Keresés

Részletes keresés

Sojka49 Creative Commons License 2024.03.13 0 0 1536

Üdvözletem!

Tudtok e ajánlani megbízható nem lehúzós szakit (Csurgó László telefonszáma egy ideje nem működik feltételezem, hogy valami bajság van) szenzortisztításra (Canon 70D) illetve objektív javításra (Sigma 17-50mm f/2.8 EX Canon) 35 – 50mm között nem ugrik be a rekesz, alatta tökéletesen működik.

Előre is köszönöm!

bart1111 Creative Commons License 2023.12.20 0 0 1535

Szia!

 Leírás alapján nekem is ilyen bajom van, viszont úgy látom nem érkezett neked válasz.

Találtál rá megoldást azóta?

Köszönöm a választ

Gábor 

 

Előzmény: Péter Rádnob (1527)
TBurjan-book Creative Commons License 2023.11.04 0 0 1534

Sziasztok!

 

Sony SEL55210-es objektívem van, kb. 8 éves. (Sony Alpha 6000-as gépen.)

A lencséi belülről most már zavaróan koszos, és még sosem volt szervizelve.
Kit ajánlotok, és kb. mennyibe kerül?

 

 

Köszi!

TorzónBorzAlom Creative Commons License 2023.09.26 0 0 1533

Melyiket? Nem mindet lehet bontani - sőt.

Előzmény: Mike58 (1532)
Mike58 Creative Commons License 2023.09.26 0 0 1532

Sziasztok. A bajonettes Minolta AF objektíveket szeretnék tisztíttatni. Tudtok ajánlani szervizt? Kösz.

DANÓ29 Creative Commons License 2023.07.09 0 0 1531

Üdv!

Van egy első generációs Lumix 12-35 f/2.8 objektívem, amit használtan vettem alig pár hete. Az eladó felhívta rá a figyelmem, hogy van egy apró horpadás a foglalat fölött, de mivel alaposan kipróbáltam és minden működött, nem tulajdonítottam nagy jelentőséget neki. Pár napja viszont a fókuszálás elkezdett megbízhatatlan lenni és mostanra odáig fajult a dolog, hogy csak legszélesebb állásban fókuszál, afölött mintha megakadna a fókuszmotor egy ponton, ha zoomolok és emiatt leszabályozna az elektronika.

A kérdésem az lenne, tudtok valakit, aki nem teljesen irreális áron és megbízhatóan dolgozik és vállalna ilyesmit?

Mik a tapasztalatok, mennyibe kerülhet körülbelül egy ilyen javítás?

Köszönöm a segítséget előre is!

-hozzászóló- Creative Commons License 2023.07.05 0 0 1530

Üdv, láthatóvá tettem az emailcímemet, alapból nem tudom, hogy miért tiltja le a rendszer. 

Előzmény: ruzsa janos (1529)
ruzsa janos Creative Commons License 2023.07.03 0 0 1529

Ha normálisan regisztrálsz, emailcímmel, névvel, akkor leírom ide, hogyan lehet beállítani.

Előzmény: -hozzászóló- (1528)
-hozzászóló- Creative Commons License 2023.06.28 0 0 1528

Üdv Mindenkinek! Adott egy 18-55-ös AF-S Nikon lencse, amivel jól átvertek, valószínűleg leejthették, a fókusz tubus meg izgett-mozgott, de ezt tudtam orvosolni. Hogy miért nem ellenőriztem átvételnél, az egy jó kérdés, de ezen lépjünk túl. Mivel koszos volt, így szétszedtem, portalanítottam, most olyan, mint új korában. De, a 4. (képen) lencsetagot is leszedtem, amit nem kellett volna. Van erre valami házilagos módszer, hogy beállítsam? A hiba úgy jelentkezik, hogy a kép valamelyik részén, sarkán mosott a kép. Annyit nem ér, hogy szervízbe vigyem, ezért érdeklődöm.

Péter Rádnob Creative Commons License 2023.02.19 0 0 1527

Sziasztok,

 

Canon bajonettes Sigma 28-300-as autófókusz motorja elég fura hangot ad és nem is állítja. Kézzel állítható természetesen, visszajelzést is ad, hogy megvan a fókusz, szerintem jókor a fotók alapján. De jobban örülnék ha automatán működne :) JAvítható ez a probléma?

 

Köszönöm

PentaxMan Creative Commons License 2023.02.07 0 0 1526

Pentaxos véggel Tamron 90/2.8 Di a blende nem mozog... a mozgató karra nem reagál, a kézi állítás sem működik.

Javítható? Kb mennyi a javítása?

