Keresés

Részletes keresés

Zolinka Creative Commons License 2013.07.24 0 0 7137

Ma este.

Zolinka Creative Commons License 2013.07.24 0 0 7136

Ennek a könyvnek van vagy 3 verziója, a zöld a CS4-hez van az van nekem. De mivel alapjaiban nem változott sokat a PS így szerintem ez is jó a CS6-hoz. 

 

Előzmény: Törölt nick (7135)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.24 0 0 7135

Nagyszerü, mindenképpen beszerzem, mert így nehéz!

Előzmény: Zolinka (7134)
Zolinka Creative Commons License 2013.07.24 0 0 7134

Oké, a CS6-hoz is van egy jó könyv az alapoktól. Scott Kelby, Photoshop digitális fotósoknak címmel. Ezt már láttam pdf-ben 1-2 helyen.

Előzmény: Törölt nick (7133)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.24 0 0 7133

Köszi. Már döntöttem, a CS6-al igyekszem összeismerkedni, már kicsit haladok a dologgal, de még csak kb 1%-nál tartok :-)

De majd télen lesz több idöm, akkor megpróbálom rendesen kiismerni, utána olvasni , stb.

Előzmény: Zolinka (7132)
Zolinka Creative Commons License 2013.07.24 0 1 7132

Szia!

 

Ha csak a RAW kidolgozásra kell a program, akkor Lightroom elég. Trükkösen működik mert a képeken végzett módosításokat katalógus fileban tárolja. Emiatt kell importálni bele az új, és exportálni a kész képeket.

Baráth Gábor írt a Lightroom 4-ről egy jó kis könyvet, az az alapoktól leírja a használatát.

 

És pár kép hogy ne csak szövegeljek:

Az első kép megjenelt A Földgömb magazin Június-Júliusi számában, És a TWAN vendég galériájában.

 

Etyeki kereszt és a Panstarrs üstökös:

 

Mit lát éjjel a vadász?

 

ISS átvonulás:

 

Aratás után: (45 perc)

 

Holdnyugta:

Előzmény: Törölt nick (7108)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.04 0 0 7130

Azlesz, csak nagyon idöigényes :-(

Előzmény: tempel (7129)
tempel Creative Commons License 2013.07.03 0 0 7129

Szerintem nincs sok különbség, csak több és kifinomultabb a szolgáltatás. A pshatban nagyon jó a zajszűrés, a többi kapcsolóhoz pedig szerintem ugyan az van rendelve mint aprogiknál.

Marad, a szakirodalom. :(

Előzmény: Törölt nick (7128)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.02 0 0 7128

PS6-al küzdök. A korábbi verziók teljesen mások, nem hiszem hogy lépésenként lehetne vele haladni.

Előzmény: tempel (7127)
tempel Creative Commons License 2013.07.02 0 0 7127

Javaslom, próbálj meg szakkönyvben után olvasni pl: Scott Kelbytől Photoshop könyvét.

A letöltések között vagy pedig könyves boltban próbáld megkeresni. A programok működése nem biztos, hogy elsajátítható pillanatok alatt. Lehet, nem a PS6 progival kellene kezdeni, hanem PS 2-vel, és így tovább lépni.

 

Előzmény: Törölt nick (7108)
Roadtrain Creative Commons License 2013.07.01 0 0 7126

benght Creative Commons License 2013.06.03 0 0 7125

Variációk egy témára:

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.05.22 0 0 7124
tomcat#01 Creative Commons License 2013.04.21 0 0 7123

Szívesen! :-) Használd egészséggel!

Előzmény: Törölt nick (7122)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.21 0 0 7122

Nagyon szépen köszönöm, igen! Megjött rendben!

Előzmény: tomcat#01 (7121)
tomcat#01 Creative Commons License 2013.04.21 0 0 7121

OFF

Szia! A lemez odaért? Nincs nagy bizadalmam a Posta felé...

ON

Előzmény: Törölt nick (7120)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.20 0 0 7120

 

Nem az én képem, de nagyon tetszik :-)

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.14 0 0 7119

Ha automatikusan nem állította be magát erre, akkor célszerű a RAW fájlod kiterjesztéséhez hozzárendelni a Photoshopot. Ha ez megvan, az intézőben, vagy a TotalCommanderben a fájlra kattintva elindítja a Photoshopot és betölti a RAW konvertálót. Itt aztán kedvedre állíthatsz mindenen.

Ha ez megy, kipróbálhatjuk együtt a HDR-t.

 

Előzmény: Törölt nick (7118)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.14 0 0 7118

Amit eddig használtam az közel mindent tud, elégedett voltam vele, csak nem tud RAW-ból dolgozni. Vagyis semmi extrát nem akarok, csak RAW-ból magam "elöhívni" a képeket, állítani a kontraszton, szineken, fehéregyensúlyon, ferdeséget korrigálni, megvágni, retusálni.

Amit még ezen kívül kipróbálnák, és az eddigi programom nem tudta, az a HDR és használható effektek.

Előzmény: Törölt nick (7117)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.14 0 0 7117

Szerintem hagyd a rétegeket, amíg össze nem futsz egy réteg-gurúval.

Inkább írd meg, hogy milyen képmódositásokat szeretnél csinálni.

Előzmény: Törölt nick (7108)
igus. Creative Commons License 2013.04.14 0 0 7116

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.29 0 0 7115

Közeledik a locsolás! :)

Előzmény: Törölt nick (7114)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.23 0 0 7114

Előzmény: Törölt nick (7113)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.23 0 0 7113

A macskaisten! :)

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.19 0 0 7112

Köszi!

Előzmény: Moris721 (7109)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.19 0 0 7111
Annyira nem vicces. Megtaláltam már egyes funkcióit, de nem jövök rá hogyan lehet előrehaladni a folyamatokban.
A Lightroom még keményebb ott még addig sem jutottam el, hogy lehet egy képet kiválasztani a munkához :-)
Előzmény: extekergo (7110)
extekergo Creative Commons License 2013.03.19 0 0 7110

:)

Előzmény: Törölt nick (7108)
Moris721 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 7109
Előzmény: Törölt nick (7108)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.18 0 0 7108

Beszereztem egy Lightroom 4-et és CS6-ot. Tudna valaki abban segíteni, hogyan célszerü elindulni a megismerésben, totál az alapoktól? (van valami könyv vagy netes útmutató totál az alapoktól?)

Eddig FastStone Image Viewer-t használtam, de azt egyszerü volt kezelni, a CS6-al meg eddig foglalkoztam már vagy 2-3 órát, de azon kívül hogy két három dührohamot kaptam mást nem sikerült elérnem. Abszolut a logikával nem lehet elöbbre jutni, semmi sem úgy van ahogy várnám. Egyszerüen a rétegek kezelését és hogy hogy tudsz rétegenként elörehaladni, nem sikerül megfejtenem. (pedig magyar nyelvü program)

cs.g. Creative Commons License 2013.02.26 0 1 7107

egy kis ellenfény, kevéssel napnyugta előtt...

 



Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!