellentmondasosak az eredmenyek, egyelore nem tudom mi van. neha 15dB-vel jobb RSSI-t mutat, mint antennanelkuli tarsa, maskor pedig ugyanazt. tovabbi tesztekre van szukseg. az smd ellenallas atforrasztasa nekem horror volt.

 

csinaltam lithium akkus battery shieldes ds szenzort is, akku feszultseget is tudom  feltolteni (100K A0-akku+ koze), nagyon igeretes, az akku egy 18650-es. deepsleep-ben van ami hozta a gyarilag megadott fogyasztasokat. ezek es a tesztjeim alapjan akar fel evig is elmehet majd orankenti adatkuldessel.

 

rele kapcsolgatast is csinalom a rest konyvtarral, de nem tudok vele zoldagra vergodni. mukodik, mukodik, aztan leakad, kiakad, neha pingelni meg tudom, de kapcsolni mar nem. probaltam egy masik verziot is sima server-nek konfigolva. ugyanaz. egy darabig megy, aztan vege. nincs valami tuti szkeccsed? hiaba keresek, mindeki ugyanazt posztolja. ezenkivul hiaba keresek egy kicsit komplexebb webserveres code-ot, ahol egy esp8266 tobb funkciot vegez, mint relek, szenzorok, idozitve kapcsolgatas, logolas, stb...

most rendelek meg sd kartya shieldet, solarpanelt, egyebeket

Előzmény: halaloszto (1708)
halaloszto Creative Commons License 2016.01.08 0 0 1712

minden orvosolható, csak ha megorvosoltad, akkor az már nem gyári megoldás.

egy biztonsági rendszernek az az elsődleges célja hogy ne törjenek be, valamint ha megtették, akkor meggondolják magukat.

 

Vajk

Előzmény: zsif (1711)
zsif Creative Commons License 2016.01.08 0 0 1711

Köszi a véleményt!

Részben ilyen okok miatt nem gondolkozok gyári megoldásban, mert mindegyik vérzik legalább egy sebből. Amiket felsoroltál, azok ügyesen orvosolhatóak:

- akksi: a POE+UPS táplálás gyakorlatilag tekinthető akksinak, továbbá kaphat minden eszköz 1-1 akksit, amivel elvan pár percig.

- internet: a zárt rackszekényben rögzít az NVR, ha nem törik fel, akkor megvan a felvétel. ha nagyon biztosra akarok menni, akkor biztonsági tartalékként 3G, amin megy a substream Amerikába. :)

- wifi: ezért is próbálok mindent kábelen vinni, az a biztos. Persze vannak esetek, amikor egy RF-modul kényelmesebb, pl. a hűtő belső hőmérsékletének monitorozása.

- betörnek: hát igen, egy sziréna nem árt a rendszerbe, ez még nincs benne a tervekben.

 

Amúgy hobbiból csinálom illetve elsősorban kényelmi funkciókra gondoltam. A véleményedet megfogadom, ha már kábelezek, lehet kiépítek egy gyári riasztónak is egy vonalat, megfér a saját fejlesztés mellett.

Előzmény: halaloszto (1710)
halaloszto Creative Commons License 2016.01.08 0 0 1710

a canary-ról és társairól az a véleményem, hogy mindaddig tök klasszak és érdekesek, amíg nem gondolkozol azon hogy hogyan néz ki amikor igazán be akarnak törni. csak akkor van értelme, ha nem tudják hogy van egy ilyen a házban. 

 - nincs benne akku

 - mit csinál ha kinyírja a támadó az internetedet?

 - wifit blokkolni semmiből nem tart

 - te magad mit csinálsz ha látod a telefonodon hogy bent vannak a házadban? és viszik a kanárit?

 

a riasztónak szabotázsbiztosnak kell lennie, és kényelmetlenséget kell okozzon a betörőnek.

 

Vajk

Előzmény: zsif (1709)
zsif Creative Commons License 2016.01.08 0 0 1709

A smart home security rendszerekről mi a véleményetek? Gondolok itt ezekre: Canary, iSmartyAlarm, Piper és társaik. Árban kb. $200 körül van mindegyik. Ha az ember magának csinálja Raspberry Pi Zero + IP camera modul/webcam + WIFI/LAN + néhány szenzor, akkor olyan 20e Ft körül megáll a költség per darab.

 

Az alap ötletem még hónapokkal ezelőtt az volt, hogy a rackszekrényen kívül kizárólag passzív eszközeim lesznek, a rackben pedig ~16 relé a világításhoz, 6x2 csatornás erősítő a multiroom mediához, rengeteg HDMI/FTP-kábel mindenfelé, végükre lógatva/felfűzve sok-sok szenzor/mikrofon/szervó, stb. Az előnye, hogy ha hiba/zárlat van valahol, az kizárólag a rackszekrényben lehet. Hátránya a kábelrengeteg és hogy baromira rugalmatlan a megoldás.

