Keresés

Részletes keresés

rali Creative Commons License 2005.01.15 0 0 238
Úgy tudom, se Backfire, se 29 nem állomáasozott nálunk.
Előzmény: Hpasp (231)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.15 0 0 237
Az orosz laktanya mellett egy ma is működő antenna állomás van, a másik dombon meg egy "híradó .... " feliratú domb, az antennák szépen ki is vannak világítva esténként. Az orosz elhagyott részhez tényleg nincs köze de erről nem is volt szó, a hiradós laktanyához talán több.
Előzmény: BAKTER (235)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.15 0 0 236

Hogy lennék tisztában, 1. nem tanultuk 2. senki sem beszélt róla 3. érdeklődésen kívül semmilyen más vonalon nem találkoztam ilyesmivel...

 

1, Tanítani maximum az Aviánóban állomásozó, 16. Amerikai Légi Hadsereg pilótáinak taníthatták, hogy mire készüljenek a célterületen...

 

2, Azér itt már 200 feletti hozzászólásban osztjuk az észt :)))

 

3, Ha tényleg érdekel, akkor ez alapmű: Vándor Károly - Soviet Air Forces in Hungary

Amúgy a TopGun, és a Haditechnika is foglalkozott már a témával.

 

 

Előzmény: Törölt nick (234)
BAKTER Creative Commons License 2005.01.15 0 0 235

"a péceli orosz ojjektum mellett meg egy őrzött antenna-telep...gondolom a kettő összefügg."

 

Hááát...

 

A kb. 15 éve elhagyott szovjet és a most is üzemelő magyar között érdekes dolog összefüggést keresni...

Hacsak annyit nem, hogy Pest megye egyik legmagasabb pontján van mindkettő, kb. tengerszint feletti 290 m. magasságban  (a víztorony toronyteteje emlékeim szerint 330 méter)

Előzmény: Törölt nick (223)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.15 0 0 234
Ha nem vagy tisztában a volt 36. Légihadsereg egységeivel, és felszerelésével, akkor olvass utánna. Javaslom Vándor Károly: Soviet Air Forces in Hungary című könyvét.

Hogy lennék tisztában, 1. nem tanultuk 2. senki sem beszélt róla 3. érdeklődésen kívül semmilyen más vonalon nem találkoztam ilyesmivel...

:((
Előzmény: Hpasp (230)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.15 0 0 233

Új kép: - Saját gépről - Browse - Feltölt - Beszúrás

Előzmény: mezenguz (232)
mezenguz Creative Commons License 2005.01.15 0 0 232
Megpróbálkznék a képfeltöltéssel,valaki elárulná,hogyan kell,mert még soha nem csináltam ilyet,a gépbe már bemásoltam őket.Szövegezni hogy lehet?
Előzmény: mezenguz (229)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.15 0 0 231

Valami régi repülős folyóiratok szerint 15, 17, 19, 21 és 23-asok voltak az oroszoknak Magyarországon, 29-ről nem szóltak.

 

Naná, hogy nem beszéltek sem a MiG-29 -esekről, sem a Su-24 -esekről, sem a Tu-22M ekről sem.

(c8

Előzmény: Törölt nick (228)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.15 0 0 230

Nem, félreértettél valamit nagyon!!
Tisztában vagyok vele, hogy orosz bázis volt, vagy itt vagy az elveszett vágányos topicban írtam is!
Én inkább azt vontam kétségbe, hogy a nálunk állomásozó oroszoknak MiG29-eseik voltak! Azt írtad, hogy Kiskunlacházán MiG29-esek voltak, én meg erre írtam, hogy szerintem nem, azok jelenleg a magyar légierőnek vannak Kecskeméten.

 

Erre mondtam, hogy ökörség.

Ha nem vagy tisztában a volt 36. Légihadsereg egységeivel, és felszerelésével, akkor olvass utánna.

 

Javaslom Vándor Károly: Soviet Air Forces in Hungary című könyvét.

Előzmény: Törölt nick (228)
mezenguz Creative Commons License 2005.01.15 0 0 229
Helló mindenkinek!

Kicsit kimaradtam a topikból ma,de mentségemre szóljon,a délután fotózással telt,felkerestem a közeli objektumokat.Megpróbálok feltenni néhány képet is majd...

Matiz!

29-esek bizony voltak,méghozzá a 9-13 púpos változat,először Lacházán,majd Tökölön.A tököliek egy része Sármelléken szolgálta később(kivonásukig) a VSZ-t.

