Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2015.11.17 0 0 824

Alakultak a csaladi szokasaink az elmult par evben... amikor valtoznak a csaladi allapotok - valtoznak a szokasok.  Most is ez tortent - egyedulallo lett ujra a nagyobbik fiam - a kisebbik fiam meg megnosult, gyerekei vannak...

 

A menyem csaladjaban a csaladi unneples nagyon eros - es ennek orulok!  Orommel fogadtak be a mi csaladunkat is... es sikerult ugy rendezni, hogy mindenkinek ott van a hagyomanyos unnepe is, meg kozos uj unneples is.

 

Szuletesnapok, csaladi osszejovetelek - nagyon nagy orom!  Dednagymama aki 100 eves volt augusztusban - dedunoka aki egy eves... 

 

Halaadas kozeledik - es jo erezni, hogy orommel keszulodik mindenki.

 

Aztan rogton utana Karacsony!!! :))  De az mar egy masik topik... de hozza tartozik a csaladi elethez, szokashoz.

ZsuR Creative Commons License 2012.03.21 0 0 823

Kell, hogy a csalad osszejojjon - maskepp szakadnak a csaladi kotelekek.

Előzmény: Ramónaa89 (822)
Ramónaa89 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 822

A szüleim is maradtak néha, olyankor együtt volt a nagy család :) A régi szép idők.

Előzmény: ZsuR (818)
ZsuR Creative Commons License 2012.03.21 0 0 821

Hat ez egy kedves program!

Előzmény: veracsek (817)
Ramónaa89 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 820

De jó! Én még sosem simogattam bárányt... :) Köszi az ötletet, ha hazamegyek, én is feldobom a családnak, lehet, mi is elmegyünk. Szuper!

Előzmény: veracsek (817)
ZsuR Creative Commons License 2012.03.21 0 0 819

Gyerekekkel?

Előzmény: Katus78 (816)
ZsuR Creative Commons License 2012.03.21 0 0 818

Egyutt mentetek, vagy elvittek a szulok a rokonokhoz teged, es ok tovabb mentek?

 

A Husvet nalunk csaladi unnep volt - nem annyira mint a Karacsony, de otthon toltottuk, csalad, baratok.  Nem igazan kedveltuk a locsolast, de jol esett talalkozni a baratokkal, ismerosokkel.


Felnott fiukkal, unokak nelkul mas az unnep - de mindig van egy csaladi vacsora benne - ha valaki akar vendeget hozni vacsorara, szivesen latjuk.

A vacsora... sonka, torma, tojas... :))

Előzmény: Ramónaa89 (815)
veracsek Creative Commons License 2012.03.21 0 0 817

Én nem tudom ti hogy vagytok vele, de mi az Allee-ba megyünk, mert a lányom kisbárányt szeretne simogatni :) Én meg teljesítem minden kívánságát, ahogy illik :D Itt olvastam: http://allee.hu/hagyomanyba-oltozott-tavasz

Katus78 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 816

Jaaj én úgy gondoltam, a nagyik gondjaira bízom őket, de sajnos nem vállalják a gerkőcöket. A férjem viszont nagyon cuki, mert idén ő keres valamit, ahova elmehetünk...remélem egy wellness belefér! :))

Előzmény: Ramónaa89 (815)
Ramónaa89 Creative Commons License 2012.03.21 0 0 815

Azt hiszem most a Húsvét az aktuális, nos engem midig elvittek gyerekként húsvétolni valahova - rokonokhoz. Nekem nincsenek ilyen rokonaim, de igyekszem mindig találni vmilyen programot, ahova együtt mehet a család, főleg a gyerekek miatt. Ti?

ZsuR Creative Commons License 2011.12.19 0 0 814

Igy csinaljak az amerikaiak is.  Nincs karacsony este ajandek, vacsora van es az ajandekozas masnap reggel van.

Előzmény: zsuzska60 (813)
zsuzska60 Creative Commons License 2011.12.19 0 0 813

Én sok előadását hallottam már a professzor asszonynak, és hozta a szokott magas színvonalat.

Remélem még sokáig segít minden embernek!

