Gyárilag Bicubic tömörítést használ a szerencsétlen, vagy minden mentésnél kiválasztod a Bilinear-ra, vagy egyéb neked tetszőre. Hogy alapértelmezett legyen: Edit--Preferences--General és itt a harmadik lenyíló. Hogy magyarul hogy van, nem tudom :)
Volt már itt téma a PS CS6? Nem rossz, de szerintem ocsmányul kicsinyít, és tömörít. Eddig 1000 hosszabbik oldalú képeket raktam ide, 400-500 Kb közötti tömörítéssel, és szerintem teljesen rendben voltak, élvezhető minőségben (CS3-al). Most meg...mintha legókockákból állna a kép...valakine van tippje, mit állítsak méretezéskor, tömörítéskor?