Keresés

Részletes keresés

snim Creative Commons License 2020.06.08 0 0 28525

Ma van a koronázás 153. évfordulója.

 

snim Creative Commons License 2020.06.08 0 0 28524

Hát ez jó kérdés. Fogalmam sincs. Az Erzsébetes képeim között találtam elmentve. 

Előzmény: ShadowSisi (28523)
ShadowSisi Creative Commons License 2020.06.07 0 0 28523

Ez hol volt eredetileg?

Előzmény: snim (28520)
snim Creative Commons License 2020.05.29 0 0 28521

163 évvel ezelőtt, 1857. május 29-én halt meg Erzsébet és Ferenc József elsőszülött kislánya, Zsófia Friderika Dorottya Mária Jozefa főhercegnő a Budavári Palotában. Két éves volt.

 

 

snim Creative Commons License 2020.05.27 0 0 28520

Tudja valaki, hogy hol, milyen raktárban pihen ez a szobor éppen? Lehet, hogy volt már róla szó, de közel 30.000 hozzászólást nem fogok végigböngészgetni. 

 

 

snim Creative Commons License 2020.05.24 0 0 28519

Azt hiszem az utolsó utáni pillanatban érkeztél, mert már erősen fontolgattam, hogy én is lelépek innen. Az utolsó két hónapban rajtam kívül senki nem tévedt be ide. Ez azért durva. Én is azt gondoltam, hogy ebben a bezártságban mindenki többet lóg a neten. Abban biztos vagyok, hogy a pofakönyvbe benéztek az emberek naponta többször is. 

Tényleg nem tudom, hogy van-e értelme ezt a fórumot életben tartani. 

Tudom, negatív vagyok, ezt hozza magával ez a szörnyű helyzet is, de úgy érzem veled ketten ide kevesek vagyunk.

Előzmény: Jtoti (28518)
Jtoti Creative Commons License 2020.05.23 0 0 28518

Sziasztok :) Látom, hogy a vírus itt is megtette a magáét...

Igaz az ember azt gondolná hogy ha több az otthon és a gépnél töltött idő akkor

több az olvasás és levelezgetés az aktuális indformáció, amit meg oszthatunk.

Hát... úgy látom...snim viselte a legibnkább a szívén azt hogy ébren tartsa ezt.

Hiába a sok új könyv amik megérkeznek rendre hozzám, mégis csak várom azokat

amik kiadása csúszik és olvasatlanul hevernek itt, ott, és még ki sem nyitottam őket...

Sajnos semmi sem tudta elfelejtetni nálam a helyzetet amibe került a világ...

Minden nap reggel, delben, este covid19 volt a téma... lassan átvette a helyet

az emberek reakciója, megosztásaik, érzéseik, majd a vesztességek megosztása

amikkel eddig soha nem számoltunk, amik mindig is voltak, lesznek de nem kerültek

igy előterbe az életünkbe... Nem szeretnénk itt ilyesmit, de sajnos azt hiszem kikerülhetetlen

hogy szót ejtsen valaki róla... 

Mindent felülírt sajnos, nem is megfogalmazható helyzetet teremtve, így nem lehet egy témába ugy

elmerünlnünk ahogyan szoktunk bármennyire is kedves nekünk!

Prioritása most megoldásoknak van, a döbbenet az aggodalom után,  a hétköznapok nehézségei került

hogyan oldjuk meg dolgainkat amit elénk görgetett a helyzet...

A legkevesebb az hogy elmaradtak dolgok, olyanokra gondolom hogy Sisi programok, színház, találkozók

aktuális kirándulásokra sem számítunk amik tervbe voltak véve... és nem is számolunk már ezekkel idén!

Még mi itthon örülhetünk eddig ha a család egészséges, vagy nem kell aggódnunk miattuk.

Ezert kérek mindenkit aki idetéved, hozzon valamit  amivel közelíthetünk a  témánkhoz ami azóta ha 1-1 pillanatra is de a kedvenc témájával kapcsolatos, akár gondolati szinten!. Ígérem minden nap hozok én is!