 

A rengeteg fény, ami lassan a gazdagság szimbóluma lesz, engem zavar. A gyertya gyújtás viszont nagyon meghitté teszi a várakozást.

 

Hogy szokásról is írjak: nálunk 24-én nincs ajándékozás. Karácsony van. Ajándék majd 25-én érkezik, hogy tudjunk örülni az ünnepnek.

Előzmény: ZsuR (811)
inmi Creative Commons License 2011.12.14 0 0 812

Elolvastam, tetszett a cikk.

 

Mifelénk még csak a házakat díszítik fel, főleg égőkkel, plusz az ablakokba raknak kisebb-nagyobb Mikulásokat és égőket.

 

Nálunk a közlekedőben ég mindig gyertya, egyrészt a várakozást erősítendő karácsonyra, másrészt praktikusan a fény jól jön arrafelé... díszek vannak a fára, majd fel is mérem már, milyen állapotban vannak. 25-én a gyerekek jönnek, mi már nem mozdulunk ki sehová sem, ha nem muszáj...:)

Előzmény: ZsuR (811)
ZsuR Creative Commons License 2011.12.13 0 0 811

Ami nelkul a Karacsony nem igazan a szeretet unnepe: erzelmi inteligencia...

 

http://vaskarika.hu/hirek/reszletek/4466/tulelni_az_erzelmi_analfabetak_vilagaban_prof_dr_bagdy_emoke_az

ZsuR Creative Commons License 2011.12.09 0 0 810

Sot... meg ossze is jonnek, mind viselik a randat, es jol erzik magukat!!! :))  Elvetemult nepek...

Előzmény: ZsuR (809)
ZsuR Creative Commons License 2011.12.09 0 0 809

Errefele van egy szokas, amit sokan nemkivanatosnak tartanak...sot, kinevetik, lenezik, kibeszelik :)).  Ez a szokas a karacsonyi temaju puloverek, mellenyek, kotottkabatok viselese :)).  Talaloan es nemes egyszeruseggel csak "ugly sweater"-nek hivjak (ronda pulover).

 

Mit hallok most a hirekben... fellenduloben az iparag, iden eddig sokkal tobbet adtak el mint az elmult evekben osszesen... :))

 

Kis izelito: http://www.uglysweaterstore.com/

ZsuR Creative Commons License 2011.12.08 0 0 808

Nehez csak parat kivalasztani... 

ZsuR Creative Commons License 2011.12.08 0 0 807

Diszitesi szokasok... ki mit szokott csinalni a karacsonyfabol?  Csaladi, szokasokra epulot, vagy egy-egy kiallitasi darabot, a legutolso divat szerintit, valamilyen stilust kovetve?

Ez egy tavalyi kiallitas volt:

http://www.promontortv.hu/archivum/20101217_1

 

 

Az idei fam... meg csak az egok vannak rajta (a kepet meg elotte keszitettem), talan ezen a hetvegen a diszek is rajta lesznek.

 

 

A kedvenceim... probaltam parszor "ujitani", kevesbe raaggatni mindent, de nem volt igazan sikere, igy feladtam - no meg nekem is jobban tetszik amikor az emlekek is rajta vannak.

Par kedvenc:

ZsuR Creative Commons License 2011.11.27 0 0 806

Kozeledik a Karacsony!  Ellentetben sok emberrel, en szeretem.  Szeretem a varakozast, szeretem a keszulodest, szeretem azt, hogy egymasra figyelunk - kicsit jobban mint maskor.

 

Megtartottam sok csaladi hagyomanyt, de mertem valtoztatni azokon  szokasokon amikkel nem ertek egyet.  Mara letisztult annyira, hogy jol erzem magam benne, oromot ad, es tudom unnepelni a szeretetet.  Latom, hogy mint szulonek ez az egyik legnagyobb felelosseg -  megtanitani a gyerekeket hagyomanyt kovetni ugy, hogy ne adjak fel magukat kozben.

 

Szoval - keszulodes! :))

 

Ma megvettem a fenyofat.  Szeretem a latvanyat, csupaszon is, az illatat, es ugy erzem nem fair, hogy rovid eletu legyen az unnep...

