Keresés

Részletes keresés

nafm. Creative Commons License 4 órája 0 0 92239

Mistral, az első képen az a homályos alak az én volnék? Ismerős egy kicsit a figura, de nem vagyok teljesen biztos benne. 

Előzmény: Mistral1 (92214)
nafm. Creative Commons License 4 órája 0 0 92238

Ronya által ajánlott Locus ingyenes verziója is megjeleníti a gpx fájlokat. Hogy navigálni tud-e rajta, azt nem tudom, szintén Garmin felhasználó vagyok. Azt viszont biztos tudja, hogy a megjelített nyomvonalon látod a pozíciódat és igyekszel a vonalon maradni. Én a Garminnal is ezt a módszert alkalmazom, pedig az tudna útvonalat generálni a nyomvonalból. (Persze lehet a Locus is tudja, ki kellene próbálni.)

Előzmény: Péter Tarjáni (92234)
Mistral1 Creative Commons License 6 órája 0 0 92237

Fogalmam sincs, merhogy én csak kiadom a kezemből - aztán azt kezd mindenki vele, amit csak akar  (meg, tud...) :-)

De ha magánban megkerestek (emil publikus), akkor tudok küldeni egy-két "személyre szabott" dolgot :-)

De, a Facén laknak az okosok, ők már sokmindent megoldottak.

Doomedsrac Creative Commons License 6 órája 0 0 92236

Na ez király :) Bkeszi-n lakom, valamikor össze dumálhatunk és gurulhatunk egyet, mert mióta T.K. lett a másik XT-m azóta nem lovagoltam terepen :(

ronya1 Creative Commons License 7 órája 0 0 92235

a locus map is egész jó alkalmazás

Péter Tarjáni Creative Commons License 7 órája 0 0 92234

Doomedsrac

Én szintén Budapesten tevékenykedem pontosabban a 11.ker ben , ha gondolod mehetünk :)

Mistral1 

Azt a fáljt tudja kezelni egy okostelefonos alkalmazás ?

Én azzal navigálok egyenlőre eddig az OsmAnd Maps tűnik a leg szimpatikusabbnak.

Nyilván jó lenne egy víz/sár/por/golyóálló navi de egyenlőre marad a telefon....

Előzmény: Doomedsrac (92233)
Doomedsrac Creative Commons License 7 órája 0 0 92233

Nincs face :) itt indexen van valami ami aktív fórum? Ha nincs akkor marad a maradi módszer, ha jön szembe egy endúrós utána megyek és leszorítom :D

Előzmény: Mistral1 (92231)
Mistral1 Creative Commons License 8 órája 0 0 92232

Jahh!
Majd szétütök ezek között, mogy miért szeretik átkódolni az útvonalaimat :-(
Ez az 5-ös :-)

Ha a POI-kkal nem tudsz mit kezdeni, akkor tudok olyat küldeni, amiben kiheréltem a pontokat. (és fordítva, ha meg éppen kellene valakinek....)

Én garminnal megyek és a gyári GDB formátumot használom - nem "bohóckodok" ilyen gyüttmönt gpx-ekkel  :-)

Előzmény: Péter Tarjáni (92228)
Mistral1 Creative Commons License 8 órája 0 0 92231

Face, Tereptúrák, és/vagy Nagyendurok/Túraendurok. Rengetegen lesznek :-)

/90 /80  13mm különbséget fog okozni... :-)  A km-óra úgyis elől jön - max majd a fordulatszámon veheted észre leginkább a semmit :-) :-)

Én simán betoltam a 140-s gumikat a 18-as felnivel :-)  (épphogy befér széltiben a villába. Ellenben a rugóút is fél collal kisebb lett :-(

Előzmény: Doomedsrac (92230)
Doomedsrac Creative Commons License 9 órája 0 0 92230

Nekem e07 120/90,  ha nincs laza talaj tök jól el lehet menni vele szinte bárhol. Aszfalton is szerintem jó. Van még egy kerék szettem amit el akartam adni, de végül kapott egy Mitas MC23 előre, hátra meg egy Pirelli MT21 (ez volt olcsó). Igaz még terepen nem próbáltam, de ami késik nem múlik :) Annyi, hogy a hátsó 130/90 így egy picit magasabb a hátúlja. 

Még mindig keresek Pest megye észak-nyugati részén valakit (valakiket) aki terepezik is. 

