Keresés

Részletes keresés

Ulix Creative Commons License 2005.06.03 0 0 230

Sziasztok!

Most akkor 16-a, vagy 18.-a??? És ez milyen nap? Bocsi, naptárt lusta vcagyok megnézni...

Na, megyek megnézni valami közlekedési oldalt, hogy hogyan fogok eljutni Gödöllőre..

szmel Creative Commons License 2005.06.02 0 0 229
Rendben, akkor hatan leszünk tagok, hozhatjátok kedveseiteket is:-)))
Előzmény: Törölt nick (228)
szmel Creative Commons License 2005.06.01 0 0 227
Már csak perdikkas visszajelzését hiányolom:-)
Neked is jó a július 18?:-)
Ulix Creative Commons License 2005.06.01 0 0 226

Sziasztok!

Köszi! Nekem július jobb lenne, júniusban tuti nem tudok menni.

Én 16 vagyok Kaposvárról..

 

szmel Creative Commons License 2005.05.31 0 0 225
Köszi, számítok a részvételedre:-))



Egy részlet az egyik Sissi filmből:-)
Előzmény: zitu (224)
zitu Creative Commons License 2005.05.31 0 0 224

Sziasztok!

 

Én mindenképpen szeretnék elmenni a talira, mert a gödöllői kastélyban már 3 éve nem voltam és azóta már biztos, hogy több rész fel van újítva és meg van nyítva a látógatók előtt. Ha lehet elvinném a barátomat is, ő még nem rajongó, de én majd azzá teszem.

Már csak 4 vizsga és lezárom az első évemet a Nyíregyházi Főiskolán!

szmel Creative Commons License 2005.05.31 0 0 223
Sziasztok:-)
Arra szeretnék kérni mindenkit, aki szeretne eljönni a talira, hogy jelezzen vissza, hogy tudjam hányan is leszünk, mert próbálok programot is szervezni:-)
A fórumra is írhattok, de az e-mail címemre is, amely a következő:szmel@freemail.hu
Kérlek benneteket, szóljatok, hogy kire számíthatok...
Előzmény: dudlinski (222)
dudlinski Creative Commons License 2005.05.30 0 0 222

Hello minden új tagnak:)

a talival kapcsolatban a július jobb lenne nekem is mint a juni.

jómagam Mosonmagyaróvárról vagyok 16 évesen.

szmel:

a könyvek amiket rendeltem:

Niederhauser Emil:Merénylet Erzsébet királnyné ellen

Brigitte Hamman:Erzsébet királyné

                           Rudolf- a trónörökös

 

Te milyen könyveket rendeltél?:)

szmel Creative Commons License 2005.05.30 0 0 221
Akkor most kezdted az egyetemet?:-)
Én már végezetem egyet, most másoddplomázom,egyébként 24.évemben járok....
Előzmény: zitu (220)
zitu Creative Commons License 2005.05.30 0 0 220

Sziasztok!

 

A júliusi dátum nekem jó lenne, addigra már lezajlik a vizsgaidőszak. Egyébként milyen idősek vagytok? én 19 éves vagyok.

 

szmel Creative Commons License 2005.05.30 0 0 219
Sziasztok:-)
Az új fórumlátogatók vizsgái miatt javaslom a július 16-ot...így minél többen el tudnak jönni az első topictalira, ez megfelelőbb nektek?
Nyilatkozzatok:-))))
szmel Creative Commons License 2005.05.29 0 0 218
Szia Ulix:-))
A vizsgaidőszak után is lehet a tali,ahogy lentebb említettem:-))
Előzmény: Ulix (217)
Ulix Creative Commons License 2005.05.29 0 0 217

Sziasztok!

Köszi, hogy miket, "újakat" is hívtatok a talira, bár én nem hiszem, hogy el tudok menni, mert tanulnom kell...

szmel Creative Commons License 2005.05.29 0 0 216
Szépek a képek, a dátum változhat, akkor lesz a tali, amikor minél többet ráértek, ez a nap lehet vizsgaidőszak után is:-)
Mellesleg én is vidéki, hajdúszoboszlói vagyok...

Ez egy német kiállítás plakátja:-)
Előzmény: zitu (215)
zitu Creative Commons License 2005.05.29 0 0 215

:-)

 

 

 

 

 

zitu Creative Commons License 2005.05.28 0 0 214

Sziasztok!

 

Akik mennek a találkozóra azok mind Budapestiek vagy vannak vidékiek is? Én egri vagyok, van valaki a környékről? Egyébként úgy fest, hogy most nem tudok elmenni, mert 20án vizsgázok és előtte tanulnom kellene. De, a legközelebbi találkozóra, mert remélem lesz még én is örömmel elmennék.

szmel Creative Commons License 2005.05.28 0 0 213
Ok:-)
byny Creative Commons License 2005.05.27 0 0 212

Kedves szmel. Nem tudom hogy jó e nekem a június 18. De azt tudom, hogy szombati nap mert akkor van  a születésnapom. :)  Ezt még megbeszéljük.

Fruzsi

szmel Creative Commons License 2005.05.27 0 0 211
Helyes, akkor találkozunk személyesen is június 18-án:-D
Előzmény: zitu (205)
szmel Creative Commons License 2005.05.27 0 0 210
Sziasztok új Sissi barátok:-)) Mindig ezt szerettem volna, hogy,ha ránézek a fórumra újabb és újabb fórumlátogatók "jelenjenek" meg....
Most ez történt...
Találkozót szervezek június 18-ra Gödöllőn, ráértek? Ez egy szombati nap...:-)))
zitu Creative Commons License 2005.05.27 0 0 209
Sziasztok! Íme egy kép, hogy még színesebb legyen az oldal!
byny Creative Commons License 2005.05.26 0 0 208

Sziasztok!

