Keresés

Részletes keresés

Romantique Creative Commons License 2006.04.18 0 0 201

Nem tudom megmondani, ki lesz. Ha meg tudnám mondani, Orbán is meg tudta volna mondani, és már régen lefejezte volna az illetőt.

 

Mégis teszek egy gondolatkísérletet: Kósa Lajos lesz a végső befutó.

 

Orbán kiszállásával bezárulnak a csapok, és jelenleg csak Kósa kezében van számottevő pénzforrás, hát ezért. Amúgy a mérsékeltebbek közé tartozik, nagy botránya nem volt, Debrecenben sikeres, szóval adott egy s más feltétel.

hentes Jóska Creative Commons License 2006.04.17 0 0 200
Gyurcsány Ferenc.
domeee Creative Commons License 2006.04.17 0 0 199

Ha kismértékű a vereség, akkor egyértelműen az MDF-et teszi meg bűnbaknak, ha nagyobb a vereség, akkor is talál elég embert, aki elviszi a balhét (a kampánybeli hibák elkövetőit).

Persze akkor felvetődhet az a kérdés is, hogy ki lépte meg azokat a személyi döntéseket, melyeknek ez lett a következménye...

 

Előzmény: wedas (197)
domeee Creative Commons License 2006.04.17 0 0 198

Nekem úgy tűnt, hogy a hatalom eleinte egy szűk baráti társaság kezében volt, akik hagyták, hogy egyikük (vitán felül a legrátermettebb=értsd. legerőszakosabb) föléjük kerekedjék és a személyi döntésekben szabad kezet kapjon, talán ezután  - ha erre lehetőségük nyílik - nem követik el még egyszer ugyanazt a hibát.

 

Ha nem is okosság kérdése, de talán a tapasztalaté. 

Előzmény: sierra (192)
wedas Creative Commons License 2006.04.17 0 0 197

Szeintem Orbán jövője az esetleges vereség mértékétől is függ.

Ha X közelire tudja hozni az eredményt, de marad Gyurcsány, mindenki az MDF-re fogja hárítani az elmaradt kormányváltás lehetőségét.(nem is ok nélkül)

sierra Creative Commons License 2006.04.17 0 0 195
Én el tudom képzelni, hogy az eddigi orbánpolitika megkérdőjelezetlensége ellenére valamelyik fegyverhordozója ha hatalomra kerül, akkor változtat az irányvonalon. Sztálin döntéseit se merték megkérdőjelezni, de mikor kihalt, az addig engedelmes Berija és Hruscsov rögtön saját vonalat alakított. Itt sem elképzelhetetlen, hogy az eddig oly engedelmes XY hirtelen előjön az eddig háttérbe szorult koncepciójával.
Előzmény: ego (193)
Esbeta férje Creative Commons License 2006.04.17 0 0 194

 

A fia, majd ha megnő.

ego Creative Commons License 2006.04.17 0 0 193
Orbán utódja csak olyasvalaki lehet, aki már eddig is - legalább szőrmentén - különbözött tőle. Láttok Ti a FIDESZ-ben olyat, aki csak egy kicsit is megkérdőjelezte a vezér által követett eddigi utat? Egyszerüen nincs hiteles alternatíva a párton belül. Orbán vezetésével fog tovább erodálódni a FIDESZ.
sierra Creative Commons License 2006.04.17 0 0 192
Nem okosság kérdése, szvsz. Megyó elég okos volt bankárnak, de nem volt elég erőszakos a hatalmának megtartásához, mint miniszterelnök.
Előzmény: domeee (191)
domeee Creative Commons License 2006.04.17 0 0 191
Hátha már okosodtak kicsit azok a többiek és nem engedik még egyszer, hogy egy közülük rájuk kényszerítse az akaratát! Hátha...
Előzmény: sierra (190)
sierra Creative Commons License 2006.04.17 0 0 190

Valszeg az, aki kellően erőszakos és rá tudja kényszeríteni az akaratát a többiekre.

 

trasgo Creative Commons License 2005.04.25 0 0 189
Rogán Antal csak közkatona feladata hülyeségeket mondani.
Pokorni Zoltán viszont reális lehet.
Pokornit nagyszerű politikusnak tartottam, de amikor ő is belekezdett a sárdobálásba saját magát minősítette.
Libera nos, Domine! Creative Commons License 2005.04.25 0 0 188
Orbán utóda Rogán Tóni lesz.
Előzmény: Romantique (187)
Romantique Creative Commons License 2005.01.11 0 0 187
Márpedig úgy tűnik, hogy Gyurcsány megelőzte már Orbánt... Ha Orbán veszít 2006-ban, csak utód után kell nézni... Vagy nem? Vesztesen is próbálkozhat tovább?
özv. Bitera Sándor Creative Commons License 2004.12.30 0 0 186

Turul, engem a Fidesz Szövecccség kongresszusa (?) is egy lakógyűlésre emlékeztetet, ahol a fásult, egykedvű, belefáradt lakók emelgették kezüket a rossz modorú, korszerűtlen, Orbán névre hallgató házmesterre.

 

:o))

Előzmény: Turulmadár (145)
hawk-eyed Creative Commons License 2004.12.30 0 0 185

Szeva Turul!

Örülök, hogy hallok felőled, mert azt hitttem, hogy valami rosszfát tettél a tűzre, amikor a Tóni leváltott az önkormányzatban.

