Keresés

Részletes keresés

szmel Creative Commons License 2005.07.08 0 0 282
Köszönjük szépen a tájékoztatót, szívesen üdvözölnék Téged a Sissi barátok között:-)
A honlap szép, részt vettél a szerkesztésében?:-)
Előzmény: Jakab Judit (281)
Jakab Judit Creative Commons License 2005.07.07 0 0 281
Sziasztok Kedves Janza Kata rajongók!

Ezúton tájékoztatlak Titeket, hogy hamarosan elkészül Janza Kata Hivatalos Honlapja :-) http://janzakata.uw.hu



A fórumba akár már most is írhattok, sőt, szeretném, ha írnátok minél többen, minél többször.

Kb két hét és a képanyagok is felkerülnek a honlapra, rengeteg kép, lesznek rajta dalok, illetve sok-sok érdekesség. Ezen kívül lesz saját naplója is a Művésznőnek, az ő külön kérésére, hogy olykor, ha ideje engedi, tudjon kommonikálni a rajongóival.

Szóval hajrá! http://janzakata.uw.hu

Puszi mindenkinek: Judit

szmel Creative Commons License 2005.07.04 0 0 280
Na, a harmadik képet nem tette fel:-(majd most..

.
szmel Creative Commons License 2005.07.04 0 0 279
Képek:-)

[

image3]

szmel Creative Commons License 2005.07.04 0 0 278
Írtam e-mailt a királyi kastélynak a jegyekről (9 fő), de még nem reagáltak, megpróbálom majd fel is hívni őket:-)
Ulix Creative Commons License 2005.07.03 0 0 277

Az eredeti CD sztem nem olyan jó, Mester Tamás nem jó Halál. ( vagy csak nekem nem tetszik ebben a szerepben)

Szomor György, Földes Tamás, és Janza Kata jó benne.

Ha hallottad volna a másik szereposztást, tudnál véleményt írni róla. De élőben persze nagyopn más..

Jaj, annyira irigyellek titeket a tali miatt...

szmel Creative Commons License 2005.07.02 0 0 276

Én ezeket a jegyeket rendelem meg...
F.) Kastélymúzeum, királydombi pavilon, fürdő, barokk színház vezetéssel
Diák nyugdíjas magyar vez.:
1000,-Ft
szmel Creative Commons License 2005.07.02 0 0 275
Július 16-án 9 45-kor találkozunk a kastély parkjában, ha rossz idő lesz, egy hét múlva ugyanígy szombaton talizunk:-)
Előzmény: dudlinski (274)
dudlinski Creative Commons License 2005.06.30 0 0 274

Karády Kata nem az Erzsébet királyné c. filmben játszotta Sissyt? Az nagyon aranyos kis film volt, habár már régen láttam.

olvasta valaki a ,,Sissy, álom a szerelemröl,, cimü könyvet? annaka könyvnek a végén is benne van ez az idézet amit lejjebb írtál szmeal:)

szmeal: bocs, hogy eddig nem válaszoltam. 2-en jövünk.

és akkor juni 16-án lesz?

az egy szombati nap?

szmel Creative Commons License 2005.06.30 0 0 273
Fontos közérdekű!

A hétvégén mergrendelem a jegyeket, így kérlek benneteket jelezzétek, ha valakinek változott a programja!

A létszám tehát:
Zitu 2 fő
dudlinszki 1 v 2 fő visszajelzést kérek!
byny visszajelzést kérek!
angaracska (emailban jelentkező lány) 2 fő
perdikkas 1 fő
szmel 2 fő

Ha valaki még jelentkezni szeretne megteheti, csak írjon a fórumra, vagy a szmel@freemail.hu címre!

Pénzt hozzatok magatokkal, mert az ajándékboltban egész biztosan tudunk majd venni egy-két szép dolgot:-)
szmel Creative Commons License 2005.06.30 0 0 272
Köszi a szép képeket:-)
Nekem is megvan a musicall zenéje, de sajnos élőben még nem láttam...:-(


Romy Schneider Sissiként

Tudtátok, hogy a mi Karády Katalinunk is alakította Sissit?
Ulix Creative Commons License 2005.06.30 0 0 271

ismát Elisa-Halál

 

 

No, itt van még pár kép a musicalból.

