Keresés

Részletes keresés

jozanesz60 Creative Commons License 2004.12.21 0 0 59

Helló !

 

a FIDESZ bukásának alapvető oka az volt, hogy nem volt klientúrája. A megcsontosodott szoci csapattal kellett tennie amit tenni tudott. Ez a csapat aztán megszolgálta az MSZP-nek, amit kell.Ebbe bukott a FIDESZ.

 

A benzináras példád nem teljesen jön át. 2000 január 217 FT október 248

2002. január 204 Ft október 239 FT Most 249 Ft

 

A Bokros-csomag kívülről szemlélve kögazdasági szemmel , valóban kellett. De a lényeg maradt el, és ebbe bukott bele Bokros, aki csomagjában szerepeltette a közigazgatási reformot is.

 

A gazdaság valóban késéssel reagál, azonban jelen pillanatban azt gondolom, hogy nincs mit reagálnia. Amit a 2005-ös költségvetésről hallok, nem egy nagy durranás. Mintegy 1000 mrd-al nőtt  az államadósság a FIDESZ kormány óta.  Hol a pénz ? Mert azt nem lehet állítani, hogy beruházások, gazdaságátalakító - racionalizáló programok indultak ......  800 km autópálya helyett mennyit is adtak át ?  És hadd ne soroljam. ...

 

Szóval az igaz hogy a gazdaság lassan reagál a változásokra és fáziskésés van. Csak sajnos az a helyzet, hogy ez a fáziskésés inkább a kormányt jellemzi mint  a gazdaságot . Orbánék 2006-ra akarták az Eurót. Ez módosult 2008-ra , most 2010-nél tartunk. Én szkeptikus vagyok ezzel is, tekintettel a jelenlegi számokra.  2006-ban megint osztogatás kezdődik létmarokkal. És erre rámegyünk....

Előzmény: Qqberci (58)
Qqberci Creative Commons License 2004.12.20 0 0 58
A gazdaság minden intézkedésre késéssel reagál. Ez így természetes. A Bokros-csomag  pont a '98-as választások környékére kezdte éreztetni eredményeit. Viktorék erre azt gondolták: Itt a Kánaán, lehet osztogatni/fosztogatni. Az eredmény megint késésel jelentkezett, a választások környékére, pontosabban egy kicsivel elõtte. Ebbe buktak bele (meg az arrogáns stílusukba). Ha csak egy kicsit is jobban idõzítenek, ha egy fél évvel tovább kitart az eredmény, akkor akár meg is nyerhették volna a választásokat. De emlékezz vissza, mennyi volt a benzin ára 2000 vége felé és mennyi 2002 elején. A 2000-es árat még a mostani csúcs sem érte el! Erre persze még Megyó is rátett egy lapáttal a 100 napos - teljesített - programjával, tehát a mozgolódás, változás csak 2003 közepetáján kezdõdött. Az eredmény megintcsak a választások környékére lesz érzékelhetõ, remélhetõen egy kicsit hamarabb, mint Bokrosnál.
Előzmény: jozanesz60 (57)
jozanesz60 Creative Commons License 2004.12.20 0 0 57

Nos javaslom a demagógia mellőzését. Össze kell vetni Orbán alatt a GDP alakulását a jelenlegivel.

A "jó nagy adóssággal adta át a kincstárat" választási szlogen egyszerűen hazugság. Javaslom a jelenlegi és az átadáskori államadósság és költségvetési hiány összehasonlítását.

 

Az MSZP-SZDSZ csapat első lépéseként tisztogatott, második lépéseként osztogatott (közben folyamatosan fosztogatott). Az államaparátos létszámát jelentősen megnövelte,  haverok mindenütt.

 

Azt írod hogy Orbán:  "ő volt a horthy kor után az első, aki kifejezetten szegénységellenes politikát folytatott,"    . Most ez jó vagy rossz ? Szerintem a szegénységellenesség pozitív , míg a szegénységpártiság (Medgyesy) inkább negatív fogalom.

 

Kissé elfogultnak tünsz. talán ha nem a politikai retorikát, hanem a valóságot néznéd...

