Keresés

Részletes keresés

smith Creative Commons License 2014.05.13 0 0 209

Akkor ezt a fogalmat most tessék elfelejteni a balatoni hallal együtt?

:-(

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.05 0 0 207

Már én is nyelek nagyokat.....

:D

Czédi Creative Commons License 2011.04.05 0 0 206

Jöhetne már! :)

Előzmény: Vietnamiveteran (205)
Vietnamiveteran Creative Commons License 2011.03.31 0 0 205

Nagy a pangás errefelé , na majd jövő hétvégén összedobok egy jófajta halászlevet , képpel beszámolóval .

balin1 Creative Commons License 2010.03.07 0 0 204
értem és elfogadom. tény, hogy a szabad halaknak tisztább íze van mint a halastóban az iszapban egymás alatt vergődőknek.  üdv
Előzmény: jobbszem54 (203)
jobbszem54 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 203

Köszönöm a hozzászólásodat.

Jól hangzik és jó étvágyat kívánok hozzá.

Szerencsére a sok évek alatt, sok balatoni halból volt szerencsém halászlevet főzni.

Ha valóban balatoni halból főzöd, aminek a husa már megfürdött a Balaton vizében, nyugodtan hagyd el a fokhagymát.

Ez a lényege a Balatoni halászlének. Páratlan, tiszta ízt ad a halnak.

Sok főzést kívánok.

Előzmény: balin1 (202)
balin1 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 202
kedves Jobbszem54! az "egy szalonnapörcös, tepsiben átsütött, tejfölös túróscsusza" maga a költészet! ez lesz nálunk hamarosan köszönve az ötletért Neked. én balatoni vagyok és teszek mindig fokhagymát a halászlébe, mert azt tanultam az öregektől, hogy kell bele, ugyanis a pontynak az iszapos ízét az veszi el, meg az őrölt bors na meg a cseresznyepaprika. namost az én hallevem úgy van, hogy a tisztított, nem agyonmosott!  pontyokat kifilézem, a filéket beirdalom, kétújjnyi csíkokra vágom, besózom és félrerakom a tejjel és ikrával együtt. a gerincből, méregfogtalanított fejből, levágott hasúszókból és esetleges apró keszegekből felrakom az alapot annyi vízzel, hogy ellepje + bele mindent, tehát finomra vágott hagymát, zúzott fokhagymát, 1 paradicsomot, 1 zöldpaprikát, sót, borsot, cseresznyepaprikát, első forrásnál a habra bepaprikázok, majd negyven percig lassú tűzön, éppenhogy csak forrjon főzöm. paradicsompasszírozoval átkergetem egy másik edénybe, vigyázva a zsírjára, újra fölteszem, újrapaprikázom beleeresztem a filéket a sózott ikrát és a nem sózott haltejet, összerottyantom, aztán kész is. namost ez egy levétől és betétjeitől elég sűrű, szinte egytálétel valami, + még a fehér kenyér is ott van ugye, tehát szerintem akár közben akár utána jöhet mellé a vörösbor. vagy ha másként nem, akkor előtte kell bevenni azt a háromszor egy deci zavaroldót ami aztán minden további kétséget elűz.
Előzmény: jobbszem54 (199)
jobbszem54 Creative Commons License 2010.01.09 0 0 201

:))

 

Mint leírtam, az általad említetteket, főleg a Kéknyelüt ajánlva, a következő okok miatt.

-hungarikum

-kihalófélben van, mert nem rongyrázós

-piszok jó

 

De nem halászléhez, hanem a teljes menühöz.

Előzmény: pipacsmező (200)
pipacsmező Creative Commons License 2010.01.09 0 0 200

Már megbocsáss, de Te milyen bort ajánlanál hozzá? Csak nem egy Varga-féle édes vörösbort? ;-)

 

Megjegyzem, hogy ha már balatoni témánál járunk, akkor a kéknyelűnél és az olaszrizlingnél helyénvalóbb borfajtát nem igazán tudnék még  elképzelni sem...

