Keresés

Részletes keresés

Ugrik.Borbála Creative Commons License 2015.01.17 0 0 12753

Ezek szerint Te  nem is érdi lakos vagy, csak megbízásból írogatsz ide!

Fizetett bértollnok!

 

Hallottál már olyanról, hogy valaki kétlaki? És akinek más a véleménye, az mindjárt bértollnok? Igazi liberális álláspont. A véleményszabadságba csak a te véleményed fér bele.

Előzmény: bugadoktor (12748)
BringasLevy Creative Commons License 2015.01.16 0 0 12752

A ritka kivételbe tartozol. Az emberek zöme lokálisan utazik munkahelyre, bevásárolni, stb. Nagyon kevesen ingáznak olyan távolságról, hogy az eddig fizetős szakaszokat csak nagy áldozattal tudták volna elkerülni. Ők eddig "ingyen" használhatták a nagyobb városok közelében lévő elkerülő és/vagy bevezető utakat.  Természetesen az adót eddig is kifizették az adott útszakasz használatáért különböző módon, mint eztán is, csak ez után útdíjat is kell fizetniük valamilyen matrica formájában. 

Persze lehet mondani, hogy évi 5000Forint nem egy nagy tétel. Ha mindössze évi 5000Forintról van szó, akkor igaz is. Azonban sajnos sok apró, relatíve kis összeggel gyarapodott mostanság az emberek kiadása és a sok kicsi sokra megy. Sok kicsi csepp, amivel egyre több embernek telik be a pohár. Ehhez párosul az a szervezetlenég, amivel a rendszer indult. Valami oka lehet annak, hogy még az oly egységes arcot mutató kormánypárt is erősen megosztott abban, ahogy ezt bevették. Arról nem is beszélve, hogy senki nem tudja megmondani, hogy mennyibe fog kerülni jövőre, vagy 3év múlva egy kedvezményes megye matrica.  Sokunk tapasztalata szerint nem ez volna az első etetés, ráadásul sokunk alapból mérges arra a kormányra, aki stadionokra költötte a nyugdíj-megtakarításunkat és nem szeretnénk újabb összegekkel finanszírozni a gazdasági ámokfutását azoknak, akik megloptak.

Magam is úgy látom, hogy elhibázott és átgondolatlan döntés volt a fizetős szakaszok kiterjesztése. Írországban pl. alapból ingyenes az autópályák használata, de egy egy szakasza (alagutak, hidak) fizetősek. Ezek a szakaszok szinte kivétel nélkül egy-egy város elkerülő szakaszain vannak. Ezen városok forgalmát nem is vezeti el az elkerülő út. Ott van ugyan a város mellett a szinte üres autópálya, de a városoknak továbbra is meg kell küzdeniük az átmenő forgalommal. Nem véletlenül voltak a "ingyenes" szakaszok eddig a városok elkerülő szakaszai. A korábbi kormányok is kutyaütők voltak és hibákat halmoztak hibákra, de legalább igyekeztek a gondosság látszatát kelteni és néha beleolvastak egy-egy hatástanulmányba. Nem ártana a jelenlegi kormánynak is visszavenni a gőgösségből és figyelembe venni a tényeket egy-egy döntés meghozatala előtt.

Ezzel együtt a megyematrica még akár dupla, vagy 3x-os áron is remek ötlet volna, ha nem változtak volna a fizetős szakaszok. Kétlem, hogy bárkinek is a megyematricával van a baja. 

 

Persze aki rendszeresen Bp és a Velencei tó között ingázik, az az egészből csak a jót láthatja. Kár, hogy kb 7-8százezer emberből csak kb1ezer ilyen.

Előzmény: Ugrik.Borbála (12747)
BringasLevy Creative Commons License 2015.01.16 0 0 12751

Én sem Érden lakom, még csak nem is Magyarországon. De azért elmondhatom a véleményem?