Előzmény: malaclopo (56)
malaclopo Creative Commons License 2004.12.19 0 0 56
orbánnak volt esze a Bokros által felhalmozott rengeteg pénzt kiosztani klienturájának, ő volt a horthy kor után az első, aki kifejezetten szegénységellenes politikát folytatott, és jó nagy adóssággal adta át a kincstárt, mert ha azt a rakás pénzt esetleg a társadalom javára költötte volna, ma nem itt tartanánk4 de azárt akciózik azóta is!
Előzmény: jozanesz60 (45)
Daikini Creative Commons License 2004.12.19 0 0 55
Nemnem, en masra gondoltam.

Ami szornyen irritalt az utobbi 2 evben az az, hogy lepte-nyomon kezembe akarnak nyomni valami papirt a ket igenrol, vagy ki van plakatolva az utca, es tesznek ra, hogy felszedjek. Az emberek vitatkoznak a sorozoben fennhangon, pedig lathatoan egy brancs. Mikor most mikulas elott mentem ki a palyaudvarrol, nagy vigyorral elkezdett uldozni egy manus, hogy szavazzak ket igennel. Mondtam neki, hogy nem erdekel, erre visszamenetel kozben azt mondta, hogy "ez is kommunista". Namost hianyzik ez nekem? Vagy barkinek akinek megvan a kicsi velemenye, es az fuggetlen masoktol? Esetleg tele van a cipocskeje a szorolaposokkal? A media is loki a sodert neha esz nelkul, az az egy elonye, hogy meg maradt 2-3 nezheto csatorna, amire nem kuszott fel a sok habzoszaju politikus kepe vagy hangja. Meg a masik, hogy mar haveromek occse is elkezdett papolni (nem laknak egyutt), aki meg csak 11 eves. De ugy lokte a betanult rizsat, hogy nem igaz. Ezek apro bosszusagok, de a feneert kell ezzel egyutt elni?
Előzmény: Törölt nick (54)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.17 0 0 54
Ez a gondolkodásmód kicsit furi. Politika ellen vagy, mert belemászik az életedbe,de szabadidődben, mikor foglalkozhatnál mással, mégis tüntetésen gondolkodsz, tüntetést szerveznél és tüntetésen vennél részt. nem lenne egyszerűbb ugy "tüntetni", hogy játszol a gyrekeidel, vagy beszélgetsz a barátaiddal? :-)
Előzmény: Daikini (-)
www.arvai.hu Creative Commons License 2004.12.17 0 0 52
Szerintem a többség sejtette, hogy nem gondolod komolyan.
Addig nincs is baj, amíg itt „egymás között” viccelődünk. Csak hát volt már rá példa a történelemben, amikor egy tréfás kedvű emberke szabadította ki a szellemet a palackból.



(Történészek: kérlek legyetek könyörületesek velem, s ne kérdezzétek, hol, mikor, ki?!)
Előzmény: Labor (51)
Labor Creative Commons License 2004.12.17 0 0 51
Én is csak viccből írtam, nyilván jó ideig nem lesz itt forradalom, de nem is vágyom rá.
Előzmény: gyengus (50)
gyengus Creative Commons License 2004.12.17 0 0 50

Ehem. Ne félj. A történelmi tapasztalat mutatja, hogy az emberek mindent eltûrnek, még az éhalált is. Hátha holnap lesz egy karalábélevél alapon.

 

A forradalom alapösszetevôje a forradalmár. O az, aki összegyûjti a tömeget, amely már nem emberekbôl áll, hanem tömegbôl (minôségi ugrás).

 

Jelenleg ilyen személyiség nincs. Szóval ne aggódj.

Előzmény: satanka666 (47)
www.arvai.hu Creative Commons License 2004.12.17 0 0 49
Ezzel nem értek egyet: Sajnos úgy érzem, hogy közelebb vagyunk hozzá, mint ahogy gondoljuk.
A többivel meg csak szeretnék egyet nem érteni. :_(
Előzmény: satanka666 (47)
Sheme Creative Commons License 2004.12.17 0 0 48
Ott a 2 pont.
Előzmény: satanka666 (47)
satanka666 Creative Commons License 2004.12.17 0 0 47
Forradalom? Sajnos úgy érzem, hogy közelebb vagyunk hozzá, mint ahogy gondoljuk. Hatalmas az elégedetlenség, a társadalmi különbségek egyre jobban nőnek. A népszavazással kapcsolatos sárdobálás is megmutatta, hogy mekkora indulat van elfojtva az emberekben. Ha nem lennének napi egzisztenciális problémáik, nem lenne bizonytalan az emberek 95 %-nak a jövője, akkor nem lehetne ennyire megosztani a társadalmat azokkal a hazugságokkal, amelyek mindkét oldalról elhangzottak az elmúlt hónapban. Egyre jobban félek.
Előzmény: Labor (39)
Sheme Creative Commons License 2004.12.17 0 0 46

Józenész!

