Keresés

Részletes keresés

Lestyu Creative Commons License 2014.11.16 0 0 34

Heló! segitséget kérnék,szeretnék egy érdes fűsiklót,csak nem tudom,h honnan lehet beszerezni! Légyszives ha tudsz valamit akkor szólj! előre is köszönöm!

Előzmény: Kakastavi (33)
Kakastavi Creative Commons License 2014.06.29 0 0 33

Hoppá, a kép lemaradt!

Előzmény: Kakastavi (32)
Kakastavi Creative Commons License 2014.06.29 0 0 32

Az én zöld fűsiklóm az idén lesz 21 éves!!!

lencsi2 Creative Commons License 2005.05.11 0 0 31

Szia Swits!

 

Sikerült szerezned hím fűsiklót?

Na és a nőstény hogy van? Eszik rendesen?

ha van időd írhatnál róla.

 

Üdv.

Lencsi

Swits Creative Commons License 2005.03.25 0 0 30

Szia Lencsi!

 

Köszi az info! Az itt van valahol ahol én lakom! A szeme a legszebb! Majd megnézem hogy merre is van a bolt pontosan és bemegyek. Mégegyszer kösz az oldalt meg meg ogom nézni! Majd írok a vendégkönyvbe!

Szia

lencsi2 Creative Commons License 2005.03.23 0 0 29

Hali!

 

Az oldalamon találsz róla fajleírást.

Lencsi oldala

Én is abban a terkóban tartom, amelyikben a fűsikló volt. 40x30x50cm.-es.

A siklót egy kis állatkereskedésben vettem. Ez a VIII. ker. Luther utcában van.

 

Előzmény: Swits (28)
Swits Creative Commons License 2005.03.23 0 0 28

Szia Lencsi!

 

Én a tuatarában vetten de nem 35.000-ért! Két nöstény volt darabja 17.000-ért és a kettö együtt volt 35.000. Így tehát a válasz; 17.000-ért vettem. Te hol találtál ilyen kígyót? Én még nem láttam ilyet sehol, de nagyon tetszik! Akarok építtetni még egy terráriumot ami akkora mint a füsiklóé (40x50x60). Jóak neki ezek a méretek mert akkor lehet h szert tennék egy párra. Mekkorára nö meg?

 

Szia!

lencsi2 Creative Commons License 2005.03.22 0 0 27

Szia Swits!

 

Nagyon szépek a siklóid és a képek is jók.

A siklóm 5 hónapos körül van és kb 50-55 cm. Próbáltam megmérni, de nem gondoltam, hogy ennyire bonyolult.

A tartása majdnem megegyezik a fűsiklóéval, csak nem kell olyan magas páratartalom. Neki is kellenek faágak, amin mászkálni tud. hetente egyszer kajál meg 4 db. csupasz egeret. Elvileg éjszaka aktív, de van amikor szinte egész nap rodeózik a terkóban. Az ára 6000 ft. volt.

Neked hol sikerült ezt a gyönyörűséget szerezned? Én is megkérdezhetem, hogy mennyibe került?

Egy ismerősöm mondta nemrég, hogy a Tuatarában van egy kifejlett fűsikló 35000-ért. Meg akartam nézni, de inkább nem fájdítottam a szívem. :((

Előzmény: Swits (26)
Swits Creative Commons License 2005.03.21 0 0 26

Szia Lencsi!

 

Nagyon szép! Mennyi idös? A szeme nagyon érdekes! Nagyon jó megjelenésü kis kígyó! Hogy kell tartani? Bonylult? Igazából még nem láttam ilyen kígyót! Az árát megmondod? Ha nem vagyok indiszkrét...

Teszek fel a kígyóimról képeket:

Gabó+GabiFüsiGabó szemezGabi ideges
lencsi2 Creative Commons License 2005.03.21 0 0 25

Szia!

 

Ő a Gyémántsikló.

  

 

 

Előzmény: Swits (24)
Swits Creative Commons License 2005.03.21 0 0 24

Szia!

 

80-100 cm KB. Neha percekig bámulom! Nem tudok betelni vele! Küldj képet a ti siklótokról!

