Keresés

Részletes keresés

Tuning1991 Creative Commons License 2022.04.15 0 1 28939

Sziasztok!

 

Eddig nem voltam itt aktív, csak olvastam a fórumot, de így a vége után leírnám én is a véleményemet. 

Engem is felháborított, hogy így lett vége, viszont ha már a forgatókönyv az utolsó előtti részekig megvolt, akkor nem is tudtak nagyon jobb véget csinálni a sorozatnak. Rolandék akcióját direkt csinálták így szerintem, hogy a nézők agyaljanak vajon meghalhattak vagy nem? Ettől függetlenül nem érdemelték ezt sem a nézők, sem Rolandék. Roland meghatározó szereplője volt a sorozatnak, kellett volna egy méltó befejezést csinálni. Zemplényit sem tudtuk meg, hogy elkapták-e vagy Csillagkút örökre a kezén marad? No meg Bobbal mi lett? Tekintve, hogy túsz volt. Nyilván ezek költői kérdések, mert választ nem kapunk rá már. Ez így nagyon össze lett csapva, tele lezáratlan szállal. Pl Ivánnak is mutatták egy agresszív oldalát és ez is lezáratlan maradt. Ha már be akarták fejezni, jó lett volna, ha több időt hagynak rá és lesz egy méltó befejezés. Ennyit érdemeltünk volna mi is meg a sorozat is. Vagy legalább Gyöngyi agymenései helyett inkább a Roland/Zemplényi harcot mutatják. 

 

Sajnálom, hogy vége, mert szerettem a sorozatot, az első résztől kezdve aktívan néztem. Habár Gyöngyi és Charlie rendesen idegesített már egy ideje. Addig tetszett igazán, míg Roland maffia vezér volt és Konrád is élt még. Super TV2-t csak a Jóban-rosszban miatt néztem, innentől nem lesz miért nézni. Ezek a mostani sorozatok amiket nyomatnak, annyira sem érdekelnek, hogy 2 percet nézzek belőlük.

Böszőke13 Creative Commons License 2022.04.15 -1 3 28938

Mindent összevetve én sajnálom ,hogy vége, mert jobban kedveltem mint az RTL bárgyú baromságait....

Yaara Creative Commons License 2022.04.14 -3 0 28937

**Jahj, a végén összekavarodott pár karakter a telefonom jóvoltából, közel vannak egymáshoz a betűk, bocsi, de azért a mondanivaló megvan talán így is, nem írnám be még egyszer... 🙃🤗

Yaara Creative Commons License 2022.04.14 -3 4 28936

Ezt a sz@rt most tényleg képesek voltak így befejezni?? Hogy se füle  se garka az egésznek, wtf!? Hát elmennek a jó édes anyjukba de komolyan! Már bánom, hogy eddig néztem, most a végéhez közeledve már  igencsak fullba tolták a kretenitást a forgatókönyvírók, de némely színészek is... Igazából ennek az idei újrakezdésnek nem volt már semmi értelme, látszott a rengeteg új behozott történetszálból és szereplőből, hogy nem volt tervezett egyáltalán a befejezés, de azért mégis, na! Nagyjából 17 évig futott a sori, volt egy stabil nézőrétege, amely két tény azért csak megérdemelt volna valami értelmes lezárást, bármilyet!

 

De szinte az utolsó pillanatokig simán azt hittem, hogy egy szokvány lagymatag részt nézek, aminek a bizarr gyöngyis-autós jelenet volt a "fénypontja" (szó szerint, lol), szinte vártam, ahogy elindultak, hogy egyszer csak gázfröccs, kilőnek, és mint Michael J. Fox a DeLoreannal a levegőbe emelkednek és eltűnnek a semmibe... na ott kissé elbizonytalanodtam, hogy ezmiez már?? De aztán folytatódott tovább, mondom okké, a Roland-szál sincs elvarrva még, jövő héten tuti folytatják, aztán meg jön a szerencsétlenkedő sugadaddy Pongipapa a lányainál is fiatalabb, nekiszontyolódott medikával meg a gyűrűvel... namondom, ebben tényleg van még jó pár rész, mire jön ez az ócska "az utolsó kapcsolja le a villanyt, hogy ne pörögjön az óra" jelenet... egy kórházban!!! (És a betegek? Az ügyeletesek?) Hát, nem hittem a szememnek, ott esett le, hogy ezt szánták a végének, vicc!! 