Ulix Creative Commons License 2005.06.30 0 0 270
Elisa, és a halál
Ulix Creative Commons License 2005.06.30 0 0 269

Egy kép a muscalból, a halált, és Elisát ábrázolja.

Ulix Creative Commons License 2005.06.30 0 0 268

Sziasztok!

Köcce, a következőn mindenképp ott leszek majd, sajnálom, hogy most ez közbejött.

Az Elisabeth tényleg nagyon szép, ha töltesz le msn-t, át tudom küldeni, képpel, és csak a zenét is. Meg van néhány plussz, darabhoz kapcsolódó interjúm, illetve zenei részletem.

szmel Creative Commons License 2005.06.29 0 0 267
Ferenc József kiáltványa népéhez Sissi halála után:

"A legsúlyosabb, legkegyetlenebb megpróbáltatás ért engem és Házamat.
Hitvesem, trónom ékessége, hű társam, aki életem legnehezebb óráiban vigaszom és támaszom volt, kiben többet vesztettem, mint azt kimondhatnám-nincs többé!Egy rettenetes végzet elragadta őt Tőlem és népeimtől.
Egy gyilkos kéz,azon őrjöngő szenvedély eszköze, mely a fennálló társadalmi reend megsemmisítését célozza, a nők legnemesebbike ellen emelte tőrét és vak, céltalan gyűlölettel átdöfte azon szívet, mely gyűlöletet nem ismert és csak a jóért dobogott.
Azon határtalan fájdalom közepette, mely engem és Házamat ért, szemben ama hallhatatlan tettel, mely borzalomba ejti az egész művelt világot, mindenek előtt szeretett népeim hangja az, mely enyhítően hat szívemig.Midőn az isteni végzés előtt, mely oly súlyos és felfoghatatlan csapást mért Reám, alázattal meghajlok, hálát kell adnom a gondviselésnek szon nagy kincsért, melyet számomra fenntartott:a milliók azon szeretetéért és hűségéért, mely a szenvedés órájában Engem és Családomat környez.
Közel és távol, fent és alant, ezernyi alakban nyilvánult a gyász és fájdalom az Istenben boldogult Császárné és Királynéért.Megható összhangban cseng minden ajakról a panasz a pótolhatatlan veszteség felett, mint hű viszhangja annak, amit lelkemben érzek.
Amint én forrón szeretett hitvesem emléketzetét szentül őrzöm holtiglan, úgy népeim hálája és tisztelete maradandó emléket emel Neki minden időkre.
Sajgó szívem mélyéből köszönetet mondok mindenkinek az odaadó részvét ezen újabb zálogáért.
Midőn az ünnepi hangoknak, melyeknek ezen évet kísérni kellett volna, el kell némulniok, a ragaszkodás és hű egyettérzés e számtalan tanúságára való visszaemlékezés azon legbecsesebb adomány marad számomra, amelyet Nekem népeim nyújtottak.
Fájdalmunk közössége újabb, benső köteléket fűz a trón és a haza közt.Népeim változatlan szeretete megerősít kötelességem nemcsak azon fokozott érzetében, hogy a Reám bízott küldtésben kitartsak, hanem megerősít egyszersmind a siker reményében.
Esedezem a Mindenhatóhoz, aki oly nehezen súlytott, adjon még erőt, hogy véghezvihessem azt, amire hivatva vagyok.
Imádkozom, áldja meg népeimet és világosítsa fel őket, hogy megtalálják a szeretet és egyetértés útját, amelyn viruljanak és bpldogok legyenek.
Kelt Schönnbrunnban, 1898. évi szeptember hónap 16-án.
Ferenc József
s.k. "
szmel Creative Commons License 2005.06.27 0 0 266
Krúdy Gyula:Erzsébet kirtályné c. művében ír Sissiről, és tényleg azt írja róla Mater dolorosa...
Az első könyv volt a gyűjteményemben, melyet megvettem...:-)
Perdikkas ezt a részletet le is írta a fórumon:-)
dudlinski Creative Commons License 2005.06.26 0 0 265

Sziasztok:)

Mikszáth Kálmán is írt Sissyröl, azt nemtudom melyik müvében.  A  Magyar Millenium alkalmával 1896-ban ünnepséget rendeztek és Erzsébet feketében, szomorúan jelent meg, mint a magyarok Mater dolorosa-ja.

