Keresés

Részletes keresés

Old Man of Stoer Creative Commons License 2005.01.04 0 0 25
..... bár a link szerint nem ratifikálta azt.
Előzmény: Old Man of Stoer (24)
Old Man of Stoer Creative Commons License 2005.01.04 0 0 24

És amit Izrael is aláírt.

 

 

Israel and the International Criminal Court
Előzmény: Old Man of Stoer (23)
Old Man of Stoer Creative Commons License 2005.01.04 0 0 23

Szerintem meg igen.

 

Inauguration Of The International Criminal Court

 

"The efforts to create the Court began as early as 1949, and culminated in the adoption of the statute to create an ICC at the Rome Diplomatic Conference in 1998.  The ratification of the Rome Statute by the sixty nations required to bring the Rome statute into force occurred on 11 April 2002. As of the date of the inauguration, eighty-nine nations (89) ratified the Rome Statute including twelve Central and Eastern European States (Albania; Bosnia-Herzegovina; Bulgaria, Croatia; Hungary; Latvia; Macedonia, FYR; Poland; Romania; Slovakia; Slovenia; and Yugoslavia).  The Assembly of State Parties (ASP), which is comprised of the states that have ratified the ICC treaty, will be responsible for the legal, political, and financial oversight of the ICC." 

 

Előzmény: hangyás (22)
hangyás Creative Commons License 2005.01.04 0 0 22
Magyar állampolgárt - tudtommal - semmilyen indokkal sem lehet kiadni. Ez független attól, hogy mi a vád. Magyar állampolgárt, - ha Magyarországon tartózkodik, és önként nem akar visszatérni az elkövetés helyszínére - az idegen hatóság kérésére magyar bíróság ítéli el, a rendelkezésre bocsátott bizonyítékok alapján,.
Előzmény: Old Man of Stoer (21)
Old Man of Stoer Creative Commons License 2005.01.04 0 0 21

Szerintem ez a vádtól függ. Háborús/népellenes vád nem sima gyorshajtás.

 

Előzmény: hangyás (20)
hangyás Creative Commons License 2005.01.04 0 0 20

Ez nem igaz. Általában nem adják ki a saját állampolgárt.

Pl. Magyarszág sem adhatja ki a magyar állampolgárt. A hatályos jog nem teszi lehetővé.

Izrael sem fogja kiadni.

El kell rabolni a fickót, mint ők tették.

Előzmény: kisnewl007 (19)
kisnewl007 Creative Commons License 2005.01.04 0 0 19
általában ha valakit kikérnek azt kiadják...
szerintem Izrael nem fogja kiadni ha kérik sem...
Előzmény: hangyás (17)
_ Liar _ Creative Commons License 2005.01.04 0 0 18
kiváncsi vagyok mi lesz ebből, nagy valószinüséggel semmi...
Előzmény: Old Man of Stoer (-)
hangyás Creative Commons License 2005.01.04 0 0 17

Általában az országok a saját állampolgáraikat nem adják ki. Viszont ha az idegen hatóságok kérik, lefolytatják ellenük az eljárást, és - ha bűnösök - elítélik őket.

(Bár ez sem vonatkozik minden országra, lásd pl. Líbia, és most valószínűleg Izrael.)

Előzmény: kisnewl007 (12)
Old Man of Stoer Creative Commons License 2005.01.04 0 0 16

A Hamu és gyémántban van egy jelenet, amikor a latrinába fojtják az egyik táborőrt - az megérthető. De a táborokba zárt emberekkel szembeni brutalitások elkövetésével a korábbi rabtartóikhoz aljasultak. EZÉRT kell velük szemben ugyanazt alkalmazni, amit Izrael tesz a nácikkal szemben.

 

Rákerestem a könyvre (én sem olvastam) és egy (szerintem neonáci) helyen találtam belőle szemelvényeket. Azt sem akarom belinkelni, érdemesebbi nkább az Amazon.com-on elolvasni az olvasói értékeléseket. Lehet, hogy megrendelem.

 

Előzmény: tavir (14)
kisnewl007 Creative Commons License 2005.01.04 0 0 15
jó kérdés...
Pinochettet mai napig b***-tják...
sajna ilyen a világ, amit sabad az egyikneknek, nem szabad a másiknak.
Előzmény: Old Man of Stoer (13)
tavir Creative Commons License 2005.01.04 0 0 14

Nem olvastam a könyvet. A topic cimet te adtad, és ezzel egy lehetséges megoldást is felvázoltál.