 

Igazatok van, ez minimum tiszteletlenség a nézőkkel szemben, de a színészekkel ugyanúgy, főként a kezdőgárdával, ill. a sok-sok éves alapszereplőkkel szemben, hihetetlen ez a nersevik arcátlanság! Szégyen. Én a BK-t nem néztem, de amikor bejelentették a cancelt, onnan a csapból is ez folyt, hogy valami szép, méltó lezárással készülnek befejezni, a régi legendás szereplők k javának visszahívásával, dtb.,nami állítólag sikerült is (mondják, akik nézték). De ez, ez mi volt!? Kikérem magamnak!!!!!

Mackóbogár Creative Commons License 2022.04.14 0 2 28935

Kicsit vicces, most, hogy vége, mennyire "pörög" a fórum 😁 Előtte elvétve akadt egy-két hozzászólás. Mindenesetre én sajnálom, hogy vége, a sok hülyesége ellenére szerettem. 

MasterMC Creative Commons License 2022.04.14 0 0 28934

Rendben, ez eddig sem volt titok, hogy a kórház voltaképpen a Teleki–Tisza-kastély, de hol van az a rendőrségi épület, amit kívülről párszor mutattak az elmúlt néhány évben?

A sorozat wikipédia oldala azt írja, az is Nagykovácsiban található, de erre nem találtam semmiféle azzal megegyező fotót a neten...

Előzmény: C50 (28922)
MasterMC Creative Commons License 2022.04.14 -1 3 28933

Sem Zemplényit nem kapták el, sem a rezidensek további sorsát nem tudtuk meg.

Gyöngyi elment Vilmossal – aki eléggé hezitált, mert hát minden üzlete a környéken volt – a fényesen kivilágított díszautóban, nem tudni hová...

 

Luca együtt marad Pongráczcal, de olyan szomorúan néz, mintha nagyon bánná és nem volna más választása. Előtte még randizott egyet Attilával.

Hát ezt nagyon összecsapták... tényleg szégyen, még Charlie gyerekének igazi kilétét sem tudtuk meg... csak azt, hogy Csillagkúton van.

 

Ez már csak nyomokban emlékeztetett a régi, német tulajdonú TV2-re... ez már csak a vajnás/vidás röhejes TV2...

Írok is egy emailt ezeknek, hogy mégis ezt hogy képzelték? Miért kell ennyire hülyének nézni a nézőket?!?

 

Ahogy elsötétedett a kórház folyosóján a lámpa... ezzel jelképezni, hogy véget ért a sorozat... nem valami giccses, könnyfakasztó heppiendet vártam, csak valami értelmes befejezést.

Ez így egy nagy nulla, szembeköpése 16,5 év forgatásnak és történetvezetésnek! Undorító.

 

Még jó, hogy pl. Németországban a hasonló című "Gute Zeiten, schlechte Zeiten", ahonnan a címet még a német tulajdonlású időkből koppintották, már 30 évadot megélt, és nem úgy tűnik, hogy valaha is véget vetnének neki... (amúgy a konkurens tévécsoportnál van, RTL)

Előzmény: drag22 (28929)
Perdita-Pong Creative Commons License 2022.04.14 0 5 28932

Ez a befejezés TISZTELETLETLENSÉG azon nézők felé,,aki ezt a néhány évet 'szorgalmasan ' végignéztek. Amiket mostanában összehoznak azok esetleg két  évadot ha megélnek. Egyre lejjebb és lejjebb.  Azt a szót, èrzést nem ismerik, hogy SZÉGYEN.

