Keresés

Részletes keresés

dudlinski Creative Commons License 2005.08.08 0 0 334

köszi szmel:)

eddig nyaralni voltunk ugyhogy azért tüntem el:)

alminar:a Mayerling cimü balettet sajna én még nem láttam de ugy tudom hogy még játszák. azt hallottam róla hogy nem túl valóságos, mert hogy Erzsébetet és Andrássy Gyulát egy kissé túlzottan összeboronálták...habár ez nem róluk szól...

az Elisabeth címü musical zenéje nagyon tetszett de sajna még azt sem sikerült látnom:(

na, majd egyszer... :))

 

alminar Creative Commons License 2005.08.03 0 0 333

Nagyon jó ez a topic, okvetlenül el fogom olvasni egyszer az összes hozzászólást....

 

Lesz még az Elisabeth az Operettben, szerintetek?

 

Mit szóltok a Mayerling c. musicalhez, már a címe is elárulja, hogy valószínűleg kiről szól...

 

 

szmel Creative Commons License 2005.07.31 0 0 332
A második kép egy eredeti fénykép, amely ránkmaradt az utókorra, ennek már kitört az üvege:-(
Utánanéztem a Sisi császárné titkos szépségreceptjeiben, ott ezt írják:-)

Hajvíz nyírfalével:
410 cl finomszesz
(95 %-os)
206 cl rózsavíz
400 cl nyírfalé
2 g nyírfarügyolaj

Bay-rum hajszínező:
275 cl fimomszesz
(95 %-os)
5 g rumesszencia
3 g bay olaj
1 g muskátliolaj
desztillált víz
barna cukorszínező

Még azt is írják, hogy indigóval sötétítette a haját.Ezt egy másik szer egészítette ki, amelyet a zöld dió héjából (cortex viridis junglandis) nyertek.Ez az anyag mentes volt a mérgező hatástól, semmiféle kellemetlen mellékhatása nem volt.

Egy másik könyvben meg ezt olvastam:(amire Te is gondoltál:-)
30 tojást kikevertek 6 üveg konyakkal, és ezt tették pakolásként a császárné fejére, fontos volt, hogy bő vízzl ki kellett öblíteni!:-))

Előzmény: dudlinski (331)
dudlinski Creative Commons License 2005.07.31 0 0 331

a második kép az el van égetve félig, nem?

teljesen ugy néz ki.

pedig van egy olyan kép is ami ugyanez de teljesen látszik rajta minden, ha jol emlékszem...vagy csak restaurálták?

azt hallottátok, hogy Erzsébet idöskorában nem engedte magát fényképeztetni, ezért amikor meghalt, akkor egy fiatalabb kori képét öregítették mesterségesen, és azt a képet mutatták meg az embereknek!

szmel!

megtudnád mondani ahogyan te ismered a diófaleveles tojásos-konyakos sampont?

mert a diofaleveles változatot csak akkor halottam, amikor mondtad és szeretném kipróbálni :)

szmel Creative Commons License 2005.07.30 0 0 330

Képek Erzsébet különböző korszakából:-)

Előzmény: dudlinski (329)
dudlinski Creative Commons License 2005.07.29 0 0 329

szerintem is:)

képzeld szmel, véletlenül ráakadtam itt a neten Csontvárynak erre a képére,de nem is irt semmit arról hogy Sissy emlékének készült volna:(

az volt a címe hogy Selmecbánya látképe

pedig az E betü tényleg ott van...

 :)
szmel Creative Commons License 2005.07.29 0 0 328
Jaj, de jó, ezt a képet eddig még seholsem láttam:-)
Ferenc József lepte meg egy miniatürizált képpel, azt tartja a kezében, ha jól gondolom..., igaz?
Előzmény: dudlinski (327)
dudlinski Creative Commons License 2005.07.28 0 0 327

örök hálám, szmel:))

 megtaláltam az E betüt, habár nem igy képzeltem el a képet...de nagyon kedves kis kép:)

látjátok kinek a képét tartja a kezében?:)
szmel Creative Commons License 2005.07.27 0 0 326
Zitu, ulix nyári szünetre mentetek, hogy nem írtok?:-)
szmel Creative Commons License 2005.07.26 0 0 325
Perzse, már teszem is fel a képet, remélem megtalálod benne az E betűt:-)