Előzmény: Péter Tarjáni (92227)
Roloking Creative Commons License 12 órája 0 0 92229

Sziasztok!Azt szeretném megtudni,hogy a színösszeállításon kívül van e különbség a 2008 és 2015 évjáratú xt660z között!Előre is köszönöm a válaszokat!

Péter Tarjáni Creative Commons License 12 órája 0 0 92228

Előzmény: Péter Tarjáni (92227)
Péter Tarjáni Creative Commons License 12 órája 0 0 92227

Nem volt konkrét tervem 150 es gumival csak láttam hogy a e07+ ebben a méretben van hátra , de akkor marad a 130as :)

A tet-nél valahogy sikerült kiválasztanom csak 1 nyomvonalat a gpx file-ból annak volt a neve section6 . 

Előzmény: Mistral1 (92226)
Mistral1 Creative Commons License 13 órája 0 0 92226

Miért akarsz 150-es gumit???
Milyen széles felnid van hozzá?  Ez nem egy Harley-vonal. :-)

A gyári gumi a 120/90, váltóméret a 130/80. Soha nem volt még olyan helyzet, ahol ez szűk lett volna.

A hátsó felni 2,75-ös, ezen úgy fog feszülni egy 150 -es gumi, hogy rossz lesz nézni.
A 150-hez min 4"-os felni kell (mint pl a T700)
De azok is sorban állnak a keskenyebb ráfokért...

TET 6?  Magyarországon?
Én csinálom az itthoni részt - de én még csak 5-nél tartok... :-)
--
Száraz felületre jó az  enduro gumi. Vizesre-nedvesre meg csak a krossz. Rághatjuk itt a kefét bárkivel napestig.  Nekem is megmondták az "öregek" ugyanezt - de hát nekem ki kelett próbálni!!
Amióta van több kerékszett, aszfaltra az enduro, terepre meg krossz - és kész.  Nincs alternatíva, nincs para.

Előzmény: Péter Tarjáni (92225)
Péter Tarjáni Creative Commons License 19 órája 0 0 92225

Igen , arra gondoltam hogy lehet ahogy a fúróval próbálkoztam éppen más szögben hajlott a spirál stb. Lehet hogy veszek egy gyárit hozzá , majd kiderül ...

Apropó ... hátulra befér a 150/70 17 es gumi ? Szezonra vennem kell valami offroad képesebb gumit , de fontos hogy sokat megyek vele asztfalton is.

Mitas e07+ dakart néztem és abból csak ekkora van hátsó. Sima 07 ből illetve anakee wild-ből van 130 vagy 140 széles is. Ezzel a 3 fajtával szemezek egyenlőre.

Tegnap elkezdtem kíváncsiságból a TET 6.szakaszát de szenvedtem az anakee3 -al :) 

Gyöször Creative Commons License 2 napja 0 0 92224

Után gyártott bowden tud olyan csodát, hogy hoszabb a spirál és mivel fúrja az óra belsejét marhára nehéz neki tekerni ilyenkor kevesebbet mutat majd megszalad. Motort tolva hallatszik, hogy cicereg az órában. Legalábbis nekem.

Előzmény: ronya1 (92223)
ronya1 Creative Commons License 2 napja 0 1 92223

mosd ki olajozd be, ki lehet húzni a belső részt

de ha a spirálon át forgatva fúróval nem ugrál az óra tuti a meghajtó a bajos

pl nekem az opelon azért ugrált mert száraz volt a belső rész

Előzmény: Péter Tarjáni (92222)
Péter Tarjáni Creative Commons License 2 napja 0 0 92222

Szétszedtem , kicsit meg volt keményedve benne már a zsír , teljesen kipucoltam , fogaskerekek nem voltak kopva , nem volt semmi sérülés rajtuk . Újra zsíroztam és mentem vele egy kört , sajnos még mindíg ugrál a mutató .

Már nem anniyra mint előtte , sokat javult . Lehet hogy egy spirált cserélek még benne , kicsit barnás zsíros a belselye lehet már kopottas az is . 

Előzmény: Doomedsrac (92201)
Mistral1 Creative Commons License 3 napja 0 0 92221

Igen, az a mopedrally elején volt.