Elhaym1 Creative Commons License 2022.04.14 0 0 28931

Szerintem igen. Legalábbis a Gyöngyis jelenet arra utal. Hirtelen sugallatra úgy dönt el kell mennie innen azonnal, vagyis nem jó ott maradni egy gonosz uralta városban.

Előzmény: drag22 (28929)
drag22 Creative Commons License 2022.04.14 0 1 28930

Illetve a másik aspektus az, hogy az utolsó előtti epizódig már a befejezés bejelentése előtt meg volt írva a forgatókönyv, és nem változtattak rajta, végül ide a végére "összetákoltak" valamiféle "befejezést"!?

Előzmény: drag22 (28929)
drag22 Creative Commons License 2022.04.14 0 1 28929

Akkor most Rolandék valószínűleg meghaltak?

Csupán egy régebbi hozzászólásom miatt kérdezem, mert akkor "úgy ahogy" eltaláltam! ;)

Ez amolyan "találd ki te mi lesz a vége/döntsd el te valójában mi lett a vége, minket már úgysem érdekel" -típusú befejezés, amit szerintem még így is nagyon sietősen és kínosan sikerült befejezni!

Előzmény: drag22 (28788)
Böszőke13 Creative Commons License 2022.04.14 0 1 28928

Sebaj! Kit érdekel ,hogy mit gondolnak a nézők? Jön az ÚJ !! sorozat, nézze aki szereti a főszereplőjét, nekem sajnos nem a kedvencem, így  biztosan hanyagolom.....

Előzmény: szévike (28927)
szévike Creative Commons License 2022.04.14 0 1 28927

Én most azt kezdem sajnálni, hogy eddig néztem. 

 

Annyira nem tisztelik a nézőiket, hogy a legvégére valamiféle lezárást tegyenek.

Előzmény: Mackóbogár (28926)
Mackóbogár Creative Commons License 2022.04.14 0 2 28926

Pontosan. Úgy lett vége, hogy nincs vége, szinte nem is volt érdemes végignézni. 

Előzmény: szévike (28925)
szévike Creative Commons License 2022.04.14 0 1 28925

Nem maradtál le semmiről.

Ezt a sorozatot nem befejezték, hanem abbahagyták.

Előzmény: Böszőke13 (28924)
Böszőke13 Creative Commons License 2022.04.14 0 2 28924

Ez volt az utolsó epizód??? Marha jól sikerült befejezni! Nem láttam,hogy elkapták  volna Zemplényit.., Gyöngyiékből túl sok volt,ezért kicsit mást néztem közben, lehet,hogy lemaradtam a legfontosabbról??

Mackóbogár Creative Commons License 2022.04.14 0 1 28923
C50 Creative Commons License 2022.04.14 0 1 28922

A Csillagvirág klinika épülete megegyezik az Elvarázsolt dollár intézetével, mely harangtornyának pincéjében váltak az 1 dollárosok 100 dollárossá. Nagykovácsiban van a főúttól balra.

Előzmény: MasterMC (28920)
MasterMC Creative Commons License 2022.04.13 0 1 28921

Tavaly június 23-án közölte a TV2 vezetőség a stábbal, tehát a színészekkel, a rendezővel és a forgatókönyvírókkal, hogy még 1 hónapnyit forgathatnak és utána vége.

Ennyi idő alatt még megtervezhettek egy értelmes véget, Végh Judit visszaemlékezése szerint az utolsó hetekben kb. 1,5 hónapnyi epizódot vettek fel...

Előzmény: szévike (28905)
MasterMC Creative Commons License 2022.04.13 0 1 28920

A búcsúról:

https://index.hu/fomo/2022/04/13/joban-rosszban-zaroepizod-televizo-sorozat-tv2/

https://www.blikk.hu/sztarvilag/sztarsztorik/joban-rosszban-finale-csillagkut-madar-veronika-gesztesi-karoly-liptai-claudia/le9hdcx

 

utóbbiban:

"Tizenhét év és 4287 rész után ma kerül utoljára adásba a Jóban Rosszban."