Ui.várom a képeket!
Előzmény: Törölt nick (228)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.15 0 0 228
Nem, félreértettél valamit nagyon!!
Tisztában vagyok vele, hogy orosz bázis volt, vagy itt vagy az elveszett vágányos topicban írtam is!
Én inkább azt vontam kétségbe, hogy a nálunk állomásozó oroszoknak MiG29-eseik voltak! Azt írtad, hogy Kiskunlacházán MiG29-esek voltak, én meg erre írtam, hogy szerintem nem, azok jelenleg a magyar légierőnek vannak Kecskeméten.

Más: az első gépek érkezéséről akad itt egy "home-video" jellegű felvétel... Amíg Kecskeméten voltam volt időm olvasni, meg utánajárni ilyeneknek... Valami régi repülős folyóiratok szerint 15, 17, 19, 21 és 23-asok voltak az oroszoknak Magyarországon, 29-ről nem szóltak.
Előzmény: Hpasp (227)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.15 0 0 227

Eeeeizé, MiG29-esek nem voltak, merthogy az annyira azért nem régi :)) Azok most vannak Kecskeméten. Inkább 21-esek, esetleg 23-asok lehettek.

 

Aúúú, ez fájt!!!

Szerinted magyar vadászezred mikor kapott az alábbi kitüntetésekből???

 

14. Gárda Kétszeres Vörös Zászlóval, és Kutuzov érdemrenddel Kitüntetett Vadászrepülő Ezred települt, 45db MiG-29 -essel.

 

1986 augusztus 14-én érkeztek az első MiG-29-esek leváltandó az akkori MiG-23ML gépeket.

 

Természetesen volt ruszki bázisról van szó.

(c8

 

Előzmény: Törölt nick (225)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.15 0 0 226

Tápiószentmárton
Ez itt van egy köpésre. Sok-sok urban legend terjed róla a környéken.

Az 515. Tököli vadászrepülő ezred tartalék, földes reptere, a hozzá tartozó pár létesítménnyel.

 

Nagykőrös
A területén levő épületeket felújították, kiadóak irodának, akárminek. Több kissebb üzem is költözött oda, fűrésztelep pl.

 

A 93. Kecskeméti Gárda gépesített lövészhadosztály, légvédelmi, és tüzérezrede települhetett ott.

Előzmény: Törölt nick (215)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.15 0 0 225
Eeeeizé, MiG29-esek nem voltak, merthogy az annyira azért nem régi :)) Azok most vannak Kecskeméten. Inkább 21-esek, esetleg 23-asok lehettek.
Előzmény: Hpasp (221)
rali Creative Commons License 2005.01.15 0 0 224
Igen, azokat láttad.
Előzmény: Törölt nick (223)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.15 0 0 223
Én nemrég voltam Kecskeméti hat hónapig, amikor kiszabadultunk a laktanyából a városnézés általában egy-egy sörözőnél véget ért :) Egyszer eljutottunk a GAMFig, biztosan zárva volt minden :) akkor elmítették, hogy az úton látott épületek volt szovjet laktanyák, csak már átépítve, etc..etc.

Más: ma voltunk Nagytarcsa felé, megnéztem ismét az Isaszeg-Nagytarcsa út melletti dolgokat, négy ojjektum van, egy jelöletlen, aztán a repülő anyag raktár, aztán valamilyen híradós század, aztán a "rendes" laktanya, amit szépen felújítottak. Erről jutott eszembe, hogy a dombtetőn van végül is a híradós laktanya, a vele szembeni dombtetőn, a péceli orosz ojjektum mellett meg egy őrzött antenna-telep...gondolom a kettő összefügg. Monor mellett is van egy ilyen antenna állomás.
Előzmény: rali (220)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.15 0 0 222

Zsámbékon volt katona, rakétások voltak

 

Ezt mán a 185-ös hozzászólásban ki lett tárgyalva.

Előzmény: Törölt nick (218)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.15 0 0 221

Kiskunlacháza

Naná, hogy betonos, a Budapestet védő

14. Gárda Kétszeres Vörös Zászlóval, és Kutuzov érdemrenddel Kitüntetett Vadászrepülő Ezred települt, 45db MiG-29 -essel.

