Keresés

Részletes keresés

m61019andras Creative Commons License 2004.12.20 0 0 26
Szia Csabi! Én már regisztrált tagja vagyok a fórumodnak csak sajnos mostanában nem indul téma. Most kezdtem beszkennelni a képeimet és ha lehet a legjobbakat feltenném hozzád. Előre is köszi.
Előzmény: 1047 001-1 (25)
1047 001-1 Creative Commons License 2004.12.20 0 0 25

                                                      Itt lennének a fotók

 

Gratulálni szeretnék a topichoz. Gondolom vannak itt olyanok, akik a fotóikat nem tudják megjelentetni. Ehhez szeretnék egy kis segítséget nyújtani. Feltenném  azokat  a lapomra. Kérem elküldeni az alábbi címre:                             refycsaba@emitelnet.hu

 

A nagy kép sem akadály.  Sok sikert kívánok a fórumhoz.

Nohabf Creative Commons License 2004.12.20 0 0 24

Helló!

 

Én is megnéztem a képeidet,nagyon szuperek lettek! Nemtom pontosan hogy ki videózott,de voltak egy páran.Egyébként érdekességként megemlíteném hogy én 2 barátommal már előző késő este indultunk a  Déliből az utolsó komáromi személlyel,és onnan mentünk tovább Győrbe.Kb 5-re értünk oda.Végig már nem mentünk visszafele,Fehérváron a kollégámmal elbúcsúztunka túrától de hatalmas buli volt az biztos.Tapolcától Keszthelyig voltunk fent a gépen,akkor is volt egy érdekesség:ahol az M62 116 karambolozott a németekkel ugyanott mi is csináltunk majdnem egy karambolt egy Opel haladt el előttünk úgy 2-300 méterrel(egy cseppet se voltunk idegesek:)) )

 

Azóta nem igazán futottam össze Nohabbal,talán egyszer:mentem este dolgozni egy pénteki napon volt ez:állok a metrónál erre felbukkan a 3 ismerős fényszóró a távolban.Azonnal átrohantam a peronokhoz és láss csodát az újrafestett M61 019 volt az.Erről asszem volt egy kép belinkelve amit Pstephenson csinált, a vasútmániás topikon láttam a  képet.

2005-ben talán többet leszek Nohab közelben,már alig várom a  jan 8-at a Nohab Alapítványos nyílt napot.

Előzmény: Nydqist (21)
m61019andras Creative Commons License 2004.12.20 0 0 23

Szia Feri!

Ha tehetem mindenhol ott vagyok ahol valamilyen Nohabos megmozdulás van. Ha csak meghallom, hogy Nohab dolgozik valahol és van valamennyi időm, fogom a kamerát és a fényképezőgépet és már megyek is. Teljesen véletlenül ez év szeptemberben a Claudiussal mentem Győr felé és akkor volt arra pályafelújítási munka. A sok pályaépítő gép között egyszer csak szembe mosolygot a Tizenhetes. Szerencsére sikerült levideóznom.

Előzmény: Nydqist (22)
Nydqist Creative Commons License 2004.12.20 0 0 22

Szia András!

 

Ott voltál Békéscsabán is?  -:))

 

Köszi, hogy betetted "szergejes" barátod képét, nagyon király. Van még esetleg ilyen képe? Szívesen látjuk.

 

Kéretik közölni a topic hírét!  -:))

 

Üdv.: N.

Előzmény: m61019andras (3)
Nydqist Creative Commons License 2004.12.20 0 0 21

Szia!

 

Én már anno is nézegettem ezeket a képeket, le is töltöttem magamnak.

 

Emlékszel milyen hosszú kocsisor torlódott fel a 84-es útnál, amikor fotóztunk? -:))

 

 Nagyon klassz volt.

 

Az én képeim erről az útról itt találhatóak:

 

http://www.refycsaba.hu/vasutikepek/barataink/feri/

 

Kellemes nézelődést!

 

Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy rákérdezzek: Van-e esetleg olyan valaki köztetek, akinek van videója erről a túráról, vagy tudjátok-e, hogy ki az aki videózott?

 

Eddig még nem sikerült forrást találnom, pedig azóta keresgélek. Voltak többen is, akiknél videókamera volt.

 

Üdv.: N.

Előzmény: Nohabf (12)
track300 Creative Commons License 2004.12.20 0 0 20
Csak a legjobbakat kívánhatom eme topic olvasóinak! (OFF: Egyszer Déli-Révfülöp között vezetőállásban utazhattam végig, a kürtöt kezelve. Na attól kezdve...)
Nydqist Creative Commons License 2004.12.20 0 0 19

-:)))))))))))))))

 

Jó reggelt!

 

Pörög a topic, nagyon örülök, hogy tetszik Nektek!

