Keresés

Részletes keresés

locsemege Creative Commons License 2004.12.13 0 0 3
A fedora-s hozzászólásokat ide szoktuk írni akkor is, ha az nem a Fedora Core 1-gyel (Yarrow) kapcsolatos.

Örülök, hogy segíthettem!
Előzmény: ERDOS (2)
ERDOS Creative Commons License 2004.12.13 0 0 2
Először is köszönöm a segítséget!
Win-t nem használok, mert.... na inkább hagyjuk!
Próbáltam több disztribet is, de stabilan a SuSE-t használom a 7.1-óta. Voltak nagyon jó verziói meg voltak rosszabbak. Most különböző okok miatt a 9.1-et használom, de a rosszabbak közé sorolom. A FC3-at egy másik wincsire telepítettem fel ismerkedés céljából és nem akartam átállítani a moncsit emiatt.
Az első 3 oldal topicjait átnéztem és nem láttam köztük Fedorást, ezért nyitottam újat. De megkeresem a régit. Kicsit siettem. :)
Hát mégegyszer kösz!
Előzmény: locsemege (1)
locsemege Creative Commons License 2004.12.13 0 0 1
Ja, és talán első 0-m volt! :)
Előzmény: locsemege (0)
locsemege Creative Commons License 2004.12.13 0 0 0
Én ezt úgy szoktam csinálni, hogy indítok a grafikus felületen egy terminált, abból pedig az xvidtune-t. Figyelmeztetésre - miszerint tönkre mehet a monitorod - nyomjál OK-ot. Nyomd be az Auto nyomógombot. A Left és Right nyomógombokkal állítsd be a kívánt pozíciót. (Gondolom az egészre azért van szükséged, hogy a kép ugyanott legyen, mint Win alatt.)

Ha elkészültél, nyomj rá a Show nyomógombra, a terminálra kiírja, amit a xorg.conf-ba kell írni, pl. valami ilyesmi:

"1024x768" 94.50 1024 1088 1184 1376 768 769 772 808 +hsync +vsync

Ezután kilépés, irány a /etc/X11/xorg.conf editálása. Ott a Monitor szekcióba írsz egy ilyen sort:

ModeLine "1024x768" 94.50 1024 1088 1184 1376 768 769 772 808 +hsync +vsync

Arra figyelj, hogy a Screen szekcióban a hivatkozás megfelelő legyen, tehát jelen példában:

Modes "1024x768"

Mented a file-t, Ctrl-Alt-BackSpace -szel meghalasztod az X-et, újraindul, s már jó is lesz.

Amúgy a másik fedora-s topic miért nem volt jó? Eléggé kicsi a forgalom, akkor legalább egyben lennének a dolgok...
Előzmény: ERDOS (-)
ERDOS Creative Commons License 2004.12.13 0 0 topiknyitó
Segítséget szeretnék kérni. Most próbálgatom a FC3-at és nem tudom létezik-e olyan eszköze amivel a grafikus beállításokat tudom kalibrálni. Olyasmire gondolok mint SuSE-ban a sax2, ahol a kép pozicióját, méretét tudnám finomhangolni. Tud valaki ilyesmit FC3 alatt?
További kérdésem hogy mivel a monitorom nincs benn a listájában, így Generic CRT-ként van beállítva. Végül is megy, de nem lehet valahogy belevarázsolni amúgy "vendor specific"?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!