Előzmény: bugadoktor (12748)
3x megszólaló kakas Creative Commons License 2015.01.16 0 0 12750

"Nem azért fizettem, ami eddig ingyen volt, hanem azért, hogy olcsón használjam azokat a szakaszokat, amelyeket eddig nem,"

 

Azokat a szakaszokat azért nem használtam, mert nem volt arra dolgom, és most sincs.

Most kénytelen vagyok cél nélkül fel le autózni ezeken a szakaszokon is, csak azért, hogy érezzem mennyire jól jártam.

Előzmény: Ugrik.Borbála (12747)
nagydajab Creative Commons License 2015.01.16 0 0 12749

Ha te az M7-esen járkálsz, honnan tudod hogy mi van a központban? Vagy mégis arra jársz? Szóval nincs is matricád? Csak a naracsködöd van meg? vagy ezek szerint miattad (is) szívtunk idáig a sok átmenő forgalomtól, és még te jössz ide járatni a szádat? Ha van vár a pucádban, rendezzünk egy fórum találkozót az egyik nap a jövőhéten, személyesen. Kíváncsi lennék akkor is mernél-e így beleugatni az Érdiek életébe. 

Előzmény: Ugrik.Borbála (12747)
bugadoktor Creative Commons License 2015.01.16 0 0 12748

"Most bátran megyek autópályán Bp-ről a Velencei-tóhoz, eddig Érden letértem és a városon keresztül mentem."

 

Ezek szerint Te  nem is érdi lakos vagy, csak megbízásból írogatsz ide!

Fizetett bértollnok!

Előzmény: Ugrik.Borbála (12747)
Ugrik.Borbála Creative Commons License 2015.01.16 0 0 12747

Nem azért fizettem, ami eddig ingyen volt, hanem azért, hogy olcsón használjam azokat a szakaszokat, amelyeket eddig nem, mert sokalltam az évi 43 ezret, illetve alkalmanként a 3000 Ft-ot. Aki többet autózik, óhatatlanul találkozik autópályával a környékén, de nem megy rá, mert nem éri meg. Vagyis eddig nem érte meg. Most bátran megyek autópályán Bp-ről a Velencei-tóhoz, eddig Érden letértem és a városon keresztül mentem. Erdélybe is most mehetek az M5-ösön Albertirsa felé Pest megyei matricával és sorolhatnám. Nekem megéri, mert spórolok rajta. Te meg majd év végén csinálj szaldót! Ha meg nem veszel matricát, jó ücsörgést a dugóban és káromkodást a benzinkútnál a sűrűbb látogatás miatt!

Előzmény: 3x megszólaló kakas (12745)
XANTIi Creative Commons License 2015.01.13 0 0 12746

Vasárnap is!

Előzmény: 3x megszólaló kakas (12745)
3x megszólaló kakas Creative Commons License 2015.01.13 0 0 12745

Miközben tökre jól jársz azzal, hogy fizethetsz azért ami eddig ingyen volt, legalább gond nélkül beugorhatsz az érdi lehajtónál lévő vadi új interspárban is, egy olcsó bevásárlásra. 

Előzmény: Ugrik.Borbála (12739)
XANTIi Creative Commons License 2015.01.13 0 0 12744

Ne felejtse el, hogy 3 a Magyar Igazság! Holmi éhenkórász proli vesz egyet.

Előzmény: nagydajab (12743)
nagydajab Creative Commons License 2015.01.13 0 0 12743

Szerintem te vegyél duplát és akkor az M7 bevezetőjénél lévő dugókban sem sorban állnod. egyszerűen felmutatod hogy neked kettő van és már mehetsz is. Vagy nem, várjál vegyél hármat, mert az olyan jó hogy van. Az ilyen birkák miatt tart itt az ország. :( :(

Előzmény: Ugrik.Borbála (12739)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.13 0 0 12742

http://vit.bme.hu/tdk/2005/dolgozatok/friedlf/friedlf_tdk2005.pdf Érdekes olvasmány. Sok változás nem történt 10 év alatt. 

