Azért még mindig nem értem,hogy ettől miért érdekes egy ilyen "teszt".Hiszen egy porszem miatt már takarítjuk a gépet általában.Tehát semmi értelme hogy egy komolyabb hiba,pl. egy zár akadás után,még bármi is működjön a gépen... (??)
Én is tudtam, hogy bármilyen fényképezögép is lett volna a tesztben, mind legalább enyire megsinylette volna ezt a brutális megpróbáltatást.
Azt viszont álmomba sem gondoltam volna, hogy bármiféle funkciója müködöképes legyen ezek után. Függetlenül attól, hogy Canon. Nekem a márka jelen esetben lényegtelen volt. Ugyan olyan meglepö lett volna Nikon, Sony vagy akár Hasselblad esetében is.
Értelmes ember,magától is el tudja képzelni,milyen sérülések keletkeznek egy fényképezőgépen,ha ilyen behatásoknak van kitéve.Véleményem szerint ezek a tesztek, azoknak készülnek,olyanok nézegetik,akik sosem fognak ilyen gépeket vásárolni.Mindenesetre nem gondolom,hogy bárki aki értelmes embernek tartja magát,ilyen tesztek alapján fog dönteni,bármiféle készülék vásárlásánál. :)És hogy ne legyen off:
Felülbírálom az alant írt vélaményemet,(sokszor rákattintottam azóta a fotókra :) ) ....illetve inkább finomítom.Átgondolva,itt a cél nyilván ez is volt,hogy ilyenek legyenek a képek.És szeretnék én ennyire érteni a programokhoz,hogy ilyenné tegyem a képeimet.Hiszen nyilván a képek jó időben,jól,és jó helyen lettek fotózva,és átdolgozás nélkül is megálnák a helyüket!Szóval inkább gratulálok! :)
Érdekes képek,némelyik kissé meseszerűre korrigálva.Ilyenkor azért megfordul a fejemben,és ez most nem (csak) a konkrét esetre vonatkozik,hogy itt (is) inkább tehetséges programkezelőkről beszélünk,mintsem jó időben,jó fényviszonyok között elkapott pillanatokról.Tudom,nagyon sokan így csinálják....
Rágyik Mihály-nak hívnak, lassan két éve vagyok fenn az index fórumon, és gazából a bringásfórumokkal foglalkoztam csak eddig, de ma este szét néztem, mit is kínál az index és megpillantottam a fotós topikokat, köztük ezt is...
Én is amatőr fotózom néhány éve, de eddig csak a családtagoknak illetve a fészbuk ismerősöknek mutattam meg a képeimet.
Kérlek ne vegyétek tolakodásnak, a következő néhány fotómat: