Keresés

Részletes keresés

wolverina Creative Commons License 2010.10.28 0 0 19
Sziasztok!

Lehet, naív felvetés, de mászótársat keresek, mert egyelőre egyedül vagyok ezzel a hobbyval az ismeretségemben. Akivel régebben másztam, az elutazott külfödre :((
Ha tudtok, segítsetek...

W.
Őrült Spanyol Creative Commons License 2010.10.19 0 0 18
2. kerületben a Klébi általános iskola tornatermében is ki van építve egy remek falmászó központ, nagyon sok versenyt is rendeznek itt.
Zetorforever Creative Commons License 2010.10.19 0 0 17
Én a mászóbirodalomban kezdtem el mászni, nagyon jó volt, tetszett hogy ilyen fapados mert így legalább olcsó volt. Furcsa módon a jó mászóktól csak rosszat hallottam a mászóbirodalomról. Én most az Ujjerő boulder terembe járok és az tényleg nagyon jó. Mindenkinek ajánlani tudom. Nem csak azért mert jól kiépített hanem azért is mert annyira jó a társaság hogy az csak na:) Tényleg mindenki segít, közben dumáltok, szórakoztok. Jó zene szól közben ami felspannol hogy megcsináld a kunszt-ot! Kezdő vagyok, edzésekre is szeretnék majd járni, jó ez a sport, csak kár hogy még nincs elterjedve annyira.
stalker-fan Creative Commons License 2010.08.18 0 0 16
Én a legfapadosabb helynek is örülnék, csak lenne hol mászni, de itt Nyíregyházán és környékén sehol nincsen ilyen hely :( .
Előzmény: Lud (15)
Lud Creative Commons License 2010.04.21 0 0 15
túlzás lenne állítani, hogy ismerem a pesti műfalakat (több kedvencem már meg is szűnt sajnos).
a mászóbirodalom meglehetősen fapados ami az öltöző-vizesblokk komplexumot illeti, viszonylag könnyűek az utak.
barátságosabb a spiderclub, az utak viszont nehezebbek, és az ár is kissé magasabb.
sasfészek Creative Commons License 2010.03.31 0 0 14
Hi!
most voltunk a családdal a mászóbirodalomban szerintem is jó hely meg elég olcsó. megyünk máskor is.

Előzmény: mczee (13)
mczee Creative Commons License 2010.01.18 0 0 13
 

Sziasztok!

 

én nem vagyok profi sziklamászó, csak egy tériszonyos (küzdök vele) ám lelkes falmászó :)

 

talán érdekel titeket, hogy  augusztusban újranyitott a Mászóbirodalom ( www.maszobirodalom.hu ). régen sokat jártam ide, s szerettem. jó, hogy megint lehet menni. s jobb is lett a terem... még mindig nem luxus, de van pár új fal, meg fűtés!!! és azért az öltöző is szebb lett.

 

sok lelkes kezdő jár le, de azért vannak profik is... akiknek itt szeretném megköszönni a sok tanácsot és segítséget... tök jó, hogy szinte kérni sem kell, és segítenek a kezdőknek... ezt szeretem a mászótársadalomban... s a falmesterek is jó fejek (jobbak mint régen)...

 

csak ennyit akartam.

 

üdv mindekinek,

 

McZee

 

ui.: a sok jó arc (aki régen járt, s őssz óta még nem járt) jöjjön megint!!! :)

nizsi Creative Commons License 2009.12.26 0 0 12
Hali!

Nyíregyházán az Eötvös gyakorló (1-es gyakorló) általános iskolában van egy mászófal, de hogy mikor lehet járni arra én is kíváncsi lennék.
Előzmény: stalker-fan (11)
stalker-fan Creative Commons License 2009.11.24 0 0 11
Sziasztok! Valaki esetleg nem tudja, hogy Nyíregyházán vagy közelében lenne-e lehetőség valahol falmászásra?
Ramram Creative Commons License 2007.03.08 0 0 10
Sziasztok!
Testmozgásból írom a szakdolgozatomat
pszichológia szakon. Segítségre lenne
szükségem, mert szorit a határidő. Ha hetente legalább 2x1
órát mászol, és nem versenyzel,
kérlek látogass el a kerdoiv.brow.hu
oldalra. Ott minden fontos infót, és
persze a kérdőívet is megtalálod! A
kitöltés név nélkül zajlik, és nem
tart sokáig. A kitöltési határidő:
márc. 15.