 

Visszarendeződik a 2002 előtti időszak, akkor lett fizetős az m7-es. Tehát a Bajcsyról visszaterelődik a forgalom a Balatoni útra.

 

Két érdekes adat 2005-ből:

 

- Diósdi út (városközpont): 14 000 jármű/nap
- M7 érdi csomópont: 18 000 jármű/nap
- 6-7 számú országos futak K-i csomópontja: 42 000 jármű/nap (ebből 22 000
jármű az átmenő forgalom részét képezi

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.13 0 0 12741

Szerintem idő kérdése és a 65 év felettiek ingyenes utazása is ugrik. Ha már igazságosságról beszél AA.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.13 0 0 12740

Pubi, már megint összemosod a megyematricát az eddigi ingyenes szakaszok fizetőssé tételével. Épül már az interspar?

Előzmény: Ugrik.Borbála (12739)
Ugrik.Borbála Creative Commons License 2015.01.13 0 0 12739

Hamar ki fog derülni, ki a hülye. Én megvettek 2 megyére a matricát, és gond nélkül, gyorsan autózom. Te ne vegyél, és keresd állandóan az elkerülő utakat, lesd, mikor futsz bele a büntibe, káromkodj a dugókban, tankolj sűrűbben, autózz kilométerekkel többet! Aztán számold össze decemberben, mennyivel költöttél többet üzemanyagra és hány fölösleges órát araszolgattál!

Előzmény: 3x megszólaló kakas (12737)
XANTIi Creative Commons License 2015.01.12 0 0 12738

Nem hülye. Megvédem. Narancshályog támadta meg. Beteg.

Előzmény: 3x megszólaló kakas (12737)
3x megszólaló kakas Creative Commons License 2015.01.12 0 0 12737

Látom te tényleg hülye vagy.

Vegyél magadnak két matricát, ne csak egyet.

Érdemes!

Előzmény: Ugrik.Borbála (12733)
nagydajab Creative Commons License 2015.01.12 0 0 12736

Én ma fél 11 kór mentem végig a rendőrségtől a tesco kőrforgóig. A stopi-ig lépésben haladtunk. 

Előzmény: XANTIi (12735)
XANTIi Creative Commons License 2015.01.12 0 0 12735

Valótlanság!

Ma hajnali 8 körül mentem keresztül a központon, egymásba ért az autók farka.

Január elején ez kisebb szokott lenni. Ilyenkor van a forgalom minimuma az évnek. Délután is akkora a nyüzsi mint egy igazi tavaszi vagy nyári napon. Az alagútban is hosszú sor. Pedig nem indokolja az időszak.

Elqrtátok! Nem kicsit.

Idáig 2 milliárd a bevétel a megyei matricákból. Az éves eladása nem csökkent semmit. MTI mondja. Tehát nem helyette vették a zemberek. Zsarolás, mint a manyup elvételénél.

Ezt a 2 milliárdot már kiloptátok az emberek megélhetéséből.

Előzmény: Ugrik.Borbála (12733)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 12734

Jó intézkedés volt, szerintem nyúljunk még jobban a zsebünkbe!

 

Előzmény: Ugrik.Borbála (12733)
Ugrik.Borbála Creative Commons License 2015.01.12 0 0 12733

A régi 7-esen is jócskán lecsökkent a forgalom Érd után is. A központban eddig is dugók voltak az aluljáróban, most sincsenek nagyobbak. Aki a fizetős utakat akarja elkerülni, az a központot is elkerüli, ha nem hülye. Nagyot csökkent a városon átmenőforgalom, és később még többet fog, ha mindenki rájön, érdemesebb megvenni a matricát.

Előzmény: Mentat (12731)
XANTIi Creative Commons License 2015.01.10 0 0 12732

Akkor most már a felső Parkváros és a belsőbb városrészek lakóinak érdekei is szembe lesznek állítva.

Előzmény: Mentat (12731)
Mentat Creative Commons License 2015.01.10 0 0 12731

Az világos hogy a központban nő a forgalom, az m7 lehajtón meg csökken.