(c8

Előzmény: Törölt nick (217)
rali Creative Commons License 2005.01.15 0 0 220
Három ruszki laktanya volt itt meg egy helikopterbázis és egy üzemanyagraktár.
Előzmény: Törölt nick (215)
rali Creative Commons License 2005.01.15 0 0 219
Kecskemét - de arrafelé laktam három évig.
Előzmény: Münci (213)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.15 0 0 218
Sógor Zsámbékon volt katona, rakétások voltak, de sajna ennyi az össz amire fejből emléxek, párszor szóba került. Két telephely volt, egyik az épületekkel mindennel, a másik ahol a rakéták voltak, HÁP. Asszem Oldbiker is írta, hogy rakétások voltak ott.
Előzmény: Münci (213)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.15 0 0 217
Kiskunlacháza

Repülőtér, nem tudom, betonos-e. Azt tudom, hogy két iparvágány is vezet ide, ami nem gyenge forgalomra utal (fotók a képtáramban)! Be szeretném járni ezt is.

Ki mit tud róla, őrzik, nem őrzik, be lehet-e jutni?
Előzmény: Hpasp (200)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.15 0 0 216
... Ruszki lőszerraktár nállam az alábbi településeken van jelölve:

Császár, Hajmáskér, Inárcs-Kakucs, Komárom, Lovasberény, Táborfalva, Tác,



Egy kis vasúti vonatkozás, mennyire véletlen már, hogy majd mindegyikhez van iparvágány...

Még egy kis vasúti vonatkozás: az orosz M62-es dízelek több urban legend és némi törnénelmi alátámasztás szerint azért terjedtek el nagy számban a keleti országokban, hogy egy esetleges invázió esetén könnyen mozgósíthatóak legyenek (egy típus, egységes kialakítás, egységes vezérlés, alkatrészellátás megoldott mindíg).

Előzmény: Hpasp (210)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.15 0 0 215
Tápiószentmárton

Ez itt van egy köpésre. Sok-sok urban legend terjed róla a környéken.
Legismertebb az Attila-domb, ami ma afféle szent hely, kijár oda mindenki, gyógyulni. Az ott járt emberek szerint aki beteg, ott meggyógyul, mert a domb sugárzik. Egyes vélemények szerint Attila sírja van ott (innen a neve), más vélemények szerint egykoron atomtölteteket tároltak itt, ezért sugároz.... Igazából egyik véleménynek sem adok igazat, de lehet jókat kirándulni, megnézni a Kincsem lovasparkot (ja és Kincsem is innen származik, biztos a zatomtól vót olyan gyors, valamikó' :) :) :) ) Ha jól tudom, ez repülőtér volt, méghozzá nem betonos, hanem földes. Az urban legendek egyike arról szól, hogy föld alatti bunkerekben tárolták a gépeket, és onnan jöttek elő gyakorlatokkor.

Mindenesetre, egy látogatást megérne, nagyon kíváncsi vagyok, mi volt ott, mi maradt!!


Nagykőrös
A területén levő épületeket felújították, kiadóak irodának, akárminek. Több kissebb üzem is költözött oda, fűrésztelep pl.

A kecskeméti volt szovjet laktanya már nincs meg, suli van a helyén, meg lakóházak, úgy emléxem.
Előzmény: Hpasp (200)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.15 0 0 214
OFF: Mozógposta? Akad 1-2! Scannelnem kell, majd jelzem ha megvannak. ON
Előzmény: mezenguz (197)
Münci Creative Commons License 2005.01.15 0 0 213

Möszjők!

 

Jön valaki 24.-én Tatára, a csapatzászló átadásra? Akkor megnézhetnénk a baji laktanyát is. Autóval pár perc. Baj határa vagy 500 méterre van a Tata táblától :-) Meg lesz pár tiszt is ott, tudomásom szerint ez már nem titok, beszélhetnek róla, ha tudnak valamit.

Egyébként a hegyek nincsenek messze, az egyik term. véd. terület meg határos a laktanya gyakorló területével :-)

Az 1200 főben a müszaki kiszolgáló személyzet is benne van? Én többre gondoltam :-( De azért ehhez is elég méretes telephely kell. A környéken sokat bolyongtam a hegyekben, nem tudok ilyenről. A térképeim sem jeleznek nagy lezárt területet. Viszont a Gerecsében van néhány érdekes hely :-)

A nagynál hozzá értettem a tiszti lakótelepet, a szőlős felé eső gyakorló pályát, főleg annak lezárt részeit. De az tény, hogy nem esztergomi méretü.

Rali! Te errefelé valósi vagy?