Csontváry Kosztka Tivadar:Selmecbánya látképe
Előzmény: dudlinski (324)
dudlinski Creative Commons License 2005.07.26 0 0 324

szerintem nagyon jo lenne elmenni Kecskemétre, de sajnos nagyon messze van:(

viszont nagyon csábító az hogy megnézhetnénk Ferenczy Ida szülövárosát, meg a múzeumot:)

egy napra terveznéd a talit szmel?

fel tudnád rakni azt az Erzsébet emlékképet, amit meséltél? :)

azt amelyiken csak az E betü látható egy dombon...

néhány fotó:)
szmel Creative Commons License 2005.07.25 0 0 323
Mit szólsz a kecskeméti tervekhez?:-)
Előzmény: dudlinski (321)
szmel Creative Commons License 2005.07.25 0 0 322
Így van, hiszen meg akarta őrizni az örökifjúság illúzióját...sikerült is neki, ő volt Eorópa legszebb császárnéja:-D

Előzmény: dudlinski (321)
dudlinski Creative Commons License 2005.07.25 0 0 321

még ilyet sem láttam még hogy könyv mellé parfümöt adnának! kíváncsi lennék milyen az illata...biztosan ibolya vagy valami virágféle...

amikor elöször láttam Sissy idösebb kori fényképét, olyan fura volt mert teljesen máshogy festett mint ahogy elképzeltem...

Ö is azért nem szerette ha fényképezik, mert azt szerette volna hogy mindig úgy emlékezzenek rá mint hajdanán... 

szmel Creative Commons License 2005.07.25 0 0 320
Könyv mellé egy Sissi parfüm...




Perdikkas, ez a kép már kivehetőbb?:-)
szmel Creative Commons License 2005.07.22 0 0 319
Kecskemétre gondoltam, mert ott van állandó kiállítás Ferenczy Ida életéről, Sissivel való kapcsolatáról, meg aztán az ő életéről sajnos keveset tudunk...
Ez még csak egy halvány terv...
Én is úgy tudom, hogy ez volt az első még életében írt könyv,és ez azért is jó, mert hihetünk egy kortársnak.Sokat ír pl.Sissi családjának történetéről, sok-sok érdekességet felvonultatva.
Sztáray Irma is írt egy könyvet, de azt majd jóval később, halála után adták ki.
Előzmény: dudlinski (317)
dudlinski Creative Commons License 2005.07.22 0 0 318

talán most:)

dudlinski Creative Commons License 2005.07.22 0 0 317

Úgy tudom hogy a Corti könyv volt az elsö amit Sissy életéröl írtak.

Azért szerintem merész ötlet volt igy a 20. század elején kiadni, mert akkor még az emberek ugy emlékeztek Rá mint élö személy, és nem mint egy elérhetetlen személyiség...

szabad olyat kérdezni, hogy hova tervezgeted a második talit szmel?:)

remélem sikerültek a képek:)

ezeket Franz Xaver Winterhalter festette, aki nagyon élethü képeket készített Sissyröl:) (mi lett volna velünk nélküle?:)

szmel Creative Commons License 2005.07.22 0 0 316
Örülök, ha tényleg jól éreztétek magatokat, mert már van is ötletem a második tali helyszínét illetően, persze az majd október környékén lenne esedékes, mondjuk az őszi szünetben...remélem, akkor többen is el tudtok jönni...
Előzmény: dudlinski (314)
szmel Creative Commons License 2005.07.22 0 0 315
De szép lett a ház, legalább:-)anyukámnál, és mamámnál is ilyen műveletek játszódtak le...
Most olvasom a Corti könyvet, nagyon jó, és hát kordokumentum, ajánklom mindenkinek...:-D
Előzmény: dudlinski (314)
dudlinski Creative Commons License 2005.07.21 0 0 314

Sziasztok:)

csak most tudtam irni mert meszelünk és nem nagyon vagyok a gép közelében:(

korzo:neked sajna nem tudok segiteni:(

a talin nagyon jol éreztem magam én is:) köszönet ezért nektek:)

arról én sem tudok hogy Mária Valéria szifiliszes lett volna, a gyerekek közül csak Rudolfnál említik ezt.

azt valahol olvastam, hogy egyszer Erszébet egy kávéházban járt és mikor a kíséröje elment fizetni, kikapta a müfogsorát és belemártotta egy pohár vízbe, de mindezt nagyon kecsesen és gyorsan csinálta- mondja egy szemtanú:)