A "komolyabban" az egy szubjektív kategória. Szerintem meg semmilyen pártélet nincs, legfeljebb kocsma és klubélet. Tudod van egy objektív mérce, a választások. Ott pedig egyelőre annyit lehet tudni, hogy az uniós választáson a Fidesz és Mdf együtt 600 szavazattal kevesebbet kapott, mint 98-ban Rubovszky. Pedig itt minden be volt vetve, még Orbán is eljött a kerületbe. Nem akarok vészmadárkodni, de majd az önkormányzati választást figyeld meg. Érnek még meglepetések. Mert 80 ember eltávolítása egy ilyen kis kerületben az elég sok. Az, hogy az Szadesz feldobta a Cselovszkit, az csak a kezdet.

Előzmény: Turulmadár (145)
Probatbicol Creative Commons License 2004.12.30 0 0 184

Megvallom, kissé fejcsóválva, szakállamat morzsolgatva, majd fejemet morzsolva és szakállamat csóválva olvastam nehezen emészthető felszólalásodat, mert nem nagyon értettem egyet a benne foglaltakkal.

 

De aztán a végére értem, és ott gyöngyszemet vetettél elém:

Az ész, szív és a lélek egyensúlyát az oktatás tudja csak bíztosítani.

 

Ezzel szinte meg is győztél. Ezt ugyanis nem tudtam. Eddig azt hittem, a Kenó sorsolás.

Előzmény: JEFFREY (154)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.30 0 0 183

Ugyanaz.

Jobboldali érzelmű centralistákat vesztette el. Ezekből a centralistákból van baloldali is, meg liberális is. Fura hely a közép.

:-)

 

 

Előzmény: Törölt nick (181)
mos Creative Commons License 2004.12.30 0 0 182
Akkor tessék támogatni az MDF utódpárti ókonzervatívizmusát. Avar János és Bolgár György is őket tartja hitelesnek:-))
Tényleg: hol vannak azok a kormánypártiak, akik váltik erősködtek, hogy ők biza egy "hiteles, modern jobboldalt" támogatnának, csak a fidesznácikat nem? :-)
Előzmény: kia podesta (169)
Tolvaj Dezi Creative Commons License 2004.12.30 0 0 180
Na, most már érted? Kommunista az, akit a Nyuszi(n+1) annak nyilvánít. Q.e. d.
Előzmény: toxin/1 (177)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.30 0 0 179
hányast kapok?
Előzmény: toxin/1 (177)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.30 0 0 178

Ez is egy szög fejbe találása!

 

Orbán még mindig nem fogta fel, hogy 2002-es vereségének a legfőbb oka az volt, hogy a klientúra építéssel, szavazatvásárlással és hatalma bebetonozásával foglalkozott. Az ország sorsával nemigen.

 

Úgy gondolta kell egy jobboldali klientúra (új tolvajok), kell elegendő szavazó, (ezek voltak a különféle kis....-kat látszólag támogató programok), és folyamatosan építette saját egyeduralmát a jobboldalon, mondhatni szalámizott. Ezzel practice elvesztette azokat a bizonytalan középszavazókat, akik nem karizma, nem vakhit, nem párthűség, stb., alapján szvaznak, hanem saját egyéni sorsuk alakulása alapján.

 

Előzmény: Törölt nick (175)
toxin/1 Creative Commons License 2004.12.30 0 0 177
Jól van, leülhetsz, hivasd be apádat a suliba.......a szokásos párttaggyűlés után.......
Előzmény: Törölt nick (176)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.30 0 0 176
Csak a te kedvedért, de akkor definiálom röviden!
Szóval, ki a kommunista:
a kommunista párt tagja, a marxizmus-leninizmus híve, a kommunizmus megvalósulásáért küzdő ember.

2004-ben kissé változott a helyzet. Mára kapitalista lett, az ejrópai unió és a nato lelkes híve, régebben a KGSTért és a Varsói szerződésért lelkesedett hasonló hevülettel. A nyalási szenvedélye megmaradt csak ma már nem a szovjetek, hanem az usa s*ggét nyalja. Viszont konstansan él benne a magyargyűlölet, amire a dec5-ikei népszavazás az élő példa.
Előzmény: PuPu (173)
PuPu Creative Commons License 2004.12.30 0 0 173

Pedig tudnád, - gondolom...

Lécci!!!

Olyan megnyugtató lenne, - tudnánk, miröl beszélünk!

:O))))

Előzmény: Törölt nick (171)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.30 0 0 171

most nincs kedvem.

Előzmény: PuPu (170)
PuPu Creative Commons License 2004.12.30 0 0 170

Nem felel meg.

A kommunista nem egy szervezet, hanem egy ember. Olyan, mint a keresztény-konzervazív, vagy a nemzeti-liberális.

Gyürközz neki...

:O)))

 

Előzmény: Törölt nick (167)
kia podesta Creative Commons License 2004.12.30 0 0 169
Az önmagában valóban nem: csak hát a bagázs úgy parvenü, ahogyan van!
Előzmény: mos (164)
Maurice Ronet Creative Commons License 2004.12.30 0 0 168
Kérlek, Zálycsik3, hogy ezt vond vissza, mert még egy demagóg fényében tetszelegne így előttem Orbán Viktor és színtársulata :-)
Előzmény: Törölt nick (163)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.30 0 0 167
definiáld a kommunista fogalmát=MSZP
megfelel?
Előzmény: PuPu (166)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!