Előzmény: jobbszem54 (199)
jobbszem54 Creative Commons License 2010.01.09 0 0 199

Jó a felvetésed, bor ügyben.

Gasztronomiailag kissé zavarban vagyok az ügyben, illik-e, érdemes-e léhez, "levet" inni.

Ha a halászlé után, egy szalonnapörcös, tepsiben átsütött, tejfölös túrós csusza következne, nem lennének kételyeim, az általad kínált borokkal kapcsolatban.

Vannak konzekvenciáim, bizonyos ételekkel:

- pörköltbe, nem rakok babérlevelet

- halászlébe /balatoni/, nem rakok fokhagymát

 

Előzmény: pipacsmező (198)
pipacsmező Creative Commons License 2010.01.09 0 0 198

Sziasztok!

Volt egy kis időm, úgyhogy végigfutottam a topikot.

Bor ügyben: ha módotokban áll, akkor szerezzetek be egy palack Szászi Endre féle Szigligeti Kéknyelűt, ennek hiányában olaszrizlinget, hihetetlenül harmonizál a halászléval.

Lehet, hogy elkerülte a figyelmemet, de egy kis zúzott fokhagymát nem szoktatok az ételbe tenni?

Passzírozni milyen eszközzel szoktatok?

Üdv.,

Pipacs

zjakabfi Creative Commons License 2010.01.08 0 0 197
Fotót kérünk! :)
Előzmény: Törölt nick (195)
balatonorult Creative Commons License 2010.01.08 0 0 196

Régen ettél ? Hát karácsonykor nem volt halászlé???? Szabálytalan. Bár, most, hogy belegondolok, karácsony is rég volt már.  :-)

Az én karácsonyi halászlém isteni lett, mindenki oda volt tőle. Van még egy adag a fagyiban belőle, arra tartogatom, amikor rájövök egy hétköznap este, hogy majd megveszek egy kis halászléért !

Előzmény: Törölt nick (195)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 195
Olyan régen ettem már egy jó kis halászlét, hogy lehet ráveszem a családot egy kis halszag elviselésére és csinálok egyet én is hétvégén...
Matula szerint is télen az igazi a forró tüzes halászlé :)
Czédi Creative Commons License 2010.01.04 0 0 194
Ha azt mondom, hogy finom akkor az öndicséretnek látszik. Ennél többet mond az, hogy a meghivottak 2x-3x is repetáltak. De Isteni volt! Beleadtam apait, anyait igaz. :))
Már halászléfőző versenyen töröm a fejemet. Igaz, könnyű lesz megnyernem (hehe) ugyanis mifelénk nem szokás halászlét főzni.
BUÉK!
Előzmény: balatonorult (193)
balatonorult Creative Commons License 2010.01.01 0 0 193
Czédi, milyen lett az első halászlé ?
Minden halszerető, pecás és nem pecás topiktársnak BUÉK !
Előzmény: Czédi (192)
Czédi Creative Commons License 2009.12.30 0 0 192
Ma este én is feliratkozom a halászlét főzők soraiba. Remélem finom lesz. :)
Vietnamiveteran Creative Commons License 2009.10.01 0 0 191
Volt 3 db afrikai harcsám , kettőnek a fejét belefőztem az alaplébe , meg a pontyfejet is , igazából nagyon finom lett csak a vendégeknek nem mertem megmutatni mi rotyog az alaplébe , mert azért a harcsafejek nem túl szépek :xD Amikor túl voltam a paszirozáson akkor már sűrűn emelgettem a bogrács tetejét onnantól bárki bátran belenézhetett :xDD .
Előzmény: balatonorult (190)
balatonorult Creative Commons License 2009.10.01 0 0 190
Végül mi lett a halacska buksijával?
Előzmény: Vietnamiveteran (187)
bendediver Creative Commons License 2009.09.27 0 0 189
Az a lényeg, hogy jól sikerült. A képeket majd a következőnél.
Ma én is halat fogok enni, de sajnos balatoni létemre, csak valami tescós fagyasztottat. Ez az idei év nekem nagyon szegényesre sikeredett balatoni hal ügyében.
Előzmény: Vietnamiveteran (187)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.26 0 0 188
így látatlanban is klasz lehetett:)
Főleg, hogy volt eleje, meg vége !
:))
Már hetek óta készülök én is egy bográcsra valót összeeszkábálni, de mindig mást találok ki ilyen jó időben.
Előzmény: Vietnamiveteran (187)
Vietnamiveteran Creative Commons License 2009.09.26 0 0 187
Nah elkészült a finom halászlé , tegnap gyönyörü napsütésben bográcsban. Sajnos képeket nem tudtam csinálni mert vendégek is voltak , és elfelejtettem de nagyon jól sikerült. 3 kisebb afrikai harcsa 2 dévérkeszeg , 4-5 kárász , és természetesen 1 szép nagy ponty. Most újításként tettem bele egy deci vörösbort is és nagyon jó lett. Utánna egy kis sültgesztenyével és jóféle házi ágyaspálinkával lefojtottuk :xD Legközelebb már csak karácsonykor főzök de akkor is szigorúan kinn a szabadban ,bográcsban , akkor 100% készítek fényképeket . Aki teheti még a jó időt használja ki mert már nem tart sokáig.
bendediver Creative Commons License 2009.09.25 0 0 186
Az sem baj, ha fényképes beszámoló lesz, mint Jobbszem54 társunk csinálta nemrégen:)
Előzmény: balatonorult (185)
balatonorult Creative Commons License 2009.09.25 0 0 185