(persze lehet hogy nem pontosan így történt, csak így emlékeztem rá)

szmel: a dudlinski egy továbbfejlesztett becenév:) egy csöppet kiegészítettem:)

korzo Creative Commons License 2005.07.21 0 0 313
Hát nem 8-)

Akkor lehet így? (FONT SIZE="3" COLOR="red")[FONT SIZE="3" COLOR="red"] mert ha igen, akkor viszont így kell lezárni: [/font](/font)
Előzmény: korzo (312)
korzo Creative Commons License 2005.07.21 0 0 312
'Kívánok!
OFF
Abban tud valaki segíteni, hogy tudok vastag betűt, dőlt betűt, nagyobb betűméretet használni, ha ki akarnék emelni valami lényegeset?

Naszóval: a másképp írandóknál külön parancsokat kell adni, hogy mettől meddig tartson a hatásuk. A rendszer onnan tudja hogy "parancs" következik, hogy szögletes zárójelbe teszed (ergo innentől kezdve ahova kerek zárójelet írok, ahelyett szögleteset kell odaképzelni!)

Szóval: ha azt akarod, hogy egy szó kövér legyen, azt úgy lehet elérni, hogy oda ahonnan kezdődjön a kövérség beírod hogy (b) azaz "bold", ha azt akarod hogy abbahagyja, lezárod egy (/b)-vel.

Alapvetően mind így működik. Pl:
(i)dőlt(/i); (u)aláhúzott(/u) stb. ezeket természetesen lehet (b)(i)(u)variálni(/b)(/i)(/u)

A többit nem használom, ezért nem vagyok benne biztos, de talán:
(size=4)[size=4]4-es betűméret[size=2](size=2) vagy (font=1)[font=1]1-es bötü[font=2](font=2)
Meg talán (color=red)[color=red]piros[color=black](color=black)
Ezekre én is kíváncsi leszek 8-)
Előzmény: Perdikkas 2 (306)
szmel Creative Commons License 2005.07.21 0 0 311
Tudtátok?
Sissi büszke volt arra, hogy ő is bajor hercegnő volt mint Gizella, első István felesége, ezért Passauból indult Ferenc Józsefhez, mint annak idején Gizella is...
Második lánygyermekét is Gizelláról nevezte el, Mária Valériát pedig annak a tiszteletére, hogy Magyarországon két királynő is volt:Mária, Nagy Lajos leánya, és Mária Terézia...

Pósa Lajos:
A királyné álma

Mit álmodtál, jó királynénk,
A bécsi kriptában?
Azt álmodtam:otthon voltam
Szép Magyarországban?

-Azt álmodtam zápor szakadt,
Nem a borús égből,
hanem a hű magyar népnek
Bánatos szeméből.

A magyar nép könnyzápora
hullott szakadatlan...
Azt a sűrű bánatesőt
Ugy el-elhallgattam!

Egyre jobban közeledett
A hulló könny árja:
Egész tenger lett belőle
S ömlött a kriptába.

Koporsómat a síró hab
Lágy karjára vette
S hazafelé, csókolgatva
Ringatta, rengette.

Egyszer csak a honi virág
Illatát éreztem,
Szépen szóló darumadár
Krúgatott felettem.

Áldjon meg az Isten, hazám,
Arany szívek földje!
Minden röged öröknyíló
Örömvirág földje!
szmel Creative Commons License 2005.07.20 0 0 310
Haallottatok erről? most bukkantam rá a neten:-)

Átadták a felújított Sissi Kápolnát Bécsben


Több mint egy év után befejeződtek a bécsi Sissi Kápolna felújítási munkái. Üvegtető és falba süllyesztett LCD-monitorok várják a kíváncsiskodókat.
A Bécsi Erdőben, az am Himmelen található Sissi Kápolna felújítási munkái 2004. áprilisában kezdődtek és 1,1 millió euróra rúgnak. A költségek csaknem felét a Bécsi Műemlékvédelmi Alapból fedezték, a fennmaradó részt a Műemlékvédelmi Hivatal vállalta magára illetve pályázatokból és adományokból rakták össze.