XANTIi Creative Commons License 2015.01.10 0 0 12730
Délután rendes dugulás van a központban. Pedig ez az év legkisebb forgalmú időszaka. Pozitív hatása az állami bevételekre biztos van.
Előzmény: Mentat (12729)
Mentat Creative Commons License 2015.01.09 0 0 12729

Észrevettétek, hogy megszűnt a délutáni sor az m7 lehajtónál?

Szerintem azért volt ez eddig, mert ez volt az utolsó ingyenes kihajtó, itt jöttek le a sóskútiak, tárnokiak is. 

Most meg vagy megvették ők is a megyeit, és a következőnél mennek le, vagy matrica nélkül teljesen másmerre mennek (7es, 6os út?)

 

Tényleg, arra változott a forgalom?

 

Legalább van pozitív oldala is, ha már fizetni kell...

RJancsi Creative Commons License 2015.01.08 0 0 12728

Mindenki azt az időszakot szokta összehasonlítani, ami a valós vagy vélt igazát alátámasztja...

Előzmény: Ugrik.Borbála (12727)
Ugrik.Borbála Creative Commons License 2015.01.08 0 0 12727

Az utolsó békeévet, 1937-et szokták összehasonlítani, nem az 1600-as éveket.

Előzmény: BringasLevy (12726)
BringasLevy Creative Commons License 2015.01.06 0 0 12726

"Spanyolország és Portugália 45 előtt mögöttünk volt jóval..."

 

Mennyivel 45előtt? Mikor éppen gyarmatosították a fél világot, vagy miután elherdálták a gyarmatok hasznát? Lehet kiragadni a történelemből részleteket, hogy magyarázatot kreáljunk a saját kudarcunkra, de attól még a kudarc az kudarc és a miénk.

Sok ország nyögött a kommunisták miatt, de nem mind nyög még a szellemük és az emlékük miatt is. Vannak országok, melyek az egykori Szovjetuniótól megszabadulva, immár függetlenül szebb történelmet csináltak, mint akár Spanyolország, Portugália, vagy talán még Ausztriánál is szebbet. Ha más megtudja ezt tenni, akkor Magyarországnak is meg kell tudnia tenni. Attól, hogy másra kenjük, nem lesz jobb. 

Az egykori vidám barakból  sereghajtóvá válásra minden félre magyarázás és másra mutogatás szánalmasan nevetséges.

Előzmény: Ugrik.Borbála (12723)
3x megszólaló kakas Creative Commons License 2015.01.06 0 0 12725

Így van!

Előzmény: Báxli (12724)
Báxli Creative Commons License 2015.01.06 0 0 12724

Óriási szerencse, hogy a magyaroknak mindíg van (és volt) valamiféle csapásra, ellenségre, balsorsra, meg a bánat tudja mire rákenni a sikertelenségét... Csak végig kell gondolni a történelmet... És most persze legegyszerűbb mindent az oroszokra kenni... Csak az a furcsa, hogy a volt orosz érdekszféra összes országa jobban teljesít... Nem kell messzire menni, ma már a szlovákok euróval járnak ide vásárolni, a csehek köszönik nagyon jól vannak, és az a lengyel nép, amelyik 20-25 évvel ezelőtt még idejárt a kispolszkival meg hátizsákkal piacozni, kitűnő gazdasági eredményeket tud felmutatni... Sikertelen, megkeseredett nép, amelyik nem tud túllépni a múltján, nem tud felegyenesedni és előrelépni, csak kommunistázni, trianonozni, brüsszelezni, meg köcsögamerikaizni... Ahol még mindig "nagymagyarországos" matricákkal tapasztják össze az autókat, és másról sem hallani, hogy a fél világ pont ezt kis országot akarja megszerezni... Miközben a józanabbak pontosan látják, hogy még ezzel a maradék területtel sem tudunk mit kezdeni...

Előzmény: Ugrik.Borbála (12723)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!