Keresés

Részletes keresés

Vajk333 Creative Commons License 2022.04.08 0 0 1605

Tiszteletem.

Valakit érdekelnének angol nyelvű szakmai könyvek? FAM hálózat/transzformátor szerelés, elektrotechnika, villanymotor, vezérléstechnika, földelés. (Electrical Motor Controls, Linemen & cablemen / Transformer, Applied Grounding & Bonding / Electrical Grounding and Bonding, Electrical Principles and Practices, Understanding Motor Controls / Motors)

Linket nem tudok adni (mert törlődne a hozzászólásom), de megtalálhatók a legkedveltebb hazai licitáló oldalon.

btamas70 Creative Commons License 2022.02.19 -2 0 1604

Maximum rendes UPS-re érdemes költened, amiben túlfesz.védelem is van. Komolyabb löket ellen egy ilyen 3-as besorolású megoldás nem sokat használ, de legalább zivatar idején le tudod választani az érzékeny eszközeidet a vill. hálózatról. Persze ha nem akarod közben használni, akkor egy kapcsoló, vagy a villásdugók kihúzása is elegendő..))

Előzmény: LézerPulyka (1600)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2022.02.19 -3 1 1603

Vannak olyan elosztók amik a villámcsapás okozta túlterhelés ellen védenek, mert például van bennük hőkioldó biztosíték. Mert senki ne gondolja azt, hogy ha vesz a PistaJóskaKarcsi egy 4000-6000 Ft-os túlfeszültségelleni elosztót, akkor az majd meg fogja védeni a készülékeket a villámcsapás OKOZTA TÚLTERHELÉSTŐL. Nem, nem fogja megvédeni, ugyanúgy tönkre mehet a készülék. A sima túlfeszültségelleni védelemmel ellátott elosztók, NEM védenek ATTÓL a fajta "túlfeszültségtől" amit a nem közvetlen villámcsapás okoz túlterhelés gyanánt. A túlfeszültség és a nagyfokú áramtúlterhelés nem ugyanaz. Túlfeszültséget egy hibás kapcsolás, bekötés is okozhat. A túlfeszültség nem mindig jelent jelentős feszültség különbséget. A villám okozta túlterhelés már egy komolyabb dolog, az ilyen elosztókban már nem poénból van olvadó biztosíték is. Igaz nem is olcsók annyira.

 

Közvetlen villámcsapástól a villámhárító véd. 

Előzmény: Mono SE (1602)
Mono SE Creative Commons License 2022.02.19 -4 1 1602

Ha kicsit beleolvasol a villámvédelemmel kapcsolatos szakirodalomba, akkor hamar rájössz, hogy az ilyen elosztókba épített ígéretek a halott és a puszi esetét idéző védelmet jelentik az egyéb szakszerűen méretezett és beépített védelmi áramkörök nélkül. Szóval egy fillért nem költenék rá az esetedben.

Előzmény: LézerPulyka (1600)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2022.02.19 -3 2 1601

Teljesen mindegy, hogy közvetlenül a fali aljzatba dugod a tápszűrőt vagy egy másik elosztóba. Az áram így is, úgy is átmegy a zavarszűrőn. Ilyenkor pedig teszi a dolgát, azaz szűr. 

 

https://www.apc.com/shop/hu/hu/products/APC-Essential-SurgeArrest-5-aljzat-telefonv%C3%A9delemmel-230-V-N%C3%A9metorsz%C3%A1g/P-PM5T-GR 

 

Ez véd villámcsapás ellen. Az iMac-emhez ilyesmi APC-t használok én is. De a Bachmann is gyárt hasonló jókat.

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: LézerPulyka (1598)
LézerPulyka Creative Commons License 2022.02.19 -2 0 1600

Ez egy jó kérdés, mert csak pár napja vagyok itt ebbe az apartmanba, ráadásul csak amúgy is rövid ideig leszek itt. Ennek ellenére, akkor is veszek valami olyan elosztót ami villám elleni védelemmel el van látva.