Előzmény: rati update (92220)
rati update Creative Commons License 3 napja 0 0 92220

Nem lehetett egyszerű kibányászni a motort a sárból.

ronya1 Creative Commons License 3 napja 0 0 92219

imádtam az ilyen sáros meneteket

ha téptél egy agresszív gázt és nem baszta ki oldalra a seggét hanem inkább az elejét emelte akkor ott szinte lábtartóig lehetett döntögetni

ahol teli volt az agyag murvával hihetetlenül tapadt ha át volt mélyen ázva

ugyanez szárazon egy rémálom, csúszik mint a fene és porol

Előzmény: Kovacs Pee (92218)
Kovacs Pee Creative Commons License 3 napja 0 0 92218
gencsydani Creative Commons License 4 napja 0 0 92217

Yamaháénál is drágábbak - viszont Piaggio-Vespa vonalon meg durván olcsóbbak.

Előzmény: ronya1 (92215)
Mistral1 Creative Commons License 4 napja 0 0 92216

Ejj, de jó kicsit nosztalgiázni!!
Az a 3 többnapos bejárás 19-ben, azt hiszem mindenkinek emlékezetes maradt!! :-)))

ronya1 Creative Commons License 4 napja 0 0 92215

olyan 5 ezer volt a fék felújító készlet a 3aj-hez 5-6 éve

amúgy az oemparts árai drágábbak mint a ktm bolt árai, más típusokat nem hasonlítottam össze

Előzmény: Mistral1 (92213)
Mistral1 Creative Commons License 4 napja 0 1 92214

Szattis is mindent tud! :-)  Együtt edződtünk Taki Bálnáin meg a Tenere klub Erdélyi kirándulásain.
Érdemes rá is hallgatni! :-)

Nekem általában el vannak görbülve a páncél-tartó csavarjaim - minden olajcserénél cserebere :-)
Szóval tényleg az van, hogy ha elég a csökkentett hasmagasság - akkor elfér ott. De ha egy kicsit is ki dugod az orrod a komfortzónádból - pl velünk Ardélyba' - akkor hamar le fogod venni :-) :-)

Itthon a sima földutakon meg a homokban semmi baj vele.

Pár kedvcsináló:

https://www.youtube.com/watch?v=H28HhWmbMOk

https://www.youtube.com/watch?v=tccq1wPtLHM&t=281s

https://www.youtube.com/watch?v=VDNDvCg9Sb8

https://www.youtube.com/watch?v=KlS0RWrMqOo

https://photos.google.com/share/AF1QipNh66m7oxApPQv1bLFp23bWN4j3ZsC9WFPEzYZ75MRP5qLllVqnSFDEPhY6PGj2vA?key=MUMzcURZa2V6bFQ2aHRFYzN4WEppZm50LXVYYURR

https://www.youtube.com/watch?v=jzEzrn0pobY

https://www.youtube.com/watch?v=jzEzrn0pobY

Előzmény: Doomedsrac (92212)
Mistral1 Creative Commons License 4 napja 0 0 92213

A fék nem játék. Az OK, hogy a sját életed annyit ér magadnak, amennyit - de szemben is közlekedik egy családapa...
Nem véletlenül tervezte bele a kisjapó azt a cuccot. :-)
Ha van cikkszámod, akkor oemparts.hu

A yamaha is segít, bár ők inkább aranyáron... De, csere után újra 30 évre nyugi lesz.

Előzmény: RolandXTZ (92211)
Doomedsrac Creative Commons License 4 napja 0 0 92212

Amúgy én ilyet szeretnék :) ez a lábtartóhoz van felfogatva, így 4 csavar eltávolításával már le is esik :)

Előzmény: Mistral1 (92208)
RolandXTZ Creative Commons License 4 napja 0 0 92211

Sziasztok.

Vettem egy XTZ 750 Tenere-t hátsó fékhez keresek alkatrészt. Hol lehetne a legolcsobban beszerezni őket? 

Leginkább egy karmantyú készlett kellene aminek ez a cikkszáma : 3jd258030000

És a duggatyúkat kiszedtem volt rajtuk valami kis plusz betét. Az egyik megsérült. Képet csatolok. Mi lesz ha anélkül rakom össze a féket ? 

Köszönöm.

Gyöször Creative Commons License 5 napja 0 1 92210

Én megfabrikáltam úgy a középsztendit, hogy kövesse a lengőkart. Korrekt terepen is. Mert egyszer valami 110nél leért, feldobott meg fékezett is egy bonyolultat.

Előzmény: Mistral1 (92208)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!