Vigyázzatok magatokra, egymásra... várlak Benneteket újra itt :)

 

 

snim Creative Commons License 2020.05.07 0 0 28517

snim Creative Commons License 2020.05.03 0 0 28516

snim Creative Commons License 2020.04.28 0 0 28515

snim Creative Commons License 2020.04.24 0 0 28514

166 évvel ezelőtt, 1854. április 24-én esküdött örök hűséget egymásnak Bécsben Erzsébet és Ferenc József.

 

snim Creative Commons License 2020.04.22 0 0 28513

152 évvel ezelőtt, 1868. április 22-én született Budán Erzsébet és Ferenc József negyedik gyermeke, Mária Valéria Matild Amália főhercegnő.

 

snim Creative Commons License 2020.04.17 0 0 28512

snim Creative Commons License 2020.04.12 0 0 28511

Ezúton kívánok minden kedves fórumozónak:

 

ÁLDOTT, BÉKÉS, MEGHITT, SZERETETTELJES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET!

 

Vigyázzatok magatokra!

snim Creative Commons License 2020.04.08 0 0 28510

Mi történt? Mivel riasztottunk el? 

Előzmény: Törölt nick (28507)
ShadowSisi Creative Commons License 2020.03.21 0 0 28509

Üdv a klubban! :)

Sokan kezdik a Romys filmekkel :) Én a 6 részes M. Von Ingenheim könyvsorozattal kezdtem 10 éves koromban, az sem most volt. Viszont a könyvet mai napig ajánlom mindenkinek :) Olvasmányos és forráshű.

Az ibolyafagyi szerintem nagyon finom, most már sok helyen lehet Magyarországon is kapni. Bécsben a Demelnél ettem először. Nem tudom, mit tettek bele, de lila lett a nyelvem tőle :) Viszont finom. Attól féltem, szappanízű, de inkább frissítő íze van.

Előzmény: Törölt nick (28507)
snim Creative Commons License 2020.03.20 0 0 28508

Szia Zsófia24!

 

Én örülök, hogy rátaláltál a fóromra és írtál. 

Légy nyugodtam bátor és hozd a híreket, hozzászólásokat, mert nagyon a végét járja ez a fórum. Régen ha 2-3 napig nem néztem be, nem győztem visszaolvasni a több oldalas lemaradásomat. Manapság pedig heteken keresztül be sem jön ide senki. Sajnos ez a helyzet. 

 

Ami az ibolyafagylaltot illeti, én már készítettem többször is. Igaz, évekkel ezelőtti a történet. Hogy hasonlít-e az íze a levenduláéhoz, azt viszont nem tudom megmondani. Nem rémlik, hogy valaha ettem volna levendulát. 

Előzmény: Törölt nick (28507)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.16 0 0 28507

Sziasztok kedves fórumozók!

 

Mint új tag szeretnék csatlakozni a közösséghez! (Körübelül egy évbe telt mire meghoztam ezt a döntést 😆) Nálam mindig nagy dilemma az ilyesmi, hogy merjek e egyátalán írni. De végül is "muszáj" volt, mert először is nagyon jó dolognak tartom, hogy ilyen fórumokra lehet találni az interneten, ahol így lehet beszélgetni, ahol befogadnak.Csodálom a fórum kitartását, és hogy ilyen régóta működik! (A fórum csak két évvel fiatalabb nálam🙃) Másodszor pedig végre találtam egy helyet ahol ugyanolyan (vagy inkább nagyobb) Sisi rajongók vannak mint én! Régóta vagyok Sisi "rajongó", kb úgy 5 éves korom óta, mikor is előszőr láttam a híres Sissi trilógiát.Melyek azóta is a kedvenc filmeim, annak ellenére hogy a film cselekménye "habos torta cukormázzal", sőt még a nevemet is a filmből kaptam... Én mindig is a "csendes rajongók" közé tartoztam(vagyis inkább a félősek közé, akinek már akkor is gombóc gyűlt a torkában ha történelem órán kiejtették a Ferenc József nevet... így visszagondolva fogalmam sincs hogy mi volt ez a "félelem"...), egészen kb 1 évvel ezelőttig, mikor is látogatást tettem "Sisi kastélyában", azaz a Gödöllői kastélyban.A kastélylátogatást követően kicsit felbátorodtam, azóta már be merem pötyögni a google-ös keresőbe Sisi nevét.🙂 (Ráadásul a fórumra is a kastély után találtam😁)... És hogy ne csak "bemutatkozós rizsából" álljon ez a hozzászólás, egy (vagy egy kicsit több) kérdést intéznék a végére: Csinált már valaki ibolya fagylaltot? Vagy éppen evett már? Hasonlít az íze a levenduláéhoz vagy teljesen más? 