 

Szia

lencsi2 Creative Commons License 2005.03.20 0 0 23

Szia Swits!

 

Nagyon szép a siklód.

Milyen hosszú?

Előzmény: Swits (22)
Swits Creative Commons License 2005.03.19 0 0 22
Rájöttem hogy kell!!!!!!!!!!!!!!Fűsikló 1Fűsikló 2Hogy ezt eddíg nem vettem észre!!!!!!!!!!!!!!Fűsikló 3
Swits Creative Commons License 2005.03.19 0 0 21

Nem tudom miért de nem teszi fel a képeket! Lehet h csak várni kell. Ha nem lesz fent késöbb sem megpróbálom újra!

 

Szia

 

Swits Creative Commons License 2005.03.19 0 0 20
A képek:
Swits Creative Commons License 2005.03.19 0 0 19

Szia Lencsi!

 

Köszi a jókívánságokat! Ez csak természetes, hogy értesítelek ha vannak kicsik! Teszek föl képeket, bár ezeket most rögtönöztem. Még nem jutott időm fényképezgetni a mozdulatait és épp ezért még nem nagyon tudok róla mit írni sem! Annyit látok, hogy nagyon falánk egy kis kígyó! Kétnaponta vagy 10 tücsit benyom! Ha érdekel vannak képeim a gabonáimról is! Majd teszek fel róluk is. És most jöjjenek a képek:

Előzmény: lencsi2 (18)
lencsi2 Creative Commons License 2005.03.18 0 0 18

Szia Swits!

 

Örülök, hogy Neked sikerült tenyésztett példányt szerezni. :))))

Nekem még mindig összeszorul a szívem, ha eszembe jut. :((

Nem tudnál képet küldeni vagy ide feltenni róla?

Egyébként vettünk egy Gyémántsiklót. Ő is gyönyörű, de azért nekem még mindig fáj a szívem a fűsiklóért.

Sok sikert kívánok Neked a tartásához. Vigyázz rá nagyon. Ha sikerül a pároztatás, akkor naná, hogy érdekelne. Előre is köszi, ha gondolsz rám. Ha van időd írjál róla.

Sok sikert az érettségihez!

 

Üdv.

Lencsi

Előzmény: Swits (17)
Swits Creative Commons License 2005.03.18 0 0 17

Sziasztok!

 

Szia Lencsi2! Tudom nem voltam már egy ideje, de készülök az érettségire így nem nagyon van időm semmire! Nagyon sajnálom a fűsiklótokat! Nekem sikerült szert tennem egy tenyésztett nőstényre! 3 éves körüli! Gyönyörű szép! Elvileg egy, max két hónap múlva kapok hozzá egy hímet is! Ha minden igaz az is ivarérett példány! Megígérem, hogy ha sikerül pároztatnom és kikelnek a tojások neked szólok először (persze ha érdekel még a dolog)!

Előzmény: lencsi2 (15)
Vavis Creative Commons License 2005.02.15 0 0 16

Oh, sajnálom. Én is néztem milyen mutatós szép sikló! Gondolkoztam is rajta, hogy veszek egyet, csak a szöcsietetétől féltem. Olvastam elszökött "vadállatokról" akik nem hagyták aludni az embert.

Hát van olyan kígyó/sikló amit nagyon nehéz tenyészteni (jó szó ez?). Ha nem is zöld siklót, de ha még maga a sikló tetszik próbálkozz egy gabonával. Az is szép és nem olyan nehéz tartani.

Előzmény: lencsi2 (15)
lencsi2 Creative Commons License 2005.02.15 0 0 15

Hali! De sajnos. Nem változtattunk semmit a terkóban. Egyszerűen nem volt hajlandó enni és már teljesen elvékonyodott. Szerintem egy vadbefogott állat volt és nem bírta megszokni a fogságot. Ugyan azt mondták nekem a kereskedésbe, hogy tenyésztett, de mint később megtudtam, nem is nagyon lehet tenyésztett fűsiklót kapni. Nagyon sajnálom, de azt hiszem, hogy többet nem merek próbálkozni vele, pedig még mindig  annyira tetszik.

 

Üdv.

