Keresés

Részletes keresés

andor28 Creative Commons License 2019.07.03 -1 5 90519

Tiszteletem Urak!

 

Sajnos a napját nem tudom megmondani, hogy mikor írtam utoljára a fórumba, de heti rendszerességgel feljövök nah jó két heti rendszerességgel biztosan :) 

De az biztos, hogy a klub legfiatalabb tagjának a véleményét olvasom elsőre és mit látok???

Hogy a nála 2x idősebb generációt teszi rendbe a viselkedéssel kapcsolatban???

Srácok figyeljünk már oda, de komolyan!!!!

Ha valakinek gondja van a mással akkor hívja fel, keresse meg, beszéljék meg kettesben.

De mondok egy jobbat. Üljön fel a motorra és motorozzon el Hozzá (hiszen motorosok vagyunk) és beszéljék meg egy csésze kávé mellett :)

Nem tartozik senkire max kettőjükre. Minek ebbe belevonni olyan embereket is akik most jönnek fel az oldalra,

hogy pl tanácsot kérjenek valamivel kapcsolatban mert csak most ismerkednek a géppel...

Nem oktatni szeretnék, de legyünk már ennyire felnőttek, ha lélekben gyermekek is vagyunk :)

 

Maradok tisztelettel:

Operett Endurós

 

 

DR Robi, kérlek amennyiben módodban áll hozd el nekem kérlek a kormányvédőt :)

Gabesz a pájinkádat Erdélyben nem szétosztogatni :) 

 

Gabe.Sz Creative Commons License 2019.07.03 0 0 90518

Kicsi város ez a Sándorfalva! :)

Előzmény: Szattis_ (90510)
Gabe.Sz Creative Commons License 2019.07.03 -1 5 90517

,,Ha nyilvanosan kikezdenek akkor nyilvanosan is fejezem be."

Ez teljesen rendben van. Én is megteszem. Mindenki védje magát. Arról írtam hogy már a támadási fázist jó volna ha nem itt. (Attól hogy most neked válaszolok, nem is azt jelenti hogy ez neked szól!)

Az nincs rendben hogy engem kérnek számon (mert klub tag vagyok) az itt leírtakért, amikor én nem is vagyok jelen aktívan a fórumon. De publikus, bárki beleolvashat.


Csak gondoljátok végig. Valaki vesz egy tenerét. Tetszik neki, szereti. Utána néz-olvas.  Első találat google-n: ,,ÚÚÚúú van magyar tenere klub? nézzük..." és ezzel szembesül. Nem csoda hogy fogyunk. Már nem azért mert valami tendert kéne tartani létszám ügyileg. Csak egyáltalán megadni a lehetőséget. Egyébként is én örömmel nézem amikor valaki vesz egyet, beleássa magát, érdekli, szereti. Még ha egyszer túl is ad rajta, de megbecsüli, közben barátokat ismerősöket szerez. Erre IS volna jó a klub. Tagjai, akik NEM adnak túl rajta, de a lehetőséget megadják másoknak is hogy megismerjék, akár meg is tartsák.

 

,,Ne olvasd el.Ez nem jutott eszedbe.?" -Ez így nagyon lenézően hangzik. Én egy pillanatig sem akartam senkinek se rosszat. És nem, nem jutott eszembe, mert ritkán olvasok fórumot egyébként is. De amikor külön felhívják már rá a figyelmem hogy mi a szar folyik itt, arra reagálnom kellett valamit. Mint a saját társaságomban reprezentatív tagja egy klubnak. Ezt a létező legelhatárolódattabban [jézusom mi ez a szóösszetétel, hogy kell ezt] próbáltam megtenni.

 

U.i.: privátban ill. személyesen nagyon szívesen kifejtem mindenről a véleményem. Itt továbbra is próbálok objektív maradni.

Előzmény: Lonesome Rider (90514)
Lonesome Rider Creative Commons License 2019.07.02 -2 3 90516

Olvass vissza!