Makk Frigyes Creative Commons License 2023.02.07 -1 0 1525

Adja magát a kérdés: javítható-e még ez az objektív (elvileg)? Ha igen, és eljutna önhöz valamilyen úton-módon (nem járok sűrűn Pesten), mennyibe kerülne a javítás?

Válaszát előre is köszönöm!

Előzmény: ruzsa janos (1523)
Makk Frigyes Creative Commons License 2023.02.07 0 0 1524

Köszönöm a gyors választ!

Megnyugtatom, nem ön javította az objektívet.

A gond az, hogy Peste kellett vinnem (2x 5000 Ft + a vonatút majd' egy-egy nap oda-vissza), kb. hat hétig állt a szervizben, aztán mehettem érte, 25.000 Ft volt a javítás szeptemberben.

Ha jól értettem, a fókusz ezek szerint kuka, mert sem az auto-, sem a manuál nem ad valós értéket....

ruzsa janos Creative Commons License 2023.02.07 0 0 1523

A magyarázat elég egyszerű. Az optika tubusain olyan flexibilis vezető pályák vannak, amelyeket fésűk tapogatnak le, ahogy a zoomgyűrű elfordul. Egy 4+1 vezetékes pálya pl 4 bites felbontást adna, ami 16 különböző érték, 5 bit már 32 értéket ad.
Nálad valószínűleg elhajlottak, görbültek ezek a fésűfogak, ezért bizonyos bitek kiesnek.

 

És hogy láttam már ilyet, itt van egy cikk a netről: https://canonrepair.wordpress.com/2018/02/19/the-mystery-of-no-focal-length-on-flash/

A legviccesebb, hogy pont tamron, a még viccesebb, hogy keresgéltem, és a saját oldalamra adott linket :)

 

A rossz hír: ezt az adatot a váz nem csak az exifhez használja, hanem a fókusztávolság kiszámításához is. Vagyis amikor a távolságmérő chip jelét kiértékeli, szüksége van rá a képletben. Ha ez hamis, akkor többé vagy kevésbé rossz helyre állítja az élességet.

Rmélem, nem én javítottam.

Előzmény: Makk Frigyes (1522)
Makk Frigyes Creative Commons License 2023.02.07 0 0 1522

Sziasztok!

Adott egy Tamron 17-50-es objektív (A16-os típus). Tavaly nyáron a zoom elromlott benne, egyszerűen megállt, nem lehetett fordítani a zoomgyűrűt. Nem ejtettem el, nem ütöttem oda sehova. Szervizbe vittem, megjavították, működik. Viszont később képszerkesztésnél feltűnt egy érdekes dolog: a javítás után időben készített képeknél egy sincs olyan, ami 17 vagy 50 mm-es gyútávval készült volna. Megfigyeltem, hogy az elvileg 17 mm-re tekert zoomnál 20mm, az 50 mm állásban készült képeknél 47 mm jelenik meg az exif-ben. Van ötlete valakinek, hogy mi lehet ennek az oka? Mivel nincs a környezetemben másik ilyen objektív, nincs összehasonlítási alapom, hogy csak az exif hibás (de miért lenne az?), vagy ténylegesen "beszűkült" a zoom-tartomány.

Az esetleges válaszokat előre is köszönöm!

Frigyes

dds13 Creative Commons License 2023.01.11 0 0 1521

Sziasztok,

Adott egy Sigma 50mm f/1.4 EX DG HSM Canon változat.
Valami lötyög benne. Keresnék egy megbízható korrekt szervízlehetőséget.

Ha lehet infót a somlai1-kukac-gmail-com címemre kérnék.

Köszönöm

ruzsa janos Creative Commons License 2022.11.12 0 0 1520

Van esetleg valakinek egy Canon 24-70 F2.8 (a régi, Mk I) -hez egy elektronikája, legalább egy próba erejéig?

vejne Creative Commons License 2022.11.04 0 0 1519

Sziasztok! 4/3-os Olympus obi javítására ismertek valakit? Márkaszerví már nem javítja, Fotoparadicsom szintén nem. Igazából csak fellazult (?) egy lencse benn valahol, mert főleg nagylátón szétmossa a kép szélét egyik oldalt. Hallani is, ahogy zörög, ha megrázom. 

Törölt nick Creative Commons License 2022.08.16 0 0 1518

Sziasztok!

 

Van egy Nikon AF-s 70-200 f/2,8d ED VR obim, amire a Megapix Fotószevízben azt diagnosztizálták stabilizátor problémás, nincs hozzá alkatrész, javítás nélkül visszaadják. Nem kérdőjelezem meg a szakértelmüket, nem vitatom a hibaleírást, eddig mindig elégedett voltam velük, csak nem szeretném kidobni az objektívet, bukni közel 300e Ft-ot. Tudom, hogy 20 éves típus, használtan vettem, amúgy kiválló állapotban van. 