 

Nagyon bíztam benne, hogy sokan jó ötletnek tartjátok, így hát csak hajrá!!!  -:)))

 

Most sietek, mert sok a munka, de amint van időm, én is röppentek egy kis élménybeszámolót!

 

Üdv.: Nydqist

m61019andras Creative Commons License 2004.12.20 0 0 18

Jó reggelt Mindenkinek!

Nagyon tetszett az élménybeszámolód az útról. Nohab topictárs engem is hívott, de a családi nyaralás pont ekkor szólt közbe. A képek viszont valamennyire kárpótolnak, igaz magamról tudom, hogy azt az élményt nem tudják vissza adni , amikor induláskor felhangzik a " mosolygós" Nohab dallamos éneke.

Itt kérdezem meg, hogy nem szeretne e valaki jönni februárban a Nohabbal közlekedő nosztalgia útra Mohácsra? Egy jó kis Nohabos csapat már adott, de minél többen vagyunk annál jobb a hangulat.

És gondolom nem csak a magam nevében mondhatom el, hogy erre az oldalra várjuk minden Nohabbal kapcsolatos eseményt, esetleges Nohab mozgásokat, híreket.

Előzmény: gmarc (16)
127 Creative Commons License 2004.12.20 0 0 17

 Sziasztok!

Mostanában sokat jártam dán oldalakon és ezt találtam:

Bár van rajtuk hóeke, de 2-3 m-es hóban kevés. ("Az ellen nem véd..") Az 1112-es a mai napig megvan, múzeumi szemléltetőmozdony egyik oldalán lebontott burkolattal.

gmarc Creative Commons License 2004.12.19 0 0 16

Szépjóestét!

 

Na itt nyugodtan lehetünk elfogultak:-)))

 

Megvettem életem első NoHAB-ját:-)) Igaz, volt már egy, de azt örököltem:-))

Szóval van egy My 1125-ösöm, meg egy M61 001-em. TT-méretben:-))

 

Kb. 1999-től vagyok én is NoHAB-mániás, de már 1994-ben is ott csodáltam az akali strand kerítésénél a 008-at meg a 014-et, amíg mások lubickoltak:-)

 

Oldalam a júliusi különvonatozásról

ITT

 

üdv: gmarc

Nohabf Creative Commons License 2004.12.19 0 0 15
Én egyszerűen nem tudnám rangsorolnia  dízelgépeket,de egy biztos:a Nohabnál megbízhatóbb,strapabíróbb gép nem igen volt és nem is lesz nagyon.
Előzmény: m61019andras (14)
m61019andras Creative Commons License 2004.12.19 0 0 14
Ez a topic azért nyílt, hogy itt nyugodtan illessük akár elfogultan is bármilyen jelzővel Kedvenceinket. Nekem és még másoknak is a Nohab a dízelkirály. Neked az M63. Egy másik barátomnak a Szergej.  Ki melyiket szereti jobban és tartja annak. Szerintem.
Előzmény: vasutTOM (13)
vasutTOM Creative Commons License 2004.12.19 0 0 13

Van egy barátom, akit kb. két éve fertőztem meg a vasúttal. Ő Szergejes lett, de nagyon szereti a dízelkirály Nohabokat is.

 

Üdvözletem az új topiknak. Én is úgy vagyok mint a Tibiti, csak olvasgatni fogom. Az idézett hozzászólásban említett "dízelkirály"-ról csak annyit, "kinek a pap, kinek a papné". Szerintem ez a jelző magyarország mindezidáig legerősebb és leggyorsabb dízelmozdonyát illeti meg, mégpedig az M63-t. Ez itt elég "Off" ezért megyek is!

Előzmény: m61019andras (11)
Nohabf Creative Commons License 2004.12.19 0 0 12

Hali!

 

Itt található a 2004. 07.07-i Nohabos különvonati túrának a képei amit csináltam.

Érdemes megtekinteni!!

 

http://kep.tar.hu/nohabg/index.phtml?aid=27660908

m61019andras Creative Commons License 2004.12.19 0 0 11
Van egy barátom, akit kb. két éve fertőztem meg a vasúttal. Ő Szergejes lett, de nagyon szereti a dízelkirály Nohabokat is. Mikor, ma megtudta, hogy nyílt ez a topic, megkért, hogy tisztelete jeléül tegyem föl egy képét.Íme:
m61019andras Creative Commons License 2004.12.19 0 0 10
Hazánkba 1963 és 1964-ben 20 Nohab mozdony érkezett és sajnos ez a szám már később sem nőtt. De ez a kis szám csak emeli a sorozat értékét.
Előzmény: _ Liar _ (9)
_ Liar _ Creative Commons License 2004.12.19 0 0 9
hazánkam hány nohab volt? 12?
V43 blue Creative Commons License 2004.12.19 0 0 8

Sziasztok!

Van egy zenei számom amelynek a végén van egy mozdony hang.