A fa szep, tartos, januarban (ha szorgalmas vagyok) amikor kidobom, meg nem kezdi hullatni a leveleit.

A gyerekek fele meg: az ajandekot kapjuk a fenyofat mi keszitjuk, mi diszitjuk.  Olyan orommel segitenek be!

 

martika61 Creative Commons License 2011.07.03 0 0 805

Kitöltöttem a kérdőívet. Sok sikert hozzá! :)

Bandee85 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 804

Szeretnék egy kis szívességet kérni.Egy kutatást kell csinálnom és ehhez készítettem egy kérdőívet.Ez természetesen teljesen anoním plusz összesen 1 percet vesz igénybe. Nagyon sokat segítenétek ha kitöltenétek. Mindenki véleménye fontos!!! :)Csak erre a linkre kell kattintani:

 

https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dFNCbk1uUUtvNVdtWGltcFpuVTM0RlE6MA

 

Köszönöm!

 

rutka Creative Commons License 2010.12.24 0 0 803

Először is elnézest kérek, mert ide írok, de míg nincs legalább 30 hozzászólásom, addig nem nyithatok új témát.

 

Az ELTE Bölcsészettudományi Kar, médiakommunikációs szakának hallgatója vagyok. Társadalomtörténelem órán, beadványt készítek a magyarországi asszonynevekről. Ehhez végzek közvélemény-kutatást az asszonynevek használatával kapcsolatosan. Köszönöm közreműködését.

 

Itt a link: Asszonynevek Magyarországon (KLIK)

 

Köszönöm a közreműködésüket! 

 

ZsuR Creative Commons License 2010.12.08 0 0 802

New Jerseyben elek.  A szokasok kicsit masok csak, talan tobb kulsoseggel, de sok a belso ertek is.

Szokas a baratokat bevonni - az Anyuval nottem fel, kettesben, o nem hivott senkit soha karacsonyra, egyszer volt ott a Nagymama es az unokanoverem, de nem tobb.

Itt ha valaki egyedul van - meghivjak egy csaladhoz, ne unnepeljen egyedul.

 

A kollegak, baratok egymashoz mennek vendegsegbe ilyenkor, a munkahelyeken is unnepelnek - ilyenkor mar feldiszitettek a lakasokat, irodakat, sokszor baratokkal egyutt teszik ezt is.  Egy talca sutemeny, egy uveg bor, es beszelgetes kozben diszitik a fat.

 

Nekunk is van ego az ablakban, de tobbet nem csinaltunk.  Kinntre a het vegen tesszuk ki az egoket, most meg csak a koszoruk vannak kinnt, egy a haz elejen, egy a bejarati ajton.  Az egoket talan a hetvegen kitesszuk - sotet van mar mire hazajovunk - ilyen volt tavaly is, ilyen lesz az iden is:

 

 


Előzmény: inmi (800)
bsws Creative Commons License 2010.12.08 0 0 801

Sziasztok,

 

egy kutatás keretein belül készült az alábbi kérdőív, mely azt vizsgálja, mennyire fontos az emberek számára a család, és a testvéri kötelékek. Átok vagy áldás egy testvér? Ki hogy birkózik meg családja elvárásaival?

Sokat segítenétek kitöltésével! 1 perc.

 

 http://www.surveymonkey.com/s/5JNGLS6

 

Előre is köszi!

inmi Creative Commons License 2010.12.08 0 0 800

Csinos a fa! Ezek szerint, ahol te élsz - gondolom, nem Magyarországon -, az Adventnek más jelentősége van, vagy csak más külsőségei?

 

Én itt egy nógrádi kisfaluban élek. Megkértem a férjemet, díszítse fel a házat egy kicsit, mert neki jobb szeme van az ilyesmihez. Rakott fel égőket a ház elejére, és a vendégszoba ablakába. Végül is, csak egy kaktuszt vertünk le a nagy díszítéssel, szegénykém, tropára ment.

