Keresés

Részletes keresés

snim Creative Commons License 2020.11.15 0 0 28585

Ez nagyon tetszik. Én csatlakozom a mécsesgyújtáshoz. 

Előzmény: ShadowSisi (28583)
ShadowSisi Creative Commons License 2020.11.14 0 0 28584
ShadowSisi Creative Commons License 2020.11.14 0 0 28583
Sandstrom Creative Commons License 2020.11.05 0 0 28582

Köszönöm.

Előzmény: Jtoti (28579)
snim Creative Commons License 2020.11.02 0 0 28581

Erzsébet emlékére

 

Jtoti Creative Commons License 2020.11.02 0 0 28580

Hoztam egy remek oldalt szoknak akik megfordulnak a Facebookon

 

MONARCHIKUM

Tudományos weboldal

Vér Eszter Virág történész és Borovi Dániel művészettörténész oldala az

Osztrák-Magyar Monarchiáról 

Rengeteg friss információ jelenik meg a kedvenc témánkkal kapcsolatban!

 

Együtt rendezték sajtó alá  (Szépmíves Kiadóval) Kovács Attila Zoltánnal

A kiadásban jelent meg legutoljára a Drága Mama c. könyv is aki reményeim szerint

már mindenkinek ott lapul a polcán.

 

 

Jtoti Creative Commons License 2020.11.02 0 0 28579

Irtam hogy ide betenni csak az oldalamról tudom!

Sajnos azzal vannak problémák, az unokám még kb 1 évtizede készitette nekem.

Ha szöveget teszek fel, nem hagyja meg a tördelést és igy elég nehéz az olvasása.

Csak akkor átlátható egy írás ha oda fogalmazom, írom be...

Persze nekiállhattam volna és megigazítom, átjavítom, de eddig nem tettem. 

Említettem hogy a férjem ezt az énkutakodásaim alapján készítette ez is megtalálható

a lentebbi linken... nem ajánlom elolvasni...mert magam aki osszeszedtem több szint

alkalmazva, tördelve rendeztem és kinyomtattam, itt értelmezhetetlennek tartom,

igyekszem majd újra, tördelni ha lehetséges...

 

Ezt olvassátok el...férjem előadásának írott változata, ezt sikeresebben töltöttem az oldalamra!

 

http://sissiforum.hu/forum/viewthread.php?thread_id=568&pid=744#post_744

 

 

Rudolf, áldozat, gyilkos, vagy csak öngyilkos !

 

http://sissiforum.hu/forum/viewthread.php?thread_id=570&pid=746#post_746

Előzmény: Sandstrom (28578)
Sandstrom Creative Commons License 2020.11.02 0 0 28578

"Most Mayerlingre reagálnék! Vagy lehet már volt szó róla! Itt, és talán veled külön is.

Nekünk volt egy előadásunk a férjemmel, az SBK ban. hosszú kutakodásom eredményeként a párom

logikával és hozzáolvasással, bizonyos következtetésekre jutott, amit mi az egyedüli elképzelhető

variációnak tartunk. Nem csak mi gondoljuk, persze még sokan mások is igy irtak és nyilatkoztak előttünk.

Az előadáson is az volt a reakció azon kívül hogy teszett, hogy így lehetett!

 

Most itt ezt röviden leírni lehetetlen! Átgondolom, és ha tudom, bár nagyon terjedelmes, megosztom az oldalamon!"

 

 

Lehetne, hogy ide írd a fórumra? Szerintem vagyunk páran akiket érdekelne.

Előzmény: Jtoti (28571)
snim Creative Commons License 2020.10.31 0 0 28577

Ez nagyon klassz. Köszönöm.

Előzmény: SzMarika (28576)
SzMarika Creative Commons License 2020.10.31 0 0 28576

SzMarika Creative Commons License 2020.10.31 0 0 28575

Berky Lili

Előzmény: snim (28568)
snim Creative Commons License 2020.10.30 0 0 28574

Évforduló!

 

123 évvel ezelőtt, 1897. október 30-án járt utoljára Magyarországon Erzsébet királyné.

 

Jtoti Creative Commons License 2020.10.30 0 0 28573

Érdekes a 2 fotó egymás mellett. Olyan mint ha nem is lennének egyformák! 

OK. Nem lehet a csipkéket minden "portörlés után ugyanúgy elrendezni, de....

