Keresés

Részletes keresés

ShadowSisi Creative Commons License 2020.07.27 0 0 28540

Mi ez a festmény?

Előzmény: snim (28530)
ShadowSisi Creative Commons License 2020.07.27 0 0 28539

A Levendula fagyizókban gyakran van ibolya fagyi is.

Előzmény: Zsófia23 (28528)
ShadowSisi Creative Commons License 2020.07.27 0 0 28538

A Sisi, avagy a végzet azért különösen érdekes könyv, mert tartalmazza a Kronen Zeitung 1983-as cikkét Zita császárnéról, amelyben elmondja, hogy a család szerint mi történt Mayerlingben.

Én többször is jártam már Mayerlingben, és én is nagyon szeretném tudni, mi történhetett. Voltam Heiligenkreuzban Mary sírjánál is, nagyon szép helyen van a temető.

Előzmény: Zsófia23 (28528)
ShadowSisi Creative Commons License 2020.07.27 0 0 28537

Igen, elmentem megnézni. A kastély is nyitva van már.

Előzmény: snim (28527)
snim Creative Commons License 2020.07.27 0 0 28536

Biztos, hogy vannak olyanok, akiknek otthon ennél több is akad.

 

Ha esetleg ismered a Vaterát, ott látok egy példányt a Sisi avagy a végzet c. könyvből. 

Előzmény: Zsófia23 (28534)
snim Creative Commons License 2020.07.27 0 0 28535

88 évvel ezelőtt, 1932. július 27-én halt meg Gizella Ludovika Mária főhercegnő, Erzsébet és Ferenc József másodszülött leánya.

 

Zsófia23 Creative Commons License 2020.07.26 0 0 28534

Aztaaa... 190 db Sisi-s/ Sisihez kapcsolódó könyv😃 Azt hiszem bőven van mit gyüjtögetnem...  Ami pedig a Sisi, avagy a végzet c. könyvet illeti: előjegyeztem, aztán meglátjuk.... 😊 És természetesen a Rezső királyfit is beszerzem.... 😄

 

Előzmény: snim (28533)
snim Creative Commons License 2020.07.19 0 0 28533

A Sisi, avagy a végzet könyv, már elég régen jelent meg. Megnéztem a sajátomat, 2001-es kiadás. Nem csodálkozom, hogy már csak antikváriumban szerezhető be. Egyébként ne félj az antikvár könyvektől, nekem sok olyan van, nincs velük semmi baj. 

 

Ami Szabó Margit könyveit illeti, azokat bátran ajánlom. Ő hiteles ebben a témában, nem fogsz csalódni benne. Nekem több műve is megvan.

1.  ...gödöllői lakos vagyok... Erzsébet királyné a kastélyban

2. Sisi & Diana

3. Sisi képeskönyve

4. Erzsébet királyné a budai hegyekben

5. Rezső királyfi

Ferenczy Idáról is van egy könyve /Nemzetének őrangyala volt/, ezt sajnos lehetetlen beszerezni, nekem sem sikerül. Pedig nagyon szeretném.

 

Egyébként nekem most 190 db-os az Erzsébetes könyvgyűjteményem. Persze ebbe beleszámolom azokat is, amik Ferenc Józsefről vagy Rudolfról szólnak. Sok olyan is van közötte, aminek csak 1 - 1 fejezete szól Sisiről. Jó gyűjtögetést neked is. 

 

 

Előzmény: Zsófia23 (28532)
Zsófia23 Creative Commons License 2020.07.18 0 0 28532

Sisi, avagy a végzet könyvről még nem is hallottam eddig... Szóval utána kerestem, és hát úgy látom csak antikváriumban fogok kapni...(vagy csak nem voltam elég figyelmes, és máshol is lehet kapni) De ettől függetlenül igyekszem minél előbb beszerezni, mert a Ferenc József és Sisi nagyon tetszett + eddig max 4 Sisis könyvet olvastam, és hát be kell hoznom a lemaradást😄 Erről jut eszembe: már egy ideje szemezem Szabó Margit: Rezső királyfi c. könyvével. Ti már olvastátok? Érdemes e megvenni? Mennyire hiteles? 

 

A Sisi angol szerelme könyvre túlon túl sok negatív kommentet/véleményt olvastam, (és Neked se tetszett) úgyhogy nem hiszem hogy megpróbálkozom vele..... De a borítója legalább szép......

 

Előzmény: snim (28529)
snim Creative Commons License 2020.07.12 0 0 28531

164 évvel ezelőtt, 1856. július 12-én született meg Erzsébet és Ferenc József második gyermeke, Gizella Ludovika Mária főhercegnő.

 

snim Creative Commons License 2020.07.09 0 0 28530

Ez vajon hol lehet?

 

snim Creative Commons License 2020.07.09 0 0 28529

Szia!

 

Örülök, hogy visszatértél közénk.

