Keresés

Részletes keresés

freemanuszka Creative Commons License 2005.02.15 0 0 78

Légy üdvözölve nálunk, lassacskán csak bővöl a táborunk, és lehetővé válik egy jó kis topictali:))

Természetesen kíváncsiak vagyunk a listádra:)

Előzmény: Lini12.03 (77)
Lini12.03 Creative Commons License 2005.02.14 0 0 77

Sziasztok!

 

Én is Sisi rajongó vagyok és örülők, hogy találtam egy olyan olyan oldalt, ahol hozzám hasonló gondolkodású embrek vannak.

Már 15 éves korom óta (9 éve) érdeklödőm iránta, s gyűjtőm a róla szoló könyveket, cikkeket. Egyik nagy kedvencem az Elisabeth című musical.

Ha gondoljátok szívesen megosztom veletek a címlistát, s az olvasotakat.

 

 

 

szmel Creative Commons License 2005.02.14 0 0 76
Köszi, beszállhatnál a fórumunkba is:-)) mert eléggé kevesen vagyunk:-(
Előzmény: slysmith (75)
slysmith Creative Commons License 2005.02.12 0 0 75

Üdv Mindenkinek!

Ha valakit érdekel, találtam egy olyan oldalt, ahol virtuális virágot lehet tenni többek között Sissi sírjára is! Az oldal neve: www.findagrave.com

Nézzétek meg, érdemes! Ha valakinek tudok valamiben segíteni a témát illetően, kérdezzetek bátran! Ha tudok, segítek!

szmel Creative Commons License 2005.02.10 0 0 74
Nekem Mészöly Dezső által válogatott verseskötete van meg, erről a 600 oldalas munkáról nem hallottam...de ha tényleg létezik, bizony jó lenne bészerezni...hol olvastál erről?:-))
Előzmény: Törölt nick (73)
freemanuszka Creative Commons License 2005.02.07 0 0 71
Gratula:)
Előzmény: szmel (70)
szmel Creative Commons License 2005.02.07 0 0 70
Ez most aktuális nekem, mert szombaton megkérték a kezemet:-DD
(ha megengedtek nekem ennyi személyes megjegyzést:)
Előzmény: hugocskukka (69)
hugocskukka Creative Commons License 2005.02.04 0 0 69
Franz Withalter festménye, az eljegyzési kép:-)
freemanuszka Creative Commons License 2005.02.04 0 0 68
De jó, erről a könyvről még nem is halottam:)
Előzmény: szmel (67)
szmel Creative Commons License 2005.02.04 0 0 67


Hát, pont a lényeg maradt le róla, na most:-)
szmel Creative Commons License 2005.02.04 0 0 66
[image1

Érdekes napló, mely sok izgalmas részletet tartalmaz, szeretettel ajánlom Nektek:-))
szmel Creative Commons License 2005.02.02 0 0 65
Így van, Ferenc József írta alá, úgy, hogy a Te Kicsid:-)
Előzmény: Törölt nick (64)
hugocskukka Creative Commons License 2005.02.01 0 0 63

Hát a titkár egy kicsit keményen fogalmazott:(

A Sisi Baráti Kör székhelye Gödöllő-tudtommal nem vagyunk tagok-, sajnos nincsen honlapjuk, így nem is értesülhetnek a mi kis fórumunkról:(

Ha találsz elérhetőséget szívesen vesszük:))

Előzmény: Törölt nick (60)
szmel Creative Commons License 2005.02.01 0 0 62
Szia Perdikkas:-)
Természetesen írt naplót Sissi, és leghűségesebb társalkodónőjére Ferenczy Idára hagyta, hogy halála után, ha elcsitulnak a kedélyek, rendezze sajtó alá, és adja ki.
Ezek tulajdonképpen levelek voltak, melyeket egymással váltottak, ill.Andrássy Gyulával, Ferenc Józseffel...
Érdekes, hogy magyarul levelezett a császárral, aki úgy írta alá a nevét, hogy a "Te Kicsid."
Sajnos sok levél hiányos, mert Ferenczy Ida úgy gondolta, hogy nem hagyhat mindent az utókorra, mert az esetleg rossz fényt vetne Erzsébetre és a császárra.
Pl.Bensőséges leveleit Andrássy Gyulával erősen cenzúrázta...hiszen ő nős ember volt, és ha a levelek cenzúráztalan kerülnek napvilágra, az problémát okozhatott volna...ezért húzott ki sorokat. (Pedig azokban van a lényeg.)
Christomanos Korfu szigetén szórakoztatta a császárnét, ő volt a görög felolvasója.
(Sajnos ezt a korhű munkát eddig még seholsem láttam:-(
Előzmény: Törölt nick (61)
szmel Creative Commons License 2005.01.31 0 0 59
Aktualitás Rudolf halálának évfordulójára:-)
szmel Creative Commons License 2005.01.31 0 0 58
Egy kicsit túlzó, de abban a korban ez volt a szokás, és hát Sissi tényleg nagyon szép volt:-))
Előzmény: freemanuszka (57)
freemanuszka Creative Commons License 2005.01.31 0 0 57

