Hi, de még mennyire titkolja, hi, harmadjára bizonyosodott be hogy olyan másfél milla a tábora.
Ez édeskevés a 2006-os nyeréshez:-)))
Különben egyre több a bírálója az úgynevezett "jobboldalon", túl sokszor fordított már köpönyeget és a következetesség sem mondható az erényének.
Azért a valódi joboldalon sem mindenki hüle, nehéz ám az óbolsevik dumát letolni a torkukon...
Itt az igazi harc a 2006 utáni eu pénzek felügyeletéért, elosztásáért megy. Ha ügyesek a felügyelők, akkor óriási biznisz van benne. Újabb "nagyelekek" nőnek majd ki a semmiből.
Orbánnal számolni kell még hosszu távon (hacsak meg nem zápul az agya, néha egész közelinek tünik...), neki nincs alternatívája, hűséges tábora van (a másik oldal meg hűségesen utasítja el...), stb. Szvsz nem fenyegeti a Csurka ill. Torgyi papa sorsa. Annál ő tehetségesebb, Csak ezt az utóbbi időben titkolja.
érdekes. Ennyi idő távlatából (2 év) nézve, már egyre kevesebb jobbos érvel azzal, hogy milyen szép ez, mennyire fontosak a jelszavak, az együvétartozás verbális szimbólumai, stb. hanem egyszerűen egy nagy adag baromságnak látjátok már ti is ezeket a sületlen mondatokat, és csak egy gyenge 'ti is ilyenek vagytok' visszavágásra telik. Az idő majd helyreteszi a kicsi törpediktátort is, mint Torgyán Pubit, Csurkát, meg a többit, csak ki kell várni.
Ó engem egyáltalán nem zavar, ha valaki segget csinál a szájából, csak aztán ne csodálkozzon, ha néhány kádárista mégsem teljesen amnéziás.
Az emberek szeretik a kiszámíthatóságot is.
Igen. El tudom képzelni ahogy Dévényi Tibi bácsi számolja a Kossuth-téren az embereket. Már kétmillióan vagyunk.
Azért azt írd meg, ha valamelyik ezek közül engedi, hogy kezet csókoljanak neki.
Miért kell úgy csinálni, mintha nem tudnád, hogy ez a retorika igencsak kikezdi az utódpárt kádárista bázisát. A lakossági fórumokon és munkásőr-gyűléséken nem lehet ám majd lebalosozni a Fidesz, mert könnyen visszaüthet.
Orbán Viktor elment Fouché rendőrminiszterhez, és azt mondta neki: uram, besúgó vagyok, tolvaj vagyok, szőlőlopó vagyok, aljas vagyok, mégsem kapok elég pénzt Önöktől.
Pedig most már mindent megtettem, még a népszavazást is, magamt rúgtam nemjóféleként fenékbe.
De hát öt neveletlen gyemekem van, nekik is meg kell élniük valamiből, meg, ugye, nekem is élnem kell, uram....
A rendőrminiszter válasza: "hogy Önnek is élnie kellne, uram? Nem látom be, hogy ez szükséges lenne...."
A szociális demagógia is csak egy ideig működik - legalábbis az emberek (polgárok, állampolgárok stb) többségében.
Ugye emlékszikmég mindenki ataxisblokádra? Az onnan indult, hogy a kormény kedden bejelentette, hogy nem emelik az olaj árát, és szerdán vagy csütörtökön bejelentettéka hatalmas emelést.
Mire a népek felhördültek.
Ha akkor Antall egy olyan beszédet mond, hogy emberek az ország szarban van, vagy összeomlunk és minden jegyre fog járni, vagy haladni kell a piaci árakkal, akkor ez nem történt volna meg.
Mert a taxisblokád fő oka az volt, hogy ez a kormány IS a szemünkbe hazudott csak úgy lazán.
Közben azért azt megtanultuk, - már akinek nem vatta van az agya helyén - hogy az árak mindig is emelkedni fognak, a lényeg a mértéktől függ, no meg attól, hogy ehhez képest mi si az átlagfzetés...
szóval ezaz emelkedő gázár egy vicc. MInt ellenzéki kifogás.
(Nem mintha én nem szentségelnék emiatt, de azzal tisztában vagyok, hogy még Orbán Viktor sem tud annyi ingyen gázt fingani, hogy abból mindenkinek olcsón jusson...)
Igazad van. Sokat adott a Bokros csomag hazánknak. Hálás is vagyok neki nagyon.
Például, mert olyan érékenyen tudott a dolgokhoz nyúlni. Pl. vegyük a gyes és gyed eltörlését (beleborzongok, ha visszagondolok), a tandíj bevezetését. Hál' istennek, ezeket vissza tudta csinálni a FIDESZ. Amiket most elkövet ez a maffiózóbanda, már sokkal nehezebb lesz.
Hát persze hogy a szocik kezdték a szociális demagógiát.
A négy évig szajkózott " a Bokros csomag elvette mi visszaadtuk" szöveg egész biztosan csak a képzeletem szüleménye.
Szereted az irodalmat? Naiv jellegű, irodalomtanár - amúgy jobbos - édesanyám a múltkor vett a vonatra egy ilyen - nem is tudom, hogyan minősíthető - sajtóterméket. Két cikk után feladta. Miért kell ilyen megtévesztő címet adni egy politikai köpködőlapnak?
A KÁP-kampányban nyomott brutális - és sajnos hatásos - MSZP-s szociális demagógia egyenes következménye az ellenzéki szociális demagógia. Ez a népszavazás eredményének tanulsága. Azt kell mondjam, ezt (is) az MSZP kezdte.
Szomorú, de ilyesmiket leszünk kénytelenek hallgatni eztán. Még legalább másfél évig.