 

Na akkor beszerzek valami levendulás eledelt, kíváncsivá tettél. 

 

Ami az Allison Pataki könyveket illeti, én mindkettőt olvastam. Örülök, hogy nincs harmadik része, mert egyáltalán nem tetszett. Tele van valótlan dolgokkal. Igazából ez regény, nem pedig életrajz. 

 

Jean Des Cars: Ferenc József és Sisi c. könyvét még nem olvastam. Megvan már, de eddig nem volt rá időm. Mostanság gyanítom nem is lesz. Az az igazság, hogy én falun élek. Itt kora tavasztól késő őszig sok a munka kint az udvaron, kertben, nem érek rá olvasni. Én mindig novembertől márciusig bújom a könyveket. A télen is kiolvastam 13 db-ot. Ez a könyv már nem fért bele sajnos. Pedig az író másik könyvét nagyon szeretem /Sisi, avagy a végzet/, mert az indított el a ˝Sisi őrület˝ útján. Remélem ez is olyan jó lesz. 

Olvastam télen a Sisi angol szerelme c. könyvet, na az sem tetszett. Meg még tudnék sorolni olyan műveket, amiket senkinek nem ajánlanék. 

Ami Mayerlinget illeti, én sosem hittel el az öngyilkosság teóriát. Jó lenne már pontot tenni ennek az ügynek a végére, de mi ehhez kevesek vagyunk. 

Előzmény: Zsófia23 (28528)
Zsófia23 Creative Commons License 2020.07.07 0 0 28528

Semmivel. :) Sajnos eddig valami nem stimmelt ezzel az indapassos (?) fiókkal, folyamatosan elugrált az oldal, kilépett .... stb. Az első hozzászólást is nehezen tudtam megírni, de ott még tűrhető volt, aztán "elszabadult a pokol". Sajnos a nick törlése se oldotta meg a problémát, viszont most mintha egy varázsütésre megjavult volna minden. (Mintha frissítettek volna az oldalon, mert a regisztráció is egy nagyon picikét más volt.) Szóval, bocsánat hogy így eltűntem. 😔

 

Az ibolyás kérdésemet illentően pedig, köszönöm a válaszokat. Mostanában Ibolya fagyit keresgélek minden fagyizóban/kávézóban, egyenlőre nem sok sikerrel. Látom szomorú sorsomat: gyanítom hogy csak Gödöllőn, vagy Bécsben fogok kapni.

A levendulás dolgokat (szörp, cukor, fagyi...stb.) pedig nagyon ajánlom Neked snim, szerintem nagyon különleges íze van, én bolondulok érte, bár sokan mondják, hogy ehetetlen. Gondoltam ha a levendulát szeretem akkor az ibolyát is fogom. Mindenesetre felkerült az "evős bakancslistámra", a "Sisi krémes" mellé, amiről a napokban olvastam egy cikket. 

 

Sisi könyvekhez kapcsolódván....

M. Von Ingenheim könyvsorozatot nem régen elkezdtem, de nem sokat olvastam még belőle, de már is fényévekkel jobb mint az Allison Pataki féle Sissi könyv(ek). (Allison könyvének második részbe már bele se kezdtem, szóval az lehet hogy jobb mint az első, de nem bírtam volna már többet elviselni a "Ferencke", "Ludi" és hasonló beceneveket. Szemeztem a falal hogy hozzá vágom a könyvet, de meggátolt az a tény hogy fizettem érte... 😑)

 

Viszont Jean Des Cars: Ferenc József és Sisi c. könyve nagyon kellemes meglepetés volt számomra. Nem tudom ki olvasta már közületek (?), talán mintha ShadowSisi írta volna valamikor már, hogy olvassa, de ez csak halvány emlék. Nagyon meglepődtem a Rudolfos résznél, a hiányzó ujjakat illetően. Ezt eddig nem tudtam... Ha így volt, és valóban hiányoztak az ujjai, akkor ez feletébb érdekes megvilágításba helyezi a mayerlingi eseményeket. Nem tudom hogy ti mit gondoltok? 

 

 

 

 

Előzmény: snim (28510)
snim Creative Commons License 2020.07.01 0 0 28527

Hohó! Erről nem is hallottam. Ott láttad vagy találtad a neten?

Ha már Gödöllő, egyáltalán kinyitott már a kastély? Bár az idén ebben a helyzetben nem valószínű, hogy el merek indulni. 

Előzmény: ShadowSisi (28526)
ShadowSisi Creative Commons License 2020.07.01 0 0 28526

Új Erzsébet-szobor Gödöllőn a kertészetben:

snim Creative Commons License 2020.06.08 0 0 28525

Ma van a koronázás 153. évfordulója.

 

snim Creative Commons License 2020.06.08 0 0 28524

Hát ez jó kérdés. Fogalmam sincs. Az Erzsébetes képeim között találtam elmentve. 