Hasonlonak hasonlo ,viszont nemelyik vitazo azzal nincs tisztaba hogy hany zsirzogomb van egy xt600on😂

Viszont a klub bohocanak kivaloan megfelel..csak nem veszi eszre magat😉

Előzmény: ronya1 (90515)
ronya1 Creative Commons License 2019.07.02 0 0 90515

én csak azt nem értem hogy egy szinte azonos érdeklődési körű társaságban hogy tud a helyzet ennyire elszaródni hogy időről időre felbukkan a felszínre ez a "nézeteltérés"

Előzmény: Lonesome Rider (90514)
Lonesome Rider Creative Commons License 2019.07.02 -2 2 90514

Ne olvasd el.Ez nem jutott eszedbe.?Ha nyilvanosan kikezdenek akkor nyilvanosan is fejezem be.

 

 

Előzmény: Gabe.Sz (90502)
Lonesome Rider Creative Commons License 2019.07.02 0 0 90513

Kb.

Előzmény: ales40 (90512)
ales40 Creative Commons License 2019.07.02 0 4 90512

Szerintem Csoki a mínuszokat a Ténéré klubosoktól kapta, a pluszokat meg a Sziporka klub tagjaitól:)))

 

 

Előzmény: Lonesome Rider (90501)
Shevinon Creative Commons License 2019.07.02 0 0 90511

Szia!

 

Nekem is van egy ilyen motorom. Egyszer mikor megdöglött az akksim, akkor gyenge volt a világítás és az index abszolút nem működött. Ha mázlid van, akkor az akksi csere megoldja a problémádat. Ha nem, akkor ne használd, mert a halott feszültségszabályzó megöli az új akksidat is.

 

Üdv:

Shevinon

Előzmény: Mörgy (90505)
Szattis_ Creative Commons License 2019.07.02 0 0 90510
Szerintem ismerem...:)
Esőruha nem kell 35 fokban! :)
Előzmény: Gabe.Sz (90503)
kopas1600 Creative Commons License 2019.07.02 0 0 90509
Sajnos nem fog beleférni ☹️ véges a szabim! Köszi Zoli, hogy gondoltál rám!
Előzmény: dzoltan82 (90495)
WRS Creative Commons License 2019.07.02 0 0 90508

Én fogadni mernék a fesszabra. Minél több a fogyasztó (féklámpa duda stb) annál kevesebbek kell dolgoznia. Valszeg döglött ott ahol referencia feszültséget figyeli és folyton leszabályoz. Nem melegszik?

 

De ez csak szerintem.

Előzmény: Mörgy (90505)
Mistral1 Creative Commons License 2019.07.02 0 0 90507

Grat!!

 

Nekem 14-ben fordult át, azóta akartam tenni egy 1-est az elejére (Letraset vagy vmi ilyesmi) - de mindjárt kell a 2-es...

 

Képzeld, megtaláltam a sátrat! Érdekel még?

Előzmény: Gabe.Sz (90503)
Mistral1 Creative Commons License 2019.07.02 0 0 90506

"Érdekeseket" gondolunk most - de inkább vissza a problémádhoz...

 

Ha az akksi pár napnál tovább állt 11-12 V alatti feszültségen, akkor az a mélykisülés állapotába került és annak harangoztak :-(  Az 1-1,5V  a 12 alatt van...


Először tegyél bele egy jó ÉS teli akksit, műszert az akksira - és kapcsolgasd a fogyasztókat.

Ha minden muzsikál rendesen, akkor a vezeték-hálózat nagyrésze nagy valószínűséggel rengben van, marad a generátor és a fesszab mint főbűnösök.

(mondjuk a műszer nem is nagyon fontos még)

Előzmény: Mörgy (90505)
Mörgy Creative Commons License 2019.07.02 0 0 90505
Sziasztok!
A helyzet, hogy van egy idősebb gépem, egy 83-as tenere, 34L motorkódos, csak berugós.
Az vele a gond, hogy elment a világításom majdnem teljesen. 1V jut az izzóhoz konkrétan. Ezzel párhuzamosan felfedeztem, hogy az akksi megfingott. Rendeltem bele másikat, pénteken nézem meg hogy megjavul-e, de szerintetek az akksi okozhat ilyet, vagy a feszültségszabályozó a bűnös?
A pislákolás nyilván generátorról hajtva értendő. Indiferens, hogy a rossz akksi benne volt vagy sem.
A legérdekesebb számomra viszont, hogy ha plusz fogyasztó került a rendszerbe(mint a féklámpa) akkor a tompított ia jobban világított. Ha emellé dudát is nyomtam, akkor mégjobban világított. Mondjuk akkor is csak 1,5-1,7v-ra ment fel.
Pénteken mondjuk kiderül, de a kérdés nagyon izgatja a képzeletemet.
Mit gondoltok?
Mistral1 Creative Commons License 2019.07.02 0 3 90504

Legalább egy értelmes ember legyen közöttünk - Gabesz nyomán magánban válaszolok.

