Keresés

Részletes keresés

nagytibi Creative Commons License 2005.01.04 0 0 4

Úgy gondoltam, hogy ennyi jogosan elvárható minden képviselőtől, akinek ez a kötelessége. De lehetne kétharmad vagy négyötöd is, nem ragaszkodom hozzá. A 100% sok, mert azért elvileg a képviselő is ember, lehet beteg, intézheti az ügyeit, bármi közbejöhet. Közben rájöttem, hogy elég lenne a 4. rész módosítása.

Előzmény: luciluca (2)
ALBI Creative Commons License 2005.01.04 0 0 3
Az igazoltalanul hiányzókat pedig kiirjuk a szégyentáblára !!

Szegény Viktor ! DDDDDDD
luciluca Creative Commons License 2005.01.04 0 0 2
Miért nem a 10, 20, ...  90, 100%-án? Valami érvelés is kellene...
Előzmény: nagytibi (-)
nagytibi Creative Commons License 2005.01.04 0 0 1

IV. RÉSZ 1. fejezet 44. § (2)

 

Jelenleg:
"A képviselőnek járó alapdíj összege arányosan csökken, ha a képviselő a tárgyhónap napirendben előre feltüntetett szavazásainak több mint egyharmadán igazolatlanul nem vesz részt."

 

Legyen:
"A képviselőnek járó alapdíj összege arányosan csökken, ha a képviselő a tárgyhónap napirendben előre feltüntetett szavazásainak több mint egynegyedén igazolatlanul nem vesz részt. Ha a képviselő a tárgyhónap napirendben előre feltüntetett szavazásainak több mint felén nem vesz részt, akkor a képviselő alapdíja 0 Ft, valamint nem jogosult az 1990. évi LVI. törvény 2. §-ában meghatározott pótdíjakra sem."

Törölt nick Creative Commons License 2005.01.04 0 0 0
Változtassuk meg! Én nemmel szavazok. :-)
Előzmény: nagytibi (-)
nagytibi Creative Commons License 2005.01.04 0 0 topiknyitó

46/1994. (IX. 30.) OGY határozat a Magyar Köztársaság Országgyűlésének Házszabályáról
II. rész 1. fejezet 13. § (3)

 

Jelenlegi szöveg:

"A képviselő joga és kötelessége, hogy kezdeményezően részt vegyen az Országgyűlés munkájában, elősegítse annak eredményes működését. Kötelessége részt venni az Országgyűlés ülésein, továbbá annak a bizottságnak az ülésein, amelynek tagja."

 

Helyette lehetne:
"A képviselő joga és kötelessége, hogy kezdeményezően részt vegyen az Országgyűlés munkájában, elősegítse annak eredményes működését. Kötelessége részt venni az Országgyűlés üléseinek legalább háromnegyedén, továbbá annak a bizottságnak az ülésein, amelynek tagja."

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!