Előzmény: Mono SE (1599)
Mono SE Creative Commons License 2022.02.18 -4 0 1599

A központi lakáselosztóban vagy biztosítékszekrényben van villám-, illetve túlfeszültségvédelem?

Előzmény: LézerPulyka (1598)
LézerPulyka Creative Commons License 2022.02.18 -2 0 1598

Uraim egy kis segítséget kérnék. 

 

Szeretnék vásárolni egy zavarszűrős elosztót (dynavox x4100-at).

 

A kérdés. Amennyiben ezt a zavarszűrős elosztót nem közvetlenül a falon lévő konnektorba dugom be, hanem egy másik hálózati elosztóba akkor is ugyanúgy teszi a dolgát? Magyarán ugyanolyan hatékonyan végzi a zavarszűrést?

 

Most gondolom, felvetődik a kérdés, hogy miért nem dugom be egyből a konnektorba, és miért kell egy másik elosztóba dugnom.

Azért, mert ez a zavarszűrős elosztó, ugyan rendelkezik túlfeszültség elleni védelemmel, de a villám(csapás) okozta túlterhelés ellen NEM véd.

Ezért arra gondoltam, hogy vennék egy olyan hálózati elosztót, ami tud villám elleni védelmet, és EZT dugnám a fali konnektorba, majd a zavarszűrős elosztót pedig ebbe a villámvédelemmel ellátott elosztóba. (Két nappal ezelőtt, volt nálunk Osztrákban egy bazi nagy vihar, mennydörgés-villámlás, hol volt áram, hol nem volt a lakásban. De a lényeg, egy nyomtatóm halott. Ezért kell valami villám ellen is). 

 

btamas70 Creative Commons License 2022.02.07 -2 0 1597

Elválasztás szempontjából nyilván a másodrendű szűrő (12dB/oktáv) jobb, fázis- illetve futási idő torzítás szempontjából viszont az elsőrendű (6dB/oktáv).

Előzmény: bazsi bá (1596)
bazsi bá Creative Commons License 2022.02.06 0 0 1596

Sziasztok!

 

Meg tudná nekem valaki magyarázni, hogy mit jelent egy mélynyomó esetén az, hogy 12 dB/oktávval vágja a hangot az 50-160Hz-es keresztvátó? Amúgy a hangfal frekvencia tartománya gyárilag 23-270Hz. (svs sb12 nsd) 

 Valami olyasmi lehet, hogy egy oktáv hangmagasság csökkenés esetén a hangnyomás is csökken 12 dB-el? Gondolom minél kisebb ez az érték annál jobb... De lehet, hogy az egészet rosszul látom.

Köszi előre is.

Üdv

Balázs 

gg630504 Creative Commons License 2022.01.03 0 0 1595

Mintha egy 20 ohmos ellenállás merítené.

Előzmény: 70Caruso (1594)
70Caruso Creative Commons License 2022.01.03 0 0 1594

Uraim!

Vettem egy 1,2 F-os kondenzátort, autóba. Hifihez. Oldscool.

Áram alá helyezve, a beépített kijelzője mutatja az értéket. Azonban amint leveszem az áramról, 15-20 másodperc alatt leesik az érték 10V-ra vagy az alá (itt már kikapcsol a kijelző). Rendben van így?

Köszönöm a segítő válaszokat.

Jolida Creative Commons License 2021.05.23 0 0 1593

Valószínűleg ez egy AC szervo motor, amit eleve a meghajtójával együtt kell dolgoztatni, ami többnyire nem a hálózati feszültség.

A motortestet amúgy is fémesen szokták rögzíteni a tartóhoz, ami viszont földelt.

 

Itt https://forum.hobbycnc.hu/index.php nézz körül, az apróban szokott lenni frekiváltó olcsón.

Előzmény: ViiBoo (1592)
ViiBoo Creative Commons License 2021.05.23 0 0 1592

Köszönöm! Amúgy nekem is ez a sanda gyanúm, hogy freki váltó kell hozzá, csak hogy az legalább 50 ropi. De magába motorba miért nincs földelés?