Ebben szeretném segítségeteket kérni hogy melyik modony felől származhat.
Én a Nohabra vagy a Csörgőre gyanakszom.

Ha valaki fel tudja ismerni, akkor az írjon az e-mail címemre elküldöm neki a számot!

balazs.net@freemail.hu

Törölt nick Creative Commons License 2004.12.19 0 0 7

Mivel most csak itt vagy elérhető ezért ide írom, végre megírtódótt a neked szánt képes CD, küldöm postán holnap Bp-n adom fel, remé.lem a fa alatt tudod nézegetni.

 

Hogy ne legyek teljesen off szép téma, remélem sikeres lesz a topik, valszeg sokat nem leszek itt mert annyira engem nem izgat a sorozat, azért olvasgatni biztos fogom.

Előzmény: Nydqist (2)
Nohabf Creative Commons License 2004.12.19 0 0 6

Sziasztok!

 

Szeretnék hozzátok én is csatlakozni.A nevem Takács Gábor.A Nohabot szeretem a legjobban a mozdonyok közül,nagyon sok szép emlék fűz hozzájuk.Igaz én elég későn eszméltem hiszen 1999-től kezdtem figyelni a Nohabbal kapcsolatos eseményekre pl a 004-es balesetére.Itt jegyzem meg hogy az ismeretségi körömben elég sok Nohabbal dolgozó vezér van,pl. Szűcs Tomi,Büki Csabi  vagy a Nohab könyv 3 szerzője  stb.2000-től voltam egy pár Nohabos eseményen pl a Keletis Nohab alapítványos nyílt napon még tavaly,vagy most júl.17-én a Nohabos különvonati túrán stb.

Egyenlőre ennyit szerettem volna elmondani magamról.Ha valami eszembejut akkor úgy is írok még.

 

ÜDV:Nohabfan (Takács Gábor)

m61019andras Creative Commons License 2004.12.19 0 0 5

Na én meg örömömben felteszem az egyik kedvenc képemet amit még Tapolcán fotóztam 2000 augusztus 5-én. Itt sajnos üzemképtelen volt a mosolygós 19-es, mert forgóvázait 001 fölélesztéséhez , mondjuk úgy finoman fogalmazva, hogy kölcsönvették.

Nydqist! Nagyon örülök, hogy megcsínáltad ezt a topicot pont tegnap beszélgettem egyik barátommal, hogy milyen jó lenne egy Nohabos topic. Remélem jó sokan fogjuk látogatni és sok információt meg tudunk osztani egymással!

Leopold Creative Commons License 2004.12.19 0 0 4
Már kedvenceltem is a topicot!
m61019andras Creative Commons License 2004.12.19 0 0 3

Hurrá!!!!!!!!!! Éljen az új oldal!!!!!!!!!!!!! Minél többen látogassuk!

Az első saját képfeltöltési próbálkozásom.

M61 020 Békéscsabán
Nydqist Creative Commons License 2004.12.19 0 0 2

Köszi a bíztatást! Reméljük, sikeresek leszünk! -:)

 

Sajnos sok példány már nincsen állományban, selejtezésre kerültek, de azért szerencsére néhányuk megmenekült, és néha-néha láthatóak az országban.

Többek között nosztalgiamenetekben, és pályaépítési munkáknál.

 

Előzmény: Galahed_ (1)
Galahed_ Creative Commons License 2004.12.19 0 0 1

Sok sikert a topichoz.

Gyerekként nagyon szerettem ezt a mozdonyt, különösen a hangját. Sajna mostanában már egyáltalán nem találkoztam vele.

 

Előzmény: Nydqist (-)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.19 0 0 0

Minél több látogatót kívánok.

Tégy fel egy Nohab linket, hogy az érdeklődők is tudják miről van szó.

+ egy Nohab történetet 194x-től napjainkig.

Nydqist Creative Commons License 2004.12.19 0 0 topiknyitó

Ezt a topicot azért hoztam létre, mert szerintem megérdemli a típus a külön fórumot. A héten nagyon ki voltam akadva a támadások és negítív hozzászólások miatt, és el is hagytam a fórumot, mert úgy gondoltam, hogy nem akarok romboló célzatú megjegyzések áldozata lenni.

A hiedelmekkel ellentétben nem "sértődtem ki magam", csak sok az, ami sok. Itt remélhetőleg nyugodtan  leírhatok egy észrevételt anélkül, hogy valaki megjegyezze, hogy hányingere van tőle. Azért mert valakinek van több ezer hozzászólása, és öreg motorosnak számít a vasúton, még nem jogosítja fel arra, hogy pocskondiázzon.

Szeretném, ha itt ismeretlen fogalom lenne a személyeskedés, és a gyalázkodás.

 

Ennek reményében indítom útjára a NoHAB barátok topicját, amelyhez Mindenkinek jó szórakozást kívánok!

 

Üdvözlettel: Nydqist

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!