Az előző tervvel szemben most ott tartok, hogy inkább helyiségenként kirakok 1-1 saját készítésű smart home security eszközt, amit a rackszekrényből 48V POE-val megtáplálok. A helyiségeket gyakorlatilag 1-1 FTP-kábellel kötöm össze, az adott helyiségen belül pedig annyit kábelezek, amennyi igény van rá.

Vezeték nélküli megoldásban nem gondolkozom semmiképpen: a világítás már úgyis külön szálon fut, hálókábelt úgyis húzok ki minden helyiségbe, így kábelezni mindenképpen kell. Az hogy 2 kábelt húzok mindenhova vagy 3-4-et, nem sok vizet zavar.

 

Na de a lényeg, hogy milyen érveket lehet felhozni a smart home security eszközök ellen/mellett, ami miatt elvetendő/ajánlott a megoldás?

halaloszto Creative Commons License 2016.01.07 0 0 1708

esp8266 nodemcu lua thingspeak dht11 ds18b20

 

elemes üzem, áramtakarékosság

 

ami most jön: deep sleep, rtcmem, rtcfifo

 

amiről álmodom: mgtt, nodered

Előzmény: cityba (1707)
cityba Creative Commons License 2016.01.07 0 0 1707

BÚÉK mindenkinek, 

 

Ki -mit szögelt mostanában? Nehogy eltűnjön a topic :)

Kulu Creative Commons License 2015.09.14 0 0 1706

Sziasztok!

HomeMatic-ra váltottam, és felszabadult 2db ICPDAS ET-7060 ill. 1db I-7188EA modul.

 

http://www.icpdas-usa.com/et_7060.html

 

http://www.icpdas-usa.com/i_7188ea.html

 

Ésszerű áron megszabadulnék tőlük ha valakit érdekel.

Kulu

cityba Creative Commons License 2015.08.13 0 0 1705

Kicsit fejlesztettem a rendszert. Ajtó nyitásra riasztás küldése telefonra

 

 

Sanya_002 Creative Commons License 2015.07.31 0 0 1704

Jobb lenne az automatizált de gondolom az jóval drágább

Előzmény: citybaa (1703)
citybaa Creative Commons License 2015.07.27 0 0 1703

Szia, az automatizálás és a szimpla vezérlés közt nagy különbség van. Kapcsolgatni szeretnéd csak, vagy programozva automatizálni is?

Előzmény: Sanya_002 (1702)
Sanya_002 Creative Commons License 2015.07.21 0 0 1702

A következő részeket szeretném automazitálni:

 

- 2 redöny vezérlése

- 2 fütéskör vezérlése (infra)

- lámpák vezérlése

 

 

 

A rendszert IOS rendszer alól szeretném használni iphone illetve ipaddal.

 

Milyen termékcsomag ajánlott ehez?

 

Előre is köszönöm a segitséget.

John Zero Creative Commons License 2015.07.10 0 0 1701

Találtam még egy érdekes oldalt, NRF24L01 és ESP ötletekkel: http://iot-playground.com/build

 

cityba Creative Commons License 2015.06.10 0 0 1700

Erre gondolsz? :D Lakás vezérlés

 

Előzmény: kly666 (1687)
mekkme Creative Commons License 2015.04.01 0 0 1699

A "0. jó játék" esetében nem is olyan drágák a vezérlő részek. Gondoljunk csak egy 3000 forintos Arduino klónra és egy maréknyi relére: elég sok mindent meg lehet vele oldani.

Persze játék az tényleg van vele. :)

Előzmény: halaloszto (1693)
John Zero Creative Commons License 2015.04.01 0 0 1698

Na, EZÉRT drágák a házautomatizálási rendszerek...

Mert akinek kell (iroda, előadóterem), annak megéri akkor is, ha "drága", hiszen így lesz használható az előadóterem, amiből bevétel jön.

 

Akinek meg nem feltétlenül kell (otthonra, vagy egy 60 m2-es lakásba), annak meg drága.

Előzmény: halaloszto (1697)
halaloszto Creative Commons License 2015.04.01 0 0 1697

Mutatok egy példát. Nem lakóház, kb iroda. Van egy nagy előadóterem. Ketté lehet választani mobilfallal. Ha elválasztod, akkor a hosszú fal fele-fele lesz a két terem eleje, oda lehet vetíteni, ha egybe hagyod akkor ugye a másik fal az eleje, oda kell vetíteni. Tehát összesen van 

 - három motoros vászon

 - három projektor

 - 8 hangszóró a plafonon, elválasztott esetben ugye termenként 4-4

 - világításkapcsoló mindkét ajtónál

 

Kell magyarázzam mi mindennel jár ha egybe vagy külön használod? 

