Keresés

Részletes keresés

igus. Creative Commons License 2013.02.15 0 0 7106

berci199 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 7105
Sammat Creative Commons License 2013.01.17 0 0 7104

Én nagyon szeretem a lomo képeket..teljesen más hangulatot hozol vissza a képeken. bármit csinálhatsz, és minden jó lesz :) tiéd a végtelen szabadság, én például futva csináltam a legjobb képeimet. 

De ha modern és digitális..láttátok már? Samsung NX300. mondhatom a vonzalom a tetőfokán :) mivel megvenni nem tudom, őrült módon keresem a nyereményjátékokat. most ez van a toppon: Zoomolj  a szerencsére!

http://www.facebook.com/SamsungMagyarorszag/app_545001612191007

 

Legközelebb feltöltöm a kedvenc képeimet is :) 

berci199 Creative Commons License 2013.01.15 0 0 7103
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.14 0 0 7102

M.VIII Creative Commons License 2013.01.12 0 0 7101

A legszebb vasúti jármű a világon, és nicknevem adója, az M.VIII-as motorkocsi Gödöllő környékén:

 

benght Creative Commons License 2013.01.11 0 0 7100

 

 

Csak úgy beraktam ide magamnak. Jó érzés ránéznem. 

Moris721 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 7099

Az pedig ügyes kis gép.Ezért nem értettem ezt a mondatot:

"Az a bajom, hogy nem igazán tud a gép esti képet jót készíteni ha sietve csinálnám, míg a "ráérősnél" meg sajnos állandóan bemozdul a kezem:("

Ha sietsz,akkor ajánlatos éjszakai üzemmódot választani.Biztosan van a gépen olyan.

Ráérősnél pedig,ha lehetséges,mindig állványt használj!És a vakut is meg kell tanulni használni,illetve,játszani ISO-val,rekesz értékkel,expozíciós idővel.

Előzmény: Noxin (7098)
Noxin Creative Commons License 2013.01.03 0 0 7098

"a manuális beállításához az S3IS-emnek"

Előzmény: Moris721 (7097)
Moris721 Creative Commons License 2013.01.03 0 0 7097

Milyen géppel fotózol?

Előzmény: 95xf (7085)
cs.g. Creative Commons License 2013.01.02 0 0 7096

semmi trükk nincsen abban, ha valaki tudatosan fényképez. pont ez különbözteti meg a kattogtatót a fotóstól ;-)

Előzmény: 95xf (7085)
Noxin Creative Commons License 2013.01.01 0 0 7095
Előzmény: lackter99 (7094)
lackter99 Creative Commons License 2013.01.01 0 0 7094

Köszönöm

 

Előzmény: Noxin (7093)
Noxin Creative Commons License 2013.01.01 0 0 7093

Mondjuk ha ezt a google-ba írtad volna be, hamarabb választ kaptál volna:

http://www.fotovilag.hu/cikk/22/

"A filmes fotótechnikában az infravörös felvételek készítéséhez speciális film szükséges. Ennek beszerzése és a kidolgozása is meglehetősen körülményes."

Előzmény: lackter99 (7092)
lackter99 Creative Commons License 2013.01.01 0 0 7092

Üdv!
Kérdéssel fordulnék ide hogyan tehetném láthatóvá az infravörös fényt ?
Nem digitálig gépem van.
Köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.01 0 0 7091

Elolvadt!

3 hete még 80cm volt...

Előzmény: 95xf (7089)
stuksza Creative Commons License 2013.01.01 0 0 7090

Szép színek, jó képek! Tetszenek!

Előzmény: Zolinka (7087)
95xf Creative Commons License 2013.01.01 0 0 7089

Ha jól látom a hó titeket is elkerült idén:(

Előzmény: Törölt nick (7088)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.01 0 0 7088

Búék!

 

Előzmény: Zolinka (7087)
Zolinka Creative Commons License 2013.01.01 0 0 7087

BUÉK Mindenkinek!

 

 

 

stuksza Creative Commons License 2012.12.31 0 0 7086

Fagyos világ:

95xf Creative Commons License 2012.12.28 0 0 7085

Általában figyelek milyen trükköket használtok Ti, de én nem "trükközök" általában.

Ennek 2 oka van: 1 eléggé dinka vagyok a manuális beállításához az S3IS-emnek (nem igazán éles képek lesznek), 2 az utómunkát nem szeretem (inkább élvezem a pillanat "művét").

 

Sok minennek nézték már, de macskának nem:) Amúgy egy Biewer Yorki van a káposzta mögött:)

 

Itt jelen esetben a káposzta a fő lényeg, lévén karácsonyi jókívánság mellé "járt".