 

Mindenki aki ide belép nagyon örül hogy sikerült neki. Most én is uszom a boldogságban mert nekem Sissy a mindenem. Külön köszönet illeti a szerkeztőket.

Aki ajánlotta a www.bookline.hu -t annak megint csak köszi mert rendeltem könyvet.

Egyenlőre puszi.  Fruzsi 

zitu Creative Commons License 2005.05.25 0 0 207

A Sisi Baráti Kör elérhetőségei:  Levélcím:2101 Gödöllő Pf.:211

                                                      Tel.: 06-28-419-325

Ulix Creative Commons License 2005.05.25 0 0 206

Sziasztok!

Most találtam rá erre a topicra, és nagyon örülök neki! Nagyon szép képeket tettetek fel ide..

Az Elisabeth c. film nekem nem nyagyon jött be, a musicalt viszont láttam magyarul, és a magyar és a német CD-je is megvan.

 

zitu Creative Commons License 2005.05.25 0 0 205

Sziasztok!

 

  Végre sikerült regisztrálni, már napok óta próbálkozok.

Nagyon örültem, amikor rátaláltam erre a fórumra, mert én is fanatikus rajongója vagyok Erzsébetnek.

  Átfutottam az eddig keletkező hozzászólásokat és láttam, hogy valaki érdeklődik a Sisi Baráti Kör iránt. Nos, ebben tudok segíteni, januártól ugyanis én is tagja vagyok. Minden hónapban egyszer van egy találkozó Pesten, az Andrássy úton. Mindig hívnak meg valakit akivel Erzsébetről beszélgethetünk. Januárban pl.: Mészáros Márta volt a vendég, aki Erzsébetről akar filmet készíteni.

Februárban pedig az a személy beszélt a fordításáról (egy spanyol könyv alapján), aki itt a fórumon is feltűnik. Akkor még sajnos nem tudott semmi konkrétat a kiadásáról, de ahogy olvastam a fórumon, még most sem.

A baráti kör minden nyáron szervez kirándulást egy olyan helyre, ami érinti Erzsébetet. Idén Csehország, jövöre pedig Anglia a cél.

Az éves díj diákoknak, nyugdíjasoknak 2000 Ft, egyéb keresőknek 4000 Ft.( ebből fedezik a terembérletet, a számunkra küldött értesítő levelek postaköltségét, az ajándékokat a meghívottak számára)

Most nem otthon vagyok, ezért nem tudom megadni a telefonszámot ahol érdeklődni lehet, de még a napokban megírom a fórumon.

  Már gyerekkorom óta (a Sissy-trilógia megnézése utántól) érdekel Erzsébet, de komolyabban 3-4éve foglalkozom vele. Vadászok mindenre, ami vele kapcsolatos, csak a pénztárcám szab határt az elszántságomnak. Közel 30 könyvem van róla, illetve a környezetéről, de még nem érem be ennyivel, tovább keresgélek.

Néhány cím ahol keresgélhettek: www.bookline.hu www.antikvarium.hu www.antikva.hu

Érdemes ezeken a címeken elég gyakran böngészni, mert én egy igazi kincsre bukkantam rá így. Ez a kincs egy 100 éve kiadott emlékkönyv /Erzsébet királyasszony emlékének/, melybe többek között Jókai Mór is írt.

   A hozzászólások között találkoztam egy olyannal is, ami Rudolf második életét firtatja. Nemere István könyve /Egy trónörökös második élete/ nekem is meg van, és tény,hogy hihető indokokkal támasztja alá a feltevését, hogy Rudolf csak 1941ben Törökországban halt meg. Azonban hallottam arról is, hogy ezt csak írja, azért, hogy írjon valamit. Nem tudom, mit higgyek. Szerintetek?

 

  Remélem valaki majd válaszol nekem, mert nagyon szeretnék Erzsébetről "beszélgetni".

  Tudom,hogy még új vagyok,de engem is érdekelne egy topic-találkozó Gödöllőn.

 

szmel Creative Commons License 2005.05.25 0 0 204
Melyik könyveket rendelted meg?:-)
Előzmény: dudlinski (203)
dudlinski Creative Commons License 2005.05.24 0 0 203

helo Perdikkas!

igen, Sissynek tényleg nagyon jól álltak a XIX. századi ruhák.  Azzal kapcsolatban, hogy 2-300 évvel ezelött nem készültek volna csodaszép felvételek és fényképek, egyetértek, viszont vhol azt olvastam, hogy a XVIII. században, Mária Terézia udvarában nagyobb megértésre talált volna. Részben talán van igazságalapja, mert II. József felesége, Izabella is hasonló gondokkal küszködött  pl: a halál megváltását várták mindketten.

A mult héten én is megkaptam azokat a Sissy-s könyveket, amiket a bookline-rol rendeltem és az Elisabeth címü musical CD-je is megjött:) ha esetleg vkit érdekel, a startlap musical lapján vannak rajta infók.

Előzmény: Törölt nick (202)
szmel Creative Commons License 2005.05.21 0 0 201



Sissi a magyar koronázási ruhában:-)
szmel Creative Commons License 2005.05.19 0 0 200
Szia Perdikkas:-)
Küldöm a megígért képet, melyen Sissi öregkorában látható.
A kép Brigitte Hamann:Erzsébet királyné c. könyvében található meg.
szmel Creative Commons License 2005.05.18 0 0 199
Rendeltem én is a www.bookline.hu-ról, és ma meg is érkezett a csomag:-D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!