Előre is köszönöm a segítséget!
szrek Creative Commons License 2007.02.26 0 0 9
www.everestgym.com
kemecske Creative Commons License 2005.11.16 0 0 8
Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy ki mit tud az uj mászóhelyről ??? /Everestgym/ Merta honlapon nincs fenn szinte semmit, sajnos még egy telefonszámot sem tudtak jol látható helyre elhelyezni... Kösszi Kém
SzahoteN Creative Commons License 2005.10.09 0 0 7

Sziasztok!

Nem tud valaki közületek használt/kinőtt falmászócipóket!Nekem és két mászótársanak kellene!Ujjoncok vagyunk ebben a sportban!

Ha igen légyszives küldjetek árat erre az e-mail címre:szabo_be@freemail.hu

Előre is köszi!

kicsike01 Creative Commons License 2005.06.24 0 0 6
sziasztok keresgélés közben új müködö mászofalra bukkantam a műjégpályán 3 nehézségifok 8m magas biztositóköteles ajánlom kezdö haladó gyermekeknek nekün bejött (8 éves leány) s mellete még sokminden sportolási lehetöség várható LOVAGLÁS  élö CSOCSO TOLLAS L:. stb
Tomato Justice Creative Commons License 2005.02.08 0 0 5

A link:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9068096&la=37280720

 

Sajnos nem jutottam közelebb a dologhoz még, egyenlőre férretettem a jó lenne belefogni dolgok közé a falmászást :)

SzuMe Creative Commons License 2005.02.04 0 0 4
Sziasztok!

Melyik az a sziklamaszos topic?
Nem talalom. En is szeretnek minel tobb infot osszeszedni a maszasrol.
Ember a Holdon Creative Commons License 2004.12.26 0 0 3
Valszeg egy adott falon belepottyanás nélkül megtett mászások számát.
Ez leginkább akkor jellemző, ha az adott emberke már profi és ismeri az összes falat azon a helyen/unja a banánt/erőnlétre gyúr/vagizni akar valaki előtt.....
Amúgy pedig létezik egy egységes (többé-kevésbé) skála, mellyel egy út nehézségét jelzik. Minél magasabb, annál nehezebb az adott út. Ez persze szubjektív, és elég sokmindentől függ.
Előzmény: Tomato Justice (2)
Tomato Justice Creative Commons License 2004.12.26 0 0 2

A sziklamászós topikban a srác fölsorolja, hogy szerinte ki mennyit tud beülés nélkül, és számok vannak az embereknél. Ezek a számok mit takarnak?

Tomato Justice Creative Commons License 2004.12.25 0 0 1

Köszi a gyors hozzászólást, máris többet tudok a dologról. Nézegettem a www.falmaszas.hu -t, meg a sziklamászós topikot is. A hegyek topikba csak bele olvastam.

 

Kár, hogy amelyik mászóhely a közelemben van, az csak boulderes (váci út). Jobban érdekelne a hosszabb falas mászás.

 

Ahogy olvastam a sziklamászós topikot, megtetszett a természetes sziklák mászása is, mindig szerettem a természetben lenni, bár ahhoz képest keveset voltam.

 

Most láttam is cipőket leértékelve, valósznűleg beruházok egyre, ha majd elkezdek járni valahová.

Előzmény: Ember a Holdon (0)
Ember a Holdon Creative Commons License 2004.12.25 0 0 0
Szia!

Nem árt, ha van egy beülőd,egy csavaros karabínered, és valamilyen biztosítóeszközöd (nyolcas vagy lapka). Olyan hely is van, ahol adnak. Alapból neki lehet állni valamilyen tornacsukában, edzőcipőben, de ha komolyabban csinálod/tervezel sziklán is mászni, akkor érdemes beruházni egy mászócipőbe. De láttam már nem egyszer olyat, hogy teljesen "utcai" ruhában (bőrcipő, farmer) mászott vki.

Elég sok mászóhely van már Bp.-en, én konkrétan 3 ról tudok, a Váci úti Mountex-ben, a budai Skálával szemben a Bercsényi koleszban, ill. Kruspér utcában (szintén koliban, a nevét sajna nem tudom). De ha bemész egy Mountexbe, vagy Tengerszembe, akkor ott is fognak még tudni neked mondani. Nézz át a "Hegyek" topicba, ill. asszem van egy "Sziklamászás" topic is, de ha rákeresel valamelyik keresőben, akkor ott is fogsz találni szerintem jópárat.

Jó mászást!
(vagy ahogy szokás mondani: Isten hozott a függőleges birodalomban!)

Ember

Előzmény: Tomato Justice (-)
Tomato Justice Creative Commons License 2004.12.25 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

 

Szeretnék elkezdeni falat mászni edzésképpen.

 

Budapesten hol találhatók beltéri mászófalak?

 

Milyen kezdő felszerelés kell hozzá?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!