Amúgy érdekes ez a "tökéletes" kép dolog is,hiszen úgy érzem mindenkivel előfordult már,hogy készített képet,de nem lett az igazi és mégis tetszett neki vagy valami megfogta benne. Ez által meg is osztaná vagy megosztja másokkal.Ez nem baj szerintem :D
Tudom hogy nem tökéletes, csak egy kép. Még magasabbról nem volt módom fotózni, ha meg legugolok még több látszik a házból.
Ennyit lehetett kihozni a helyzetböl így kapáslövéssel.
A buszos kép viszont el van baszva. A busz maga alexpós, az ég meg kiégve. Az ilyet megtartom magamnak, vagy mivel bármikor megismételhetö kép, törlöm...
Tök felesleges a ház a képre. Hiába életlen, a világos színe miatt zavaró. Ha levágjuk akkor már feltűnik az arc árnyékos és napos oldala közötti nagy fényerő különbség, és végül de nem utolsó sorban a kamera túl magasan van ahhoz, hogy jó legyen a kompozíció.
Tudom, pont így akartad :) de ha már megosztottad elmondom nálam miért nem működik a kép.
Beindítottam egy blogot, ami főleg a Budapesten belüli városi fotózásról szól. A blog angolul van, mert az egyik egyetemi órámon belül működik. Találnak benne a kezdők tanácsokat, illetve interjúk is lesznek, a napokben kerül fel az első, melyet egy ausztrál fotóssal készítek, Francis Keatingel.