 

Az biztos hogy ez a 2 ruha verzió nem újkeletű felvetés, már sokszor előkerült! 

 

Amikor Ferenczy Ida elhatározta hogy a budai várban létrehoz egy múzeumot

a királyné emlékére Ferenc József jóváhagyásával összeszedte amit csak lehetett

Saját tárgyait is felajánlotta,a család többi tagja is, Mária Valéria meg a legértékesebbet, ezt

a felsőt  ajánlotta fel a múzeumnak. Ő csak az alsó inget tartotta meg, amit

saját otthonában üveg alá helyezték! Tehát elvben az eredetinek kell nálunk lennie.

 

Én is azt feltételezem, mint Ti hogy az eredeti papirok között egy fénytől védett fiókban

ez egy másolat... Azonban azt nem irhatják ki szentségtörés lenne!

Ezt azért is gondolom, mert 2014-ben a baráti körrel a szokásos az évi tematikus utunkon

Ferenc Ferdinán után jártunk... többek között a bécsi Hadtörténeti Múzeumban egy fantasztikus

gyűjteményt tekinettünk meg. az Első Világháború kronológiája megdöbbentő hatást gyakorolt rám.

A lények azonban az Hogy amikor beléptél a szarajevói autót pillantottad meg amiben lelőtték

a trőnörököst és a feleségét. a döbbenetet az az az ing jelentette ami a kiállitás első hetében volt csak látható

szerencsére mi akkor mentünk! Azt állomány védelmi okokból aztán visszatették a fiókba, szekrénybe (?)

Előzmény: snim (28547)
Jtoti Creative Commons License 2020.10.30 0 0 28572

Tegnap előtt kint voltunk Gödöllőn ,virágot vittünk, hoztam a képeket :)

Jtoti Creative Commons License 2020.10.30 0 0 28571

Remélem nekem is örülsz majd! Itt vagyok! Nagyon elvesztem, de talán a lelkifurdalás, talán csak hogy a kert már engem sem tart annyira fogva... Lassabban mennek a dolgok és a napnak meg hamar vége!

 

Olvaslak benneteket, sok hozzászólás és kérdés merült fel. Majd már időm engedi, írogatok!

A könyvekkel kapcsolatban nekem is hasonló észrevételeim lennének. Én azonban örülök, mert a rengeteg

könyv között sok a remek kiadvány!!!!

 

Most Mayerlingre reagálnék! Vagy lehet már volt szó róla! Itt, és talán veled külön is.

Nekünk volt egy előadásunk a férjemmel, az SBK ban. hosszú kutakodásom eredményeként a párom

logikával és hozzáolvasással, bizonyos következtetésekre jutott, amit mi az egyedüli elképzelhető

variációnak tartunk. Nem csak mi gondoljuk, persze még sokan mások is igy irtak és nyilatkoztak előttünk.

Az előadáson is az volt a reakció azon kívül hogy teszett, hogy így lehetett!

 

Most itt ezt röviden leírni lehetetlen! Átgondolom, és ha tudom, bár nagyon terjedelmes, megosztom az oldalamon!

 

Előzmény: snim (28529)
cúgosgumi Creative Commons License 2020.10.26 0 0 28570

Köszönöm a válaszod.

Előzmény: snim (28569)
snim Creative Commons License 2020.10.25 0 0 28569

Szia!

 

Azt szerintem itt senki nem fogja tudni megmondani neked, hogy kinek a kézírása van a fotó hátoldalán. Nem hinném, hogy Erzsébeté.

Erzsébet királyné kézírását itt láthatod. Ez egy magyar nyelvű levele, melyet Deák Ferencnek írt.

 

Előzmény: cúgosgumi (28566)
snim Creative Commons License 2020.10.25 0 0 28568

Ha már szóba került és valaki esetleg még nem látta, vagy szeretné feleleveníteni az emlékeit, hamarosan lesz a tévében a Királyné huszárja című film. 

 

M5 - 2020. október 28. szerda, 13:50
M5 - 2020. október 29. csütörtök, 04:10

 

Erzsébet királyné szerepében Berky Lili. 

 

Sajnos nem találok az interneten olyan képet a filmből, amelyen Berky Lili látható lenne. 

