szegény, szerencsétlen, megtéveszthető proli-tömegek!Meggyesit nem kirúgták, hanem csinált egy műbalhét a haverokkal, hogy aztán Gyurcsányi-nak adhassa a stafétabotot.Talán egyszer rájöttök Ti is.
A népszavazási NEM kampány abszolút hiteleltelen lett volna az erdélyi Medgyessyvel, aki kijelentette, hogy a nem erkölcstelen. De ne csináljunk ebből is KÁP vitát...
Annak idején, az erdélyi fejedelemségben három "nemzet" volt: magyar, szász, székely. A románok akkor se számítottak, amkikor már ők voltak többségben, igaz, jobbágyként.
Most Erdélyben a magyarok gyenge kisebbségben vannak - az erdélyi autonómia nem föltétlenül jobb más megoldásoknál.
Erdély kulturális és területi autonómiáját az erdélyben lakó románok is támogatnák, szvsz. Pillanatok alatt Ausztriához hasonló turistaparadicsomot tudnának kialakítani, szvsz vidáman mosolyoghatnának a markukba.
Érdeklődve várom az SZDSZ reagálását Medgyessy felvetésére.
Ezaz "elsősorban a kulturális autonómia" megint vihart kavarhat, mivel az SZDSZ-ről köztudott, hogy általában a "mindent, vagy semmit" elven politizál.
Valszin. Fodor Gábor teszi helyre Medgyessyt a témában, no de ne vágjunk a dolgok elébe, majd meglátjuk mi lesz az SZDSZ reakciója.
Medgyessy: kulturális autonómiát Erdélynek! 2004. december 21., kedd 12:10
A Romániáról szóló uniós zárójelentés készítője szerint szigorúan fogják ellenőrizni a román környezetvédelmi ígéretek betartását.
A magyar politikának fel kéne vetnie Románia felé az erdélyi, elsősorban a kulturális autonómia kérdését - mondta Medgyessy Péter a Krónikának adott interjújában. A volt kormányfő, jelenleg utazó nagykövet erről azután beszélt, hogy találkozott az Európai Parlament Magyarországon tárgyaló alelnökével.