Ha már a könyveknél tartunk:

1.Franz Herre: Ferenc József élete és kora

2.Sigrid-Maria Grössing: A Habsburgok szerelmi krónikája

3.Leveleskönyv: Ferenczy Ida és Erzsébet levelezése

4.Georg Markus: "Ami vissza nem tér" (császári és királyi históriák)

5.Brigitte Hamann: "Kedves jó barátném"( Ferenc Jószef és Schratt asszony levelezése)

 

A részlet tetszett, már olvastam valahol, többiek?

 

hugocskukka Creative Commons License 2005.01.31 0 0 56

Egy részlet Konstantin Christomanos művéből:-)

 

" Feje oly finom gráciával hajlik vállai fölé, mely csak a hosszú szárú virágok sajátja.

 Úgy hisszük, e fő a zenei harmóniák koronája, összefoglaló akkordja a lényéből áradó muzsikának. Amint orcáját felénk fordítja, dús hajkoronája hátrahúzza a fejét, mintha az őt körülvevő világ felszíne fölött kívánna lebegni. Hajában az éjszaka mélysötétje honos, e mélységben csak olykor dereng fel a hajnal fénye. Láttam róla egy képet a császár íróasztalán: minden evilági királyi észker nélkül, hajfonataiba burkolózva áll ott, akár egy erdei nimfa, vagy Ophelia. Máskor azonban koronába tornyozva viseli fürtjeit, s e korona sötét súlya túlságos tehernek látszik fénylő homlokán...Arca sugárzóan sápadt, melynek a féltékeny déli nap heve nem ártott...Ebben a lágy sugárzásban, mely mintha eltemetett belső fájdalmak visszfénye lenne, nyílnak finoman ívelt ajkai, oly valószínütlenül bíboran, akár a titoktartó gránitkő hajszálrepedése. Ajka ívelése elmondhatatlanul szomorú, minden gyász tudója, valósággal a bánat megtestesült hídja, és mintha ama félelmet és szoronást fejezné ki, hogy még többet megtud majd, ha a sorsot faggatja szakadatlan. Ha száját szóra nyitja, e szomorú vonal eltűnik, ám ismét visszatér, ha a hallgatás rányomja ajkára a pecsétjét. A száj szegletében gyülik össze minden elsiratlan könnyének keserűsége...Kutató tekintetében a lényétől elválaszthatatlan fájdalom. Hasonlíthatatlan szemek, melyek a dolgok szomorú lényegét örökkévalóként szemlélik...Majd lehullik szempillája fátyola, mint lágy felhő, mely csillagokat rejteget,. Szemöldöke büszkén ívelt, rajza elbűvölő, keze vékony, törékeny az ujjakat mintha liliomként lehelték volna rá, olyanok, akár a fázósan reszkető virágszirmok. Ismeretlen titok birtokosai, ha megérintenek valamit, mintha bensőséges kapcsolat, teremtődne köztük és a tárgyak között, gazdájuk lénye és a dolgok eggyé válnak, akárha egybeolvadnának.Egész alakja túlságosan légies ahhoz, hogy egyszerűen karcsúnak nevezhessük, cipprusként sóhajt az égre fel, úgy árad akár az elcsituló és újra fodrozódó hullámok."

 

Ez pedig egy kis könyvajánló:)

szmel Creative Commons License 2005.01.28 0 0 55


Ezt ismered?
szmel Creative Commons License 2005.01.28 0 0 54
Jó reggelt Perdikkas!
Örülök, hogy jártodban-keltedben találkozol Sissis könyvekkel találkozol, és azok megvételén gondolkodol:-)
A Martha Shad könyvet most karácsonyra kaptam meg ajándékba, és nagyon sok új infot tartalmaz Sissi lányairól-ahogyan ezt Te is írtad-, szerintem, ha megteheted anyagilag szerezd be!
Igaz, a sors fintora, hogy Erzsébet magyar lányként nevelte negyedik gyerekét, Mária Valériát, míg Ő :
"Milyen jó, hogy Habsburgnak születettem"-mondta.
Érdekes lenne megvitatni pl. Rudolf halálának körülményeit, mit szólasz hozzá?
Persze bármilyen más téma is akadhat...:-)
Hogy tetszett a vers, amit lentebb betettem?
Utolsó kérdésem:van-e a nicknevednek valami köze a görög kultúrához?
Most egyelöre ennyi?
Szeretettel:szmel
Előzmény: Törölt nick (53)
freemanuszka Creative Commons License 2005.01.27 0 0 51

Sziasztok!