 

SzMarika Creative Commons License 2020.10.25 0 0 28567

Október 24-én (tegnap) volt a Magyar Operett Napja, ami Kálmán Imre születés és Lehár Ferenc halálának a napja.

És hogy mi köze van ehhez Erzsébetnek és mért írok most ide a fórumra??

Mert a vírus miatt el kellett halasztanunk az erről szóló előadásomat a Sisi Baráti Körben.

Itt most csak ízelítőként egy-két darab, ami valamilyen módon kapcsolódik Erzsébet királyné és családja köré. Azzal a gondolattal, hogy ez irányba is lehet kutakodni.

Kálmán Imre: Csárdáskirályné (ez volt az eredeti címe), Kálmán Imre: Marinka (Rudolfról szól, de csak Amerikában mutatták be), Huszka Jenő: Erzsébet (film is készült belőle Tolnay Klárival és Karádi Katalinnal. Legismertebb dala Délibábos Hortobágyon...), Farkas Imre: A királyné rózsája és A királyné huszárja. 1996-ban készült az utolsó ide kapcsolható darab Szakcsi-Lakatos Béla: Dobostorta c. operettje, melyben játszott Tiboldy Mária, a Baráti kör első elnöke. Ez úton is tisztelettel köszöntöm és neki is és minden fórumozónak jó egészséget kívánok!!

cúgosgumi Creative Commons License 2020.10.21 0 0 28566

Kedves Fórumozók,

 

új vagyok még itt és talán nem is maradok sokáig, de szeretnék megosztani valamit és a segítségetek is kérni. Nemrég találtam egy padláson (szokásos duma) de tényleg így volt egy fényképet. Ezt mellékeltem is. Gondolom, mindenki felismeri Mária Valéria főhercegnőt. A képet, eddigi nyomozásaim szerint, 1871-ben készítette Viktor Angerer. Persze lehet, hogy csak másolat? A kérdésem a hátán olvasható kézírásra vonatkozik. Vajon kinek a keze írása? Meg lehet ezt fejteni? Persze gondolhatnánk Erzsébet királynéra is, de az túl szép lenne. Hozzászólásaitokat előre is köszönöm.

 

snim Creative Commons License 2020.10.16 0 0 28565

Szia!

Köszönöm az infót és a gratulációt is. Örülnék ha sűrűbben jönnél. Jó lenne ha visszatérne ide az élet. 

Előzmény: SzMarika (28564)
SzMarika Creative Commons License 2020.10.16 0 0 28564

Smin,

én elég régen írtam már ide, mert nekem is csak a kerti munkák után van időm.

A keresett képről a következőket tudom mondani (mert nekem meg van).

Emlékeztető lap báró Beust birodalmi kancellárnak az ausztriai nemzetiségek megbékélésére. Vinzenz Katzler litográfiája 50x40 cm méretű, talán egy kiadvány melléklete lehetett.

Katzler sok képet készített Erzsébettel kapcsolatban pld. a családi képet Gödöllőn, mikor egy padon ülnek.

Fridrich Ferdinand von Beust az OMM közös külügyminisztere volt 1867. dec. - 1871. nov. 14 között.

Külön gratulálok az emléklapjaidhoz!!

 

Előzmény: snim (28530)
ShadowSisi Creative Commons License 2020.10.11 0 0 28563
waldix Creative Commons License 2020.10.05 0 0 28562
snim Creative Commons License 2020.10.04 0 0 28561

snim Creative Commons License 2020.09.17 0 0 28560

snim Creative Commons License 2020.09.10 0 0 28559

122 évvel ezelőtt 1898. szeptember 10-én halt meg Genfben Erzsébet királyné.

 

snim Creative Commons License 2020.09.06 0 0 28558

96 évvel ezelőtt, 1924. szeptember 6-án halt meg Mária Valéria Matild Amália főhercegnő.

 

SEObyPanoGraph Creative Commons License 2020.09.05 0 0 28557

Szia,

lehet, hogy ez segít a döntésben:
https://nyomozzvelunk.hu/otthon-jatszhato-es-kulteri-nyomozz-velunk-jatekok-ertekelesei/
A jövő héten lezárjuk a teszt periódust.
Üdv,
Tamás

Előzmény: ShadowSisi (28554)
ShadowSisi Creative Commons License 2020.09.03 0 0 28556

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!