 

Valószínüleg, mivel eléggé agresszív bírok lenni, ugyanígy cselekednék. Természetesen ez nem mentene fel a lehetséges büntetés alól, de a lelkiismeretem egy picit könnyebb lenne.

Előzmény: Old Man of Stoer (11)
Old Man of Stoer Creative Commons License 2005.01.04 0 0 13
Most itt nem külföldi újságírók, fotósok vagy demonstrátorok (pl. Ratchel Corrie) "véletlen" halálának szokásos izraeli eltussolásáról, vagy szélhámosok meneküléséről, hanem egy háborús bűnök elkövetésével vádolt öregember kiadatásáról van szó, aki ha ex-náci lenne, fel sem merülne a kiadatásával kapcsolatban semmiféle aggályoskodás. És az úgy lenne jó - de miért nincs ez így ebben az esetben?
Előzmény: kisnewl007 (12)
kisnewl007 Creative Commons License 2005.01.04 0 0 12
nincs mit scodálkozni ezen....
bevett szokásuk hogy nem adna kki senkit sem...
most sem fognak...
Előzmény: Old Man of Stoer (8)
Old Man of Stoer Creative Commons License 2005.01.04 0 0 11
Ezért van a topikleírásban a "bosszúálló". A kérdés: az, hogy bosszúból tette, amivel vádolják, mentség-e a tettre (BTW, olvastad a cikkben említett könyvet - John Sack, An Eye for an Eye: The Untold Story of Jewish Revenge Against Germans in 1945)
Előzmény: tavir (10)
tavir Creative Commons License 2005.01.04 0 0 10

Csak a topic címe miatt:

"Mr Morel, who fled to Israel from Poland in 1994 and lives in hiding in Tel Aviv, was held in Auschwitz as a young man. More than 30 members of his family were wiped out by the Nazis."

Előzmény: Old Man of Stoer (8)
Aragorn Creative Commons License 2005.01.04 0 0 9
Neked igazad van, de látni fogod, hogy a korrekt hozzászólásodat olyanok fogják örömmel továbbragozni, akikkel - eddigi hsz-aidból ítélve - nem szívesen cseresznyézel egy tálból.
Előzmény: Terra Kotta (5)
Old Man of Stoer Creative Commons License 2005.01.04 0 0 8
.... bár érdekes lenne azt megkérdezni, hogy ki bújtatja és miért Solomon Morelt.... lehet, hogy ez az izraeli Rat Line?
Előzmény: Terra Kotta (5)
Old Man of Stoer Creative Commons License 2005.01.04 0 0 7
Cseppet sem. Miután ott az ellenérv kimerült a "gennyes agyú" és hasonlók ruminálásában.
Előzmény: Aragorn (6)
Aragorn Creative Commons License 2005.01.04 0 0 6
Látom, megviselt a Pius-topik... :)
Előzmény: Old Man of Stoer (2)
Terra Kotta Creative Commons License 2005.01.04 0 0 5
Ha felébredt benne a lelkiismeret azóta, akkor még megnyugvással is fogadhatja a büntetést. Ha meg nincs lelkiismerete, ne is legyen békés, nyugodt az élete vége. Nem érdemli meg.
Előzmény: Old Man of Stoer (-)
Old Man of Stoer Creative Commons License 2005.01.04 0 0 4
The Polish public prosecutor leading the case, Eva Kok, insisted that even though Mr Morel was a frail, elderly man, the claims could not be "swept under the carpet". She added: "The Israelis are extremely efficient in pursuing people they have accused of such crimes - and they must accept that other nations want to do the same."
Előzmény: hangyás (3)
hangyás Creative Commons License 2005.01.04 0 0 3

Miért ne lenne az?

A nácik rémtettei 60 éve aktuálisak, ez sem különb attól.

Előzmény: Törölt nick (0)
Old Man of Stoer Creative Commons License 2005.01.04 0 0 2
Szerintem a dátum alapján aktuális. Mint ahogy a náci tömeggyilkosok levadászása is az. Meg az AVH-s verőlegényeké is az lenne.
Előzmény: Törölt nick (0)
luciluca Creative Commons License 2005.01.04 0 0 1
f0gat f0gért...
Előzmény: Old Man of Stoer (-)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.04 0 0 0
Ez m0st aktuális?
Előzmény: Old Man of Stoer (-)
Old Man of Stoer Creative Commons License 2005.01.04 0 0 topiknyitó

A lengyel hatóságok egy, a háború után német foglyokkal szembeni brutalitások és gyilkosságok elkövetésével vádolt 86 éves zsidó férfi kiadatását kérik Izraeltől.

 

 

The Telegraph

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!