Miksztáth nagyon szépen leírja... :)

 

szmel Creative Commons License 2005.06.26 0 0 264
Jókai Mór így írt Sissiről:-)

"Volt Magyarországnak egy áldott
emlékezetű királynéja, Erzsébet,
ki életében védő angyala volt ez országnak,
a magyar nemzetnek,holta után
védő szentje lett, a kit a magyar nemzet
megünnepel, a kihez imádkozik,
akinek emlékét ércz és márványszoborban
megörökíti az utókor számára.
Élete szeretet, szenvedés és önfeláldozás
volt, halála martyl-halál:a történelem
mint rémtett írta fel azt ércztábláira.
Elvesztése fölött csak hitünkben találunk
vigasztalást, hogy az elköltözött dicső
szellem odafenn az égben, az Isten trónja
előtt is a mi jó hazánkat, a mi drága
nemzetünket oltalmazza,
óhajtásainkat tolmácsolja."

szmel Creative Commons License 2005.06.23 0 0 263
Sissi egyik verséből:
"Szerettem, éltem, vágy ragadt,
Kanyargott vándorútam:
De el nem értem célomat.
Csaltam, csaltál:csalódtam."
szmel Creative Commons License 2005.06.22 0 0 262
Byny, rád számíthatunk a talin, a jegyrendeléshez pontos létszámra van szükség:-)
Kérlek, jelezz vissza:-)
szmel Creative Commons License 2005.06.22 0 0 261
Sajnálom, hogy nem tudsz eljönni, de a fórumon mindent részletesen elmesélünk, és teszünk majd fel képeket is:-)
A következő taliig meg meggyógyul a lábod:-)
Előzmény: Ulix (259)
szmel Creative Commons License 2005.06.21 0 0 260
Jó lenne látni:-)
Ulix Creative Commons License 2005.06.21 0 0 259

Sziasztok!

Írd be a googleba, hogy msn, ki fog hozni egy olyat, hogy letöltés. Ha letöltötted, majd azon keresztül elmondom a többi teendőt, de nagyon egyszerű.

Eddig úgy néz ki, nem tudok menni, mert műtötték is a lábam, és most is feküdnöm kellene.

Az Elisabeth különben nagyon jó, janza Katával, és Szabó P. Szilveszterrel leginkább. Nagyon jó, Elisa, és a halál frigye, kifejezi, mennyire elvágyik innen, akárcsak Rudolf. Hogy sosem volt igazán boldog, mégis, valami nem engedte innen el, nem adta magát a halálnak, csak legvégül, mikor Lucheni megölte. Rudolf halála után , mikor Ő maga szólította a halált, az utasította el, nem kellett neki, úgy nem, hogy csak a fájdalom miatt lenne az övé...

Nasgyon szép darab!

szmel Creative Commons License 2005.06.19 0 0 258
Na, ezt nem is tudtam,hogy az ibolya fagyiban is létezik...
Sissi kedvenc parfümje az ibolya illat volt, és a gödöllői lakosztálya is ilyen színekben pompázik...:-)
szmel Creative Commons License 2005.06.17 0 0 256


Képek:-))




szmel Creative Commons License 2005.06.15 0 0 255
Sissiről jó sokat lehet majd beszélni, az az egy biztos...:-DD
Előzmény: zitu (254)
zitu Creative Commons License 2005.06.15 0 0 254
Remek ötlet! Remélem az első találkozón jól kijövünk majd egymással és egy kis külön baráti kör fog alakulni, hiszen így mindenhova könnyebb eljutni. Témánk az lesz, Sisiről kifulladásig lehet beszélni.
Előzmény: szmel (253)
szmel Creative Commons License 2005.06.15 0 0 253
Elmehetnénk együttt is megnézni egy darabot?:-)
zitu Creative Commons License 2005.06.14 0 0 252

Szia Ulix!

 

Hogy működik az MSN-en való átküldés? Mi kell hozzá nekem?

Az Utolsó csókról mit tudsz még bővebben? Örülök, hogy nem "szakadnak" le a témáról és újra és újra előveszik.

 

 

Előzmény: Ulix (249)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!