Lencsi

Előzmény: Vavis (14)
Vavis Creative Commons License 2005.02.15 0 0 14

Szia! Csak azt ne mond, hogy meghalt!?!? Semmit nem változtattatok a terráriumban?

Előzmény: lencsi2 (13)
lencsi2 Creative Commons License 2005.02.13 0 0 13
Szia Vavis! Köszi, hogy próbáltál segíteni, de sajnos már késő. Abszólút nem evett semmit és hát nem bírta sokáig az éhezést.
Vavis Creative Commons License 2005.02.03 0 0 12

Bocsi, hogy nem jelentkeztem. Szóval megnéztem. Van egy általános rész a nagykövben róla, de részletezve nincs. Ha kell azt begépelem neked, de max jövő héten, ma elutazunk.

 

Eszik rendesen egyébként most, minden rendben?

Előzmény: lencsi2 (11)
lencsi2 Creative Commons License 2005.01.20 0 0 11

Szia Vavis!

 

Köszi, ha megtennéd. Lehet, hogy valami gond van vele. Nem igen akar enni és látom, hogy vékonyodik.

Előzmény: Vavis (10)
Vavis Creative Commons License 2005.01.20 0 0 10
Szia. már én is voltam az oldaladon. Nagyon szép siklócska! Nekem "csak" király és gabonasiklóm van, de könyvem sok, szétnézek neked benne, hátha van valami infó róla.
Előzmény: lencsi2 (6)
Swits Creative Commons License 2005.01.15 0 0 9

Szia Lencsi! Köszönöm! Ígérem a szvadon foglak és kérdezni fogok! De remélem hamarosan elkészül a terrárium és mehetek a kígyókért! Ha itt lesznek valószínüleg több kérdés is felmerül majd!

 

                     Swits

Előzmény: lencsi2 (8)
lencsi2 Creative Commons License 2005.01.14 0 0 8
szia Swits! Örülök, hogy tudtam segíteni. Nálunk nincs talajfűtés a terráriumban. Lámpával van megoldva. Nem vettem észre, hogy nem szeretné a lámpát. Van elég növény, tehát el tud bujdosni, ha zavarja a túl erős fény. Szereti a meleget a kicsike. Nappal 30 Celsius fok körül érzi jól magát. Amíg nem volt ilyen meleg a terkóban, addig nem is evett és csak a talajon kucorgott vagy a cserép alá bújt. Ha van még kérdésed, segítek szívesen, ha tudok. Üdv. Lencsi
Előzmény: Swits (7)
Swits Creative Commons License 2005.01.14 0 0 7

Szia Lencsi! Jártam az oldaladon! Nagyon tetszett! Köszönöm az infókat! Sokat segített!

              

            Swits

Előzmény: lencsi2 (6)
lencsi2 Creative Commons License 2005.01.13 0 0 6

Szia Swits!

 

Nekem csak egy siklóm van, illetve a lányom kérte karácsonyra. Én csak büszkélkedek vele. :)))

Leírást én sem találtam róla sehol. Weyount én kértem meg, hogy tegyen fel róla fajleírást az oldalára, közben nekem is sikerült pár külföldi oldalról fordítanom. Ezt elolvashatod a http://www.lencsike.atw.hu oldalon. 

Én a Trionyx állatkereskedésben vettem a siklót 8100 ft-ért, de a Leguán állatkeriben azt hiszem olcsóbb. Azt tudni kell, hogy ezek vadon befogott példányok. Mielőtt rászántam magam, hogy megveszem, sokat keresgéltem a neten hátha találok tenyésztőt, de sikertelenül.

 

üdv.

Lencsi

Előzmény: Swits (5)
Swits Creative Commons License 2005.01.13 0 0 5

Sza Lencsi2! Swits vagyok! Hasonló a prblémám mint neked. Én is szeretnék venni a közeljövőben egy fűsikló párt. Már napok óta bögészem a netet de alíg találtam valamit. Van egy oldal (lehet h már ismered) a: weyoun.atw.hu/hullok.htm! Ha te is tudsz tippet (könyvről, oldalról) kérlek szólj! Te mennyiért veszed a kígyókat (ha nem vagyok indiszkrét)?

 

                                       Swits

Előzmény: lencsi2 (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!