 

Itt bárki van kormányon, az mindig lejtmenet. Nem tudom, feltűnt-e? Sem Antiék, sem Gyulusék, sem Oviék nem húzták ki furcsamód 2 ciklusig. Vajon miért nem?

 

Messiás? Lehet, de akkor meg nagyon elbaltázta - és sajnos néha visszafelé mutogat. :(

 

Államadósság, államháztartás hiány: jó könyvelőkből sosincs hiány... Ez egy szemfényvesztés, te is tudhatod. Minden évben 10.000mrdFt-ot kell szétosztani. 15 éve ennyit. Viszont az inflációval számolva ez már csak a felét, ha éri. Mégis, akkor ki a nagyobb hazug? Mindegyik.

Előzmény: jozanesz60 (45)
jozanesz60 Creative Commons License 2004.12.17 0 0 45

Hát .....  GyF eddigi ténykedése, hogy is mondjam .............  folyamatos lejtmenet. Messiásból egyre inkább kiderül, hogy olcsó szemfényvesztő.

 

Amiben igazad van az az, hogy ha becsődöl hazamegy a milliárdjaihoz......   Nekem ez nem igazán vigasztaló.  Gazdaság - nemzetpolitika - békafenék nagyjából ebben a sorrendben közelítenek a GyF intézkedései.

 

Csak kiegészítésül a szerencsétlen Bokrosnak a mór feladata jutott, aztán mikor tényleg belecsapott volna a lecsóba megköszönték neki .....

 

Orbánékra sokmindent lehet mondani, de legalább voltak elképzeléseik és tartásuk. Meg kell nézni néhány konkrétumot  pl. GDP alakulás, államadóság, államháztartás hiánya , gazdaságélénmítési programok stb.....

 

GyF és csapata kártételének újabb négy évi kívánalma mazochizmus. Vagy neked is van mit aprítani az import tejbe.....

Előzmény: Sheme (42)
www.arvai.hu Creative Commons License 2004.12.17 0 0 44
Ezt a következtetést vajh miből vontad le?!
Én úgy gondolom, a topicnyitó szándéka más. Úgy vélem, arra kívánná felhívni választott vezetőink figyelmét, hogy az egymásra acsarkodás helyett ideje lenne KÖZÖS MUNKÁVAL az ország (benne minden polgára) előbbre vitelén munkálkodni.
Természetesen ebben a közös munkában más a szerepe a mindenkori ellenzéknek, s más a kormányzó pártoknak.
Előzmény: c45 (20)
Qqberci Creative Commons License 2004.12.17 0 0 43
Korrekt.
Előzmény: Sheme (42)
Sheme Creative Commons License 2004.12.17 0 0 42

Kösz.

 

Tudod, ha a beírásomat kiszedi a moderátor, az nem azért van, mert ő elkötelezett valamelyik oldal mellett, hanem mert fél.

Mi itt vitatkozgathatunk, hogy mit csinált Anti bá' - orosz piac feladása -, Bokros Laja - igencsak lecsökkentett életszínvonal, nagyon hirtelen -, Ovi és csapata -, demagóg nagyotmondások és seggvakarás, bizony érdeme az egyetlen, hogy felemeltette a minimálbért.

Ja, meg vele párhuzamosan nőttek az árak, tehát 1:1.

Megyó és csapata a szarógalamb-effektust produkálta - egyhelyben topogás, viszont a fizetőkapukat leszedték, ez tény.