 

Nálam az ünnep talán most fog kiteljesedni. Vagy mást jelenteni, mint eddig. A gyerekünk kirepült, új családot alapított, most csak kettecskén leszünk karácsonykor. Várom már, készülődünk, meg minden:) Valamikor be kell mennünk Budapestre, néhány olyan fűszert és egyebeket vásárolni, amelyeket Gödöllőn és a környező városok nagy bevásárlóközpontjaiban nem tartanak. Pl. kurkumát kerestünk ma, és nem volt. Hiába, Budapest, az Budapest:)

Előzmény: ZsuR (799)
ZsuR Creative Commons License 2010.12.07 0 0 799

Koszonom - azt hiszem te vagy az elso, aki pozitivan ertekeli ezt a szokast a forumon :)).

Most mar vannak rajta!  Iden tobb az ego rajta, es nem tettem fel az arany izeket, igy szellosebb, levegosebb, talan jobban illik a mas fajta fenyohoz.

 

 

A hetvegen egy szinhazi eloadason volt (Dickens: Christmas Carol), egy barati csaladdal.  Ok minden evben megnezik, ezzel inditjak a karacsonyi hangulatot.

Nekem is erre jo a fa - szepen osszeszedem magam, es a hangulat megfelelo lesz az unnepre - nem fogom ugy erezni, ahogy az Anyukam: sok takaritas, mosas, vasalas, vasarlas, fozes - es ket es fel nap alatt vege...nekem egy egesz hunapom van! :))

Előzmény: inmi (798)
inmi Creative Commons License 2010.12.07 0 0 798

Érdekesnek találom azt a szokást, hogy már november végén benn a karácsonyfa a szobában:) Nagyon szép fát vettetek! tetszik! Rajta vannak már a dízsek, vagy csak az égők?

Előzmény: ZsuR (797)
ZsuR Creative Commons License 2010.11.29 0 0 797

A karacsonyfa a szobaban van, kicsit duci, eppen csak elfer, de szep formas.  Meg nem tettem ra az egoket, talan a jovo heten. 

Az adventi koszoruba csak gyertyakat tettem, szerencsere az is volt itthon, nem kellett vasarolni menni miatta.

 

A heten, hetvegen lesznek vendegeim, igy veluk fogok inkabb foglalkozni, mint a karacsonyfaval.

 

Hianyzik egy asztalterito, ami nem a szokasos karacsonyi - es talaltam a szekrenyemben ket fuggony darabot, amit meg regebben vettem azert, mert tetszett a szinuk, texturajuk.

Majdnem elfeledkeztem roluk!  Most meg tokeletesen illenek az ebedlobe. Az elso nem annyira tetszik mint a masodik, amin meg dolgozni kell kicsit.

Ha lesz kicsi idom, es remelem lesz, akkor felteszem a kepeket is a falra, mar egy eve keszulok ra!

ZsuR Creative Commons License 2010.11.29 0 0 796

Evek ota ugyanott veszem a karacsonyfat - es nagyon elegedett vagyok veluk.  A fahoz sem kell nyulni, :)) csomagoljak, felteszik a kocsira, sot, a luk mar a faban van, ami kell az allvanyhoz.

 

 

A kis tartalyt feltoltjuk vizzel, igy nem szarad ki a fal - sokaig friss marad.

 

 

ZsuR Creative Commons License 2010.11.29 0 0 795

Itt a december a nyakunkon - KARACSONY!

 

Amerikai szokas szerint a karacsonyfat koran diszitem - mar ma megvettem, a garazsban all vizben, talan a heten, hetvegen behozom es elkezdem disziteni.

Egy hetig, vagy kettoig elvezem a fat csak egokkel :)).  Aztan jonnek ra a diszek, hogy mindenkinek meglegyen az orome.

 

Az ido tokeletes volt a vasarlasra, sutott a nap, nem volt szel, es nem volt nagyon hideg sem.  Orom volt nezni a sok szep fat!

 

Az adventi koszoru iden nem hazi keszitesu - sot, nem valami nagy, elegans koszoru, csak egy egyszeru bogyos.

 

Az elso az a fa amit megvettem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!