Előzmény: Jolida (1591)
Jolida Creative Commons License 2021.05.23 0 0 1591

Ha szükség van a teljesítményre, szerintem csak az egyfázisú frekvenciaváltó jöhet szóba.

Előzmény: ViiBoo (1590)
ViiBoo Creative Commons License 2021.05.23 0 0 1590

Sziasztok! Vettem egy 1,1KWos 3000f/perc 1 fázisú aszinkron motort. És a szakikhoz lenne pár kérdésem:

 

1.) Miért nincs benne földelés? Csak fázis és nulla van a motorba bekötve. Valaki említette, hogy dupla szigetelésű a kábele - hát ez nem nyugtatott meg.

2.) Szerettem volna a sebességét szabályozni és vettem hozzá egy teljesítmény és fordulatszabályzós elektronikát (https://www.metroman.hu/termekek/Hobbi-elektronika/Teljesitmenyszabalyzo-Fordulatszamszabalyzo-elektronika-230V-1500W-MPC2000W)

de bekötés után semmit sem szabályoz a motor sebességén. Aztán olvasom, hogy ez csak szénkefés motorokhoz ajánlott. Nos akkor az én aszinkron motoromhoz mit ajánlotok?

 

Köszönöm!

Hun15 Creative Commons License 2015.12.24 0 0 1589

Sziasztok!

 6V-os kézilámpámnak nem túl nagy a fényereje és elég hamar lemerül halogén izzóval, ezen szeretnék javítani Cree ledre gondoltam,de van pár fajta nem tudom meik lenne a jó.

 

min 15w-osra gondoltam,de láttam olyat ami 3 fokozatban állítható.

Mindegyik cree ledhez kell meghajtó?

Tudnátok valamit ajánlani?

 

Előre is köszönöm!!

_percy_ Creative Commons License 2015.12.17 -1 0 1588

Gondoltam rá mikor megláttam, de ez nem egy Studer műszer hanem egy csájníz valami, és ha megfigyeled darabja ennyi :-)

Előzmény: spacc (1587)
spacc Creative Commons License 2015.12.17 0 0 1587

percykém!  Ha ez méregdrága, akkor milyen a STUDER 810 műszere, mert abban á 400 Dollár egy feszített szálas műszer....van

Előzmény: _percy_ (1582)
ex-kristikoma Creative Commons License 2015.12.15 0 0 1586

Milyen magnót adnál el?

Előzmény: Ebesi Gyuri (1583)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2015.12.15 0 0 1585

Sajnos az kisebb.

 

Gy

Előzmény: _percy_ (1584)
_percy_ Creative Commons License 2015.12.15 -2 0 1584

Ha abban a amgnóban is ugyanekkora műszerek vannak... Melyik magnó ilyen? :-)

Előzmény: Ebesi Gyuri (1583)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2015.12.15 0 0 1583

Én ennyi pénzért egy magnót is adok hozzá.

 

Gy

Előzmény: _percy_ (1582)
_percy_ Creative Commons License 2015.12.14 -2 0 1582
elvischacha Creative Commons License 2015.09.09 0 0 1581

Üdv, sziasztok!

 

Nem jártam még itt, ezért üdvözlet mindenkinek!

 

A csatolt képeken látható elektronikával van gondom. Ez egy filléres játékba való ledfűzér. (kérdezhetitek akkor miért nem veszek egy másikat, de ez kell sajnos.. :) ) . Alapból volt rajta egy kapcsoló, ami egy sima nyomógomb. Ha egyszer megnyomjuk akkor elkezd villogni, ha mégegyszer akkor gyorsabban, ha harmadszor akkor kikapcsol. Mivel maga az egész játék sérülést szenvedett, így szétszereléskor az eredeti kapcsolója szét esett és elveszett belőle egy apró alkatrész. Viszont kapcsoló nélkül folyamatosan világít!!!! A kapcsoló 3 lábú volt, amiből csak kettő volt bekötve, a harmadik csak vakon volt a nyáklapban. Vettem egy másik, de már csak 2 lábú kapcsolót, beforrasztottam, de ugyan úgy világít folyamatosan!!!! A kapcsoló nyomkodására semmit sem reagál.