-Tudtok ajánlani másik, megbízható szevízt?

-Esetleg alkatrész lelőhelyet?

-Tudja valaki a pontos típusát a stabilizátornak?

-Esetleg - végső esetben - érdekel valakit alkatrésznek?

 

 

Sz. Imre Creative Commons License 2022.08.04 0 1 1517

Nem is akartam én ezt itthon házilag javítani. :) Itt főképp az volt a lényeges, hogy észszerű keretek között javítható-e, természetesen szakember által. Ezeket a külföldi oldalakat csak felületesen ismerem, nem igazán mertem még használni. Gondolkodtam a frissítésben is, csak az anyagiak korlátoznak sajnos. :/ 

innerimages Creative Commons License 2022.08.03 0 0 1516

Igen, jó, hogy mondod: a dolog másik oldalát ki is felejtettem, hogy nem elég csak szimplán kicserélni a lencsét de össze is kell hangolni a teljes lencserendszert meg az AF-t.

Előzmény: ruzsa janos (1514)
Syracusa Creative Commons License 2022.08.03 0 0 1515

Szerintem Kínából van hozzá új vagy bontott frontlencse és bontott tubus, esetleg komplett első szekció lencsékkel. Alin már az áfás árakat látod és Standard Shipping/Combined Delivery esetén futár hozza kb másfél héten belül, és nem kell a posta hülyeségei miatt agyvérzést kapni. Csak az eladó és az áru(!) értékeléseit is meg kell nézni rendelés előtt. (Ebayen is ott vannak ugyanazok, csak drágábban és ott lutri a belföldi szállító.)

Előzmény: Sz. Imre (1511)
ruzsa janos Creative Commons License 2022.08.03 0 0 1514

Azért azt elmondanám, ezeket az optikákat javítás, szerelés, vagy akár leejtés után RENDESEN be kell állítani (értsd: nem a bejelölt helyig visszatekerni a csavarokat, stb.), másként a legjobbnak is használhatatlana a képe. Ezt meg én mondom tapasztalatból. 

Előzmény: innerimages (1513)
innerimages Creative Commons License 2022.08.03 0 0 1513

Vagy engedd el, mert ha még ráköltesz 80-100k-t akkor nagyon ráfizetésessé válik annak fényében, hogy az a leggyengébb képű 70-200 a Canonok közt. A helyedben inkább gyűjtenék még hozzá és vennék egy 2.8 L IS II-t, mert azt sokkal nagyobb valószínűséggel találni használtan és az árkülönbözetét pillanatok alatt meghálálja a nagyságrendekkel jobb képminőségével. Tapasztalatból mondom, mert volt nekem mindkét ilyen 70-200-ból.

Előzmény: Sz. Imre (1511)
ruzsa janos Creative Commons License 2022.08.03 0 1 1512

ha van elég időd, kivárod, míg találsz egy úsztatott példányt. Azonkál előfordul, hogy a lencsetagok KÖZÉ szivárog a víz - viszont az javítható. (a márkaszervizek által ismeretlen, unortodox módszerekkel)

Előzmény: Sz. Imre (1511)
Sz. Imre Creative Commons License 2022.08.02 0 0 1511

Üdv! 

Van egy Canon EF 70-200mm f/2.8IS USM objektívem, amit sajnos sikeresen odavágtam egy kiadós esés után. :/ A frontlencse kuka. Ahogy próbálgattam a blende, AF működik, a tubusban semmi sem csörög, és látszólag a frontlencsét leszámítva egyben maradt. Viszont a képek kissé ellágyultak, bár van, hogy sikerül éleset fókuszálni vele. Camera Kft. persze jó szokásához híven elhajtott, hogy "régi, kifutott modell, szervizelését már nem vállaljuk". Én azért tennék vele egy próbát. Valakinek van valami ötlete, hogy esetleg kihez lenne érdemes fordulni, aki tud hozzá alkatrészt szerezni? Egyáltalán lehet még kapni hozzá frontlencsét valamilyen úton-módon? Alternatívának egy totálkáros, ámde frontlencséjét tekintve hibátlan objektívet is szívesen vennék, de ilyen nem jön az emberrel szemben minden sarkon. :/ 


Copland Vi. Creative Commons License 2022.06.22 0 0 1510

:-) jA.

Előzmény: innerimages (1509)
innerimages Creative Commons License 2022.05.20 0 0 1509

Hát a kLuruc infó. :D Szerencsére a helyesírása is hozza a színvonalat.

Előzmény: ruzsa janos (1508)
ruzsa janos Creative Commons License 2022.05.19 0 0 1508

Ez itt mi a bánat?!

 

90u Creative Commons License 2022.05.19 -3 0 1507

geci zsidok   kluruc.info 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!