Az ismét régi fényében pompázó kápolna súlyosan megrongálódott tetőszerkezetét üvegtető helyettesíti, a falakba pedig tizennégy, mozgásérzékelővel összekötött LCD-monitort építettek be. Az épület tulajdonosa, az „Erdő Kuratórium” elképzelései szerint a kápolna hétvégente mindenki előtt nyitva állna és felolvasóestek, misék, esküvők és egyéb rendezvények helyszínéül szolgálna.

A Kuratórium egyébként 2002-ben, 3500 euróért vette át az 1854-ben, a császári pár esküvője alkalmából épített kápolnát a Caritastól. A háborúban súlyosan megrongálódott épület ablakait és ajtaját 1975-ben falazták be, miután a Műemlékvédelmi Hivatal nem engedélyezte a lebontását. A Sissi Kápolnát a most befejezett szanálását megelőzően utoljára 1927-ben újították fel.





szmel Creative Commons License 2005.07.20 0 0 309
Így van, sajnos mi nem ismerhettük ezt a nagyszerű asszonyt:-(
Perdikkas 2 Creative Commons License 2005.07.20 0 0 308
Szép idézet, irigyelni lehet Jókait, hogy ilyen pillanatokat élhetett át:)
szmel Creative Commons License 2005.07.20 0 0 307


A királyné mint anya

Régi emlékem ez a kép. Bécsi művész, Kriehuber festette:Erzsébet királyné, Gizella leányával és Rudolf újszülöttével.Az egyik gyermek még, a másik csecsemő.
Rudolf főherczeg keresztelésekor csináltatták a magyarok e név betüiből az anagrammát:"Fordul" valóban akkor fordult meg Magyarország sorsa.-Visszaemlékezem róla, arra a szívemből kitörülhetetlen, amidőn Felséges Asszonyunk kegyesen fogadotta budai várban, hogy akkor legujabb regényemet, a "Szerelem bolondjait", melyet Neki ajánlottam, személyesen átadhassam.

Az elfogadás végén így szólt hozzám a Királyné:"Várjon Ön, megmutatom Önnek a kis leányomat." S azzal kinyitva a mellékajtót, beszólítá a magyar dajkát, ki csipkés pólyában ringatta a kis királyleányt, Mária Valériát.-Erzsébet királyné a dajka kezéből karjaira vette a mosolygó kis gyermeket s arczához emelte. Óh, mily isteni szép volt ebben a pillanatban!
Ez a pillanat volt életemnek legszebb jutalma.
Dr. Jókai Mór
Perdikkas 2 Creative Commons License 2005.07.19 0 0 306
A Mozzillával gyorsan megbarátkoztam, ezerszer jobb, mint az Internet Explorer, nincsenek felpattanó reklámablakok, nem fagy le egyszer sem az internet, tudom bekezdésekbe tagolni a mondandómat, szóval klassz...az az egy kis szépséghibája van, hogy mint ahogy mondtam, hiába van ott a "Megnéz" gomb és hiába kattintok rá, nem történik semmi, míg az Explorernél meg tudtam nézni, működött, ahogy mondtad. De ez tulajdonképp lényegtelen, mert így is át lehet olvasni mielőtt elküldeném a hozzászólást.
A számtech már csak ilyen, néha nem lehet tudni, hogy mit miért csinál a progi, biztosan van akinél működik ugyanaz, ami nálam nem...

Abban tud valaki segíteni, hogy tudok vastag betűt, dőlt betűt, nagyobb betűméretet használni, ha ki akarnék emelni valami lényegeset? Én még mindig semmilyen ilyen funkciójú gombot nem látok itt, pedig kellene lennie valahol...
szmel Creative Commons License 2005.07.19 0 0 305
Köszi, hogy utánanéztél a szifilisznek...:-)arról én sem olvastam, hogy Gizella, és Mária Valéria betegek lettek volna...
persze Rudolf a számtalan kétes hírű nőcskétől kaphatta el ezt a betegséget, mert elővigyázatlan volt...nem tudom voltak-e akkor valamilyen védekező eszközök, bár a piros lámpás házak kurtizánjai eléggé dörzsöltek voltak...







Más:

A megnéz gombbal meg tudod nézni a hozzászólásodat, mielőtt feltennéd a fórumra:-)remélem, sikerül megbarátkoznod a Mozillával:-)
Előzmény: Perdikkas 2 (303)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!