 

Tudnátok súgni valamit (azon kívül, hogy vágjam a falhoz :) ) ?? Esetleg ki tudná megnézni? Mert kb. ennyit értek az egészhez. Budapestről írok. Köszönöm a válaszokat!!

 

 

Pite56 Creative Commons License 2015.08.29 0 0 1580

BKV Zrt. Angyalföldi kocsiszínébe (Budapest, IV. kerület, Széchenyi Tér) keresünk korszerűsített Tátra villamosok karbantartásához agilis, jó szakmai tudással rendelkező, elektromos rendszerek, elektronikus áramkörök üzemeltetésében, javításában jártas munkatársat.

 

Feladata villamos vasúti járművek, a járművekhez kapcsolódó elektronikus vezérlő berendezések, áramkörök hibakeresése, javítása, karbantartása, illetve a – villamos járművezetői jogosítvány megszerzését követően – a járművek hibakereséséhez szükséges próbáknak az elvégzése, a járművek mozgatása.

 

Legalább középfokú szakirányú végzettség megléte követelmény, műszerész végzettség, vasúti járművekhez kapcsolódó, illetve elektronikus áramkörök iránti érdeklődés, felsőfokú szakirányú végzettség jelentős előnyt jelent.

Kizárólag megfelelő szakmai-elméleti ismeretekkel, jó műszaki érzékkel, önálló és precíz munkavégzés képességével, gyakorlattal rendelkezők jelentkezésére számítunk.

 

Bejelentett, biztos munkahely, napi 8 órás normál munkarend, egyéb béren kívüli juttatások. Elérhető havibér (végzettségtől, szakmai képességektől függően) 180.000-260.000.-Ft. (bruttó.)

Munkakezdés várhatóan a felvételtől számított 2-3 hónapon belül.

 

Jelentkezés legalább 800 karakter terjedelmű, a motivációt is tartalmazó, word formátumú fényképes önéletrajzzal, a következő e-mail címen: rozsahegyik@bkv.hu

toeguep Creative Commons License 2015.07.17 0 0 1579

A képet valamiért nem jeleniti meg... :(

AQ13.5672 

7J

Előzmény: toeguep (1578)
toeguep Creative Commons License 2015.07.17 0 0 1578

Sziasztok,

Segitséegetek szeretném kérni. Van egy Marantec kapunyitóm, amiről tőben letört egy alkatrész. Szerintem jeladó vagy antenna lehet, de nem értek hozzá és szám alapján nem is találok ilyent.

Kérdésem. Tud-e valaki beszerzési forrást vagy kiváltó terméket.

Köszönöm szépen.

K. István

geo5 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 1577

ha lehet, jelöld be a villásdugón a fázist, és a dugaljnál fázisceruzával nézd meg, hogy melyik ott áá fázis. Ha mind két oldalon bejelölöd, már csak a bedugásnál kell figyelni. igen, az Elektronikai kütyük érzékenyek a polaritásra.

Előzmény: szta1982 (1573)
geo5 Creative Commons License 2015.05.15 0 0 1576

sziasztok!

van egy Herkules co hegesztő gépem,0km-es. Az a baj vele, hogy a drót tolása kis fordulatnál szakaszos. Ez azért. Baj, mert így golyókat hegeszt, nem lehet folymatosan hegeszteni. Magasabb fordulaton meg már túl gyors az előtolás. 24V-os kis motor van benne, ami kiszedve egy ceruzaelemről is szépen forog. A panelről kijövő egyenáram alacsony fordulatra kapcsolva motor nélkül 4.8-5.8v között , motorral 5-6v körűl ugrál. Szóval valamilyen frekvencia probléma lehet.

tud valaki ebben segíteni, hogy mit cseréljek ki, hogy jó legyen?

képet nem tudok feltölteni, mert nem enged, de mailban el tudom küldeni a gép és a panel képét.

köszönettel.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!