Érdekességek találhatóak az  www.erzsébetlap.hu internetes oldalon Sissiről:-)

hugocskukka Creative Commons License 2005.01.27 0 0 50

Hello, ha már engem emlegetett szmel...még nincs megfelelő részlet a Korfui feljegyzésekből, de amint lesz közzé tétetik a fórumon.

Üdvözöllek én is szerény társaságunkban:)

Előzmény: Törölt nick (48)
szmel Creative Commons License 2005.01.27 0 0 49
Üdvözöllek a fórumon:-)
A cím eredete:
A "rendszer" nem fogadta az Erzsébet királyné címet, sem a Sissi császárnét a történelem rovatban, így jutottam el a színház rovathoz, ahol meg kellett egy színházas kulcsszó, és előállt a topiccím...szóval így történt...
Nem baj, ha nem sokat hallottal, ill.olvastál, ezért is indult el a topic, hogy ennek a nagyszerű asszonynak az emlékét örízzük meg...:-)
Megpróbálunk majd részleteket is feltenni-ahogy hugocskukka igérte-, így majd interaktív olvashatod "Sissit"
Írhatsz témákat is, amiről szeretnél többet tudni, és hajrá...
A topic pedig nem hal meg, mert hiszem sokan tisztelik Őt...
szmel Creative Commons License 2005.01.24 0 0 47
Helyes:-)
Előzmény: freemanuszka (46)
freemanuszka Creative Commons License 2005.01.24 0 0 46

Új könyvcímeket találtam:

 

Barres, Maurice: Erzsébet királyné, a magányosság császárnője. (Ford. Tóth Árpád.) Budapest [1911]

Hamann, Brigitte: Erzsébet királyné. (Ford. Kajtár Mária, Tandori Dezső.) Debrecen 1998, Aquila,

Ingenheim, Marieluise von: Sissy. [Életrajzi regény] (Ford. Pataky Péterné.) Budapest 1991, Rakéta,

Niederhauser Emil: Merénylet Erzsébet királyné ellen. Budapest 1985, Helikon,

(Labirintus.)

Schuster, Gaby: Sissi. [Regény.] (Ford. Schleicher Dóra.) Budapest 1999-2000, Móra K., 

Sztáray Irma: Erzsébet királyné kíséretében. (Sajtó alá rend. Kovács Mária.) Budapest K, 1998,Gabo

Zsigray Julianna: Erzsébet magyar királyné. Regény. (7. kiad.) Budapest [1944]

 

szmel Creative Commons License 2005.01.24 0 0 45
Nahát, a képet nem jelenítette meg.:-(
Előzmény: szmel (44)
szmel Creative Commons License 2005.01.24 0 0 44
Helló!
Sissi egyik verse, melyet szeretett Magyarországjáról írt...

Ó BÁR KIRÁLYT ADHATNÉK NÉKTEK... [image1

"Ó, Magyarország, szép világ!
Tudom én, élsz gyötrö láncon.
Úgy levenném én rabigád,
Kezem, lásd, nyújtani vágyom.
Haza, s szabadság: sok dalia
Ezekért ért oly bús véget.
Kötelékünk bár fonódna ma,
Királyt adhatnék néktek!
Magyar hadd lenne, hadd e-honbeli
hős.
Vas a karja, tiszta a híre,
Derék értelmu férfi, erős,
S csak a földért verne a szíve.
Alkotna szabad magyar hazát,
Örökre - legyőzve az átkot!
Itt osztaná örömét-bánatát,
Így lenne hű királytok!"



]
hugocskukka Creative Commons License 2005.01.21 0 0 43

szmel!

Sajnos nem tudok németül, csak angolul:((

Előzmény: szmel (40)
hugocskukka Creative Commons License 2005.01.21 0 0 42
:))
Előzmény: freemanuszka (41)
freemanuszka Creative Commons License 2005.01.21 0 0 41

Egy fiatalkori kép:-)

 

Előzmény: freemanuszka (39)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!