 

Most itt van az ifjú titán, aki talán az utolsó reménysugár lehet. Remélem neki sikerül kihúzni még egy ciklust, nem azért, mert szimpatizálnék vele, hanem azért, mert unom, hogy a váltókormányok mindig az előző hibáiból élnek 4 évig és semmit sem csinálnak. Ha kihúzna, csak magára mutogathatna vissza. Mivel erre van esélye, nem hiszem, hogy elszúrná.

 

Végülis, ha elszabja, bőven marad annyi léje, hogy legyen mit aprítani az import tejbe.

Előzmény: Qqberci (40)
Aptlegény Creative Commons License 2004.12.17 0 0 41
Igazad van, de ezek nem fognak változni.
Előzmény: Labor (39)
Qqberci Creative Commons License 2004.12.17 0 0 40
Csak az a baj, hogy igazad van :-(
Előzmény: Sheme (38)
Labor Creative Commons License 2004.12.17 0 0 39

Dolgoztam én már olyan helyen, ahol a lelkiismeretes szakmai hozzáállás nem volt divatos, mindenki inkább a saját seggét védte, és a másikét rugdosta. Aztán elmentem a francba. Aztán dolgoztam egy másik ilyen helyen, ahol mégis azt mondtam, hogy tojok rá, inkább dolgozom, és sikerült szakmailag is elismerést kivívnom. Én nem vagyok egy munkamániás, meg néha lazára is veszem, éppen ezért gondolom, hogy ennyi elhivatottság másokba is szorulhatott, s talán nincs ez másképp a politikusok között sem. Csak meg kellene nekik próbálni.

 

Ha nincs igazam, akkor csak a forradalom marad. Hehhe. Rozsdás herélőkés, bézbólütő satöbbi.

Előzmény: Aptlegény (32)
Sheme Creative Commons License 2004.12.17 0 0 38

Apt!

 

Kit érdekel az eszme, ha egy viszonylagos életszínvonal - '89 és az előtti kb 15-20 év -, melyet megszoktunk, egyre lejjebb és lejjebb kell adni?

Lehet hülyíteni közgazdasági érvekkel, hogy a GDP így, a kereskedelmi mérleg meg úgy, az olaj ára meg amúgy, de ezek mind mondvacsinált kifogások annak tükrében, hogy pár ember kezébe került 1990-91 körül az ország gazdasági stratégiai szempontjából a legfontosabb gyárai/üzemei, amit ezek a tehetséges emberek - MaszoP és Fityisz - szépen egymás között elosztottak, majd tönkretettek és eladtak, ezzel is a saját zsebüket degeszre tömve, miközben a pórnépnek morzsákat hintettek és az APEH-het bevetik mindenki ellen, mint annak idején az ÁVH-t.

 

A különbség csak annyi, hogy ott pár pofon csattant, itt meg sokan öngyilkosok lettek a hirtelen beköszöntött nyomoruk miatt.

 

Nem kell a duma, hogy demagóg vagyok, mert inkább ez vagyok, mint képmutató hazaáruló.

Előzmény: Aptlegény (34)
Sheme Creative Commons License 2004.12.17 0 0 37

Bármit meg lehet próbálni, de a pénz nagyobb ösztönzés, mint a gondolkozás.

 

Nincsen annál megbízhatóbb ember, mint akinek a becsületét pénzzel meg lehet vásárolni.

 

És ez örök igazság!

Előzmény: Aptlegény (32)
magyar tarka nagy barom Creative Commons License 2004.12.17 0 0 36
Ősi magyar tánc a sűrű csapásolás.
Igaz régen nem nyelvvel csinálták...
Előzmény: Labor (30)
Sheme Creative Commons License 2004.12.17 0 0 35

A behülyített emberek előtt mutogatnak egymásra, csinálják a műbalhét, hogy így meg úgy, miközben a színfalak mögött egymás faszát szopják.

 

Igen, és ami így élményszámba megy, azt mi nyeljük le. Rendszeresen. Most is hülyítenek a 300Ft-os családi pótlékkal, vagy mivel, de az, hogy ők, mindannyian mekkora fizuemelést kapnak a vaskos buxájuk' mellé, azzal nem zavartatják magukat.

Ez a 300Ft még 2 villamosjegyre sem elég!