 

Ez nem nagy, nem kell egy házat bekábelezni, de integrált vezérlés nélkül kb használhatatlan.

 

Vajk

Előzmény: kly666 (1694)
John Zero Creative Commons License 2015.04.01 0 0 1696

Szerintem teszek egy próbát majd ezzel az ISD9160-al, a demo board kb. 3 ezer Ft, de még az is jó. Azt írja, hogy akár 5 méterről is felismeri a hangot...

Előzmény: kly666 (1682)
John Zero Creative Commons License 2015.04.01 0 0 1695

"Mit tudnak ezek a vezérlések amiért megéri százezreket rákölteni?"

 

Ez valóban egy jó kérdés, és valószínűleg ez az egyik oka annak, hogy miért is nincs jobban elterjedve.

Azért drága, mert nincs jobban elterjedve, és azért nincs jobban elterjedve, mert drága :-)

 

Olvastam egy honlapon, hogy aki házvezérlést akar, az számoljon rá építkezésnél 3-5%-ot. (Gondolom ebben nem csak a kapcsolók, hanem a redőnymotorok, kábelezés, stb. is benne van). Ez egy 20 milliós építkezésnél 600 ezer - 1 millió Ft.

 

Ha valaki barkácsol, akkor persze ez az összeg csökkenthető (cserébe időt kell beletenni.)

 

Előzmény: pocsolya84 (1692)
kly666 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 1694

Ha ráérez az ember az ízére akkor érti ezt meg igazán :) , sokkal több ez az egész a lámpák távoli kapcsolgatásától.

Te már tudod......sokan nem értik sajnos

 

Előzmény: halaloszto (1693)
halaloszto Creative Commons License 2015.03.31 0 0 1693

0. jó játék

 

egyébként meg akkor lesz értelme, ha elkezdesz távirányítás helyett automatizálni. távozáskor lekapcsolod egyszerre az összes lámpát. az udvari világítás csak akkor kapcsolódik le, ha már kimentél a kertkapun. a kocsibejáró nyitása felkapcsolja az udvari világítást is. tudsz helyiségenkénti fűtésvezérlést csinálni. a sok cuccra tudsz üzemmódokat összeállítani, amik egyszerre kapcsolhatóak. pl mozi üzemmódban hangulatfény, redőnyök leereszt, vászon leteker, lejátszó bekapcsol. egyesével ezek már egész macerásak. vagy éjszakai üzemmódban földszint beriaszt, lent lámpa lekapcsol, kertben díszfény este 10-ig. 

 

persze ehhez kell egy nagy ház is, 70m2-en nem sok értelme.

Előzmény: pocsolya84 (1692)
pocsolya84 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 1692

Üdv!

 

Már bocsánat a kérdésért és nem kötekedni akarok, de mi a jó a házvezérlésben, miért éri meg egy átlagembernek?

 

Már csak azért, mert a lentebb linkelt videón azt mutogatta valami fickó, hogy hogyan lehet kapcsolgatni a lámpát távolról, telefonnal. Ebben az esetben én ezt például totál felesleges dolognak érzem, mert telefonnal szerintem szarabb kapcsolgatni a lámpát mint a kapcsolójával, ha meg nem vagyok a szobában akkor miért akarnám felkapcsolni ott a lámpát? Legfeljebb arra jó, hogy ha elmentünk otthonról akkor megnézhetem, hogy lekapcsoltam -e a villanyokat.

 

A fűtést egy viszonylag egyszerű, 4-5 e Ft-ba kerülő programozható termosztát megoldja, az automata szellőzést is meg lehet oldani 1-2 ezer Ft-ból úgy, hogy programozható legyen.

 

Mit tudnak ezek a vezérlések amiért megéri százezreket rákölteni?

John Zero Creative Commons License 2015.03.31 0 0 1691

Valóban, a google-hoz netkapcsolat kell, de ez a kisebb gond.

A nagyobb gond, hogy minden egyes neszt, zajt át fogsz küldeni folyamatosan? Mert az is elég pazarló és felesleges, plusz delay is van a válaszra.

Lehetne még trükközni, hogy egy indítószó legyen az elején (pl. "ház!" és utána a parancs), így lehet optimalizálni, és akkor akár 50-szer tudsz egy nap házat vezérelni :-)

 

Nekem tetszik a célchip, de még kísérletezem, hogy mit tud pontosan. Viszont az biztos nem fogja tudni, hogy "ház! indítsd el a led zeppelin lemezt"

 

 

Előzmény: kly666 (1690)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!