 

A kép egy hirtelen esti kép, amit a konyhából nyitott erkélyajtón "át" készítettem, miközben Őurasága nálunk vendégeskedve már nem ugatta meg a káposztát. Elég nehéz jó képet csinálni játék közben, mert ált én is részt veszek a játékban:D

Hátrébb nem tudnék lépni, lévén a hűtőbe nehéz bemásznom, megvilágítani ennyit tud az erkély 40w-ja + a gyári vaku.

 

A háttér számomra pont visszaadja az otthon hangulatát, bár az ilyen "elcsavart" képek tetszenek, amiket Te csináltál. Csak az én programom nem tudja vagy én nem tudom, hisz a panorámaképek összefűzését is véletlenül találtam meg (hiába olvasom kezelésit angoltudásom gyenge).

 

Az a bajom, hogy nem igazán tud a gép esti képet jót készíteni ha sietve csinálnám, míg a "ráérősnél" meg sajnos állandóan bemozdul a kezem:(

 

Most a végére hagyom a mondandóm lényegét:

 

Egy Boldogabb Új Évet Mindenkinek!

Előzmény: igus. (7082)
Lassu Viz Creative Commons License 2012.12.28 0 0 7084

Egyet értek veled, kivéve, hogy a háttérelmosás az adott körülmények között nem választható opció egy 1/2,5 inches érzékelőnél. Viszont hátrébb kellett volna lépni és olyan kb. 1/3-os zoom (20-25 mm illetve eqv. kb. 100 mm) mellett elkészíteni a képet az objektív nagylátó vége helyett. Jobbról az ágy felesleges. Vagy a kompozíciónál kell kihagyni vagy utólag levágni. Még kiegészítem avval, hogy a kép készítőjének éreznie kell, hogy a kép önmagában is jó amatőr kép-e vagy csak számára kedves emlékfotó mert a kedvenc kutyája, macskája, unokája, stb. van rajta.

A megvilágításba most nem mennék bele, mert az messzire vezet.

Előzmény: igus. (7082)
Moris721 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 7083

Őőőőőő...azt hiszem ez kutya lesz! :)

igus. Creative Commons License 2012.12.27 0 0 7082

Hú ! Figyi !

Ezen a képen minden hibát elkövettél, amit a kezdő fotósok el szoktak követni.

 

Ha szereted ezt a cicát, akkor úgy fotózd, hogy másnak élmény legyen.

 

Kisgyereket meg kis állatot soha nem fotózunk úgy, hogy a fényképezőgép egy álló személy kezében legyen, mert ekkor csak a hátát, feje tejét lehet látni, az arca pedig felismerhetetlen (mint itt). Le kell guggolni, törökülésbe ülni, hasalni, bármi, hogy alacsonyabban legyen az objektív, mint a téma arca.

 

Ügyelj rá, hogyha valami kedves dolgot akarsz lefotózni, akkor ne legyen a képen felmosóvödör, székláb, emberláb, tyúkláb, vagy egyéb szemét. Ha mégis ott van, akkor pedig ne a fotótémád fejéből, hátából dudorodjék elő. Lépj oldalra egy kicsit, annyira, hogy az a tereptárgy ne az állatból (gyerekből) nőhessen ki.

 

Ha riportfotót készítettél valamiről, amikor nem te döntöd el a hátteret, környezetet, akkor pedig utólag kellene ráküldeni annyi időt, hogy képszerkesztővel kiszedd a fotóból a legzavaróbb hibákat. Vagy ha túlon túl sok szemét van a háttérben, akkor be kellene sötétíteni annyira (a hátteret) - hogy ne látszódjék a képen ennyire feltűnően, hanem csak az, amiről a fotót akartad készíteni.

 

Másik trükk volna, hogy eleve úgy készítsd a fényképet, hogy csak az előtérben lévő téma legyen éles, a háttér már homályos. Ezt megteheted, ha nagyra nyitott blendével fotózol, és a téma nincsen közvetlenül a háttérre rátapadva. Ha szűk blendét használsz, akkor a fotódon minden éles lesz, előtér is, háttér is.

 

Előzmény: 95xf (7081)
95xf Creative Commons License 2012.12.23 0 0 7081

KELLEMES KARÁCSONYT MINDENKINEK!

 

Mi már a káposztát is megismertük:)

Előzmény: Törölt nick (7080)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.22 0 0 7080

igus. Creative Commons License 2012.12.21 0 0 7079

 

Nem az objektívben van a trükk.

A photoshopban van egy netről letölthető plug in, az a neve, hogy Flexify2.

Persze a kiinduló képnek olyannak kell lennie, amelyik jól tűri a torzítót.

 

Ston henge:

 

 

 

 

Előzmény: deko-terv (7075)
berci199 Creative Commons License 2012.12.19 0 0 7078
tomcat#01 Creative Commons License 2012.12.18 0 0 7077

Nekem tetszik :-)

Előzmény: Fatesz.72 (7073)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!