Más. A zsámbéki hasadék Nagyegyháza felöli végén a hegyen volt valami. A tudomásom szerint szovjet radar és/vagy rakéta állomás volt. Tudtok valamit róla? Óbarokhoz, Csabdihoz, és viszonylag Bicskéhez is közeli pont. Az odavezető út elejénél most egy szabadidő park szerüség van.

 

Tisztelettel, Münci

mezenguz Creative Commons License 2005.01.15 0 0 212
Hpasp!

Zelemér=Hajdúszentgyörgy?Ott nem működőtt magyar lőszerraktár is(vagy csak az 50-es években volt a mienk?).Tác(Szfehérvár-Sóstó)nálam jelölve van még,mint harci-helikopter század(a 254.lhd.osztály)alárendeltjeként.Inárcs=Csévharaszt?Tótvázsonnyal kapcsolatban már írtam,hogy a KVI tul.,őriztetik,állitólag ez még jó állapotban van, a tabit széthordták,jó magyar szokás szerint(olvastam!?)?Császár eladva vállalkozonak.Legszívesebben Tótvázsonyt nézném meg,bár oda bajos lehet a bejutás,Császáron könnyebb lenne az egyezkedés(gondolom) az új tulajjal.
Előzmény: Hpasp (210)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.15 0 0 211

Vagyis az ismert 3 Rakéta dandárhoz a leközelebbi lőszerraktárak:

 

Tatabányai ruszki rakéta dandár - Lovasberény vagy Császár vagy Komárom

Tapolcai magyar rakéta dandár - Hajmáskér

Dombóvári ruszki rakéta dandár - Tác

 

Innentől persze minden más találgatás...

... mintpéldául, hogy a csapatkivonás legelején vitték el a politikailag kényes rakétákat (90 júniusig), tehát alighanem a töltetek sem maradtak itt sokáig.

 

A Tótvázsonyi zászlóaljat 90 áprilisáig maradt,

a Komáromi lőszerraktárat 90 augusztusáig,

a Tabi zászlóaljat 90 júniusáig,

a Császári lőszerraktárat 90 májusáig, vonták ki.

 

Körbe kellene nézni a helyszíneken...

(c8

Előzmény: Hpasp (210)
Hpasp Creative Commons License 2005.01.15 0 0 210

Annak idején(90-91)a mostanában újraindult Reform újság írt egy cikket a császári és a baji laktanyáról fotókkal..kár,hogy már az enyészeté lett azóta,pedig sokáig őrizgettem a példányt(bocs,Császár csak raktár)..amúgy Császártól észak-északkeletre kell keresni eme helyet?Tótvázsonytól merre,nyugatnak,s Tab?

 

Az elmélet úgy szól, hogy a Császárban tárolták az atom-fejeket a Tatai dandár rakétáihoz, Tótvázsonyban a magyar Tapolcaihoz, Tab-on pedig a Dombóvári Scudokhoz.

 

Persze vannak kétségeim a Tabi atomról...

... Ruszki lőszerraktár nállam az alábbi településeken van jelölve:

 

Császár, Hajmáskér, Inárcs-Kakucs, Komárom, Lovasberény, Táborfalva, Tác,

 

Technikai anyag raktár:

 

Cegléd, Hantháza, Mór, Tác

 

Üzemanyag raktár:

 

Győr, Mád, Pétfürdő, Tác, Tolna, Vác, Zelemér, (és persze a repterek:)

 

Egyéb raktár:

 

Aszód, Debrecen 2db, Lőrinci, Piliscsaba, Székesfehérvár 2db, Szolnok 2db,

 

 

 

Előzmény: mezenguz (209)
mezenguz Creative Commons License 2005.01.15 0 0 209
Helló!

...csak csatlakoznék az előttem szólóhoz,az irány kelet,s mivel az R-300-as több,mint 11m magas volt,kell egy magas épületnek is lennie,vagy egy kellőképpen álcázott,de mégis magas bunkernek,ahol a felemelt rakétával"szárazon"is lehet gyakorolni..Tapolcán is volt ilyen, a 3-as számú,lakóépületnek nézhető,pont egy indítójármű és a felemelt rakéta fért el benne...
Annak idején(90-91)a mostanában újraindult Reform újság írt egy cikket a császári és a baji laktanyáról fotókkal..kár,hogy már az enyészeté lett azóta,pedig sokáig őrizgettem a példányt(bocs,Császár csak raktár)..amúgy Császártól észak-északkeletre kell keresni eme helyet?Tótvázsonytól merre,nyugatnak,s Tab?
Előzmény: Hpasp (208)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!