 

És végül itt hagyok egy fanartot, amely az Elisabeth musicalhoz készült... (készítőt nem tudom, és ha már volt a kép, akkor szóljatok😆) Ami azt illeti Sisi igen érdekes rajta, bár szerintem a jobb oldali Halál és az Erzsébet mellett álló Ferenc József visz mindent.

snim Creative Commons License 2020.03.05 0 0 28506

165 évvel ezelőtt, 1855. március 5-én született meg Erzsébet és Ferenc József első gyermeke, Zsófia Friderika Dorottya Mária Jozefa főhercegnő.

 

 

ShadowSisi Creative Commons License 2020.02.13 0 0 28505

ShadowSisi Creative Commons License 2020.02.13 0 0 28504
Jtoti Creative Commons License 2020.02.03 0 0 28503

Voltunk a Ferenc József kiállításon, mind a 2 helyen.

Aztán voltunk egy Mária Terézia kiállításon ,és aztán csak úgy egy

adventi alkalommal, akkor is szuper volt a környezet különösen a Schloss Hof csodás

volt nyáron is :) Ezek szerint megint megyünk !!!!!!

Előzmény: ShadowSisi (28501)
snim Creative Commons License 2020.01.30 0 0 28502

131 évvel ezelőtt, 1889. január 30-án halt meg mayerlingi vadászkastélyában Rudolf Ferenc Károly József trónörökös, Erzsébet és Ferenc József egyetlen fia.

 

ShadowSisi Creative Commons License 2020.01.23 0 0 28501

A kastély nagyon szép, '16-ban Ferenc József kiállításuk volt, nagyon igényesen csinálták meg. Érdemes a közeli Schloss Hofba is ellátogatni, az is gyönyörű. Mindenképpen autóval vagy busszal érdemes menni, mert egy puszta közepén van.

Előzmény: Jtoti (28500)
Jtoti Creative Commons License 2020.01.21 0 0 28500

Hú de jót hoztál :)

Hálásak vagyunk Neked, ezt azért mondom többes számba, mert

a szombati SBK találkozón senki sem említette, pedig illet volna valakinek

tudni róla, de sebaj, ezek szerint nem jártak mostanában erre, és nem kutakodtak a témában sem!

Erre egy buszos kirándulást fogunk szervezni ez már biztos! Köszönet érte még egyszer!!!

Gyere máskor is és tájékoztass bármivel ami témába vág.!

 

Előzmény: ShadowSisi (28496)
Jtoti Creative Commons License 2020.01.21 0 0 28499

http://ujkor.hu/esemeny/arckepek-az-osztrak-magyar-monarchiabol-zita-kiralyne-eloadas

 

Habsburg Történeti Intézet

Arcképek az Osztrák-Magyar Monarchiából

Zita királyné

előadó Maczó Ferenc

2020 január 22, 17 óra

 

ShadowSisi Creative Commons License 2020.01.21 0 0 28498

A Ferenc József levelei nekem nagyon bejött. Ritka jó kordokumentum.

 

Előzmény: snim (28497)
snim Creative Commons License 2020.01.21 0 0 28497

Nekem már megvan, de csak a polcon várakozik.

Most a Ferenc József leveleit olvasom, de számomra dög unalom. Pillanatnyilag azon az állásponton vagyok, hogy kár volt megvenni. Igaz, még csak 1850-nél tartok /sorba vannak a levelek 1839-től kezdve/, egyenlőre ugye Erzsébet még nincs a képben. Onnantól nagyon bízom benne, hogy érdekesebb lesz. 

Előzmény: ShadowSisi (28495)
ShadowSisi Creative Commons License 2020.01.21 0 0 28496
ShadowSisi Creative Commons License 2020.01.10 0 0 28495

Ahogy gondolod!

 

Olvastátok már az új Jean Des Cars könyvet? Én most olvasom, és nagyon tetszik.

Előzmény: snim (28494)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!