 

vagyis holnap... ez Blikk színvonal, még ezt is elrontani... :(

 

Azért jó kis összefoglaló cikk a 16,5 évről. 

 

Azt nem tudtam, hogy Nagykovácsiban voltak a külső felvételek, csak arra gyanakodtam, hogy valami agglomerációs kistelepülés lehet... tényleg ilyen ott a rendőrség?

A neten csak egy "polgárőrség irodát" találtam onnét, és csak egyszer jártam ott, de nem a rendőrséget kerestem akkor...

MasterMC Creative Commons License 2022.04.13 0 0 28919

Nagyon sok színész megfordult 21 16 év alatt

Előzmény: MasterMC (28915)
MasterMC Creative Commons License 2022.04.13 0 0 28918

A mai előzetesből kiderült, hogy valami gigantikus befejezést sikerült összehozni...

 

A kórházi szálakat lógva hagyják, még szegény Pongrácz Péter is kikészült a végére, de Zemplényit elkapják és Gyöngyi is tragikomikusan távozik, ennyi biztosnak tűnik...

Előzmény: Böszőke13 (28917)
Böszőke13 Creative Commons License 2022.04.13 0 2 28917

Abszolút egyetértek, nagyon félresikerült karakter lett Hajdú Steve figurája.

 

Na ezért nem sajnálom igazán,hogy véget ér a sorozat, mert a  Bodolai família is sok volt,de hajdú megjelenésével elérték,hogy sokszor inkább elkapcsoltam onnan, mert sem hallgatni, sem nézni nem bírom ezt az idiótát.....

Befejezni sem lehet szerintem rendesen ezt a sorozatot, max. abbahagyni, túl sok minden történt mostanában ahhoz, hogy értelmes befejezése legyen, hacsak nem robban fel egész Csillagkút..

Előzmény: Zenerajongó (28913)
Mackóbogár Creative Commons License 2022.04.13 0 1 28916
MasterMC Creative Commons License 2022.04.13 0 2 28915

Jerger Balázs (Áron) így harangozta be a véget tavaly júniusban az instagramján:

"A mai nappal bejelentették,hogy sajnos véget ér a JóbanRosszban sorozat. Ezután is leszünk még képernyőn, mert a sok forgatással nagy előnyre tettünk szert, de nekünk, színészeknek és stábtagoknak július végével lezárul ez a nagy munkával és remek csapattal megáldott produkció."

 

Ez valahogyan még mindig őszintébb és a valósághoz közelebb álló helyzetkép arról, miért is szűnt meg, mint a hivatalos csatornaigazgatói mismásolás, hogy most újabb vizekre evezve szeretnék a nézőket megtartani.

Ennek a napi sorozatnak megvolt a szilárd rajongótábora, még maga a történet sem volt annyira légbőlkapott vagy csak a felső tízezer világában játszódó (a Barátok közt-re elég sokszor rá lehetett sütni ezt a bélyeget), talán a forgatókönyvírók egy kicsit kifulladtak a végére, de ezen azért lehetett volna segíteni.

Nagyon sok színész megfordult 21 év alatt benne, és sokukban mély nyomokat is hagyott a szerep vagy csak szimplán az a gárda, ami ezt összehozta.

 

Nekem a sorozat abbhagyása egy nagy elpuskázott lehetőségre emlékeztet, vagyis a tipikus "magyarosch" öngól, amikor tudjuk, hogy nem biztos, hogy az lesz a legjobb megoldás... de mégis azt választjuk, mert így okozhatunk magunknak kisebb kárt, legalábbis ezt hisszük... aztán a valóság döbbent rá, hogy dehogyis, tévedtünk.