Előzmény: Aptlegény (11)
Aptlegény Creative Commons License 2004.12.17 0 0 34
Mondhatjuk azt, hogy az utóbbi kb két évet leszámítva azzal is foglalkoztak. De most, hogy látják, az emberek kevésbé toleránsak a politikával, megcsömörlöttek sok értelemben véve, még inkább most még inkább az arcunkba akarják tolni magukat. Ez az ami már dühítő.
Az emberek rá fognak jönni, hogy szart sem ér az egész, nincs semmiféle valódi eszmerendszer amit követnének a politikusok, szavaiknak meg végképp nincsen hitelük, hanem csak valami koncon marakodó fattyaknak fogják tartani őket.
Előzmény: Törölt nick (33)
Aptlegény Creative Commons License 2004.12.17 0 0 32
Az ilyenek általában valamelyik nagy párt gyalogosaként kezdik. Utána haladnak tovább a szarlétrán.
Jó példát a felettes, irányítónak kellene mutatnia, de azt látjuk, hogy azok semmi ilyet nem közvetítenek. Persze nézőpont kérdése: hazugsággal, csalással, seggnyalással is sokmindent el lehet érni, tehát ha tud ebből prosperálni, akkor bizonyos szemszögből akár dolognak is nevezhetjük ezeket, amit átadnak a követőiknek.

Bármit meg lehet próbálni, de a pénz nagyobb ösztönzés, mint a gondolkozás. Meg egyébként sem hinném, hogy az észérvek nagyobb súlyt jelentenek, mint mondjuk a seggnyaló lojalitás valamelyik pártvezető iránt.
Előzmény: Labor (30)
Anshar Creative Commons License 2004.12.17 0 0 31
Tiszteletem! Politika ellen tüntetést szervezni szerintem is értelmetlen dolog, viszont azt jó lenne felfogatni a tisztelt parlamenti pártokkal, hogy a kicsiny hazánkban élô magyar állampolgárok mind1ike MAGYAR nincs magyarabb, politikai hovatartozástól függetlenül mind1ik magyar. Meg kéne értetni velük vhogy el kéne juttatni a koponyájuk, mögé, hogyha vki nem azt gondolja amit ôk az attól még nem hazaáruló, nemzetidegen, stb és nem igazabb magyar az aki az ô véleményükön áll, a gond az, hogy a legtöbbjuknek, baltával se lehetne bejuttatni eme gondolatot, jó lenne ha végre úgy próbálnának, szavazókat nyerni, hogy tesznek is vmit és nem csak kiabálnak, vmi hasonló tüntetésbe, ahol Fidesz-es, SzDSz-es és MSzP-s szavazok képesek együtt részt venni, egymás pocskondiázása nélkül szívesen részt vennék, hátha kinyílik a csipája tisztelt politikusainknak, hogy teszünk az uszításaikra minket az érdekelne ki mit tesz értünk és nem az szerintük ki az igaz magyar... szerintük... Maradok tisztelettel
Labor Creative Commons License 2004.12.17 0 0 30
A "feltörekvő seggnyaló utánpótlás"-nak viszont jó példa híján, amit követni lehetne, esélye sincs hogy ne az legyen. Nem biztos, hogy őket kell ezért szidni, csak rá kéne őket venni, hogy gondolkozzanak kicsit.
Előzmény: Aptlegény (29)
Aptlegény Creative Commons License 2004.12.17 0 0 29
Igazad van, csak ott a probléma, hogy ezt nem nekünk kellene megmondani nekik, hanem nekik maguktól tudni. Sőt, hogy továbbmenjek, bele sem kellett volna kezdeni.

Vén és idősödő barmok gyülekezete, fél lábbal a sírban, máshoz nem is értenek, ezért marad hogy egész nap a szájukon keresztül flatuálnak. Eddig nem tanulták meg az emberi viselkedés rendszerét, ezek után már végképp nem fogják. Ráadásul megvan a feltörekvő, seggnyaló utánpótlás.
Előzmény: Törölt nick (28)
Labor Creative Commons License 2004.12.17 0 0 27

Szerintem a centrum szélsőbalosként való feltüntetésével nem teszel jót az ellenzék azon próbálkozásának, hogy megszerezze az ott állók szimpátiáját. Jót teszel viszont a baloldalnak. Csak nem az ő ügynökük vagy? :-)

Előzmény: c45 (20)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!