 

Béke - és nyugodt motorozás.

Előzmény: Lonesome Rider (90501)
Gabe.Sz Creative Commons License 2019.07.02 0 6 90503

Ugyanitt:

Új motorom van kapja be mindenki! ezaz! Jeeee...! :D

 

 

(A kép vasárnapi. Azóta már van benne ~150km. ;( )

 

Ja, meg nem tudom ki hagyott üzit a műszerfalamon miközben pancsoltam a sándorfalvi strandon, de nagyon aranyos volt, köszönöm! :))

 

Előzmény: Gabe.Sz (90502)
Gabe.Sz Creative Commons License 2019.07.02 0 10 90502

Elhatárolódom minden online tett nyilatkozattól - megnyilvánulástól! -Hiszem, hogy online nem lehet megoldani ilyen jellegű problémákat kulcsfontosságú kommunikációs eszközök és megfelelő hely híján.

Ezért...

Ha valakinek baja van valakivel, nyomatékosan kérem, még időben hívja fel telefonon vagy tök mindegy hogyan, de zárt ajtók mögött intézze!

Egy ponton túl már annyira toxikussá válik egy csoport az ilyen publikus, moderálatlan drámáktól hogy azzal nem szívesen azonosul az ember!

 

Ha egy kívülálló a fórum tartalma alapján ,,ítélkezik" a társaság felett, a társaság védelmére szállok a találkozók hangulatával érvelve! Mert a valóság ott van, és nem itt! (gy.k.:nem így ismerlek bennetek'öt! :) )

 

Köszönöm!

-Gabesz

Lonesome Rider Creative Commons License 2019.07.02 -2 2 90501

Igen, atadtam ezt neke.(*igy a pontos!)

 

Igen kileptem,mivwl nem tudtam nehany dologgal azonosulni.

 

Mindent atadtam.A mai napig abbol eltek amit en takaltam ki.(a Trans Tripre ne fajjon a fogatok,ti olyat nem vagytok mar kepesek lejatszani)

 

A munkambol adodoan nem tudok tervezni elore.De miert is kellene ott lennem????

 

Ha valaki jart a classic tarsasag turajan az tudja hogy nem rekesztunk ki senkit.De mivel classic igy igywkezni kell oreg motor tulajdonosnak lenni.

Nem a csapatom es nem is klub,csupan negany hasonlo gondolkodasu enber.Jonnek mennek,semmi nem kotelezo,nincsenek titkos megbeszelesek stb stb...

Csoki reagalasa???Ezert kerdeztem ra mert tudtam milyen elbizakodott.Nem vele akartam talalkozni,hanem nehany ertelmes fickoval akik ott lesznek.De ,mondom semmi baj,en el tudom foglalni magam masutt is.

Nekem ez egy beszelgetes lett volna😉

 

Mi volt meg??Ja igen ..a fasza gyerekek.

...hat azok...

Szerintem en csak toled kaptam minuszt a hsz emre.Viszont Csoki vakami 8at osszekapott!

 

Elgondolkodnek ezen is a helyedben!

 

 

 

 

Előzmény: Mistral1 (90500)
Mistral1 Creative Commons License 2019.07.02 -1 7 90500

Lemondtál a Klub(od) vezetéséről (háromszor...)

 

Kiléptél a klubból

 

Gründoltál egy ikonikus erdélyi rendezvényt - amiről mostanában tüntetőleg távol maradsz, kihangsúlyozva, hogy Te gyedül járod a magad útját.

 

Gründoltál a romjainkon magadnak egy újabb csapatot

  ahová nem engedtél be valakit, aki most rossz szájízzel reagált neked.

 

 

Igazad, van valóban fasza gyerekek vagyunk.