 

"Hasonlóképpen idegesítő karakter Patrícia új pasija. Először beállítják holmi "álomlovagnak", pedig tök lúzer karakter a fickó, ráadásul abszolút nem is passzolnak össze a doktornővel, most meg hirtelen kitör belőle az állat."

 

Akiről Gábor meg is mondta előre, hogy milyen egy seggfej... nekem Gábor karaktere volt a legszimpatikusabb az utolsó egy évben, valahogy bármennyit is kavart, de mindig őszinte volt, nem akart végül is senkit sem átverni, pedig elég sok ellensége volt egy időben, a végére aztán a legtöbbel kibékült és elfogadták olyannak, amilyen.

Előzmény: Zenerajongó (28913)
Elhaym1 Creative Commons License 2022.04.13 0 0 28914

Majd az utolsó részben mindenki kap 2 percet, amivel lezárják  a történetét. Több nem férne bele. Alex is jól eltűnt a sorozatból. 

Előzmény: szévike (28910)
Zenerajongó Creative Commons License 2022.04.13 0 2 28913

Abszolút egyetértek, nagyon félresikerült karakter lett Hajdú Steve figurája. Minden szempontból sok és tényleg semmit nem tesz hozzá a sztorihoz, az akcentusa is rémesen erőltetett. Nagyon sok Gyöngyi ripacskodása is, meg ez az egész totál felesleges hajcihő a színdarabbal. (Alighanem az egész sorozat mélypontja volt, amikor Bandiék rögtönzött "fénykardpárbajt" vívtak a kisboltban. Na ott gurult el végleg a forgatókönyvírók gyógyszere...)

Hasonlóképpen idegesítő karakter Patrícia új pasija. Először beállítják holmi "álomlovagnak", pedig tök lúzer karakter a fickó, ráadásul abszolút nem is passzolnak össze a doktornővel, most meg hirtelen kitör belőle az állat.

Forgács Péternek jól áll ez a nagystílű maffiózó szerep, de szerintem így a végére kár volt még egy főgonoszt behozni a sorozatba, akihez képest Roland ártátlan báránykának tűnik - bár lehet, hogy pont ez volt a cél.

Nekem is az az érzésem, hogy nem befejezve lesz a sorozat, hanem csak abbahagyva, ennyi szálat nem fognak tudni rendesen elvarrni ilyen rövid idő alatt. Túl sok lett a töltelék-mellékszereplő a végére, és egyik rosszabb karakter mint a másik.

Előzmény: Mackóbogár (28909)
szévike Creative Commons License 2022.04.13 0 3 28912

Összességében nem volt ez olyan rossz.

Mindenki megtalálhatta benne azokat a szálakat, amelyeket kedvel.

A krimiszálak Rolanddal, a napi élet konfliktusai a dokikkal.

Amit nagyon rühelltem a bohózatba hajló Bodolai család, az 

ezoterikus Gyöngyi, és most a két közértes.

 

De napi kikapcsolódásnak jó volt, főleg, hogy a net segitségével már

sem csatornához, sem időhöz nem volt kötve.

Előzmény: shadoe (28911)
shadoe Creative Commons License 2022.04.12 -1 0 28911

Én Konrád kinyírásánál abbahagytam. Nem láttam értelmét tovább nézni, egyrészt elég egy kaptafára épült fel, ahol a maffia Roland mindenkit kinyír, másrészt át is költözött a másik csatornára a sorozat. Jópár éve ennek, de tény, előtte még találtam benne néznivalót.

szévike Creative Commons License 2022.04.12 0 2 28910

S még két adással a vége előtt sem történt semmi olyan, ami a lezárásra utalna.

 

El nem tudom képzelni, hogy ebből hogy lehet jól kijönni. Hogy egyáltalán ki lehet-e.

Vagy csak simán vége lesz a napi adásnak, annyi különbséggel, hogy a végén nem

lesz előzetes a következőből?

 

Még a leggagyibb török sorozatokban is valahogy elvarrják a szálakat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!