Szerintem sem. Igazi bográcsolós idő van. Legalább nem kap hőgutát a tűz mellett. Irígylem. Rám is rám férne egy jó kis bográcsolós, pálinkázós, borozós halászlé !

Kérem szépen a beszámolót, milyenre sikerült, hova került a halacska feje....stb.

Helyttem is bulizni !  :-))))))

Előzmény: bendediver (184)
bendediver Creative Commons License 2009.09.25 0 0 184
Úgy néz ki, hogy az időjárással nem lesz problémád.
Előzmény: Vietnamiveteran (182)
balatonorult Creative Commons License 2009.09.25 0 0 183
Szerintem, ha kitisztítod rendesen, simán belefőzheted. Nem hiszem, hogy annyival más lenne, mint a többi hal feje. :-)
Jó bográcsozást !!!!!
Előzmény: Vietnamiveteran (182)
Vietnamiveteran Creative Commons License 2009.09.23 0 0 182
Pénteken ha az idő is engedi akkor kinn bográcsban összehozok egy halászlevet , a kérdésem , az afrikai harcsa fejét belefőzzem az alaplébe vagy az kuka ?
balatonorult Creative Commons License 2009.09.08 0 0 181

Ismét neki futottunk a Hatlépcsős féle halászlének, és most valami isteni finom volt amit kihoztak. Megközelítette a Balaton étteremben evett isteni finom levest. Lehet, hogy szakács váltás volt? Vagy csak egyszerűen a múltkori nem sikerült annyira. Ennek nem volt iszap íze, az állaga is kitűnő volt (annyi belsőség volt benne, hogy szinte "meg állt benne a kanál" ! )

Egyszóval nagyon finom volt.

jobbszem54 Creative Commons License 2009.08.24 0 0 180
Jav. keserüfoga.
jobbszem54 Creative Commons License 2009.08.24 0 0 179

A hal fejrészében sok csontos rész van. Ezekben vannak azok az enyves anyagok, amelyek kocsonyásítják a levet. Bele kell rakni.

A szemnek nincs jelentősége, van aki nem szereti, hogy ránéz a hal, ezért eltávolítja.

Csak a pontynak van keserű foga.

Előzmény: Vietnamiveteran (178)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!