Előzmény: Lonesome Rider (90498)
Szattis_ Creative Commons License 2019.07.02 0 0 90499

Nálam volt 16/45, most 15/43, nem érezhető a különbség. De aszfalton melóba járni ok, terepen meg megoldom. :)

 

Előzmény: Mistral1 (90496)
Lonesome Rider Creative Commons License 2019.07.01 -3 4 90498

Koszi az oszinte valaszt!

Mivel gondoltam hogy ilyen iranyt vettetek,ezert kerdeztem ra a latogatasra.

Misztral kodosit,iger de szerintem tisztaban van a vegszoval,te  doki hallgatsz mint szar a fuben.Mi lehet ennek a vege mint ez.

 

Mit mondhatnek...a nyulat kivarazsoltuk...mindenki megkapta ami neki jar.

Fasza gyerekek vagytok!😕

 

Előzmény: CsLacc (90497)
CsLacc Creative Commons License 2019.07.01 -11 2 90497

Akkor Classic (szopózás) után szabadon: ha hozol MENTORT aki fogja a kis kezedet (és minden klubtag egyhangúlag elfogadja a személyét), akkor esetleg.....

Egyébként jobban örülnénk, ha a KÜLÖN utaid most is MÁSFELÉ  vezetnének!

 

--------CsLacc-------

Előzmény: Lonesome Rider (90479)
Mistral1 Creative Commons License 2019.07.01 0 0 90496

Zoli én is megyek :-)
Mi volt az a duma, hogy a szervezők viszik a vasakat a startok között - vagy vmi ilyesmi... Futón?

Vagy, hogy tőletek menjünk futón a tetthelyre?

 

-

Robi!

Nekem is annyira megtetszett a 14-45 a bejárásokon, hogy ha kifut a 14 elől, akkor már megvan az utóda hátra - és véletlenül pont 15-47 lesz nekem is :-)

 

--

Találtam itten még egy elfekvő 43-as hátsót - hát bakker, azzal is csudát láttam! Itt az Alföldön baromi jó volt! (régebben talán Kisti járt 16-45-tel, annál csak picit "jobb" a 15-43 :-))

Előzmény: dzoltan82 (90495)
dzoltan82 Creative Commons License 2019.07.01 0 0 90495

Kopasz, te olyan jol belejottel a hegymenetbe... jossz te is Kosjericre?

Előzmény: kopas1600 (90494)
kopas1600 Creative Commons License 2019.07.01 0 0 90494
Megvan az új láncszettem szombaton rakom fel! Kíváncsi vagyok milyen lesz a 15-47 kombo? Sokat nem mertem rajta rövidíteni. Na meg fékbetét cserék is befigyenek.
Mistral1 Creative Commons License 2019.07.01 0 0 90493

KB ugyanazt tudnám leirmi, mint Ronya... 

Én kettőt változtattam.: prog + 10 helyett 20-as olaj bele. Isteni lett! Homokon uberfasza aszfalton csak jobb😉 a prog elvileg csak a koppanas környékén javít, én nem tudom melyik volt nagyobb hatású, de most nagyon fajintos

Előzmény: ronya1 (90492)
ronya1 Creative Commons License 2019.07.01 0 1 90492

hááááát

nekem egy ideig az elgyengült gyári rugó volt, hát az egy rakat fos volt, lehet ami nem elgyengült jó de ez nagyon gáz volt

ha fújtam bele levegőt akkor rázott ha nem fújtam örökké felkoppant

aztán lett ez a progresszív rugó és lett egy nagyonfasza motorom, hihetetlen jó lett a rugózás

mindkét verzióval csináltam egy fogarasi menetet hihetetlen különbség volt még aszfalton is 

szóval aki jár terepen, akár light terepen is annak szerintem simán megéri az új progresszív rugó a 25+ éves gyári helyett

 

Előzmény: .Kendi. (90491)
.Kendi. Creative Commons License 2019.07.01 0 0 90491

Szerinem is mindegy, ráadásul a Zenith Rav

Xinges Tórh Zoli azt vallja, hogy az olajjal többet hozol monr a rugóval.   

 

Mindenesetre én most cseréltettem olajat, 2.5w ről 7.50re.  És láss csodát megjött a csillapítás... 

 

Noncs himbilimbi.

Előzmény: dzoltan82 (90490)
dzoltan82 Creative Commons License 2019.07.01 0 0 90490
Szerintem is kb mindegy...
Előzmény: ronya1 (90488)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!