Előzmény: ShadowSisi (28523)
ShadowSisi Creative Commons License 2020.06.07 0 0 28523

Ez hol volt eredetileg?

Előzmény: snim (28520)
snim Creative Commons License 2020.05.29 0 0 28521

163 évvel ezelőtt, 1857. május 29-én halt meg Erzsébet és Ferenc József elsőszülött kislánya, Zsófia Friderika Dorottya Mária Jozefa főhercegnő a Budavári Palotában. Két éves volt.

 

 

snim Creative Commons License 2020.05.27 0 0 28520

Tudja valaki, hogy hol, milyen raktárban pihen ez a szobor éppen? Lehet, hogy volt már róla szó, de közel 30.000 hozzászólást nem fogok végigböngészgetni. 

 

 

snim Creative Commons License 2020.05.24 0 0 28519

Azt hiszem az utolsó utáni pillanatban érkeztél, mert már erősen fontolgattam, hogy én is lelépek innen. Az utolsó két hónapban rajtam kívül senki nem tévedt be ide. Ez azért durva. Én is azt gondoltam, hogy ebben a bezártságban mindenki többet lóg a neten. Abban biztos vagyok, hogy a pofakönyvbe benéztek az emberek naponta többször is. 

Tényleg nem tudom, hogy van-e értelme ezt a fórumot életben tartani. 

Tudom, negatív vagyok, ezt hozza magával ez a szörnyű helyzet is, de úgy érzem veled ketten ide kevesek vagyunk.

Előzmény: Jtoti (28518)
Jtoti Creative Commons License 2020.05.23 0 0 28518

Sziasztok :) Látom, hogy a vírus itt is megtette a magáét...

Igaz az ember azt gondolná hogy ha több az otthon és a gépnél töltött idő akkor

több az olvasás és levelezgetés az aktuális indformáció, amit meg oszthatunk.

Hát... úgy látom...snim viselte a legibnkább a szívén azt hogy ébren tartsa ezt.

Hiába a sok új könyv amik megérkeznek rendre hozzám, mégis csak várom azokat

amik kiadása csúszik és olvasatlanul hevernek itt, ott, és még ki sem nyitottam őket...

Sajnos semmi sem tudta elfelejtetni nálam a helyzetet amibe került a világ...

Minden nap reggel, delben, este covid19 volt a téma... lassan átvette a helyet

az emberek reakciója, megosztásaik, érzéseik, majd a vesztességek megosztása

amikkel eddig soha nem számoltunk, amik mindig is voltak, lesznek de nem kerültek

igy előterbe az életünkbe... Nem szeretnénk itt ilyesmit, de sajnos azt hiszem kikerülhetetlen

hogy szót ejtsen valaki róla... 

Mindent felülírt sajnos, nem is megfogalmazható helyzetet teremtve, így nem lehet egy témába ugy

elmerünlnünk ahogyan szoktunk bármennyire is kedves nekünk!

Prioritása most megoldásoknak van, a döbbenet az aggodalom után,  a hétköznapok nehézségei került

hogyan oldjuk meg dolgainkat amit elénk görgetett a helyzet...

A legkevesebb az hogy elmaradtak dolgok, olyanokra gondolom hogy Sisi programok, színház, találkozók

aktuális kirándulásokra sem számítunk amik tervbe voltak véve... és nem is számolunk már ezekkel idén!

Még mi itthon örülhetünk eddig ha a család egészséges, vagy nem kell aggódnunk miattuk.

Ezert kérek mindenkit aki idetéved, hozzon valamit  amivel közelíthetünk a  témánkhoz ami azóta ha 1-1 pillanatra is de a kedvenc témájával kapcsolatos, akár gondolati szinten!. Ígérem minden nap hozok én is!

Vigyázzatok magatokra, egymásra... várlak Benneteket újra itt :)

 

 

snim Creative Commons License 2020.05.07 0 0 28517

snim Creative Commons License 2020.05.03 0 0 28516

snim Creative Commons License 2020.04.28 0 0 28515

snim Creative Commons License 2020.04.24 0 0 28514

166 évvel ezelőtt, 1854. április 24-én esküdött örök hűséget egymásnak Bécsben Erzsébet és Ferenc József.

 

snim Creative Commons License 2020.04.22 0 0 28513

152 évvel ezelőtt, 1868. április 22-én született Budán Erzsébet és Ferenc József negyedik gyermeke, Mária Valéria Matild Amália főhercegnő.

 

snim Creative Commons License 2020.04.17 0 0 28512

snim Creative Commons License 2020.04.12 0 0 28511

Ezúton kívánok minden kedves fórumozónak:

 

ÁLDOTT, BÉKÉS, MEGHITT, SZERETETTELJES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET!

 

Vigyázzatok magatokra!

snim Creative Commons License 2020.04.08 0 0 28510

Mi történt? Mivel riasztottunk el? 

Előzmény: Törölt nick (28507)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!